مهاجرت کاری اکوادور

10 شغل پردرآمد در اکوادور

10 شغل پردرآمد در اکوادور

10 شغل پردرآمد در اکوادور چه مشاغلی هستند؟ بهتر است کسانی که می خواهند به کشور اکوادور مهاجرت کنند از قبل پاسخ این سوال را به دست آورند چرا که اکوادور کشوری در حال توسعه است و سطح درآمد مردم آن نسبتا پایین می باشد. علی رغم این موضوع صاحبان یک سری مشاغل زندگی راحت تر و رفاه اقتصادی بیشتری دارند در حالی که حدود 22% مردم اکوادور در فقر به سر می برند. در این مقاله که از سوی تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه گردیده است راجع به 10 شغل پردرآمد در اکوادور طی سال 2022 اطلاعاتی ارائه شده است.

  • شرایط کار در اکوادور چیست؟
  • بهترین مشاغل اکوادور از نظر درآمد کدامند؟
  • شرایط مهاجرت کاری به اکوادور چییست؟
  • فرایند مهاجرت کاری در اکوادور چیست؟
  • مشاغل مورد نیاز در اکوادور کدامند؟

مهاجرت به اکوادور

اکوادور کشوری در آمریکای جنوبی است که زبان رسمی آن اسپانیایی است و با کشورهای کلمبیا و پرو همسایه و هم مرز می باشد. متاسفانه اکوادور کشوری در حال توسعه است که اقتصاد قدرتمندی ندارد و درآمدش وابسته به نفت و محصولات کشاورزی می باشد. به علاوه سطح امنیت در اکوادور به دلایل مختلف از جمله همسایگی با کلمبیا پایین است و نرخ جرم و جنایت در این کشور تقریبا بالا می باشد. به همین دلیل است که مهاجرت به اکوادور پیشنهاد نمی شود، چراکه اگر افراد حتی در پی کشوری کم هزینه باشند، انتخاب های نسبتا ارزان قیمتی دارند که چه به لحاظ شرایط اقتصادی چه امنیتی و غیره از اکوادور به مراتبط بهتر اند. از آن جمله می توان به مجارستان اشاره نمود؛ این کشور که از سال 2007 عضو شنگن شده همسایه اتریش است و تنها 3.4% نرخ بیکاری دارد.

با این حال کسانی که بخواهند اقامت اکوادور را به دست آورند چند راه پیش رو دارند: ازدواج با شهروند اکوادور، تحصیل در اکوادور، کار در اکوادور یا خرید ملک در اکوادور. گروهی که می خواهند مستقیما ویزای کاری اکوادور را به دست آورند باید ابتدائا از یک کارفرمای اکوادوری پیشنهاد شغلی داشته باشند. منتهی لازمه این امر علاوه بر داشتن تخصص شغلی، تسلط کامل به زبان رسمی اکوادور یعنی زبان اسپانیایی است. البته با توجه به پایین بودن متوسط درآمد ماهیانه در اکوادور و کم بودن قدرت خرید مردم این کشور، پیشنهاد می شود تنها کسانی اکوادور را برای زندگی و کار انتخاب کنند که جزو مشاغل پردرآمد باشند.

معرفی 10 شغل پردرآمد در اکوادور

معرفی 10 شغل پردرآمد در اکوادور

در کنار تعداد سال های سابقه کاری، سطح تحصیلات، جنسیت و حوزه کاری، یکی دیگر از عوامل تعیین کننده میزان درآمد دریافتی در اکوادور شغل افراد است. به عنوان مثال متوسط درآمدی که یک مهندس عمران دریافت می کند با درآمد پیشخدمتان هتل در اکوادور متفاوت می باشد. در جدول ذیل 10 شغل پردرآمد در اکوادور طی سال 2022 معرفی شده اند:

رنکینگ10 شغل پردرآمد در اکوادورمتوسط درآمد ماهیانه
1اورولوژیست7820$ (دلار آمریکا)
2جراح دهان و دندان6290$ (دلار آمریکا)
3متخصص مغز و اعصاب5780$ (دلار آمریکا)
4متخصص زنان و زایمان5410$ (دلار آمریکا)
5متخصص امراض کلیه5180$ (دلار آمریکا)
6مدیر مالی شرکت های بزرگ4650$ (دلار آمریکا)
7پزشک عمومی4350$ (دلار آمریکا)
8مدیر کل4000$ (دلار آمریکا)
9متخصص فیزیوتراپی3910$ (دلار آمریکا)
10مدیر سرویس های حقوقی3380$ (دلار آمریکا)

همان طور که مشاهده می شود، برترین مشاغل در اکوادور سطح درآمدی ای مشابه متوسط درآمد کشورهای توسعه یافته را دارند. در واقع به همین دلیل است که پیشنهاد می شوند کسانی که شرایط لازم را برای مهاجرت به اروپا یا سایر کشورهای توسعه یافته دنیا مثل کانادا دارند، به سراغ کشورهایی مثل اکوادور، آرژانتین، برزیل و غیره نروند. مثلا در میان کشورهای اروپایی، آلمان و اتریش ویزای جستجوی کار صادر می کنند؛ به عبارت دقیق تر کسانی که یک سری شرایط حداقلی را داشته باشند می توانند درخواست دهند و با اخذ این ویزا برای پیدا کردن شغل راهی آلمان یا اتریش شوند بدون این که نیاز باشد از ابتدا پیشنهاد شغلی داشته باشند یا حتما در این کشورها تحصیل کرده باشند. شرایط برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان عبارتند از:

  • داشتن حداقل مدرک لیسانس
  • داشتن حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی
  • تسلط به زبان انگلیسی یا آلمانی (ترجیحا آلمانی)
  • سن زیر 40 سال

مقایسه درآمد 10 شغل پردرآمد در اکوادور با سایر مشاغل

همان طور که گفته شد سطح درآمد مردم در اکوادور غالبا پایین است البته این که واحد پول اکوادور دلار آمریکا می باشد نکته مثبتی به حساب می آید. یکی از موارد تاثیرگذار در میزان درآمد دریافتی افراد در اکوادور جنسیت افراد است و سطح درآمد آقایان در اکوادور با اختلاف زیاد از خانم ها بیشتر است. در واقع یک کارمند مرد در اکوادور از همکار خانم خود با همان میزان مهارت، تحصیلات و غیره 14% بیشتر حقوق دریافت می کند. به عبارت دیگر در حالی که متوسط درآمد زنان در اکوادور ماهیانه 2090$ (دلار آمریکا) است مردان 2370$ (دلار آمریکا) حقوق می گیرند. در نمودار زیر سطح درآمد در اکوادور طی سال 2022 بررسی شده است:

سطح درآمد ماهیانه در اکوادور

متوسط هزینه زندگی در اکوادور

اکوادور به لحاظ هزینه های زندگی در نه در گروه کشورهای ارزان قیمت مثل مجارستان، اسلواکی، لهستان، ترکیه، بلاروس و غیره قرار می گیرد نه کشورهای گرانی همانند سوئیس، برمودا، ایالات متحده آمریکا، استرالیا، دانمارک، ایسلند، نروژ و غیره. زندگی تک نفره در اکوادور با توجه به شهر محل اقامت و سبک زندگی هر فرد ماهیانه بین 650$ تا 900$ (دلار آمریکا) هزینه دربرخواهد داشت. این در حالی است که افراد با انتخاب کشور توسعه یافته و قدرتمندی مثل مجارستان در ماه تنها حدود 500$ (دلار آمریکا) بابت هزینه زندگی پرداخت می نمایند. در جدول ذیل نرخ اجاره منزل در اکوادور بیان شده است:

نوع مسکناجاره ماهیانه
آپارتمان 1 خوابه در شهرهای بزرگ396$ (دلار آمریکا)
آپارتمان 1 خوابه در شهرهای کوچک286$ (دلار آمریکا)
آپارتمان 3 خوابه در شهرهای بزرگ699$ (دلار آمریکا)
آپارتمان 3 خوابه در شهرهای کوچک500$ (دلار آمریکا)

در این مقاله که از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای علاقه مندان به کار در اکوادور تهیه شده شده است، اطلاعاتی راجع به 10 شغل پردرآمد در اکوادور، متوسط حقوق ماهیانه در این کشور، هزینه های زندگی و غیره توضیحاتی ارائه شد که امید است مطالعه آن مفید بوده باشد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *