ویزای کاری

کار در برزیل

کار در برزیل

متقاضیانی که تمایل به کار در برزیل به صورت قانونی دارند باید در ابتدا نسبت به اخذ مجوز کار قانونی در این کشور بزرگ آمریکایی اقدام داشته باشند. روند اخذ ویزای کار برزیل نیز متفاوت تر از سایر کشورهای جهان می باشد بنابراین مهم می باشد که افراد قبل از اینکه کاری را انجام دهند در ابتدای امر ویزای شغلی را نیز داشته باشند. مجوزهای کاری در این کشور معمولا برای یک یا دو سال صادر می گردد که قابلیت تمدید را نیز دارد. متقاضیان علاقه مند به کار در کشور مزبور می توانند با مطالعه مقاله فوق که توسط تیم موسسه سفیران سروش سعادت نگارش شده است به اطلاعات تکمیلی در همین باب دست یابند.

 • شرایط کار در برزیل چگونه است؟
 • آیا نرخ بیکاری در برزیل بالا است؟
 • درآمد نیروی کار در کشور برزیل چقدر است و چه عواملی بر آن تاثیر می گذارد؟
 • برای اشتغال در کشور برزیل به چه مدارکی نیاز خواهد بود؟
 • دریافت ویزای برای ورود به بازار کار در این کشور به چه عواملی بستگی دارد؟

روند کار در برزیل

این کشور بخاطر مساحت اقلیمی، دارای منابع بسیار غنی و هم چنین آب و هوای جالبی است به نحوی که می توان گفت که این کشور از جمله کشورهای چهار فصل می باشد. همچنین این کشور از جمله بزرگترین کشورهای بزرگ اقتصادی در زمینه تولید و صادرات قهوه در میان قاره آمریکای و سرتاسر جهان است. برای موفقیت روند کار در این کشور اولین مرحله این فرآیند مختص کارفرما و آینده اشخاص متقاضی کار در برزیل می باشد که با ثبت قرارداد کاری و مدارک مورد نیاز انجام می شود. اشخاص متقاضی کار در این کشور ملزم به ارائه کلیه مدارک زیر می باشند:

 • اقدام به ارائه گواهینامه ها و همچنین مدارک تحصیلی به بخش هماهنگی وزارت کار و اشتغال برزیل
 • اقدام به ارائه سوابق کاری به انضمام کلیه نامه های مورد تائید به بخش هماهنگی وزارت کار و اشتغال این کشور
 • اقدام به ارائه دادن یک رونوشت از پاسپورت اشخاص متقاضی کار به بخش هماهنگی وزارت کار و اشتغال این کشور

درخواست ویزای کار در برزیل

مراحل ویزای کار در برزیل به 3 مرحله تقسیم می شود که در این مقاله که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نیز نگارش شده است به این مراحل و شرایط نیز به طور کامل پرداخته می شود.

مراحلتوضیحات
مرحله اولاشخاص متقاضی کار می بایست تمامی مدارک خود را به ادارات و همچنین سازمان های دارای صلاحیت ارائه دهند که شرط لازم در این مرحله این می باشد که کلیه مدارک به زبان پرتغالی ترجمه شده باشد و قبل از زمان تحویل این مدارک بتواند تاییدیه کلیه ارگان های دارای ارتباط با سفارت خانه و یا سازمان کنسول گری کشوری که محل اقامت این اشخاص باشد، را به دست آورند.
مرحله دومکلیه مدارکی که مورد تأیید قرار گرفته شده است، در مرحله بعد به وزارت امور خارجه موجود در این کشور فرستاده خواهد شد.
مرحله سوماشخاص برای درخواست ویزای کار ملزم می باشند که در کشور محل اقامت خود اقدام به دریافت نمودن پاسپورت دارای اعتبار اقدام نمایند و حداقل اعتبار پاسپورت می بایست 6 ماه باشد.

درخواست ویزای کار در برزیل

ویزای موقت در برزیل در 2024

مدت زمان ویزای کار در کشور برزیل در سال 2024 به نوع فعالیت کاری اشخاص بستگی دارد. انواع ویزای کار این کشور به دو نوع ویزای کار موقت و ویزای کار دائم تقسیم می شود. در ویزای موقت برزیل به صورت معمول یک نوع ویزای کار با مدت زمان موقت که به میزان 2 سال باشد، صادر خواهد شد. مدت زمان لازم برای تقاضا تمدید این نوع ویزا به میزان 2 سال می باشد که می بایست تا حداقل مدت زمانی که 30 روز به پایان اعتبار داشتن این نوع ویزا مانده برای تمدید نیز درخواست داده شود. همچنین پس از موفقیت در به پایان رساندن دوره 4 ساله، اشخاص می توانند برای حق اقامت دائم این کشور اقدام نمایند. برخی از مشاغل موجود در کشور برزیل که می توان به صورت غیر دائم و موقت انجام داد عبارتند از:

 • تکنیسن ها، محققین و یا دانشمندان که در قالب قرارداد کاری به خدمت رسانی و کار در این کشور می پردازند.
 • اشخاصی که به صورت بین المللی با دولت برزیل قرارداد همکاری منعقد کرده و به ارائه خدمات در این کشور می پردازند.
 • نیروی استخدامی در کمپانی های خارجی که برای فعالیت کاری در قالب دوره آموزشی و یا کار در شعبه برزیل شرکت مورد نظر، به برزیل فرستاده می شوند.
 • معلمین و اساتیدی که که برای آموزش زبان های خارجی و اخذ دوره کار آموزی به این کشور سفر می کنند.
 • کارمندان شرکت های خارجی که در شعبه فعال کمپانی مورد نظر در برزیل دوره کارآموزی و یا ادامه فعالیت کاری را خواستار هستند ولی از خارج از خاک این کشور و از شعبه مادر حقوق دریافت می کنند.

مشاغل موقت در کشور برزیل

ملوانان و متخصصین امور دریایی که توسط شرکت های توریستی دریایی خارجی، مانند کشتی های مسافرتی کروز و همچنین کمپانی های فعال در آب های داخلی برزیل فعالیت کاری دارند بدون داشتن قرارداد کاری می توانند برای اخذ ویزای کار اقدام نمایند. دانشجویان و فارغ التحصیلان از دانشگاه های برزیل با داشتن پیشنهاد کار از کارفرمای برزیلی این امکان را نیز دارند که مادامی که در خاک برزیل هستید نیز برای اخذ ویزای کار در برزیل اقدام فرمایید که تحصیل در این کشور این شرایط را بسیار راحت تر از موارد دیگر برای شما فراهم می نماید.

اشخاص طرف قرارداد با گروه های اقتصادی فرامرزی که شعبه ستادی و یا دفتر فعال در خاک برزیل دارند، جهت ارائه خدمات فنی مدیریتی و اجرایی در این کشور بدون داشتن قرار داد کاری ثبت شده در برزیل و به منظور ارتقا سطح مدیریتی دفتر و یا شعبه فعال در برزیل با ارائه قرارداد کاری از شخص حقیقی و یا حقوقی در برزیل نیز می توانند واجد شرایط محسوب گردند. ورزشکاران حرفه ای با ارائه قرارداد کاری از کارفرمای که دارای مجوز قانونی ورزش از کشور برزیل هستند، محققین، پژوهشگران و دانشمندانی که با موسسات دارای مجوز تدریس وابسته به فناوری و تحقیقات علمی از دولت برزیل را دارند، نیز می توانند قرارداد کاری اخذ نمایند.

اخذ اقامت از طریق کار در برزیل بصورت دائم

کسب اقامت دائم در کشور برزیل دارای تفاوت های جزئی با برخی از کشورهای جهان است. اولین فرصتی که در اختیار هر فرد برای اخذ اقامت دائم برزیل قرار می گیرد، از طریق ازدواج با یکی از شهروندان برزیلی است در صورتی که تداوم یک ازدواج برای 5 سال ثابت شود فرد می تواند در کشور برزیل اقامت دائم داشته باشد. همچنین در صورتی که متقاضی سرپرستی یک کودک برزیلی را به عهده بگیرد، دریافت اقامت دائم برزیل برای او ممکن خواهد شد. با توجه به تبعیت برزیل از اصل خاک، در صورتی که فرزند متقاضی در کشور برزیل متولد شود، او قادر خواهد بود تا همراه همسر خود اقامت کشور برزیل را بدست آورد.

در صورتی که متقاضی در کشور برزیل اعلام پناهندگی کند، قادر خواهد بود تا در این کشور به صورت دائم اقامت داشته باشد. همچنین محققین و افرادی که دارای رزومه علمی بسیار قدرتمند باشند، قادر خواهند بود در کوتاه ترین زمان ممکن به اقامت دائم کشور برزیل دست پیدا کنند. در صورتی که فردی حداقل 50 سال سن داشته باشد و به عنوان بازنشسته شناخته شود و ماهیانه 2000 R$(رئال برزیل) درآمد داشته باشد، می تواند از همین طریق به سادگی در کشور برزیل اقامت دائم داشته باشد. سرمایه گذاری در برزیل و همچنین دریافت دعوتنامه برای پذیرش پست های مهم مدیریتی در این کشور نیز از جمله دیگر راه های اخذ اقامت دائم در کشور برزیل است.

مهاجرت کاری به کشور برزیل

بر اساس قوانین مهاجرتی برزیل، کارگران خارجی برای کار در این کشور نیازمند اخذ ویزای کاری برزیل هستند. بر این اساس، ویزای کار برزیل حتما بایستی با اسپانسری یک کارفرمای برزیلی اخذ شود. اما قبل از بررسی شرایط و جزئیات فرآیند اخذ ویزای کار برزیل بایستی با سازمان های ناظر بر مهاجرت کاری به برزیل آشنا شد.

در برزیل دو سازمان یا نهاد ناظر بر امر مهاجرت وجود دارد. یکی از این سازمان ها شورای ملی مهاجرت (Conselho Nacional de Imigração) می باشد که بر کلیه امور مهاجرتی نظارت داشته و هماهنگ کننده امور می باشد. سازمان دیگر، سازمان هماهنگی عمومی مهاجرت (Coordenação de Imigração do Ministério de Trabalho) از زیر مجموعه وزارت کار برزیل می باشد که وظیفه آن دریافت، بررسی و تایید درخواست های مجوز کار برای کارگران خارجی می باشد.

مهاجرت به برزیل از طریق کار از جمله راه های کم هزینه محسوب می گردد که از روند دشواری نیز برخوردار می باشد. از جمله عوامل تاثیر گذار در خصوص اخذ اقامت از طریق کار در برزیل دعوت نامه کاری یا پیشنهاد کاری می باشد که فراهم سازی چنین موردی نیز برای اشخاص دشوار می باشد. ویزای تحصیلی برزیل یکی از راه های مطمئن و قطعی در باب اقامت و تابعیت است.

شرایط دانش زبانی برای مهاجرت کاری به برزیل

زبان رسمی کشور برزیل پرتغالی می باشد و اگر شما نسبت به این زبان داشته باشید بسیار برای شما بهتر است تا آنکه به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. افرادی که نسبت به زبان پرتغالی دانش کافی دارند برای یافتن کار در این کشور فرصت ها و شرایط بهتری خواهند داشت اما در صورتی که شما در کشور برزیل مشغول به کار هستید و پیشنهاد کار از یک کارفرمای خوب را دارید اما در دانش زبان پرتغالی به تسلط کافی نرسیده اید می توانید همزمان با کار کردن در این کشور از دوره های آموزشی زبان پرتغالی که معمولاً در کالج ها و موسسات دولتی و خصوصی برزیلی ارائه می‌شود استفاده نمایید.

با توجه به شرایط هر فرد انواع ویزاهای اقامتی برای کشورهای مختلف از جمله کشور برزیل وجود دارد که بهترین روش برای آگاهی کامل شما از شرایط و ضوابط لازم تماس و برقراری مشاوره با با وکلای برتر امور مهاجرتی می باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سال ها تجربه در زمینه اخذ انواع ویزا آماده همراهی و راهنمایی شما عزیزان می باشد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *