ویزای کاری

کار در آرژانتین

کار در آرژانتین

این نوشتار در راستای کار در آرژانتین نگارش شده است و به عزیزانی که می خواهند اطلاعات خود را در این موضوع ارتقا دهند مطالعه آن پیشنهاد می شود. شاید بتوان با ارائه مطالبی در این راستا به صورت مقایسه ای با کشورهای دیگر به بررسی این موضوع پرداخت. در مقاله ای که پیش روی شما قرار دارد تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر علم مهاجرتی خود، مطابق قوانین حقوق بین الملل و با تکیه بر دانش زبان انگلیسی خود به ارائه اطلاعات تخصصی راجع به موضوع مذکور یعنی کار در آرژانتین پرداخته اند. در ابتدای امر توضیحاتی در خصوص کشور آرژانتین می پردازیم و در نهایت موضوع اصلی که همان کار در آرژانتین است مورد بحث قرار خواهد گرفت.

کشور آرژانتین که هشتمین کشور وسیع دنیا است بزرگ ترین کشور اسپانیایی زبان نیز می باشد و از بیست و سه استان تشکیل گردیده است. پایتخت و هم چنین بزرگ ترین شهر در این کشور پهناور، شهر بوینس آیرس می باشد که 92% جمعیت آن را مسیحیان کاتولیک تشکیل می دهند و پروتستان ها و یهودی ها در اقلیت قرار دارند.

دلایل انتخاب آرژانتین

کسانی که در زمینه های هنری مثل نقاشی، طراحی لباس، عکاسی، رقص و غیره فعالیت می کنند، کشور آرژانتین و علی الخصوص شهر بوینس آیرس مقصد ایده آلی می باشد. جالب است بدانید شهر بوینس آیرس مهد تولد رقص تانگو که یکی از مشهورترین رقص ها است، می باشد و سفر به آن بیشتر مورد توجه افرادی است که روحیه برون گرایی دارند. در واقع بر عکس شهری چون وین و فرهنگ زندگی مردم در کشوری همانند اتریش، کشور آرژانتین و کلا کشورهای حوزه آمریکای لاتین، فرهنگ پویا و شادی دارند. معماری خاص در کشور آرژانتین همواره مورد توجه علاقه مندان به کار در زمینه های عکاسی و معماری می باشد و باعث می شود این افراد تحصیل و کار در آرژانتین را بسیار مهیج بدانند.


کشور وسیع آرژانتین تنوع گیاهی و جانوری بسیار جالبی دارد که متمایز از سایر نقاط دنیا می باشد. این کشور در واقع مقصد فوق العاده زیبایی برای کسانی است که می خواهند تعطیلات خود را به نحو احسنت سپری کنند و هزینه هایی که به این منظور متقبل خواهند شد برای شان اهمیت چندانی ندارد. حال که اطلاعاتی کلی در خصوص این کشور به دست آوردید در ادامه موضوع اصلی که همان کار در آرژانتین است مورد بحث قرار خواهد گرفت.

فرآیند اخذ ویزا جهت کار در آرژانتین

اتباع کشورهای خارجی که به دنبال کار در آرژانتین به صورت آزادانه هستند، باید قبل از هر چیز با فرآیند اخذ ویزا جهت کار در آرژانتین به خوبی آشنا شوند. در غیر این صورت با مشکلات گسترده ای در طول درخواست ویزای کاری خود مواجه خواهند شد. زیرا بدون دریافت ویزای کاری آرژانتین اجازه کار آزادانه در این کشور را نخواهید داشت. به عبارت دیگر، تمامی اتباع کشورهای خارجی پس از دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمای خود در آرژانتین، باید برای درخواست ویزای کاری خود در کنسولگری آرژانتین در محل اقامت خود اقدام نمایند. به طور کلی، فرآیند اخذ ویزا جهت کار در آرژانتین شامل شرکت در مصاحبه شخصی با کارکنان کنسولگری و پرداخت کلیه هزینه های درخواست می شود.

در نهایت اینکه، متقاضیان دریافت ویزای کاری آرژانتین باید مدارک زیر را حین درخواست ویزا به کنسولگری آرژانتین ارائه دهند:

فرآیند اخذ ویزا جهت کار در آرژانتین

بهترین شهرهای آرژانتین برای کار کجاست؟

کشور آرژانتین با مساحت 2780400 کیلومتر مربع در آمریکای جنوبی قرار دارد، از نظر مساحت در بین کشورهای دنیا در جایگاه 8 ام قرار می گیرد. کشور آرژانتین به 23 استان و 1 شهر خود گردان که به عنوان پایتخت فدرال اما مشروطه شناخته می شود تقسیم شده است. نام بخش فدرال “شهر خود گردان بوئنوس آیرس” است که این شهر از زمان یکپارچگی کشور آرژانتین به عنوان پایتخت این کشور شناخته می شد، به طور کلی می توان گفت شهر بوئنوس آیرس یکی از گران ترین شهرهای کشور آرژانتین است که دارای مراکز خرید و سرگرمی های شبانه زیادی می باشد.

بزرگترین شهرهای کشور آرژانتین بعد از شهر بوئنوس آیرس عبارتند از: شهر کوردوبا، شهر روزاریو، شهر مندوزا، شهر توکومین، شهر لاپلاتا، شهر ماردل پلاتا، شهر سالتا، شهر سانتافه، شهر سان خوآن، شهر رزیستنسیا و شهر نوکوئین. متقاضیانی که قصد دارند بازار کسب و کار کشور آرژانتین را تجربه کنند معمولا به دنبال بهترین شهر برای کار و زندگی هستند، بهترین شهرهای آرژانتین برای کار عبارتند از:

 • بوئنوس آیرس
 • کوردوبا
 • مندوزا
 • باریلوچه

بوئنوس آیرس یکی از بهترین شهرهای آرژانتین برای کار

بوئنوس آیرس که گاه به عنوان “پاریس آمریکای جنوبی” خوانده می شود ترکیبی از معماری اروپایی و فرهنگ آمریکا لاتین است. در بین شهرهای آمریکا جنوبی بوئنوس آیرس دومین شهر بزرگ محسوب می شود، از نظر اقتصادی در بین تمامی شهرهای جهان مقام سیزدهم را به خود اختصاص داده است از این رو شهری مناسب و ایده آل برای کار و زندگی است. اگر تصمیم دارید در پایتخت کشور آرژانتین زندگی کنید باید آگاه باشید که بهترین محله های این شهر برای زندگی پالرمو، مندوزا و سان تلمو هستند. به دلیل وسعت شهر بوئنوس آیرس هزاران فرصت تدریس در این شهر وجود دارد و وفورترین شغل های تدریس مربوط به مدارس زبان خصوصی است که در سطح شهر پراکنده شده اند. علاوه بر این آکادمی ها و مدارس خصوصی بین المللی وجود دارند که در صورت شرایط لازم می توانید در آن جا مشغول به کار شوید.

قوانین کار در آرژانتین در 2024

در ابتدای امر می بایست این نکته مهم را مد نظر قرار دهید که آرژانتینی ها به راحتی کار را به خارجی ها نمی دهند و ترجیحشان در سال 2024 همانند قبل به استخدام نیروی کار محلی می باشد. علاوه بر این مانع قانونی ای نیز بر سر راه کسانی که تمایل به کار در آرژانتین دارند، وجود دارد که در ادامه به شرح آن پرداخته خواهد شد. در واقع مطابق قوانینی که در آرژانتین حکم فرما می باشد تنها در صورتی کارفرمای آرژانتینی می تواند فردی غیر آرژانتینی را به استخدام خود در بیاورد که آن فرد به مدت 2 سال اقامت کوتاه مدت آرژانتین را داشته و در این کشور زندگی کرده باشد.

بازار کار در آرژانتین

بازار کار در آرژانتین

نیروی کار متخصصی که برای کار آرژانتین را انتخاب می کنند باید توجه داشته باشند که آرژانتین همانند المان شرایط کاری خیلی خوبی ندارد اگر چه بعضی رشته هستند که در این کشور نیز شانس کاریابی خواهند داشت. در واقع متخصصان و فارغ التحصیلان در زمینه IT، بانکداری و حوزه های نفتی، خصوصا در شهرهای بزرگ، از شانس بیش تری نسبت به سایرین برای پیدا کردن کار بر خوردار می باشند.

در زمینه آموزش زبان انگلیسی نیز بعضا گزینه های کاری وجود دارد اگر چه معلم ها خصوصا معلم هایی که تبعه آرژانتین نمی باشند، سطح حقوق بسیار پایینی دارند و صرفا برای کسانی می تواند مفید باشد که به دنبال کار پاره وقت حین تحصیل هستند یا اقامت کوتاه مدت آرژانتین را دارند و صرفا قصد تامین تمام هزینه های خود و پس انداز را ندارند. نکته مهم دیگری نیز وجود دارد که باید در ذهن داشته باشید و آن این موضوع است که برای ارتقای شانس کاریابی خود نیاز به برخورداری از سطح بالایی در زبان اسپانیایی دارید.

ساعت کاری در آرژانتین

ساعت کاری قانونی در کشور آرژانتین 8 ساعت در روز است که البته میزان کار در آلمان یا سایر کشورهای درجه یک متفاوت است، شنبه ها کار نیمه وقت است و یکشنبه ها نیز روز تعطیل می باشد. نتیجتا به طور هفتگی حدود 48 ساعت کار می کنند و جالب است بدانید کارفرمایان به اندازه 13 ماه در سال به کارمندان خود حقوق می دهند، نصف این اضافه حقوق در ژوئن و نیم دیگر آن در ماه دسامبر به کارمندان داده می شود.

به منظور مهاجرت به آرژانتین از طریق اخذ ویزای کاری، متقاضی باید از یک کارفرمای آرژانتینی پیشنهاد شغلی داشته باشد که با توجه به شرایط بازار کار آرژانتین کار ساده ای نیست. البته کسانی که از دانشگاه خوبی فارغ التحصیل شده باشند، مهارت های شغلی به روز و کارآمدی داشته باشند و در عین حال به زبان رسمی آرژانتین یعنی زبان اسپانیایی تسلط کافی داشته باشند از شانس بیشتری برای پیدا کردن کار برخوردارند.

مقایسه اخذ اقامت آرژانتین و اتریش از طریق کار

علاوه بر این که شروع کار در اتریش به دلیل صدور ویزای جستجوی کار از سوی دولت این کشور ساده تر است، حقوق ماهیانه کار در اتریش، امنیت اجتماعی و اقتصادی، سطح آموزش و شاخص توسعه انسانی نیز در اتریش بسیار بیشتر و بهتر از کشور آرژانتین است. در واقع اتریش علاوه بر این که عضویت اتحادیه اروپا (EU) و حوزه یورو (Euro Zone) را دارد، فرصت های شغلی بی شماری نیز دارد و نتیجتا نیازمند استخدام نیروی متخصص خارج از اتحادیه اروپا است.

نتیجتا اتریش داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای اتریشی را ضروری نمی داند و برای سریع تر و راحت تر نمودن فرآیند ورود مهاجران به کشور خود به مدت 6 ماه اجازه می دهد افراد با ویزای جستجوی کار در اتریش اقامت داشته باشند. در نهایت با استخدام شدن نیز می توانند ویزای جستجوی کار اتریش را تبدیل به ویزای کاری کنند و پس از 6 تا 10 سال اقامت، درخواست دهند تا اقامت دائم اتریش یا (PR (Permanent residence برای ایشان صادر گردد. هزینه زندگی در اتریش حدودا ماهیانه 1000€ (یورو) است منتهی با توجه به پایین بودن نرخ تورم، مردم امنیت اقتصادی دارند و مدام شاهد بالاتر رفتن قیمت ها و کم شدن قدرت خرید خود نخواهند بود.

منفی ترین نکته جهت کار در آرژانتین

در حقیقت مشکل عمده کار در آرژانتین نبود فرصت های شغلی به تعداد کافی است و نیاز به نیروی کار خیلی در این کشور حس نمی شود در نتیجه در جایی که کارفرما بخواهد از بین متقاضیان فرصت شغلی مشخص فردی را انتخاب کند، ترجیحش بر استخدام خود آرژانتینی هاست. از طرفی دیگر در بعضی رشته های خاص که در ابتدای این مقاله ذکر شد نیز فرد تنها در صورتی می تواند شانس پیدا کردن کار داشته باشد که با زبان اسپانیایی آشنایی کامل داشته باشد.

پیشنهاد ما به شما عزیزان که قصد مهاجرت کاری را دارید این است که کشوری را انتخاب نمایید که به دنبال جذب نیروی متخصص خارجی داشته باشد که از آن جمله می توان به کار در آلمان و اتریش با شرایط کاری و زندگی بسیار عالی اشاره کرد. این دو کشور بهترین مقصد برای پیدا کردن کار هستند خصوصا برای رشته های فنی مهندسی هم چون مهندسی مکانیک و مهندسی کامپیوتر.

حقوق و دستمزد در مهاجرت به آرژانتین از طریق کار

اطلاع از حقوق و دستمزد برای افرادی که قصد دارند مهاجرت به آرژانتین از طریق کار را تجربه کنند ضروری است تا بتوانند تصمیم درستی برای اقامت در این کشور بگیرند. حقوق و دستمزد ماهانه بر اساس عوامل مختلفی مثل سوابق کار، میزان تحصیلات و موقعیت شغلی به کارکنان تعلق می گیرد، در کشور آرژانتین حقوق و دستمزد ماهانه در سال 2024 بین 12300ARS تا 401000ARS (پزو آرژانتین) متغیر است. میانگین حقوق ماهانه پرداختی در آرژانتین 90600ARS (پزو آرژانتین) برآورد شده است یعنی بیش از نیمی از کارکنان این کشور این مبلغ را به عنوان حقوق و دستمزد دریافت می کنند.

در جدول زیر به میزان حقوق و دستمزد در برخی از مشاغل در کشور آرژانتین اشاره می کنیم.

معرفی موقعیت شغلیحقوق و دستمزد ماهانه
جراح ارتوپدی402000ARS (پزو آرژانتین)
اورولوژیست328000ARS (پزو آرژانتین)
فیزیولوژیست223000ARS (پزو آرژانتین)
مدیر بانک205000ARS (پزو آرژانتین)
پزشک CCU189000ARS (پزو آرژانتین)
مدیر مالی176000ARS (پزو آرژانتین)
مدیر عملیات160000ARS (پزو آرژانتین)
مدیر بازاریابی152000ARS (پزو آرژانتین)
استاد مدیریت بازارگانی139000ARS (پزو آرژانتین)
تولید کننده129000ARS (پزو آرژانتین)
مدیر توزیع125000ARS (پزو آرژانتین)
زمین شناس121000ARS (پزو آرژانتین)
مدیر آموزش109000ARS (پزو آرژانتین)
مدیر رستوران107000ARS (پزو آرژانتین)
کنترل کیفیت107000ARS (پزو آرژانتین)
سرپرست آزمایشگاه107000ARS (پزو آرژانتین)

در مقاله ای که از نظر گذراندید به ارائه اطلاعاتی در خصوص موضوع کار در آرژانتین پرداخته شد که مورد نظر بعضی از افراد می باشد و امید است با مطالعه آن سوالات و ابهاماتتان بر طرف شده باشد. شما هم چنین می توانید در خصوص مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان معتبر از جمله موضوع کار در کانادا یا سایر موضوعات مهاجرتی از مشاوره کارشناسان ارشد ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره مند شوید.

سوالات متداول در باب کار در آرژانتین

در بخش پایانی مقاله قصد داریم تا به برخی از مهمترین سوالات شما عزیزان در خصوص شرایط کار در آرژانتین پاسخ دقیق و جامعی را ارائه دهیم. برخی از مهمترین سوالات شما در این زمینه عبارت اند از:

 • آیا اتباع کشورهای خارجی می توانند برای کار در آرژانتین اقدام کنند؟ تمامی اتباع کشورهای خارجی با دریافت ویزای کاری آرژانتین می توانند آزادانه در این کشور در شغل مورد نظر خود مشغول به کار شوند.
 • آیا اتباع خارجی برای کار در آرژانتین به مجوز اقامت نیاز دارند؟ بله، تمامی متقاضیان کار در آرژانتین باید به محض ورود به این کشور برای دریافت مجوز اقامت کاری در آرژانتین اقدام نمایند.
4.9/5 - (18 امتیاز)

25 دیدگاه برای “کار در آرژانتین

 1. طلایی پور گفت:

  پیدا کردن کار در آرژانتین برای ایرانیان چگونه است؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا مقاله رو تا اانتها مطالعه کنید و اگر سوالی بود با ما تماس بگیرید

 2. سهیل گفت:

  برای این ویزای کار تو کمپانی ها که دعوت نامه می دن میشه بعدش هم موند ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بعد از اون این اقامت تمدید میشه

 3. Arezoo گفت:

  سلام تشکر از مطالب خوبی که ارائه نمودید.
  با نداشتن مدرک تحصیلی مربوط به هنر ولی داشتن سابقه کار هنری می توان برای کار در این کشور در زمینه هنر اقدام نمود؟
  موسسه سفیران سروش سعادت با این شرایط پیشنهاد مهاجرت کاری به آرژانتین را می دهد یا تحصیلی؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای اینکه بخواین یک پیشنهاد دقیق داشته باشید باید در وهله اول یک مشاوره کامل دریافت کنید

 4. AMIRHOSSEIN گفت:

  درباره ی تحصیل در آرژانتین بیشتر توضیح بدید ممنون

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا در این مورد مقاله تحصیل در آرژانتین رو مطالعه نمایید

 5. خدیجه هزاره گفت:

  با سلام
  بابت مطالب مفیدتون سپاس.

 6. sadegh گفت:

  ا سلام بنده متولد سال میلادی 1988 هستم و دارای مدرک لیسانس حسابداری از دانشگاه پیام نور اراک هستم حدود دو سال نیم در حال کار در اداره کل ارزش افزوده شهر تهران می باشم و هم زمان هم حدودا پنج سال در حال تدریس آیلتس بوده ام مدرک قبلی آیلتسم هشت بوده که شاید بتوانم در آزمون جدید به هشت و نیم برسانم متاهل هستم و همسر دارای مدرک لیسانس عربی از دانشگاه تهران می‌باشد خواهشمندم در صورت تطابق شرایط مهاجرت کاری به آرژانتین با شرایط بنده، راهنمایی بفرمایید

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای کار در آرژانتین لطفا مقاله موسسات معتبر کاریابی در آرژانتین رو مطالعه کنید اگر سوالی بود در خدمتتون هستیم

 7. صبا صابری گفت:

  سلام
  لطفا در مورد ویزای تحصیلی آرژانتین توضیح دهید.

  از سایت به روزتون تشکر می کنم

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا مقاله ویزای تحصیلی آرژانتین رو مطالعه نمایید

 8. امیرحسین گفت:

  سلام
  مقاله مفید و سودمندی بود.

 9. قراری گفت:

  بسیار ممنون بابت مطالب خوب ارایه شده

 10. کاوه گفت:

  سپری کردن وقت برای یافتن کار در کشور آرژانتین منطقی است؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   سوال کلی میپرسید اما بهتره که روزمه تون رو بفرمایید تا بتونم پاسخ بهتر و دقیقی خدمتتون عرض کنم

 11. leilakk گفت:

  سلام. در حوزه اقتصادی کشور آرژانتین در چه رتبه‌ای قرار داره و وضعیت اقتصادی این کشور چطور هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   در این حوزه کشور آرژانتین کشور قوی نیست اما طرفدارهای خاص خودش رو داره

 12. امیر عباس گفت:

  بابت مطلب خوبتون در مورد کار در آرژانتین تشکر میکنم اگا امکانش هست در مودد کار در برزیل هم مطلب بذارید

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا مقاله کار در برزیل رو مطالعه نمایید

 13. Mohamadali گفت:

  سلام کار در آرژانتین در چه شاخه‌های کاری راحتتر ویزا تعلق میگیرد ایا برای رشته‌ی متالوژی‌ هم ویزای کار میدند ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   تا زمانی که شما در این کشور به کار بررسید میتونید برای ویزای اون هم اقدام کنید
   لطفا مقاله موسسات معتبر کاریابی در آرژانتینرو مطالعه نمایید

 14. h!va گفت:

  سلام و تشکر از سایت خوبتون
  ایا برای کار در آرژانتین ،رشته های فنی شانس اخذ ویزا رو دارند؟
  مرسی

  1. داوری گفت:

   سلام
   صرفا با داشتن یک آفر کاری و مدارک دیگه میشه برای کار در آرژانتین اقدام کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *