ویزای کاری

کار در تایلند

کار در تایلند

تایلند کشوری در جنوب شرقی آسیا و در همسایگی کشورهای میانمار، لائوس، کامبوج، مالزی می باشد و شرایط کار در تایلند بسیار مناسب است. از همین رو برخی از افراد با اخذ ویزای کاری این کشور به تایلند مهاجرت می­ نمایند. پایتخت کشور تایلند بانکوک است و مردم این کشور به زبان تایلندی صحبت می­نمایند. اقتصاد کشور تایلند بر پایه صادرات محصولات کشاورزی، انومبیل، کولر، شیلات و غذاهای دریایی می باشد. از دیگر منابع درآمدزایی این کشور می­توان به صنعت گردشگری و سرمایه گذاران خارجی اشاره نمود. آب و هوای کشور تایلند بسیار مناسب است و از جاذبه های گردشگری بسیاری برخوردار می­باشد. بطوریکه در حال حاضر تایلند یکی از کشورهایی است که بیشترین آمار توریست در جهان را بخود اختصاص داده است. شما عزیزان می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و از روش های مهاجرتی این کشور اطلاعات لازم را کسب نمایند.

متقاضیان اشتغال در این کشور ملزم به اخذ ویزای کاری این کشور هستند. لازمه اخذ این ویزا نیز عقد قرارداد کاری با کارفرمایی در کشور تایلند می باشد. مردم کشور تایلند دارای آداب و رسوم خاصی برای انجام کار هستند و قبل از استخدام کارفرمایان با کارکنان به ایجاد روابط شخصی می­پردازند. میزان حقوق و دستمزد در کشور تایلند بسیار مناسب و بالاست و می­توان گفت 90% مردان در این کشور از حقوقی برابر با حقوق افراد در آمریکا برخوردار می­باشند. حضور بانوان نیز در بازارهای کاری تایلند مشاهده می­شود و اکثر بانوان با توجه به تخصص و مهارت هایشان حقوق و دستمزدهای بالایی را دریافت می­نمایند.

 • آیا بازار کار مناسبی در کشور تایلند وجود دارد؟
 • متوسط درآمد در کشور تایلند چقدر است؟
 • مهم ترین مشاغل مورد نیاز در کشور تایلند چیست؟
 • آیا دریافت ویزای کاری این کشور منجر به اخذ اقامت بلند مدت خواهد شد؟

بررسی شرایط کار در تایلند در 2022

شرایط انجام کار در تایلند بگونه ای است که کارکنان 42، 48 ساعت در هفته به انجام کار می­پردازند. میزان ساعات کاری افراد در طی یک روز 8 ساعت می باشد و در صورتیکه شغل افراد در لیست مشاغل سنگین تایلند قرار داشته باشد به 7 ساعت کاری کاهش می ­یابد. افراد یک روز در هفته تعطیل هستند و اجازه 13 روز مرخصی در طول یکسال را خواهند داشت. اتباع خارجی که قصد دریافت ویزای کار تایلند را دارند، ابتدا باید نسبت به دریافت پیشنهاد کاری از تایلند اقدام نمایند.

علاوه بر این به هنگام مصاحبه باید آفیسر سفارت این کشور را قانع نماید که مهارت وی در لیست مهارت های مورد نیاز کشور تایلند است و کارفرمای مربوطه نیروی مورد نظر خود را در این کشور نیافته است. اتباع خارجی علاوه بر اخذ ویزای کاری تایلند ملزم به دریافت مجوز کار این کشور نیز می باشند. در سال 2022 ویزای کاری تایلند در ابتدا دارای اعتباری 3 ماهه است و پس از ورود به خاک تایلند امکان تمدید این ویزا را خواهند داشت.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری در تایلند

متقاضیان مهاجرت کاری به تایلند برای دریافت ویزای کار این کشور با ارائه مدارک زیر به سفارت تایلند در کشور مبدأ خود امکان اخذ این ویزا را خواهند داشت:

 • پاسپورت معتبر
 • عکس
 • تکمیل فرم درخواست ویزای کار
 • دعوتنامه یا پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در تایلند
 • پرداخت 55€ (یورو) بابت صدور ویزای کاری تایلند

لازم بذکر است افراد پس از اخذ ویزای مربوطه ملزم به دریافت مجوز کار این کشور نیز می باشند. این مجوز را می­بایست بهمراه داشته باشد و در صورتیکه افراد این اجازه کار را در حین کار به همراه نداشته باشند، مشمول پرداخت 100 بات جریمه می­باشند. علاوه بر افراد تنها اجازه انجام کاری که بر روی مجوز کاری وی درج گردیده است را داشته و در صورتیکه فرد مشغول به انجام کار دیگری باشد 200 بات دیگر جریمه می­گردد. از دیگر قوانین انجام کار مجوز کاری این کشور است و افراد این موضوع را می­بایست جدی گرفته و در صورت عدم رعایت این قانون علاوه بر اینکه فرد ملزم به پرداخت جریمه نقدی برابر با 500 بات است، بمدت 3 ماه نیز مجازات به زندان نیز می­گردد. دوستان عزیز می­توانند مهاجرت کاری به کشور کانادا را نیز مطالعه نمایند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در تایلند

مهمترین مشاغل مورد نیاز جهت کار در تایلند

بانکوک پرجمعیت ترین شهر کشور تایلند است که مهاجرین خارجی می­توانند با فرصت های شغلی مختلفی را در این شهر بیابند. معلم زبان های خارجی بخصوص زبان انگلیسی یکی از مهمترین مشاغل مورد نیاز در این کشور بشمار می­رود. درآمد معلمین زبان در این کشور 30000 تا 40000 بات در سال تخمین زده شده است. تدریس در تایلند فرصتی برای یادگیری زبان تایلندی و تعامل با مردم این کشور است و افراد می­توانند تجربه آموزش در این کشور را نیز کسب نمایند. نکته قابل توجه در این شغل این است که معلمین مسن را به معلمین جوانتر به سبب تجربه آنها ترجیح می­دهند و اکثر معلمین زبان در این کشور مرد می­باشد. از دیگر مشاغل مورد نیاز می­توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • غواصی
 • هتلداری
 • مدلینگ

دیگر راه های مهاجرت به تایلند

علاوه بر انجام کار در تایلند افراد از طریق راه های دیگر همچون تحصیل، سرمایه گذاری، تولد و ازدواج نیز به این کشور می­توانند مهاجرت نمایند. برخی از دانشگاه های این کشور دارای رتبه های جهانی هستند و علاوه بر این هزینه های تحصیل در تایلند در مقایسه با دانشگاه های هم طراز خود در دیگر کشورها همچون مالزی و سنگاپور بسیار مناسب است. متقاضیان تحصیل در این کشور باید ویزای تحصیلی را برای ورود به خاک تایلند دریافت نمایند و بدین منظور می بایست درخواست پذیرش خود را به یکی از دانشگاه های این کشور ارسال و پس از موافقت نسبت به اخذ این ویزا اقدام نمایند.

تدریس در دانشگاه های این کشور به زبان تایلندی است. البته برخی از دانشگاه ها به زبان انگلیسی نیز تدریس می نمایند که اکثر دانشجویان بین المللی درخواست پذیرش خود را به این دانشگاه ها ارسال می نمایند. شرایط کار در تایلند برای دانشجویان نیز فراهم است و دانشجویان با توجه به مقطع تحصیلی خود اجازه انجام کار ضمن تحصیل در این کشور را خواهند داشت. متقاضیان مهاجرت به تایلند در سال 2022 می­توانند جهت آگاهی بیشتر در زمینه دیگر روش های مهاجرتی با کارشناسان خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و از شرایط کار در آلمان بدون مدرک تحصیلی نیز مطلع گردند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *