ویزای کاری

کار در سنت لوسیا

کار در سنت لوسیا

کار در سنت لوسیا دارای قوانین و مقررات خاص خود می باشد و قبل از مهاجرت کاری به این کشور، آشنایی با این قوانین الزامی است. سنت لوسیا کشوری زیبا می باشد که جزیره ای بین دریای کارائیب و اقیانوس اطلس شمالی و شمال ترینیداد و توباگو است و با توجه به شرایط زندگی و کار مناسبی که دارد، به عنوان یک مقصد مناسب جهت مهاجرت کاری شناخته می شود. مهاجرت کاری به سنت لوسیا برای مهاجران خارجی با دریافت ویزای کاری و داشتن دعوت نامه کاری امکان پذیر می باشد.

در این نوشتار، متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت درباره شرایط و قوانین کار در سنت لوسیا اطلاعات کاملی جمع آوری کرده اند و افرادی که به فکر مهاجرت کاری به سنت لوسیا هستند، می توانند به کمک این راهنما اطلاعات خود را درباره شرایط و قوانین کار در سنت لوسیا تکمیل کنند.

اینفوگرافیک کار در سنت لوسیا

روند اخذ ویزا جهت کار در سنت لوسیا

تمامی اتباع کشورهای خارجی که به دنبال کار در سنت لوسیا هستند، باید در قدم اول برای دریافت ویزای کاری این کشور درخواست دهند. زیرا دولت سنت لوسیا به افرادی که ویزای کاری این کشور را ندارند، اجازه کار در سنت لوسیا را صادر نمی کند. علاوه بر این اگر به دنبال دریافت ویزای کاری سنت لوسیا هستند، اولین قدم پیدا کردن کار در سنت لوسیا می باشد. همچنین از آنجایی که، ویزای کاری متقاضیان با وضعیت اقامت آنها مرتبط است، بهتر است قبل از اینکه بتوانید برای اقامت یا اجازه کار در سنت لوسیا درخواست دهید در این کشور به طور رسمی استخدام شوید.

در لیست زیر می توانید روند درخواست ویزا جهت کار در سنت لوسیا را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید:

 • یافتن شغل مناسب در سنت لوسیا
 • درخواست برای مجوز کار
 • برای دریافت ویزای کاری سنت لوسیا اقدام کنید.
 • سفر به سنت لوسیا

شرایط استخدام و کار در سنت لوسیا

سنت لوسیا کشوری جزیره ای واقع در دریای کارائیب است که به خاطر استراحتگاه های مجلل و سواحل آتشفشانی اش معروف است. اقتصاد این کشور بر گردشگری، تولیدات سبک و تولید موز متکی است. سنت لوسیا کالاهایی مانند موز، لباس، کاکائو، آووکادو، انبه و روغن نارگیل را به کشورهای خارجی صادر می کند.

در نمودار زیر به طور دقیق به شرکای اصلی صادرات سنت لوسیا اشاره شده است:

شرکای اصلی صادرات سنت لوسیا

علاوه بر صادرات، وارد کالا در سنت لوسیا نیز شامل مواد غذایی، کالاهای تولیدی، ماشین آلات و تجهیزات حمل و نقل، مواد شیمیایی و سوخت می شود.

در جدول زیر به شرکای اصلی واردات سنت لوسیا اشاره شده است:

نام کشوردرصد شراکت
آمریکا53.3%
ترینیداد و توباگو10.8%

مشاغلی که در خدمات غذا، مهمان نوازی و خرده فروشی فعالیت می کنند، همگی این شانس را دارند که در بخش گردشگری کشور رونق بگیرند. شایان ذکر است که مقررات کار در سنت لوسیا بر تدارکات و نمایندگی کارکنان تمرکز دارد. افرادی که آماده هستند تا برای کار به سنت لوسیا مهاجرت کنند، حتما باید مطمئن شوند که با قوانین استخدام و کار در سنت لوسیا آشنایی کامل دارند.


قراردادهای کاری در سنت لوسیا

قوانین کار سنت لوسیا قراردادهای کاری کتبی و شفاهی را مجاز می کند. این قراردادها می توانند زمان یا وظیفه مشخصی داشته باشند یا می توانند نامحدود باشند. اگر کارفرما تصمیم به ارائه یک قرارداد کتبی داشته باشد، باید آن را ظرف 14 روز از شروع کار منعقد کند. این قراردادهای مکتوب باید طیف وسیعی از اطلاعات را شامل شود، از جمله:

 • اسامی هر دو طرف
 • شرایط استخدام
 • مواد را ترک کنید
 • ساعات کار و استراحت
 • حقوق، محاسبه و برنامه پرداخت
 • خط مشی فسخ

اگر قرارداد کار شفاهی باشد، کارفرما باید قبل از شروع کار، این شرایط را با همه افراد جدید استخدام کند. کارمند می تواند در هر زمان درخواست کتبی قرارداد کند و کارفرما باید ظرف یک ماه پس از درخواست آن را ارائه دهد. در تمام موارد توافق نامه کتبی، هر دو طرف باید سند را امضا کنند و یک نسخه از آن را نگه دارند. طبق قوانین قراردادهای کار در سنت لوسیا، کار سنت لوسیا هیچ گونه پاداش یا مزایای اضافی لازم را برای کارمندان تعیین نمی کند. همچنین سنت لوسیا بر اساس یک سیستم مالیات بر درآمد مترقی عمل می کند و کارمندان ممکن است از 10% تا 30% درآمد خود را برای مالیات کار در سنت لوسیا بپردازند. در کنار پرداخت مالیات، کارمندان و کارفرمایان به NIC کمک می کنند.

چطور میشه ویزای کاری سنت لوسیا رو گرفت؟

ساعات فعالیت اداری در سنت لوسیا

استاندارد ساعات کار در سنت لوسیا هفته 40 ساعت در 8 ساعت در روز می باشد و هیچ کارمندی نمی تواند بیش از 6 روز متوالی بدون استراحت 24 ساعته کار کند. شایان ذکر است که این روز اغلب یکشنبه است، اما یک کارفرما ممکن است شرایط متفاوتی را در قرارداد کار در سنت لوسیا مشخص کند. اگر یک کارگر در سنت لوسیا باید در روز یکشنبه خدمات ارائه دهد، باید 200% دستمزد استاندارد خود را دریافت کند. اضافه کاری در این کشور به هر زمان کاری بیش از ساعات مقرر گفته می شود و کارفرمایان باید 150% از دستمزد استاندارد کارمند را در این ساعات تامین کنند. کارکنان هتلداری در سنت لوسیا به دلیل ماهیت شغلی خود ممکن است بیش از 40 ساعت در هفته بدون اضافه کاری کار کنند، اما نباید بیش از 80 ساعت در 2 هفته کار کنند.

علاوه بر این، سنت لوسیا 11 روز تعطیل رسمی را برگزار می کند که شامل روز سال نو، روز استقلال، آدینه نیک، دوشنبه عید پاک، روز کارگر، دوشنبه پنطیکاست، جشن کورپوس کریستی، روز آزادی، روز شکرگزاری، روز ملی و روز کریسمس می شود. اگر کارمندان در سنت لوسیا 1 روز قبل و بعد از تعطیلات رسمی کار می کنند باید در این روزها مرخصی با حقوق دریافت کنند. اگر کارگر باید در تعطیلات رسمی خدمات ارائه کند، کارفرمایان باید 200% دستمزد استاندارد خود را بپردازند.

مزایای مهاجرت به سنت لوسیا

روزهای تعطیل در سنت لوسیا

زمانی که کارگری در سنت لوسیا به مدت 1 سال خدمات خود را ارائه کرده باشد، مستحق مرخصی با حقوق است. کارمندان در این کشور باید حداقل 14 روز مرخصی در 5 سال اول با کارفرما دریافت کنند. پس از فعالیت 5 ساله، آنها باید حداقل 21 روز در سال دریافت کنند. شایان ذکر است که همانند سایر کشورها، در سنت لوسیا نیز کارمندان می توانند به صورت جزئی یا کلی از مرخصی مرخصی بگیرند. این مرخصی باید ظرف 6 ماه پس از اعطای حقوق مورد استفاده قرار گیرد، مگر اینکه در این زمینه با کارفرما مذاکره انجام شود. تعطیلات رسمی در سنت لوسیا نباید به عنوان روزهای تعطیل استفاده شده در نظر گرفته شوند، اگر در طول یک دوره مرخصی باشند.

مرخصی استعلاجی کار در سنت لوسیا

در سنت لوسیا، کارفرمایان باید مرخصی استعلاجی کارکنان را برای دو روز متوالی و در مجموع 12 روز در سال پوشش دهند. اگر کارمندی به دلیل بیماری نیاز به مرخصی بیش از 2 روز متوالی داشته باشد، باید گواهی پزشکی برای اثبات بیماری ارائه دهد. شرکت ملی بیمه (NIC) پس از دو روز بیماری متوالی با 65% دستمزد استاندارد، پرداخت روز بیماری را به عهده خواهد گرفت. یک کارفرما ممکن است در طول مرخصی استعلاجی، گواهی پزشکی را درخواست کند. درد خصوص مرخصی زایمان یا پدری در سنت لوسیا، کارمندان بر اساس آنچه که در NIC واجد شرایط هستند، مرخصی زایمان دریافت می کنند. کارگرانی که از مرخصی زایمان استفاده می کنند، اگر حداقل 18 ماه یا 150 روز در مورد یک کارمند پاره وقت خدمت کرده باشند، از طریق NIC و کارفرمایشان واجد شرایط دریافت حقوق هستند.

اگر کارمندی کمتر از این مدت خدمت کرده باشد، 6 هفته بدون حقوق به عنوان بخشی از مرخصی زایمان دریافت خواهد کرد. با وجود NIC، کارفرمایان در سنت لوسیا ملزم به ارائه طرح های بیمه درمانی نیستند. آنها باید مشارکت کارکنان را با صندوق ملی مطابقت دهند.

مرخصی استعلاجی در سنت لوسیا

مزیت های کلیدی کار در سنت لوسیا

کار در سنت لوسیا برای متقاضیانی که به دنبال کسب درآمد در خارج از کشور هستند، بهترین گزینه می باشد. مهمترین مزیت های کاری در سنت لوسیا به شرح زیر می باشد:

مزیت های کار در سنت لوسیاتوضیحات
فرصت های شغلی متنوعافرادی که به دنبال کار در سنت لوسیا هستند، با هر میزان تخصصی که دارند می توانند در مشاغل مورد علاقه خود به راحتی استخدام شوند.
بیمه کاربرنامه بیمه کاردر سنت لوسیا هم توسط کارفرما و هم کارمند در این کشور قابل اجرا است.
برنامه بازنشستگی در سنت لوسیایکی از اصلی ترین مزیت های کار در سنت لوسیا برنامه بازنشستگی در این کشور می باشد که به 60 سال رسیده است.

برای آشنایی بیشتر با دیگر مزیت های کار در سنت لوسیا به تصویر زیر توجه فرمایید:

دیگر مزیت های کار در سنت لوسیا

فسخ قرارداد در سنت لوسیا

هم کارمندان و هم کارفرمایان می توانند قرارداد کار در سنت لوسیا را بر اساس دلایل قانونی با اطلاعیه مناسب فسخ کنند. با این حال، الزامات اطلاعیه قانونی برای کارگران و کارفرمایان متفاوت است.

کارگران باید برای فسخ قرارداد کار در سنت لوسیا به شکل زیر درخواست خود را اعلام کنند:

 • 1 هفته زودتر برای 12 هفته تا 5 سال فعالیت
 • 2 هفته زودتر برای بیش از 5 سال فعالیت

همچنین سیاست اطلاعیه کارفرما به شرح زیر است:

 • 1 هفته زودتر برای 12 هفته تا 2 سال فعالیت
 • 2 هفته زودتر برای 2 تا 5 سال فعالیت
 • 4 هفته زودتر برای پنج تا 10 سال فعالیت
 • 6 هفته زودتر برای بیش از 10 سال فعالیت

شایان ذکر است که کارفرمایان می توانند یک کارمند را به دلایل زیر اخراج کنند:

 • سوء رفتار جدی
 • نافرمانی عمدی
 • غفلت مکرر از وظایف
 • غیبت مکرر غیر موجه از محل کار
 • امتناع از رعایت اقدامات ایمنی و بهداشتی
 • سرقت یا آسیب عمدی اموال
 • فقدان صلاحیت
 • رفتار مغایر با شرایط قرارداد کار

به یاد داشته باشید که اخراج کارمند در این موارد نیازی به اطلاع رسانی ندارد. در صورت عملکرد نامطلوب، کارفرما باید حداقل 2 اخطار کتبی در زمان ‌های جداگانه ارائه دهد که جزئیات آنچه را که کارمند باید تغییر دهد ارائه کند. اگر کارگر پس از 2 اخطار به این هشدارها پاسخ ندهد، کارفرما می‌تواند فسخ قرارداد را پیگیری کند. برای کسب اطلاعات تکمیلی از شرایط کار در سنت لوسیا و اخذ ویزای کاری این کشور متقاضیان می توانند با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

سوالات متداول در باب کار در سنت لوسیا

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات متداول در باب کار در سنت لوسیا می باشیم:

 • اصلی ترین شرط کار در سنت لوسیا چیست؟ داشتن پیشنهاد کاری
 • مزایا کار در سنت لوسیا چیست؟ اخذ اقامت دائم، سکوی پرتاب به کشورهای برتر جهان و درآمد بالا
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *