مهاجرت کاری اسلوونی

10 شغل پردرآمد در اسلوونی

10 شغل پردرآمد در اسلوونی

آشنایی با 10 شغل پردرآمد در اسلوونی برای کسانی که می خواهند به این کشور زیبا مهاجرت کنند اهمیت زیادی دارد. اسلوونی به طور رسمی جمهوری اسلوونی خوانده می شود و کشوری است که از غرب با ایتالیا، از شمال با اتریش، از شمال شرقی با مجارستان و از جنوب شرقی با کرواسی هم مرز می باشد. البته اگرچه اسلوونی در گروه کشورهای توسعه یافته به حساب می آید که تولید ناخالص داخلی (GDP) نسبتا بالایی دارد اما در مقایسه با همسایه های خود یعنی ایتالیا، مجارستان و اتریش قدرت اقتصادی کم تری دارد. با این حال به عنوان یکی از کشورهای امن اروپایی، ممکن است افراد زیادی علاقه مند باشند راجع به آن اطلاعاتی کسب کنند. در این مقاله که از سوی تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است در خصوص 10 شغل پردرآمد در اسلوونی در سال 2022 اطلاعاتی ارائه گردیده است.

 • شرایط مهاجرت به اسلوونی از طریق کار چیست؟
 • بهترین مشاغل در کشور اسلوونی کدامند؟
 • متوسط درآمد در این کشور چقدر است؟
 • پردرآمدترین مشاغل در اسلوونی کدامند؟

راه رسیدن به 10 شغل پردرآمد در اسلوونی

یکی از راه های مهاجرت به کشور اسلوونی از طریق اخذ ویزای کاری است؛ هر چند بدست آوردن آن تا حدی دشوار است. مطابق قوانین اتحادیه اروپا که اسلوونی از 1 ماه می سال 2004 به عضویت آن درآمده است، اگر کارفرمایی بخواهد فردی خارج از اتحادیه را استخدام نماید علاوه بر داشتن مجوز مربوطه می بایست شغل مذکور را آگهی کند. 3 ماه در خود کشور اسلوونی و سپس 3 ماه در کل اتحادیه و در نهایت اگر کسی با شرایط مد نظر وی یافت نشد، اجازه خواهد داشت کارمندی خارج از حوزه اتحادیه را استخدام نماید. با این تفاسیر اخذ ویزای کاری اسلوونی مستقیما و بدون داشتن اقامت پیشین این کشور بسیار دشوار است؛ نتیجتا افراد یا مقصد خود را تغییر می دهند یا اگر اصرار به اخذ اقامت این کشور را دارند، هدف خود را از طریق تحصیل در اسلوونی پیگیری می نمایند.

برای تحصیل در اسلوونی و انتخاب رشته اگرچه مهم ترین مسئله علاقه فرد است اما به شرایط اقتصادی، بازار کار رشته های مختلف و نرخ بیکاری در این کشور نیز باید توجه نمود. همچنین نباید از نظر دور داشت که بدون تسلط به زبان رسمی اسلوونی یعنی زبان اسلوونیایی، عملا شانس بسیار کمی وجود دارد فردی بتواند شغل مناسبی پیدا کند. البته سطح درآمد افراد در اسلوونی نسبتا خوب است و اگر کسی بتواند از یک دانشگاه خوب در این کشور فارغ التحصیل شود و زبان اسلوونیایی را نیز بیاموزد، آینده روشنی پیش رو خواهد داشت. در نمودار ذیل نشان داده شده است که کم ترین، بیشترین و متوسط درآمد در اسلوونی طی سال 2022 به چه صورت است:

مقایسه انواع درآمد ماهیانه در اسلوونی

معرفی 10 شغل پردرآمد در اسلوونی

راه های رسیدن به کار در اسلوونی بیان شد؛ هر چند افرادی که هنوز تخصصی ندارند و می خواهند برای تحصیل به این کشور بروند، بهتر است با پردرآمدترین مشاغل آشنا شوند. البته هزینه ماهیانه زندگی در اسلوونی بالا نیست و در سال 2020 به طور میانگین ماهیانه حدود 900€ (یورو) می باشد. منتهی طبیعتا کسانی که در اسلوونی زندگی می کنند و به سطح بالاتری از درآمد دسترسی دارند از رفاه اجتماعی و اقتصادی بیشتری هم برخوردارند. در جدول زیر 10 شغل پردرآمد در اسلوونی معرفی شده اند:

رتبه 10 شغل پردرآمد در اسلوونی متوسط حقوق ماهیانه
1 اورولوژیست 21500€ (یورو)
2 جراح دهانی 18500€ (یورو)
3 متخصص کاشت دندان 17400€ (یورو)
4 متخصص پرتوگرافی 16200€ (یورو)
5 متخصص زنان و زایمان 15000€ (یورو)
6 پزشک هسته ای 14400€ (یورو)
7 ارتودنتیست 13500€ (یورو)
8 پزشک عمومی 12800€ (یورو)
9 پزشک صنعتی 12100€ (یورو)
10 متخصص چشم پزشکی 11400€ (یورو)

درآمد سایر مشاغل در اسلوونی

قبولی در آزمون ورودی پزشکی در اسلوونی دشوار است و فرد باید علاوه بر تسلط بر دروس دشواری که در آزمون از آن ها سوال طرح می شود به زبان اسلوونیایی نیز تسلط پیدا کند. نتیجتا ممکن است برخی ها بخواهند راجع به سایر مشاغل در اسلوونی و سطح درآمد آن ها اطلاعاتی کسب کنند. در جدول زیر برخی از مشاغل پرطرفدار در اسلوونی معرفی شده اند:

عنوان شغلی متوسط درآمد ماهیانه
حسابدار 3860€ (یورو)
دستیار حسابداری 3710€ (یورو)
مدیر حسابداری 8250€ (یورو)
مدیر مالی 12400€ (یورو)
تحلیل گر مالی 6730€ (یورو)
طراح گرافیک 4300€ (یورو)
عکاس 4200€ (یورو)
مهندس هوا و فضا 6690€ (یورو)
خلبان 7050€ (یورو)
معمار 5280€ (یورو)
مکانیک 3250€ (یورو)
مشاوره خدمات مکانیکی 4860€ (یورو)
مترجم 5190€ (یورو)
پرستار کودک 3630€ (یورو)
مهندس عمران 5610€ (یورو)
مهندس برق 6040€ (یورو)
مهندس مکانیک 5840€ (یورو)
سرآشپز 5070€ (یورو)
پرستار 4820€ (یورو)
مهندس IT 4970€ (یورو)
وکیل 88370€ (یورو)
داروساز 6510€ (یورو)

معرفی 10 شغل پردرآمد در اسلوونی

مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری اسلوونی

در بخش های پیشین این مقاله پس از معرفی 2 راه مهاجرت به کشور اسلوونی راجع به درآمد فارغ التحصیلان رشته های مختلف در این کشور نیز توضیحاتی ارائه شد. مشخص شد یکی از راه های کار در اسلوونی اخذ ویزای کاری مستقیم از این کشور است که یکی از ملزومات آن داشتن پیشنهاد شغلی است؛ برخی دیگر از مهم ترین مدارک به این منظور عبارت هستند از:

 • پاسپورت معتبر حداقل برای 1 سال
 • عکس پاسپورتی جدید
 • اصل و کپی برابر اصل قرارداد کاری با کارفرمای اسلوونیایی
 • مجوز کارفرما مبنی بر استخدام کارمند خارج از اتحادیه اروپا
 • گواهی عدم سوءپیشینه کیفری
 • بیمه معتبر در اسلوونی
 • مدرک زبان (انگلیسی یا اسلوونیایی)
 • رزومه شامل تمامی فعالیت های تحصیلی و کاری فرد
 • ترجمه رسمی مدرک تحصیلی
 • پرداخت هزینه ویزا یا اصطلاحا visa fee

با توجه به دشواری اخذ ویزای کاری اسلوونی معمولا کسانی که می خواهند به اروپا مهاجرت کاری داشته باشند به سراغ کشورهایی می روند که ویزای جستجوی کار صادر می کنند. در اتحادیه اروپا در سال 2022 تنها 2 کشور اتریش و آلمان مستقیما برای ایرانی ها این نوع ویزا را صادر می کنند و به این ترتیب پیدا کردن کار را بسیار راحت تر می نمایند. در این مقاله که از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است راجع به 10 شغل پردرآمد در اسلوونی طی سال 2022 اطلاعاتی ارائه گردید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *