ویزای کاری

10 شغل پردرآمد در اسکاتلند

10 شغل پردرآمد در اسکاتلند

اطلاع از 10 شغل پردرآمد در اسکاتلند به متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارند کمک میکند تا بتوانند به دنبال مشاغلی با درآمد بالا باشند. مهاجرت کاری به کشور اسکاتلند یکی از راه های رایج و پر مخاطب برای مهاجرت و اقامت به این کشور است که در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور می شود. برای مهاجرت کاری به کشور اسکاتلند شرایط و قوانینی وضع شده است که رعایت آن برای تمام متقاضیان الزامی است. در ادامه با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه باشید تا اطلاعات در رابطه با شرایط کار و 10 شغل پردرآمد در اسکاتلند کسب کنید.

 • شرایط کار پس از تحصیل در اسکاتلند چیست؟
 • بهترین مشاغل در اسکاتلند کدامند؟
 • متوسط درآمد در اسکاتلند چقدر است؟
 • آیا می توان در اسکاتلند به درآمد بالا رسید؟

معرفی 10 شغل پردرآمد در اسکاتلند

مهاجران به دنیال شغل هایی هستند که حقوق و درآمد بالایی دارند، به همین دلیل آگاهی از میزان حقوق و دستمزد ماهانه در کشور اسکاتلند برای افرادی که قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارند امری مهم و ضروری است. در این کشور حداقل حقوق ارائه شده به کارمندان 22600£ (پوند) و حداکثر حقوق پرداختی 721000£ (پوند) می باشد، میانگین حقوق و دستمزد در اسکاتلند 167000£ (پوند) است در واقع نیمی از کارکنان این کشور ماهانه مبلغ ذکر شده را به عنوان حقوق و دستمزد دریافت می کنند. در جدول زیر به معرفی مشاغل پر درآمد در کشور اسکاتلند اشاره می کنیم.

معرفی شغلحقوق و دستمزد ماهانه
جراح مغز و اعصاب677000£ (پوند)
ارتودنتیست484000£ (پوند)
متخصص مغز و اعصاب439000£ (پوند)
مدیر عامل378000£ (پوند)
مدیر توسعه تجارت286000£ (پوند)
مدیر منابع انسانی260000£ (پوند)
مدیر حسابداری216000£ (پوند)
جامعه شناس206000£ (پوند)
مدیر بهداشت و ایمنی محیط زیست197000£ (پوند)
مشاور شغلی194000£ (پوند)

شرایط کاری 10 شغل پردرآمد در اسکاتلند

برای مهاجرت کاری به کشور اسکاتلند به دعوت نامه شغلی و ویزای کار این کشور نیاز دارید، برای کسب دعوت نامه شغلی باید ابتدا به دنبال شغلی مرتبط با رشته تحصیلی و یا مهارت و تخصص خود باشید. پس از پیدا کردن شغل مور د نظر باید مدارک و مستندات تعیین شده را به کارفرما یا موسسه مربوطه ارسال کنید تا درخواست و مدارک شما بررسی شود، اگر واجد شرایط لازم برای شروع کار در موقعیت شغلی معرفی شده باشید کارفرما برای شما دعوت نامه شغلی صادر می کند. برای کار در کشور اسکاتلند باید جهت برقراری ارتباط به یکی از زبان های رسمی در این کشور تسلط داشته باشید علاوه بر این فرد باید دارای سوابق کاری مرتبط و مدرک تحصیلی مرتبط باشد.

از محبوبترین مشاغل در کشور اسکاتلند می توان به راننده، مدیر توسعه تجارت، مهندس نرم افزار، حسابدار، کارشناس منابع انسانی، مهندس کامپیوتر، تضمین کیفیت، کارآموز تدارکات، مهندس الکترونیک، تحلیل گر تجارت و طراح اشاره کرد. برترین موسسات و شرکت هایی که در شهرهای اسکاتلند قرار دارند عبارتند از:

 • Geo-Info
 • Mott MacDonald
 • Community Integrated Care
 • Taylor Hopkinson
 • ENABLE Scotland
 • Phoenix Futures
 • Salesforce
 • Universal Business Team
 • Glendola Leisure Limited
 • SRG

شرایط کاری 10 شغل پردرآمد در اسکاتلند

نقش موسسات کاریابی در خصوص لیست مشاغل مورد نیاز اسکاتلند

موسسات کاریابی معتبر در اسکاتلند اگرچه می توانند کمک بزرگی برای دانشجویان جویای کار و سایر افرادی که در اسکاتلند زندگی می کنند باشند، برای خارجی هایی که حتی اقامت این کشور را ندارند غالبا کاری از پیش نخواهند برد. چراکه کم پیش می آید شرکتی بخواهد مدت زمان و هزینه ای صرف آگهی کردن کار کند برای کسی که تا به حال از نزدیک مصاحبه حضوری نداشته و امکان دارد در نهایت نتواند ویزای کاری اسکاتلند را اخذ نماید. هرچند بدون کمک گرفتن از موسسات کاریابی در اسکاتلند عملا همین شانس کم موفقیت نیز وجود نخواهد داشت؛ برخی از این موسسات عبارت هستند از:

 • Cruinn Jobs
 • Black Appointments
 • Adecco UK
 • Totaljobs
 • Indeed

در کل پیشنهاد می شود متقاضیان مهاجرت به دنبال اخذ اقامت کشورهای مهاجرپذیرتری مثل آلمان، اتریش، کانادا، هلند، استرالیا، مجارستان، فرانسه و غیره باشند. علاوه بر ایرانی ها در میان سایر مردم دنیا نیز مهاجرت به اسکاتلند طرفداران چندانی ندارد و به جز دشوار بودن قوانین راجع به اخذ اقامت آن، بالا بودن هزینه های زندگی در اسکاتلند نیز در این مسئله تاثیر به سزایی داشته است. به عبارت دقیق تر از میان 488 شهر دنیا ادینبورگ پایتخت اسکاتلند به لحاظ هزینه های زندگی رتبه 107 را کسب کرده است یعنی جزو شهرهای نسبتا گران قیمت دنیا به حساب می آید.

ویزای کاری در کشور اسکاتلند

همانطور که گفته شد متقاضیان خارجی و بین المللی برای شروع کار در کشور اسکاتلند به ویزای کار این کشور نیاز دارند، اصلی ترین مدرک برای دریافت ویزای کار دعوت نامه شغلی است. پس از دریافت دعوت نامه شغلی فرد می تواند با مراجعه به سفارتخانه یا کنسولگری کشور انگلستان در کشور مبدا یا نزدیکترین کشوری که سفارتخانه انگلستان در آنجا واقع شده است اقدامات لازم را برای دریافت ویزای کار انجام دهد. برای بررسی درخواست باید مدارکی را به سفارتخانه ارائه کنید که در ادامه به این مدارک اشاره می کنیم. علاوه بر این سعی داریم به دلایلی اشاره کنیم که چرا هر ساله تعداد زیادی کشور اسکاتلند را برای کار و زندگی انتخاب می کنند.

مدارک و مستندات لازم جهت اخذ ویزای کار اسکاتلنددلایل انتخاب کشور اسکاتلند برای کار
ارائه مدرک معتبر زبانبالاترین میزان اشتغال در بین 4 کشور انگلستان
ارائه دعوت نامه شغلیقوانین و مقررات زیادی برای حمایت از کارکنان وضع شده است
ارائه رزومه و سوابق کاریامکان مکالمه به زبان انگلستان
ارائه مدارک تحصیلیپاداش برای انگیزه و مشاغل سخت
تکمیل فرم درخواست ارائه شده توسط سفارتخانهطیف گسترده ای از فرصت های کاری برای متقاضیان وجود دارد
گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
گذرنامه فعلی و قبلی و مدارک شناسایی
گواهی تمکن مالی
مشخص شدن محل اقامت در کشور اسکاتلند

اخذ تابعیت اسکاتلند از طریق کار

مهاجرت کاری به کشور اسکاتلند در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور می شود، پس از گذشت 5 سال از شروع کار در این کشور، رعایت قوانین اسکاتلند و پرداخت مالیات بر درآمد فرد می تواند اقامت دائم این کشور را برای خود و اعضای خانواده کسب کند. متقاضی می تواند به همراه همسر یا نامزد، فرزندان، والدین و خویشاوندان درجه 1 به کشور اسکاتلند مهاجرت کند و در این کشور اقامت داشته باشند. لازم به ذکر است که همراهان نیز باید به زبان رایج کشور اسکاتلند تسلط داشته باشند تا بتوانند ویزای همراهان را دریافت کنند. پس از اقامت در این کشور فرزندان می توانند در مدارس یا دانشگاه های این کشور ادامه تحصیل دهند همچنین همسر متقاضی می تواند با ویزای فرد اصلی در این کشور مشغول به کار شود.

پس از گذشت 5 سال از کسب اقامت دائم اسکاتلند متقاضی می تواند اقدامات لازم را در جهت اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور انجام دهد. برای دریافت پاسپورت و تابعیت کشور اسکاتلند مقرراتی وجود دارد فرد باید اثبات کند که به صورت دائم در این کشور مشغول به کار است و برای انگلستان مفید است و می تواند هزینه های زندگی خود و خانواده را تامین کند.

امیدواریم پس از مطالعه این مقاله پاسخ سوالات خود را در رابطه با 10 شغل پردرآمد در اسکاتلند کسب کرده باشید، اگر قصد تدریس زبان انگلیسی در کشور اسکاتلند را دارید می توانید برای اطلاع از شرایط کار مقاله بازار کار رشته زبان انگلیسی در اسکاتلند را مطالعه کنید. هموطنانی که قصد دارند مهاجرت کاری را تجربه کنند می توانند برای بهره مندی از مشاوره های تخصصی و یا انجام پرونده های مهاجرتی همه روزه با کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *