هزینه زندگی

هزینه زندگی در لیختن اشتاین

هزینه زندگی در لیختن اشتاین

لیختن اشتاین کشور کوچکی در مرکز اروپا و در همسایگ اتریش و سوئیس واقع شده و هزینه زندگی در لیختن اشتاین تقریباً برابر با همسایگانش است. می توان گفت لیختن اشتاین و سوئیس جزء گرانترین کشورهای اروپایی هستند. واحد پول این کشور فرانک است، اما یورو نیز در این کشور بسیار مورد استفاده قرار می­گیرد. فادوتس بزرگترین شهر این کشور پایتخت لیختن اشتاین بشمار می­رود. این کشور جدا کننده کشور آلمان از اتریش می باشد که بصورت پادشاهی اداره می­گردد. در سال 1871 پادشاه این کشور شاهزاده ای آلمانی بود که امپراتوری آلمان را نپذیرفت و در حال حاضر بعنوان کشور کوچکی در اروپا نقش آفرینی می­نماید. می­توان گفت لیختن اشتاین از اقتصاد قدرتمندی در اروپا برخوردار است و بیشترین درآمد این کشور از صادرات محصولات پیشرفته فناوری، ابزارهای ساختمانی و محصولات صنعتی به دیگر کشورها بدست می­ آید.

مردم این کشور از کیفیت و سطح زندگی بالایی برخوردار هستند و اکثر مردم این کشور باسوادند. اگر چه هزینه زندگی در لیختن شتاین بالاست، اما هزینه تحصیل در دانشگاه های این کشور مناسب تر از هزینه تحصیل در کشوری همچون هلند می باشد. لازم بذکر است در مقابل هزینه بالای زندگی در این کشور حقوق و دستمزد نیز در این کشور بالاست. اما شرایط استخدام اتباع خارجی در این کشور دشوار می باشد. متقاضیان عزیز جهت آگاهی از شرایط انجام کار در این کشور می­توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و از پیشنهادات کاری و مهاجرتی این مجموعه آگاهی یابید.

  • شرایط زندگی در لیختن اشتاین چگونه است؟
  • آیا لیختن اشتاین کشوری مقرون به صرفه برای زندگی است؟
  • آیا هزینه تحصیل در لیختن اشتاین مناسب است؟
  • درآمد شهروندان لیختن اشتاین چه مقدار است؟

بررسی هزینه زندگی در لیختن اشتاین در 2022

لیختن اشتاین واقع در منطقه اقتصادی اروپاست و اقتصاد این کشور از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد. همانطور که در مقدمه بیان نمودیم هزینه زندگی در لیختن اشتاین برابر با کشور سوئیس می باشد. البته شهرهای ژنو و زوریخ سوئیس که جزو 5 شهر گران سال 2022 در دنیا محسوب می شوند، هزینه های به مراتب بالاتری در قیاس با لیختن اشتاین به طور کلی دارند. این موضوع در جدول ذیل بیان شده است:

حدود هزینه زندگی ماهانه در پایتخت سوئیس (دلار آمریکا)حدود هزینه زندگی ماهانه در پایتخت لیختن اشتاین (دلار آمریکا)
از 2100$ تا 2500$از 1500$ تا 1800$

میزان هزینه زندگی در لیختن اشتاین

میزان حقوق در مقایسه با هزینه زندگی در لیختن اشتاین

اگر چه هزینه زندگی در لیختن اشتاین بالاست، به همان میزان حقوق و دستمزد نیز در ین کشور بالا می­باشد. میزان حقوق دریافتی در این کشور با توجه به منطقه ای که فرد مشغول به کار است تعیین می­گردد و سختی کار، پاداش و خسارت نیز بر میزان حقوق فرد تأثیر می­گذارد و وی علاوه بر حقوق پایه، حقوقی نیز بابت موارد ذکر شده دریافت می­نماید. متوسط حقوق کارکنان در لیختن اشتاین پس از کسر مالیات 5310€ (یورو) در ماه تخمین زده شده است. نرخ بیکاری در این کشور پایین است و همانطور که بیان نمودیم شرایط استخدام خارجی ها در این کشور نسبتاً دشوار است و افرادی که از کشورهای مجاور (اتریش و سوئیس) به لیختن اشتاین برای انجام کار می­ آیند، می­باید هر شب در پایان ساعت کاری به کشور خویش بازگردند.

شرایط انجام کار در لیختن اشتاین

اتباع خارج از کشورهای اروپایی برای انجام کار در لیختن اشتاین باید همانند مهاجرت کاری به دیگر کشورهای اروپایی عمل نمایند. اخذ ویزای کاری لیختن اشتاین یکی از ملزومات ورود به این کشور و انجام کار است و بدین منظور متقاضی می باید ابتدا نسبت به اخذ پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در این کشور اقدام نماید. کاریابی در لیختن اشتاین براحتی امکان پذیر است و متقاضیان می­توانند از کشور مبدأ خود مدارک تحصیلی خود را در اختیار موسسات کاریابی در این کشور قرار دهند. این موسسات نیز فرصت های شغلی که مرتبط با مهارت و تحصیلات وی است را معرفی می­نمایند. پس از آن فرد می­تواند با کارفرمای مربوطه مصاحبه نموده و قراردادکاری منعقد نمایند.

اگرچه برخورداری از مهارت زبان انگلیسی و یا آلمانی از ملزومات انجام کار در این کشور نیست، اما افرادی که از مهارت زبان های ذکر شده برخوردار باشند، شانس بیشتری برای یافتن کار در این کشور خواهند داشت.  تنها یکی از راه های مهاجرت به لیختن اشتاین انجام کار در این کشور است. در بخش های قبل ذکر نمودیم که متقاضیان انجام کار می باید ابتدا Job Offer از کارفرمایان دریافت نمایند. اتباع خارجی که جهت کار به این کشور مراجعت می­نمایند، اجازه زندگی در لیختن اشتاین را نداشته و باید در پایان ساعات کاری به کشور خویش بازگردند. دیگر اتباع خارجی که شرایط بازگشت به کشور مبدأ خود را ندارند، علاوه بر اخذ مجوز کاری می­باید مجوز اقامت لیختن اشتاین را نیز دریافت نمایند. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با ارائه اطلاعات مفید در این زمینه در تمامی مسیر به راهنمائی متقاضیان مهاجرت می­پردازند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *