ویزای کاری

10 شغل پردرآمد در اسپانیا

10 شغل پردرآمد در اسپانیا

آشنایی با 10 شغل پردرآمد در اسپانیا برای کسانی که قصد دارند از طریق تحصیل یا کار به این کشور مهاجرت کنند اهمیت زیادی دارد. البته لازم به ذکر است که سطح درآمد در اسپانیا نسبت برخی دیگر از کشورهای اروپایی مثل سوئیس، آلمان، ایسلند، دانمارک، نروژ و غیره پایین تر است. نکته مهم دیگر این است که برای اخذ ویزای کاری اسپانیا چه فردی که ابتدا در این کشور تحصیل می کند و چه کسی که مستقیما برای اخذ ویزای کاری اقدام می نماید با دشواری های زیادی رو به رو هستند.

در این مقاله 10 شغل پر در آمد در اسپانیا از سوی تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت توضیح داده شده اند.

 • شغل مردم اسپانیا جیست؟
 • پردرآمدترین شغل ها در اسپانیا کدام اند؟
 • بهترین مشاغل در اسپانیا از نظر میزان درآمد کدامند؟
 • پردرآمدترین مشاغل اسپانیا کدامند؟
 • زبان کار در اسپانیا چیست؟
 • آیا می توان با زبان انگلیسی در اسپانیا کار کرد؟
 • بهترین راه برای رسیدن به کار در این کشور چیست؟

معرفی 10 شغل پردرآمد در اسپانیا

از جمله عواملی که در میزان درآمد دریافتی افراد در اسپانیا تاثیرگذار هستند می توان به سطح تحصیلات، جنسیت، خصوصی یا دولتی بودن محل کار، مهارت های شغلی و تعداد سال های سابقه کار اشاره نمود. هر چند عامل مهم دیگری وجود دارد که شاید تاثیری به مراتب بیشتر داشته باشد و آن نوع حرفه و شغلی است که فرد به آن اشتغال دارد. در همین راستا در جدول زیر 10 شغل پردرآمد در اسپانیا معرفی شده اند:

ترتیبپردرآمدترین مشاغل در اسپانیامتوسط حقوق دریافتی ماهیانه
1متخصص قلب و عروق19800€ (یورو)
2جراح مغز و اعصاب16700€ (یورو)
3متخصص بیهوشی15200€ (یورو)
4ارتودنتیست14800€ (یورو)
5متخصص طب سنتی14100€ (یورو)
6رادیولوژیست13200€ (یورو)
7متخصص پرتو درمانی12500€ (یورو)
8مدیر بخش رادیولوژی11800€ (یورو)
9متخصص روانسنج11500€ (یورو)
10مدیر اتاق عمل11100€ (یورو)

راه های رسیدن به 10 شغل پردرآمد در اسپانیا

راه های رسیدن به 10 شغل پردرآمد در اسپانیا

همان طور که مشاهده می شود پردرآمدترین مشاغل در کشور اسپانیا تخصص های مختلف رشته پزشکی هستند. برای این که فردی بتواند به این مشاغل در اسپانیا دست پیدا کند بهترین راه این است که با تحصیل در اسپانیا در رشته پزشکی این هدف را دنبال نماید. به این منظور فرد ابتدائا باید شرایط ذیل را دارا باشد:

 • بین 18 سال تا 21 سال سن داشته باشد
 • مدرک زبان اسپانیایی در سطح متوسط تا پیشرفته ارائه کند
 • دیپلم 12 ساله داشته باشد
 • موفق شود از یکی از کالج های پیش پزشکی در اسپانیا پذیرش بگیرد

البته نکته منفی ای که چند سال اخیر به وجود آمده است عدم صدور ویزای تحصیلی از سوی دولت اسپانیا برای دانشجویان ایرانی می باشد. هرچند با قوی کردن پرونده مطابق دستورات کارشناسان مهاجرتی می توان شانس اخذ ویزا را بالاتر برد اما به هر حال با ریسک های زیادی رو به رو است به همین دلیل پیشنهاد می شود علاقه مندان به تحصیل در اروپا کشورهای دیگری مثل اتریش، مجارستان، سوئد، هلند، انگلستان، نروژ، فرانسه، آلمان و غیره را انتخاب نمایند. افرادی که موفق به اخذ پذیرش و ویزای اسپانیا شوند در نهایت می توانند پس از طی دوره پیش پزشکی در آزمون ورودی دانشگاه های اسپانیا برای رشته پزشکی شرکت نمایند.

راه دیگری که البته به دلیل دشواری زیاد در عمل طرفداری ندارد اخذ ویزای کاری اسپانیا است؛ کشور اسپانیا بر خلاف کار در آلمان و اتریش که با ویزای جستجوی کار شروع می شود، داشتن پیشنهاد شغلی (job offer) را ضروری دانسته است. فارغ التحصیلان حوزه پزشکی که در دانشگاهی به جز دانشگاه های اروپایی تحصیلات خود را به پایان رسانده اند باید پس از اخذ پیشنهاد شغلی برای معادل سازی مدرک تحصیلی خود اقدام کنند و شاید ضروری دانسته شود دوره هایی را نیز مجددا در اسپانیا بگذرانند.

سطح زندگی 10 شغل پردرآمد دراسپانیا

هزینه زندگی در اسپانیا در شهرهای بزرگی مثل مادرید و بارسلونا ماهیانه 1000€ تا 1300€ (یورو) و در شهرهای کوچک تری مثل والنسیا ماهیانه حدود 950€ (یورو) می باشد. این رقم نسبت به برخی از کشورهای اروپایی پایین تر و نسبت به برخی دیگر از کشورها بالاتر است؛ البته متوسط درآمد ماهیانه در اسپانیا نیز به همین ترتیب می باشد. در نمودار ذیل حقوق دریافتی در اسپانیا بررسی شده است:

نمودار حقوق ماهیانه در اسپانیا

همان طور که مشاهده می شود، میزان درآمد دریافتی از سوی 10 شغل پردرآمد در اسپانیا بسیار بالاتر از متوسط مردم در این کشور است. نتیجتا این گروه در مناطق امن تری از اسپانیا که طبیعتا گران تر هستند زندگی می کنند، از بهترین امکانات رفاهی و بهداشتی برخوردارند، در مدارس و دانشگاه های برتر تحصیل می کنند و در مجموع از سطح رفاه اجتماعی و اقتصادی فوق العاده بالایی برخوردارند. لازم به ذکر است که به طور کل سطح امنیت در اسپانیا نسبتا بالا است و سایر مردم و مشاغل این کشور نیز غالبا از وضعیت امنیت در کشور خود رضایت دارند. البته در 3 سال گذشته بر میزان جرم و جنایاتی که در اسپانیا ارتکاب می یابد افزوده شده است، منتهی تعداد موارد ارتکاب جرایم خشن مثل تجاوز و قتل نسبتا پایین است. در اسپانیا بیشترین جرم ارتکابی رشوه، اختلاس و به طور کلی جرایم اقتصادی است.

با این حال این کشور جزو مناطق امن در دنیا به حساب می آید در نتیجه کسانی که موفق به اخذ ویزا شوند به لحاظ امنیت نگرانی خاصی نخواهند داشت. همچنین به نقل از وبسایت numbeo امنیت افرادی که در اسپانیا در طول روز به تنهایی عبور و مرور می کنند “بسیار بالا” و در طول شب “بالا” توصیف شده است.

مزایا و معایب مهاجرت به اسپانیا

اسپانیا در مقایسه با اتریش، آلمان، لهستان و غیره فرهنگ شادتری دارد و زندگی در این کشور تجربه پرهیاهوتری خواهد بود. منتهی نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که نرخ بیکاری در اسپانیا حدود 14% است؛ این بدان معناست که خود اسپانیایی ها با معضل بیکاری روبه رو هستند. در حقیقت شانسی برای اخذ پیشنهاد شغلی (job offer) بدون حضور در خاک این کشور وجود ندارد و حتی دانشجویان نیز اگر بخواهند پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های اسپانیا در این کشور شغلی پیدا کنند ضروری است به زبان اسپانیایی تسلط کامل داشته باشند.

البته سطح درآمد ماهیانه در اسپانیا نسبتا خوب است علی الخصوص وقتی با هزینه های زندگی در این کشور مقایسه می شود. در حقیقت امکان پس انداز در این کشور وجود دارد و می توان با اخذ وام از بانک های اسپانیایی منزلی خریداری نمود. نرخ خرید یک متر مربع آپارتمان در شهرهای بزرگ اسپانیا به طور متوسط 3105€ (یورو) و در شهرهای کوچک به طور متوسط 2062€ (یورو) می باشد. در این مقاله که از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای علاقه مندان به مهاجرت به اسپانیا تهیه شده است راجع به 10 شغل پردرآمد در اسپانیا و راه های رسیدن به آن ها توضیحاتی ارائه شد.

سوالات متداول در باب پردرآمدترین شغل ها در اسپانیا

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات متداول در باب شغل های پردرآمد در اسپانیا می باشیم:

 • پردرآمدترین شغل در اسپانیا چیست؟ پزشکی
 • راه های رسیدن به شغل پزشکی در اسپانیا چیست؟ بین 18 سال تا 21 سال سن داشته باشد، مدرک زبان اسپانیایی در سطح متوسط تا پیشرفته ارائه کند، دیپلم 12 ساله داشته باشد و موفق شود از یکی از کالج های پیش پزشکی در اسپانیا پذیرش بگیرد
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *