ویزای کاری

کار در مالتا

کار در مالتا

اتباع خارجی جهت کار در مالتا در سال 2024 همچنان مشابه با شرایط سابق نیاز به مجوز کار خواهند داشت که باید جهت اخذ آن اقدام نمایند. ملیت شما برای ورود به مالتا و به داشتن یک پیشنهاد کاری از کارفرمای مالتایی و مجوز کاری بسیار تعیین کننده خواهد بود. امکان اخذ ویزای کار در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا و مالتا از داخل ایران امری بسیار دشوار و ناشدنی است.

اتباع کشورهای اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا جهت کار در جمهوری مالتا نیاز به مجوز کاری نخواهند داشت. این قانونی است که در کشورهای این اتحادیه ها وجود دارد و به کار رسیدن یک تبعه اروپایی را ساده می کند فقط شهروندان اتحادیه اروپا برای کار در مالتا باید برای اقامت خود به اداره پلیس اطلاع دهند.

اما اتباع خارج از اتحادیه اروپا و شهروندان ایرانی همانطور که متوجه شدید باید مجوز کاری دریافت کنند. این مجوز کاری نیز باید از سوی کارفرما درخواست گردد نه خود متقاضی که به دنبال یک شغل می باشد. این یعنی اینکه برای دریافت مجوز می بایست کارفرمایی دارا باشید که حاضر باشد شما را استخدام نماید. برای این اتفاق او باید اثبات نماید که یک شهروند مالتی، سوئیس یا اروپایی برای این موقعیت کاری وجود ندارد.

مشاغل مورد نیاز برای کار در مالتا در 2024

مالتا Malta از جمله کشورهای اروپایی با اقتصاد روبه رشد و سطح درآمدی خوب است. کشوری که مطابق گزارش اداره آمار ملی (nso.gov.mt) تا فوریه سال 2024 نرخ بیکاری آن در حدود 3.2% بوده است و از همین رو این کشور از یک بازار کاری خوبی برخوردار است. اگر افراد دارای اقامتی در مالتا باشند و از شهروندان اروپا نباشند، قادرند در جستجوی یک موقعیت شغلی باشند، البته این به این معنی نیست که در هر موقعیت و شغلی می تواند به عنوان یک غیر اروایی کار کند. برای این نوع اقامت و مجوز کاری باز هم فقط کارفرمایان می توانند درخواست مجوز ETC35 برای خارجی نمایند.


در برخی مشاغل خاص TCN امکان کار در موقعیت های کاری محدود در این کشور برای یک خارجی وجود دارد. مالتا به جهت این که یک کشور کوچک است شاید در برخی مشاغل برای یک خارجی کار وجود داشته باشد. ابتدا کارفرمایان باید این موقعیت کاری را برای اتباع این کشور و اتحادیه اروپا قرار دهند و چنانچه کسی نباشد. سپس می توانند برای یک نیروی کار خارجی با رعایت قوانین (آگهی در پورتال مناسب و زمان مناسب) اقدام نماید. عزیزان در نظر داشته باشید که طبق گزارش سایت workinginmalta، مشاغل مورد نیاز مالتا 2024 شامل:

بخش اقتصادیمشاغل مورد نیاز
فناوری اطلاعات ITبرنامه نویسان و مهندسان کامپیوتر
صنعت بازی یا گیمینگمدیران شبکه و متخصصان ابر و توسعه دهندگان فرونت- اند و نیز کارشناسان نرم افزار
امور مالی و حقوقیحسابدار، کارشناس بیمه، بانکدار و ممیز
بخش سلامتپزشک، دندانپزشک، پرستار و داروساز
گردشگریمدیر هتلداری، راهنمای تور، رستوران دار و غیره

شرایط کار در مالتا 2024

از جمله مهمترین شرایط کار در مالتا ساعت کاری کارگران و کارکنان در این کشور اروپایی است. بر طبق گزارش وب سایت usemultiplier.com قانون کار در کشور مالتا برای کارکنان تمام وقت ساعت کاری 40 ساعت در هفته و 8 ساعت در روز را در نظر می گیرد. ضمنا کلیه کارکنان دارای قرارداد رسمی و قانونی در این کشور از بیمه و حقوق و مزایای مختلف پیش بینی شده در قانون کار مالتا برخوردارند. موضوع مهم دیگر در رابطه با شرایط کاری در مالتا سطح درآمد کارکنان در این کشور است. طبق داده های سایت salaryexplorer.com نیز متوسط درآمد ماهانه در این کشور حدود EUR4640 (یورو) است.

در قالب تصویر اینفوگرافیک زیر نیز می توان با رنج درآمدی کارکنان در این کشور اروپایی بهتر آشنا شد:

شرایط کار در مالتا

با این حال باید دید که آیا کارگران با این سطح درآمدی در کشور مالتا می توانند از عهده تامین خرج و مخارج زندگی خودشان برآیند یا خیر؟ برای ارزیابی این موضوع باید به سراغ هزینه زندگی در مالتا رفت. مطابق داده های آماری وب سایت معتبر Numbeo متوسط هزینه زندگی هر نفر در مالتا با احتساب اجاره خانه در حدود EUR1722 (یورو) می باشد. پس با این حساب با سطح درآمدی EUR4640 (یورو) کارگران در مالتا نه تنها براحتی می توانند مخارج زندگی اشان را تامین کنند بلکه همچنین قادر به پس انداز ماهانه نیز هستند. موضوع مهمی که نمودار زیر نیز نشانگر همین واقعیت است:

نمودار حقوق ماهیانه کار در مالتا

انواع ویزای کار در مالتا

حالا که با شرایط کاری و نیز بازار کار مالتا 2024 آشنا شدیم بد نیست که به سراغ ویزای کاری این کشور و نیز شرایط و نحوه درخواست این ویزا برویم. همانند اکثر کشورهای اروپایی، گزینه های اصلی ویزایی در مالتا نیز شامل ویزاهای کوتاه مدت تایپ C و ویزاهای بلند مدت تایپ D می باشد که اولی حداکثر تا 3 ماه و دومی نیز بیش از 3 ماه در مالتا اعتبار دارد. تقریبا تمامی کسانی که برای کار در مالتا به این کشور مهاجرت می کنند برای ویزای تایپ D این کشور درخواست می دهند (منبع: وب سایت joinhorizons). مطابق قوانین مهاجرتی کشور مالتا نیز دولت مالتا برای متقاضیان کار در این کشور بسته به شرایطشان 3 نوع ویزای کاری به شرح زیر صادر می کند:

 • سینگل پرمیت Single permit
 • برنامه کارگران مهارت بالا The key employment initiative
 • بلوکارت اتحادیه اروپایی EU Blue Card

به استناد Visaguide.world، تقریبا شرط اصلی برای درخواست هر سه ویزای مذکور از کشور مالتا نیز یافتن کارفرمای مالتایی (جاب آفر) می باشد. در این صورت است که متقاضیان با تهیه و تحویل مدارک زیر به سفارت مالتا می توانند برای اخذ ویزای کاری مالتا درخواست دهند:

 • پاسپورت ملی معتبر
 • فرم درخواست تکمیلی
 • عکس پاسپورتی جدید
 • قرارداد کاری
 • رزومه یا همان CV
 • بیمه پزشکی
 • گواهی اسکان معتبر
 • بلیط پرواز
 • رسید پرداخت هزینه ویزای کاری مالتا از 100EUR تا EUR280.50 (یورو)

گواهی استخدام ETC مالتا

کلیه درخواست های روادید کار و اقامت در مالتا و در اداره امور تابعیت و مهاجران انجام می شود. پیگیری درخواست روادید کار بسته به ملیت و نوع کار، یا از طریق کارفرما می باشد و یا شخصا درخواست خود را تحویل داده یا فرد دیگری تحویل دهد و یا از طریق پست تحویل دهید. با این حال، شما بایستی مدارک مورد نیاز را شخصا تهیه کنید. به منظور انجام کار قانونی در مالتا، همچنین نیازمند گواهی استخدام ETC می باشید که توسط کارفرما درخواست می شود.

در حال حاضر، شرکت استخدام و آموزش (ETC) سازمانی است که درخواست ها برای صدور گواهی های کار (قبلا موسوم به روادیدهای کار) را در رابطه با شهروندان خارجی که قرار بود در مالتا استخدام شوند، رسیدگی می کند. ETC این مسئولیت را در آگوست 2005 بر عهده گرفت. گواهی های کار بایستی که توسط کارفرما و نه توسط کارجو درخواست شود. شهروندان کشور ثالث که واجد شرایط درخواست تک روادید هستند، نیازمند گواهی استخدام هستند.

مدارک لازم برای گواهی استخدام ETC مالتا

مدارک لازم برای صدور گواهی استخدام ETC به شرح زیر می باشد:

 • فرم درخواست
 • CV یا رزومه
 • توصیف پست شغلی
 • مراجع یا گواهی ها
 • یک قطعه عکس پاسپورتی
 • کپی از مدرک مسافرتی
 • کپی از ویزای معتبر
 • کپی از گواهی های مدرک متقاضی
 • نامه همراه توسط کارفرما نشان دهنده محل کار
 • حق الزحمه درخواست
 • گواهی سوء پیشینه
 • مدرک وضعیت اقامت بلند مدت
 • گواهی تولد
 • گواهی ازدواج
 • گواهی پزشکی

پس از درخواست مجوز کار در مالتا

اگر درخواست برای مجوز متاسفانه رد گردد ظرف مدت 15 روز نامه ای برای شما ارسال خواهد شد، اما اگر درخواست متقاضی تائید شود و اعلام شود و بین 4 تا 6 هفته زمان پردازش مجوز خواهد بود. سپس بلافاصله که مجوز صادر گردید به متقاضی اعلام می شود تا بتواند اولین روز کاری خود را شروع نماید. باید دانست که مجوزهای کاری قابل انتقال به نیروی کار دیگری را ندارد و فقط برای یک شخص صادر می شود. اگر کارفرما نیروی کار خود را تغییر دهد یا متقاضی محل کار خود را تغییر دهد باید مجوز جدید گرفته شود. چنانچه قبل از اخذ مجوز جدید در آن موقعیت کاری قرار گیرد مجوز آنها لغو شده و اجازه استخدام نیز ندارد.

تجدید مجوز و اخذ اقامت کار در مالتا

مجوزهای کاری معمولا بر اساس مدت زمان قرارداد صادر می شود که اکثر مدت آن یکسال خواهد بود. متقاضی می تواند این مجوز خود را تمدید کند که البته اگر در راستای قوانین درخواست او ارائه گردد سپس هزینه تمدید را پرداخت کند و با ارائه مدرک شواهدی را مبنی بر پرداخت بیمه و مالیات منظم ارائه نماید. درخواست تمدید مجوز باید 8 هفته قبل از اتمام زمان مجوز کاری فعلی از سوی متقاضی ارائه گردد. اگر متقاضی این زمانبندی را رعایت نکند و در زمان کمتری از 8 هفته درخواست خود را ارائه میکند می توان تا زمانی که مجوز قبلی زمان دارد اشتغال داشت و به محض اتمام این مجوز دیگر کار نکرد، تا مادامی که مجوز جدید برای صادر گردد و بتوان مجددا در همان موقعیت کاری مشغول به کار شد دولت باید به نیروی کار حقوق دهد.

تجدید مجوز و اخذ اقامت کار در مالتا

سایر قوانین مهاجرت به مالتا

می توان همانند یک کارآفرین یا سرمایه گذار خارجی در مالتا به اقامت دائم این کشور دست یافت، البته افراد برای دستیابی به این هدف باید دارای شرایطی باشند که به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 • متقاضی باید می بایست دارای آدرس ثابتی در مالتا و یک درآمد سالیانه متناسب با اعضای خانواده باشید.
 • متقاضی باید مدارکی را دال بر پرداخت منظم بیمه و مالیات ارائه نموده و دارای سابقه کیفری نباشد و مصاحبه نماید.
 • افرادی که دارای مجوز کاری یا اقامت دائم هستند می توانند برای خانواده خود نیز درخواست اقامت نماید.
 • البته به همسر متقاضی اجازه کار داده نمی شود تا مادامی که او در راستای قوانین یک موقعیت کاری بدست آورد.
 • با اخذ اقامت دائم می توان به صورت آزادانه و نامحدود در این جزیره کوچک و زیبا زندگی کرد.

موسسات کاریابی در بهترین شهرهای مالتا برای کار

برای پیدا کردن کاری مناسب در مدت زمان کم چه دانشجویان و فارغ التحصیلان مالتایی و چه دانشجویان و فارغ التحصیلان بین المللی بهتر است از کمک موسسات و سایت های کاریابی برتر کمک بگیرند. این موسسات عبارت هستند از:

 • People & Co: ساعت کاری از 8.30 صبح
 • Konnekt: ساعت کاری از 8 صبح
 • vacancyCentre: ساعت کاری از 8 صبح
 • JobFinder: ساعت کاری از 10 صبح
 • Manpower: ساعت کاری از 8.30 صبح
 • Jobsinmalta: ساعت کاری از 8.30 صبح

یکی از مهمترین موضوعات در خصوص کاریابی در مالتا 2024 از طریق موسسات معتبر کاریابی recruitment agencies in malta نیز هزینه خدمات کاریابی این موسسات است. بر طبق گزارش سایت searchxrecruitment.com، کل هزینه خدمات کاریابی که این موسسات از کارجویان دریافت می کنند حدود 30% از کل درآمد ناخالص سالانه سال اول آنهاست. الته در صورتی که کارشان از نوع کار فول- تایم در مالتا باشد.

نکات کلیدی مهاجرت کاری به مالتا

برای ورود به مالتا، کار در مالتا و اخذ اقامت اولیه و جستجو برای یک شغل بهترین راه اخذ ویزای تحصیلی است، اشخاص برای بدست آوردن این موقعیت شغلی نیاز به یک ویزای بلند مدت تایپ D خواهند داشت. ویزاهای توریستی که تایپ C دارند کوتاه مدت بوده و قابلیت تبدیل به نوع دیگری از اقامت را ندارد، اکنون چند کشور اروپایی با اقتصاد قوی، پتانسیل جذب نیروی کار خارجی را با ویزای جستجوی کار دارند.

این کشورها لیست مشاغل مورد نیاز خود را هر ساله بر اساس قوانین مهاجرتی کشور خود اعلام می کنند. شما می توانید با مراجعه به مقالات در مورد ویزای جستجوی کار آلمان و ویزای جستجوی کار اتریش در این رابطه مطالعه نمائید. همچنین با توجه به یکپارچه بودن اتحادیه اروپا با ورود به یک کشور شرایط اخذ اقامت را ساده سازید، پیشنهاد مشود جهت اخذ ویزای کار در مالتا و مهاجرت به مالتا و سایر طرق مهاجرتی با مشاورین و وکلای ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نمائید.

سوالات متعدد در خصوص کار در مالتا

مالتا بعنوان یکی از کشورهای حوزه شنگن متقاضیان مهاجرت فراوانی دارد و یکی از راه های مهاجرت به این کشور، اخذ ویزای کاری است. سوالات پرتکرار در خصوص کار در مالتا به شرح زیر هستند:

 • شرایط کار در مالتا چگونه است؟ هر نیروی کار در کشور مالتا می تواند به مدت 40 ساعت در هفته کار قانونی کند و نهایت زمان اضافه کاری برای او 8 ساعت در هفته است.
 • آیا می توان به عنوان نیروی کار خارجی به مالتا مهاجرت کرد؟ در صورتی که فردی از یک کارفرمای مالتایی دعوتنامه کاری دریافت کرده باشد این امکان برای او فراهم می شود.
 • مزایای کار در مالتا چیست؟ افرادی که در مالتا کار می کنند می توانند اقامت این کشور را بدست آورند و آزادانه به کشورهای حوزه شنگن سفر کنند.
 • آیا ویزای جستجوی کار در مالتا وجود دارد؟ خیر این امکان در اروپا تنها در اتریش و آلمان وجود دارد.
5/5 - (12 امتیاز)

23 دیدگاه برای “کار در مالتا

 1. مهدیه گفت:

  سلام وقتتون بخیر من افغانستانی هستم و ۲۴ سال دارم و در ایران زندگی میکنم حرفه ای ک کسب درآمد دارم گرافیک هست.چطور باید اقدام کنم برای رفتن.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما اگر منظورتون کار در مالتا هست باید به دنبال کارفرما از مالتا باشید سپس اقدام کنید

 2. محمد رحیمی گفت:

  سلام وقتتون بخیر.ما برای کار میخوایم بریم در زمینه ام دی اف و کابینت کاری و دکور داخلی کلا.و همینکه رشته تحصیلیم دام وطیور هست و سابقه کار هم دارم تو این زمینه.فقط نمیدونم اصن واسه این دوتاکارم اونجا میتونم کارپیداکنم راهنمایی کنید چطوری بفهمم.ممنون

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما اگر منظورتون کار در مالتا هست باید خدمتتون عرض کنم باید کارفرما از مالتا داشته باشید تا بهتون این ویزا بدهند به همین منظور هم باید با سایت های کاریابی مالتا ارتباط بگیرید

 3. علیرضا حداد گفت:

  سلام، من با دارا بودن ۵۶ سال آیا با شرایط زیر شانس پیدا کردن کار در مالتا یا کشورهای آلمانی زبان را دارم؟
  مدرک مهندسی متالورژی از دانشگاه شیراز
  سابقه ۲۵سال کار در صنایع فولاد کشور
  سابقه اقامت ۱.۵ ساله در آلمان، با بیمه و حقوق
  مدرک زبان آلمانی از دورتموند گرفته ام
  قادر به مکالمه انگلیسی و آلمانی می‌باشم
  دوره های متعدد تخصصی، مدیریتی و کیفیتی در داخل کشور، کشور انریش، انگلیس،اسلوونی،چک… گذرانده و مدرک دارم.
  علاقمند به کار در کشورهای آلمانی زبان، انگلیسی زبان ، کشورهای حاشیه خلیج فارس می‌باشم.

  1. ف.فرجی گفت:

   سبلام و عرض ادب خدمت شما برای اخذ ویزای کار شرایطی مانند سن ، مدرک تحصیلی ،سابقه کار و دانش زبان مهم هست اما به دلیل اینکه ویزاهای جستجوی کار فقط برای افراد زیر ۴۰ سال هست بهتره یا شما خودتون کارفرما پیدا کنید و یا اینکه از طریق همسر و فرزندتون اقدام کنید برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 4. amir abbas گفت:

  بابت مقاله خوبتون در مورد کار در مالتا تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد کار در کشور لیختن اشتاین هم مطلب بذارید

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   مقاله کار در لیختن اشتاین رو مطالعه بفرمایید.

 5. لیدا بهرامی گفت:

  شرایط اقتصادی این کشور رو می فرمائین چجوریه؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   مالتا یکی از کشورهای کوچک اروپایی هست که شرایط مناسبی برای سرمایه گذاری ایجاد کرده و به همین دلیل در جمع کشورهای ثروتمند قرار گرفته.

 6. ترانه گفت:

  سلام اگر شرکتی در مالتا به ثبت رسانده باشیم می توانیم جاب افر دوستمان شویم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله شما می تونید اجازه کار ایشون رو بگیرید و براشون دعوتنامه ارسال کنید

 7. شبنم شکیبا گفت:

  بسیار صریح و واضح راهنمایی فرمودید ممنونم از شما فقط برای تحصیل چه زمانی باید اقدام کرد ؟ شنیدم دوره زبان کمترین هزینه ها رو داره

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در حال حاضر شرایط ورود ایرانی ها از این طریق کمی سخته اما میشه برای تحصیل در این کشور در مقاطع دانشگاهی اقدام کرد.

 8. مهسا گفت:

  شرایط کاری برای رشته های مهندسی برق در مالتا چطوره و چه مدارکی نیاز داره؟ متشکرم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   مهندسان برق در این کشور این فرصت رو دارند که به کار برسند و مدارک مورد نیاز اون ها شبیه به مدارک مورد نیاز در سایر رشته ها هست.

 9. بهزاد گفت:

  پیدا کار چجوریه
  با دوره زبان برم میتونم کار کنم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   برای کار کردن در کشور مالتا شما نیاز به پیشنهاد کاری دارید.
   شما باویزای تحصیلی نمی تونید توی مالتا به صورت تمام وقت کار کنید.

 10. شیرین میرباقری گفت:

  ممنونم بابت اطلاعات خوبتون

 11. سحر گفت:

  سلام

  در مورد ویزای تحصیلی در مالتا توضیح میدید؟
  ممنون از مطالب به روزتون

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   مقاله ویزای تحصیلی مالتا را مطالعه کنید.

 12. hiva گفت:

  با سلام
  ایا کسانی که در رشته مهندسی تحصیلات عالیه دارند میتونن در مالتا کار مناسب پیدا کنند؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله در صورتی که پیشنهاد کاری دریافت کنید، می تونید وارد بازار کار این رشته بشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *