مهاجرت کاری آمریکا

10 شغل پر درآمد در آمریکا

10 شغل پر درآمد در آمریکا

برای مهاجرت به کشور آمریکا راه ها و روش های گوناگونی وجود دارد. یکی از راه های رایج برای مهاجرت به این کشور مهاجرت کاری است. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار سعی دارند به بررسی 10 شغل پر درآمد در آمریکا و شرایط کار در این کشور بپردازند و اطلاعات مفیدی در این خصوص در اختیار هموطنان عزیز قرار دهند. برای مهاجرت کاری به کشور آمریکا قوانین و مقرراتی وضع شده است که لازم است متقاضیان پیش از انجام اقدامات لازم از آن ها مطلع باشند تا در طول انجام اقدامات برای یافتن شغل و دریافت ویزای کار آمریکا با مشکل مواجه نشوند.

نرخ بیکاری در آمریکا

متقاضیانی که قصد دارند وارد بازار کار کشور آمریکا شوند باید به نرخ بیکاری در این کشور دقت داشته باشند، نرخ بیکاری در آمریکا در ماه های آخر سال 2019 میلادی 1.63% اعلام شد. دقت داشته باشید که نرخ بیکاری از عوامل مهمی است که در کاریابی تاثیر به سزایی دارد، یافتن کار در کشورهایی که دارای نرخ بیکاری بالایی هستند سخت می باشد. با توجه به شرایط اقتصادی کشور آمریکا رئیس جمهور این کشور سعی در کاهش نرخ بیکاری در آمریکا دارد همچنین این فرد قصد دارد میزان تورم در این کشور را به صفر برساند. جالب است متقاضیان بدانند که در طول سال های اخیر نرخ بیکاری در کشور آمریکا 7% بوده است که در سال 2019 میلادی این نرخ به 3.5% کاهش یافت.

شرایط کار در 10 شغل پر درآمد در آمریکا

افرادی که قصد مهاجرت کاری به ایالات متحده آمریکا را دارند باید در اولین قدم از کارفرما یا موسسه ای در این کشور دعوت نامه شغلی دریافت کنند. برای یافتن کاری مرتبط با رشته تحصیلی یا مهارت و تخصص خود در کشور آمریکا می توانید از طریق وب سایت های کاریابی، موسسات کاریابی معتبر و آگهی های شغلی منتشر شده اقدام کنید. از شرایط مهم برای یافتن کار در آمریکا این است که متقاضی به زبان انگلیسی جهت برقراری ارتباط تسلط کامل داشته باشد، دقت داشته باشید که باید رزومه کامل و دقیقی از سوابق کاری و مهارت و تخصص خود ارائه کنید.

با یافتن شغلی مرتبط با رشته تحصیلی یا مهارت و تخصص خود متقاضی باید مدارکی که شامل: مدارک تحصیلی، رزومه و سوابق کاری، انگیزه نامه، گواهی تمکن مالی، پاسپورت و مدارک شناسایی و تکمیل فرم مربوطه می شود را به کارفرما یا موسسه مورد نظر در آمریکا ارسال کند تا درخواستش مورد بررسی قرار بگیرد.

شرایط کار در 10 شغل پر درآمد در آمریکا

بررسی 10 شغل پر درآمد در آمریکا

از سوالات متداول متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری به کشور آمریکا را دارند در رابطه با میزان حقوق و دستمزد در این کشور است. به طور کلی می توان گفت متوسط حقوق و دستمزد ارائه شده در کشور آمریکا سالیانه 47060$ (دلار) است. دقت داشته باشید که میزان حقوق و دستمزد با توجه به سوابق کاری و میزان تخصص و مهارت فرد افزایش می یابد. برخی از مشاغل در کشور آمریکا دارای حقوق و مزایای بالایی می باشند که در ادامه به معرفی 10 شغل پر درآمد در آمریکا می پردازیم.

معرفی شغل حقوق و دستمزد سالیانه
پزشک 195842$ (دلار)
مدیر داروسازی 146412$ (دلار)
داروساز 127120$ (دلار)
معمار سازمانی 115944$ (دلار)
مشاور شرکتی 115580$ (دلار)
مدیر توسعه نرم افزار 108879$ (دلار)
دستیار پزشک 108761$ (دلار)
مدیر مهندسی نرم افزار 107479$ (دلار)
پرستار 106962$ (دلار)
مهندس نرم افزار 105329$ (دلار)

با مطالعه مقاله بازار کار رشته کامپیوتر در آمریکا اطلاعات کاملی در رابطه با شرایط شغل مهندسی کامپیوتر در این کشور کسب خواهید کرد.

شرایط اخذ ویزای کار کشور آمریکا

متقاضیان خارجی و بین المللی برای شروع کار در این کشور به ویزای کار آمریکا نیاز دارند، ویزای کار ایالات متحده آمریکا در انواع مختلفی و با توجه به نیاز فرد صادر خواهد شد. متقاضیان می توانند با توجه به مدرک تحصیلی و سوابق کاری خود ویزای مربوطه را دریافت کنند. انواع ویزاهای کاری آمریکا عبارتند از: H1-B, H-1B1, H-2A, H-2B, H-3, L, O, P-1, P-2, P-3, Q1. جهت اخذ هر یک از ویزاهای نامبرده شده متقاضی باید مدارک لازم را تهیه کند و در زمان تعیین شده برای مصاحبه حضوری به مسئول مربوطه در سفارتخانه یا کنسولگری کشور آمریکا ارائه کند. برخی از مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار کشور آمریکا عبارتند از:

  • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
  • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزا و ارائه رسید آن
  • گواهی تمکن مالی
  • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
  • مدرک معتبر زبان
  • رزومه و سوابق کاری
  • انگیزه نامه
  • آخرین مدرک تحصیلی دریافت شده
  • انجام آزمایشات و معاینات پزشکی و ارائه نتایج آن

با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص 10 شغل پر درآمد در آمریکا کسب کردید، با مطالعه مقاله گران ترین شهرهای آمریکا می توانید بهترین شهر را برای محل اقامت خود در این کشور انتخاب کنید. متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات کاملتر در رابطه با شرایط کار در کشور آمریکا و یا سایر کشورهای مورد نظر با کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشند و از مشاوره های رایگان در نظر گرفته شده بهره مند شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *