ویزای کاری

کار در گرنادا

کار در گرنادا

کار در گرنادا در کنار روش سرمایه گذاری، یکی از برترین روش های مهاجرت به این کشور است. گرانادا یک کشور جزیره ای کوچک است که دارای جزیره اصلی گرانادا و 6 جزیره کوچکتر است که در انتهای جنوبی گرناندین ها در جنوب شرقی دریای کارائیب واقع شده اند. مساحت گرانادا 344 کیلومتر مربع است و جمعیت آن کمی بیش از 110000 نفر است. پایتخت گرانادا در سنت جورجس است و زبان های رسمی آن انگلیسی و پاتویی است. جمعیت گرانادا اکثراً سیاهپوست و مخلوط سیاه و اروپایی است. این کشور یک دموکراسی پارلمانی تحت کشورهای مشترک المنافع بریتانیا است و آب و هوای گرمسیری دارد و فصل بارانی از ژوئن تا دسامبر است. در ادامه این نوشتار متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شرایط و قوانین کار در گرنادا را به طور کامل مورد بررسی قرار می دهند.

شرایط و قوانین کار در گرنادا

یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه داشت این است که اشتغال در این جزیره به اتباع گرنادیایی محدود می شود. در مواردی که کارفرمایان قادر به یافتن افرادی با مجموعه مهارت های لازم نباشند، استثنا وجود دارد. هنگامی که این اتفاق می افتد، کارفرما ابتدا باید بتواند مستنداتی از تلاش های خود برای ایفای نقش به صورت محلی ارائه دهد. آنها همچنین باید مجوز کار را از طریق وزارت کار برای شخصی که می خواهند استخدام کنند، دریافت کنند، که شامل بررسی سوابق و مدارک برای حمایت از مهارت های آنها است. افرادی که یک شهروند خارجی و مایل به کار در گرانادا هستند، باید از طریق وزارت کار مجوز کار 1 ساله قابل تمدید دریافت کنند. متقاضیان خارجی باید باید یک شغل آماده داشته باشند و کارفرمای آنها این فرآیند را آغاز می کند.

شرایط مهاجرت به گرنادا

اکثر افرادی که برای کار در گرنادا به این کشور مهاجرت می کنند در بخش خدمات مشغول به کار می شوند و به طور کلی بخش بزرگی از تولید ناخالص داخلی این کشور را خدمات تشکیل می دهد.

در نمودار زیر به درصد اشتغال در گرنادا در بخش های مختلف اشاره شده است:

درصد اشتغال در گرنادا در بخش های مختلف

قراردادهای کار در گرنادا

یکی از مهمترین موضوعاتی که باید برای کار در گرنادا در نظر گرفته شود، قراردادهای کار در گرنادا می باشد. قوانین کار در گرانادا مستلزم قراردادهای کاری است. در بیشتر شرایط، این توافقات و قراردادهای کار در گرنادا کتبی هستند، اما توافقات شفاهی برای اعضای نزدیک خانواده، کسانی که کمتر از 16 ساعت در هفته کار می کنند و قراردادهای کوتاه تر از 12 هفته مناسب است. سه نوع قرارداد مختلف برای کار در گرنادا وجود دارد گه شامل زمان مشخص، زمان نامشخص و وظیفه داده شده می شود.

مدارک کتبی متقاضیانی که مایل به کار در این کشور هستند باید شامل نوع استخدام و سایر اطلاعات قابل توجه از جمله موارد زیر باشد:

 • اسامی هر دو طرف
 • فاصله پرداخت حقوق
 • تاریخ شروع و پایان (در صورت وجود)
 • ماهیت کار
 • ساعات کاری عادی

همچنین متقاضیان می توانند از قراردادهای استخدامی برای شرح شرایط فسخ و انفصال و هر گونه مزایایی که در این موقعیت گنجانده شده است استفاده کنند.

قرارداد کار در گرنادا

ساعات کار در گرنادا

همانند سایر کشورهای دنیا، در صنایع مختلف کار در گرنادا، ساعات کاری مختلفی برای روزهای کاری معمولی وجود دارد که می تواند توسط شرکت ها و کمپانی های مختلف مشخص شود و هر کمپانی شرایط خاص خود را داشته باشد.

اما به طور کلی قانون استخدام و کار در گرنادا به شرح زیر است:

مشاغلساعت کار طبق قانونی کار در گرنادا
مشاغل کشاورزی، ساختمانی و صنعتی40 ساعت در هفته، از دوشنبه تا جمعه
دستیاران دفتری و کارگران مغازه44 ساعت در هفته، از دوشنبه تا شنبه
دستیاران پذیرایی44 ساعت در هفته
کارگران خانگی و نگهبانان60 ساعت در هفته

یک کارفرما در گرنادا نمی تواند از یک کارگر بخواهد که بیش از هشت ساعت در روز خدمت کند، مگر اینکه یک نگهبان، کارگر خانه یا کارگر شیفتی باشد. کارگران خانگی می توانند تا 10 ساعت در روز با 2 ساعت استراحت کار کنند و نگهبانان و کارگران شیفت می توانند 12 ساعت کار را در روز انجام دهند. شایان ذکر است که هیچ کارمندی نمی تواند بیش از 6 روز متوالی در هفته کار کند و گرنادا یکشنبه را به عنوان روز تعطیل برای هر کارگر طبقه بندی می کند. اگر کارمندی باید یکشنبه کار کند، باید حقوق استاندارد خود را 2 برابر کند. در طول اضافه کاری، هر مقدار بیش از ساعات تعیین شده یک کارمند، آنها باید 150% نرخ معمول خود را دریافت کنند. اگر کارمندی یک روز قبل و بعد از تعطیلات رسمی کار کند، باید در زمان مرخصی خود مبلغی را دریافت کند.

12 روز تعطیل رسمی طبق قوانین کار گرنادا عبارتند از:

 • روز سال نو
 • روز کارگر
 • دوشنبه پنطیکاست
 • روز آزادی
 • روز Spicemas
 • روز شکرگزاری
 • کریسمس
 • جشن یادبود شام آخر مسیح
 • آدینه نیک
 • دوشنبه عید پاک
 • باکسینگ

اگر کارمندی در تعطیلات رسمی کار کند، باید 2 برابر دستمزد استاندارد خود دریافت کند.

شرایط مرخصی کاری در گرنادا

طبق قرارداد کاری در گرنادا، در طول سال اول استخدام در شرکت های این کشور، یک کارگر 2 هفته از مرخصی با حقوق دریافت می کند. پس از سال اول، کارمندان باید حداقل 3 هفته مرخصی داشته باشند. اگر فردی طبق برنامه روزانه یا ساعتی کار کند، به ازای هر 15 روز کار، یک روز مرخصی دریافت می کند. کارمندان باید ظرف مدت 6 ماه پس از دریافت روز از مرخصی خود استفاده کنند و کارفرمایان باید حداکثر روز قبل از شروع مرخصی، مبلغ مربوطه را (حقوق مرخصی) پرداخت کنند. پس از 12 ماه کار، یک کارمند مستحق مرخصی استعلاجی با گواهی یک متخصص پزشکی است. طرح بیمه ملی (NIS) مرخصی استعلاجی به مدت چهار روز یا بیشتر را پوشش می دهد.

در غیر این صورت مسئولیت پرداخت ایام بیماری کارکنان به عهده شرکت است و شرکت ها در صورتی که کارمند آنها گواهی پزشکی ارائه ندهد فقط تا 5 می توانند حقوق کارمند را واریز کنند. علاوه بر این کارمندان 3 ماه مرخصی زایمان دریافت می کنند و ممکن است این روزها را قبل و بعد از زایمان به هر شکلی که ترجیح می دهند استفاده کنند. کارمندان باید 3 هفته قبل از شروع مرخصی زایمان خود، یادداشت کتبی را به شرکت و کارفرما ارسال کنند. شرکت مسئول پرداخت حقوق کارگران در مرخصی زایمان می باشد.

طبق قانون کار در گرنادا، حقوق زایمان به شرح زیر است:

انواع کارمندانمیزان حقوق زایمان
کارمندان ماهانهحداقل 40% حقوق دو ماهه
کارمندان هفتگی و 2 هفته ای40% از چهار 2 هفته
کارمندان روزانه40% از یک پنجم حقوق در سال اخیر

متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خدمت هموطنان عزیز هستند تا در هر زمینه مهاجرت بهترین خدمات و راهنمایی ها را ارائه دهند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *