مهاجرت کاری رومانی

10 شغل پردرآمد در رومانی

10 شغل پردرآمد در رومانی

با توجه به رونق اقتصادی موجود در رومانی و علاقه بسیاری از افراد به مهاجرت کاری، اطلاع از شرایط 10 شغل پردرآمد در رومانی از الزامات اولیه این امر میباشد. کشور رومانی در منطقه شنگن قرار داشته و برخوردار بودن از اقامت دائم این کشور، امکان سفر به تمامی کشورهای حاضر در این حوزه را به ارمغان می آورد. پایتخت این سرزمین شهر پر ازدحام بخارست بوده که از مدرن ترین پایتخت های جنوب شرقی اروپا به شمار می رود. در غرب رومانی کشورهای مجارستان و صربستان قرار داشته و اوکراین دارای مرز مشترک با این کشور در قسمت شرقی آن می باشد. رومانی دارای طبیعت مثال زدنی و آب و هوای معتدل می باشد. ما کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد داریم همراه شما به بررسی انواع مشاغل در رومانی و پر درآمدترین آن ها بپردازیم:

 • وضعیت اقتصادی رومانی به چه صورتی است؟
 • آیا امکان اشتغال در بالاترین سطوح برای مهاجران از سایر کشورها وجود دارد؟
 • شرایط کار در پر درآمدترین مشاغل رومانی به چه نحوی است؟
 • ضوابط اخذ ویزای کاری این کشور کدامند؟
 • بهترین مشاغل در رومانی کدامند؟
 • آیا بازار کار در رومانی مناسب است؟
 • هزینه زندگی و میزان درآمد در رومانی چه تناسبی دارند؟

درباره رومانی و اشتغال در این کشور

بسیاری از محصلین در کشور رومانی، به علت وجود فرصت های شغلی متناسب با زمینه تحصیلی خود، اقدام به کار در حوزه های گوناگون این کشور کرده و شرایط را برای پرداخت شهریه خود تسهیل می نمایند. دانشجویان حاضر در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه های رومانی مجاز به 20 ساعت کار در هفته بوده و در مشاغلی چون تدریس زبان انگلیسی در موسسات، فروشندگی در مجتمع های تجاری و کار در رستوران ها و کافه ها مشغول می باشند. رومانی دارای قلعه های تاریخی بی شمار و کاخ های مجلل بسیاری در سطح شهرهایی چون بخارست و کنستانتا بوده و همه ساله افراد زیادی از سراسر جهان برای بازدید از این مکان ها به کشور سفر می کنند؛ به فراخور این موضوع مهاجرین بسیاری با افزایش تسلط بر دانش زبان خود، مشغول به فعالیت در این حوزه می گردند.

کشور رومانی یکی از قطب های صنعت و تجارت در اروپای شرقی بوده و محصولات عدیده ای از این کشور به سرزمین هایی چون بلغارستان و اوکراین صادر می گردد. تولید تجهیزات مربوط به خودرو، داروسازی و ساخت انواع سلاح از پایه های اقتصاد این کشور به شمار می روند. هزینه زندگی در کشور رومانی معقول بوده و افراد فعال در فرصت های مناسب شغلی، می توانند به سادگی از عهده مخارج ماهیانه 400€ الی 450€ (یورو) برآیند.

شرایط کار در 10 شغل پردرآمد در رومانی

شرایط کار در 10 شغل پردرآمد در رومانی

کشور رومانی نیز همچون سایر کشورهای اروپایی دارای ضوابط و شرایط معینی جهت استخدام افراد در زمینه های شغلی گوناگون می باشد. کوتاه ترین مسیر برای متقاضیان جهت نیل به شغل ایده آل مورد نظر، ارائه درخواست پس از مشاهده فراخوان کارفرما در سایت های معتبر می باشد. بدین منظور کارفرمایان موسسات و شرکت های حاضر در رومانی با انتشار آگهی مربوطه، به مدت سه ماه منتظر مانده و در صورت عدم یافتن فردی متقاضی از کشور رومانی، این آگهی برای متقاضیان سایر کشورها چون ایران قابل مشاهده خواهد بود. ذکر این نکته حائز اهمیت است که در این موضوع همواره اولویت با شهروندان رومانیایی و در مرحله بعد اعضای کشورهای اتحادیه اروپا می باشد.

اقدام برای کار در شغل های پر درآمد کشور رومانی تنها در صورتی ممکن خواهد بود که فرد دارای مجوز کار در رومانی و اقامت بلند مدت در این کشور باشد. پروسه اخذ موجز کار برای متقاضیان بین المللی 45 روز طول می کشد. افراد پس از ارائه درخواست و تایید آن توسط کارفرمایان حاضر در موسسات رومانی، اسنادی چون بیمه درمانی و فرم تکمیل شده درخواست را به سفارت این کشور تحویل داده و همچنین پس ورود به این کشور گواهی ثبت مالیاتی را دریافت می کنند. این سند تا یک سال اعتبار داشته و فرد ملزم است یک ماه پیش از پایان اعتبار مجوز کار خود، جهت تمدید آن اقدام نماید. داشتن مدرک دانشگاهی معتبر، تسلط بر دانش زبان انگلیسی و همچنین مهارت در زبان های دیگری چون آلمانی و فرانسوی از پارامترهایی است که کمک شایانی به افراد متقاضی فعالیت در پر درآمدترین مشاغل رومانی خواهد کرد.

معرفی 10 شغل پردرآمد در رومانی

در سال های اخیر تسلط افراد در رشته هایی چون مهندسی کامپیوتر و فناوری، مسیر را برای یافتن شغل ایده آل در رومانی بسیار هموار کرده است. علیرغم انتشار انواع آگهی ها در مجلات، همچنان کوتاه ترین راه دسترسی به بهترین فرصت های شغلی در رومانی، اقدام از طریق جشتجو در سایت های گوناگون می باشد:

 • Oracle
 • Bestjobs.ro
 • Ejobs.ro
 • Olx.ro
 • Linkedin

پایین ترین دستمزد در رومانی مربوط به مشاغلی چون کارگری بوده و در سال 2022 مقدار آن 469€ (یورو) می باشد. علیرغم اینکه رومانی جزء کشورهای اتحادیه اروپا می باشد، با این وجود نیز هزینه های زندگی در این کشور مقرون به صرفه بوده و افراد با چنین درآمدی در بخش فقیر جامعه طبقه بندی نمیگردند. افراد دارای تحصیلات و سابقه کار درآمدی نزدیک به میانگین حقوق در رومانی را داشته و به صورت ماهیانه بیش از 550€ (یورو) درآمد آنها تخمین زده میشود. نرخ بیکاری سال 2022 در رومانی 1.7% اعلام شده که در نوع خود جالب توجه است. بیشترین درآمد در بین مشاغل این کشور مربوط به فعالیت در حوزه هایی چون وکالت و پزشکی می باشد که در ادامه به تفصیل به آن خواهیم پرداخت:

عنوان شغلی درآمد ماهیانه (لئوی رومانی)
تخصص جراحی 33400 RON
قاضی 28100 RON
وکیل 22700 RON
مدیران بانک 21400 RON
مدیران اجرایی 20000 RON
مدیران مالی 18700 RON
ارتودنتیست 18000 RON
اساتید دانشگاه 16000 RON
خلبان 13400 RON
مدیریت فروش 12000 RON

در مجموع می توان رومانی را مقصدی مطلوب برای مهاجرت کاری در نظر گرفت و از مزیت های آن نسبت به سایر کشورهای اروپایی می توان به درآمد بسیار خوب در مشاغل ذکر شده و مقرون به صرفه بودن هزینه های زندگی حتی در شهرهای اصلی اشاره کرد. همکاران باسابقه ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارائه توضیحات بیشتر به شما عزیزان پیرامون این موضوع می باشند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7  +  1  =