مهاجرت کاری ارمنستان

10 شغل پردرآمد در ارمنستان

10 شغل پردرآمد در ارمنستان

حقوق متوسط افراد در ارمنستان پایین است به همین دلیل آگاهی از 10 شغل پردرآمد در ارمنستان برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند اهمیت دارد. البته نباید از نظر دور داشت که حتی مشاغل پردرآمد در ارمنستان نیز در مقایسه با آلمان، سوئیس، ایالات متحده آمریکا، انگلستان، ایسلند، نروژ، فرانسه، مجارستان، اتریش، کانادا، استرالیا و غیره حقوق بسیار کمی دریافت می کنند. علاوه بر اقتصاد ضعیف و شرایط نا به سامان بازار کار در ارمنستان یکی از دلایل این مسئله کم ارزش بودن پول رسمی ارمنستان در مقایسه با دلار و یورو است. در این مقاله که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است راجع به 10 شغل پردرآمد در ارمنستان اطلاعاتی ارائه شده است.

  • شرایط کار در ارمنستان چیست؟
  • بهترین مشاغل در بازار کار ارمنستان کدامند؟
  • فرایند دریافت ویزای کار ارمنستان چیست؟
  • پردرآمدترین مشاغل در ارمنستان کدامند؟

شرایط بازار کار ارمنستان در سال 2023

در ابتدای امر ذکر این نکته ضروری است که پیدا کردن کار در ارمنستان با توجه به نرخ بالای بیکاری در این کشور، برای خود ارمنی ها نیز بسیار دشوار است چه برسد به خارجی هایی که حتی تسلطی به زبان ارمنی نیز ندارند. حقیقت آن است که در کشور ارمنستان که پس از جنگ سرد از اتحاد جماهیر شوروی سابق یعنی روسیه امروزی جدا شد، هنوز نتوانسته است بنیان های اقتصادی خود را قوی کند. در نموداری که در ادامه ترسیم شده است نرخ بیکاری در ارمنستان طی چند سال بررسی شده است:

بررسی نرخ بیکاری در کشور ارمنستان

این در حالی است که افرادی که حداقل مدرک لیسانس، 3 سال سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی و مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی داشته باشند در صورتی که زیر 40 سال داشته باشند می توانند با هزینه بسیار کم برای کار در اتریش اقدام نمایند. این گروه در صورتی که پیشنهاد شغلی در اتریش داشته باشند ویزای قرمز-سفید-قرمز اتریش را به دست می آورند و در غیر این صورت می توانند برای اخذ ویزای جستجوی کار اتریش اقدام نمایند. این در حالی است که ارمنستان با توجه به نرخ بیکاری بالای خود چنین ویزایی ندارد و تنها کسانی که از یک کارفرما در ارمنستان پیشنهاد شغلی (job offer) داشته باشند می توانند برای اخذ آن اقدام کنند.

آشنایی با 10 شغل پردرآمد در ارمنستان

سطح درآمد در کشور ارمنستان نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر بسیار پایین است؛ منتهی برخی از مشاغل در این کشور درآمد نسبتا خوبی دارند که در مقایسه با سایر مردم ارمنستان بسیار بالاتر می باشد. به منظور درک بهتر شرایط درآمدی در ارمنستان و مقایسه بهتر کم ترین و بیشترین میزان درآمد دریافتی در این کشور، در ادامه جدولی ترسیم شده است:

میزان درآمد ماهیانهتوضیحات
122000AMD (درام ارمنستان)کمترین میزان درآمد دریافتی در ماه در کشور ارمنستان
899000AMD (درام ارمنستان)متوسط درآمد دریافتی در ماه در کشور ارمنستان
3980000AMD (درام ارمنستان)بیشترین میزان درآمد دریافتی در ماه در کشور ارمنستان

در جدول ذیل نیز 10 شغل پردرآمد در ارمنستان بیان شده اند:

رتبهعنوان شغلیمیزان درآمد ماهیانه
1جراح پلاستیک3760000 AMD(درام ارمنستان)
2جراح مغز و اعصاب3470000 AMD(درام ارمنستان)
3متخصص امراض پوستی3250000 AMD(درام ارمنستان)
4متخصص بیهوشی2960000 AMD(درام ارمنستان)
5متخصص روان شناسی2900000 AMD(درام ارمنستان)
6متخصص عصب شناسی2840000 AMD(درام ارمنستان)
7متخصص پرتو درمانی2760000 AMD(درام ارمنستان)
8متخصص آلرژی و حساسیت ها2630000 AMD(درام ارمنستان)
9آندودنتیست2570000 AMD(درام ارمنستان)
10متخصص قلب و عروق2520000 AMD(درام ارمنستان)

آشنایی با 10 شغل پردرآمد در ارمنستان

شرایط زندگی 10 شغل پردرآمد در ارمنستان

البته با وجود همه کاستی ها و معایبی که کشور ارمنستان دارد، میزان امنیت در این کشور حتی از برخی از کشورهای اروپایی نیز بالاتر می باشد. به عبارت دقیق تر سطح جرم و جنایت در امنستان از 100، تنها 18.62 است و در سطح “بسیار کم” قرار گرفته است. البته بالاترین میزان جرم، متعلق به فساد اداری و رشوه است که با 55.20 از 100، در سطح “متوسط” قرار داده می شود. در نموداری که در ادامه ترسیم شده است یکی از مهم ترین مسائلی که خارجی ها، چه کسانی که می خواهند برای کار به ارمنستان بروند و چه کسانی که قصد دارند مهاجرت به ارمنستان را از طریق تحصیل پیش ببرند، یعنی امنیت هنگام عبور و مرور در ارمنستان بررسی شده است. مطابق داده های به دست آمده، امنیت عبور و مرور در ارمنستان در طول روز “بسیار بالا” و در شب “بالا” می باشد.

نمودار میزان امنیت هنگام عبور و مرور در ارمنستان

طبیعتا گروهی از افراد که در یکی از این 10 شغل پردرآمد در ارمنستان مشغول به کار هستند، توانایی مالی بسیار زیادی دارند و در مناطق امن تری در ارمنستان زندگی می کنند. این گروه از افراد همچنین سطح رفاه اقتصادی، اجتماعی و بهداشتی بهتری دارند و درصد رضایت از زندگی آن ها بالاتر از سایرین است. نکته دیگری که در خصوص این دسته از افراد وجود دارد تمایل آن ها به مهاجرت به کشورهای توسعه یافته و قدرتمند دنیا می باشد؛ پس با توجه به مهاجرفرست بودن ارمنستان، بهتر است هموطنان ایرانی در صورتی که قصد مهاجرت دارند کشوری را انتخاب کنند که مهاجرفرست نباشد یعنی مردم آن کشور از شرایط اقتصادی و غیره موجود راضی باشند.

هزینه زندگی در ارمنستان

به جز امنیت بالای ارمنستان، یکی دیگر از معدود مزیت های زندگی در این کشور پایین بودن سطح هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه ها می باشد. به عبارت دیگر زندگی تک نفره در ارمنستان تنها حدود 500$ (دلار آمریکا) هزینه دربرخواهد داشت که دانشجویان می توانند با تهیه خوابگاه و به طور کلی صرفه جویی در هزینه های مصرفی خود این رقم را به ماهی 400$ (دلار آمریکا) نیز برسانند. در جدول ذیل نیز قیمت خرید مسکن در ارمنستان بیان شده است:

نوع مسکنقیمت
یک متر مربع آپارتمان در شهرهای بزرگ1666.42$ (دلار آمریکا)
یک متر مربع آپارتمان در شهرهای کوچک855.39$ (دلار آمریکا)

پیشنهاد می شود افراد به سراغ تحصیل و کار در کشورهای توسعه یافته ای مثل آلمان، اتریش، کانادا، انگلیس، هلند، دانمارک، سوئد و غیره باشند. چراکه راه های کم هزینه ای مثل اخذ ویزای جستجوی کاردر آلمان یا اتریش نیز وجود دارد، به طوری که تنها هزینه عمده ای که متقاضیان اخذ این ویزا باید در نظر داشته باشند هزینه زندگی در اتریش یا آلمان برای حداکثر مدت 6 ماه است. در این مقاله که از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است اطلاعاتی راجع به 10 شغل پردرآمد در ارمنستان ارائه شد.

سوالات متداول در باب 10 شغل پردرآمد در ارمنستان

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات شما در باب 10 شغل پردرآمد در ارمنستان می باشیم:

  • 10 شغل پردرآمد در ارمنستان کدام اند؟ جراح پلاستیک، جراح مغز و اعصاب، متخصص امراض پوستی، متخصص بیهوشی، متخصص روان شناسی، متخصص عصب شناسی، متخصص پرتو درمانی، متخصص آلرژی و حساسیت ها، آندودنتیست و متخصص قلب و عروق
  • متوسط درآمد دریافتی در ماه در کشور ارمنستان چقدر است؟ 899000AMD (درام ارمنستان)
1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *