مهاجرت به کشور آمریکا

لاتاری آمریکا

لاتاری گرین کارت آمریکا

ساده ترین و ارزانترین راه مهاجرت به آمریکا لاتاری آمریکا است و در سال 2023 این روش کماکان یکی از راه های مهاجرتی می باشد. آمریکا همواره مقصد شماره یک مهاجران در تمام دنیا بوده است و راهای مختلفی برای رسیدن به آن وجود دارد. عمده راه های مهاجرت، همان 6 راه شناخته شده مانند تحصیل و کار و سرمایه گذاری و غیره است.

اما همیشه همه راه ها برای همه افراد باز نیست و نمی توانند به یک اندازه از این فرصت ها استفاده کنند. بدین جهت، دولت آمریکا فرصت ویژه ای را برای تقریبا تمامی افراد بمنظور مهاجرت به این کشور فراهم آورده است. این فرصت که همان لاتاری گرین کارت آمریکا است، در کشور ما نیز مورد استقبال فزاینده ای قرار گرفته است. از اینرو ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نیز بعنوان موسسه حقوقی فعال و با سابقه در امر مهاجرت در صدد آن برآمدیم تا با توجه به استقبال گسترده مردم از این امر و به عنوان یکی از مشاوران لاتاری در ایران، به توضیح و تشریح این مساله بپردازیم.

 • آیا می توان با استفاده از لاتاری اقامت آمریکا را به دست آورد؟
 • سیاست های دولت جدید آمریکا چه تاثیری بر روند مهاجرت به آمریکا خواهد داشت؟
 • گرین کارت لاتاری آمریکا چیست؟
 • مزایای اخذ موفقیت در لاتاری آمریکا چیست؟
 • نتایج لاتاری آمریکا چه زمانی اعلام می شود؟

شرح لاتاری گرین کارت آمریکا

لاتاری گرین کارت آمریکا، یک بخت آزمایی همگانی است. این امکان را فراهم می آورد تا افراد شرکت کننده در آن بتوانند مبتنی بر یک فرآیند قرعه کشی، فرصت بدست آوردن گرین کارت آمریکا را داشته باشند. کنگره ایالات متحده آمریکا با توجه به هویت تاریخی این کشور و همچنین آرمان های ترقی خواهانه آن، در سال 1990 قانونی – بخش 203C از قانون مهاجرت و ملیت (INA) – را به تصویب رساند، که وزارت خارجه این کشور را موظف می سازد هرسال تعدادی از افراد متقاضی مهاجرت به آمریکا را از طریق قرعه کشی انتخاب کرده و به آن ها ویزای مهاجرتی بدهد.

لاتاری که نام کامل آن DV Lottery یا Diversity Visa است، نوعی ویزای مهاجرتی است که بر مبنای تنوع نژادی صادر می گردد و فلسفه آن، حفظ گوناگونی نژادی میان مهاجران به کشور آمریکا است. این نوع ویزا برای ملیت هایی که بطور معمول و از طریق روش های متعارف، مهاجران زیادی به آمریکا می فرستند صادر نمی گردد. بنابراین همه ساله و به هنگام شروع ثبت نام، طی دستورالعمل اعلام شده آن سال، لیست کشورهایی که شهروندان آن ها واجدالشرایط (Eligible) هستند، به عنوان پیش شرط لازم جهت ثبت نام، اعلام می گردد. افراد واجدالشرایط میتوانند در قرعه کشی لاتاری آمریکا شرکت کرده و در صورت موفقیت، گرین کارت آمریکا را دریافت کنند.

حقایقی درباره گرین کارت لاتاری آمریکا

لاتاری گرین کارت در کنار مهاجرت تحصیلی به آمریکا فرصتی فوق العاده برای ورود به این کشور است و هر ساله جمعیت بسیاری از سراسر جهان تلاش می کنند تا از این طریق خود را به خاک آمریکا برسانند. برخی از مهم ترین نکات در رابطه با این پروسه مهاجرتی عبارتند از:

 • هر ساله بیش از 25 میلیون نفر برای پذیرش از این طریق اقدام می کنند.
 • بر اساس برنامه دولت آمریکا سالیانه 50000 نفر از این طریق وارد آمریکا می شوند.
 • برنده شدن در قرعه کشی به معنی قطعی بودن دریافت ویزا نیست.
 • 26% از مهاجران به آمریکا از این طریق آسیایی بوده اند.
 • 20% از برندگان لاتاری زیر خط فقر زندگی می کردند.
 • هر ساله بیش از یک میلیون ایرانی برای ثبت نام در لاتاری اقدام می کنند.

ثبت نام لاتاری آمریکا

ثبت نام برای شرکت در قرعه کشی لاتاری آمریکا هر سال از اویل ماه اکتبر (اواسط مهر) آغاز می گردد و تا بیش از 30 روز ادامه می یابد. نتایج آن نیز در اوایل ماه می (اواسط اردیبهشت) سال آینده اعلام می گردد. برای ثبت نام لازم است که بسیار دقت کرده و فرم های مربوطه را بطور دقیق پر نمایید. ثبت نام در این قرعه کشی کار سختی نیست اما با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، پیشنهاد می شود که از افراد آگاه و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این زمینه نیز همراه شما خواهند بود.افرادی که در موسسه ما و توسط کارشناسان ما ثبت نام گردند، در صورت موفقیت و انتخاب شدن در قرعه کشی، مشمول حمایت ها و خدمات ویژه ما برای مراحل بعدی و اخذ ویزا قرار خواهند گرفت.

شرایط ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا

فردی که خواستار شرکت در لاتاری آمریکا است، احتمالا قبلا سایر راه های مهاجرت را نیز امتحان کرده است. در این صورت، به خوبی آگاه است که مهاجرت از هر طریقی، پیش شرط های خاص خود را دارد.خصوصا شرط سنی و داشتن مدرک زبان از پیش شرط های الزامی برای تقریبا هر مهاجرتی است. اما خوشبختانه شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا هیچ شرط خاصی ندارد. برای شرکت در این قرعه کشی کافی است که پیش از ثبت نام و در دستورالعمل اعلامی برای آن سال بینید که آیا بر اساس ملیت خود واجد شرایط ثبت نام و شرکت در قرعه کشی هستید یا خیر. که خوشبختانه ملیت ایرانی از ابتدا تاکنون همه ساله واجد شرایط بوده است.

تنها نکته قابل ذکر این است که فرد متقاضی، گر چه از داشتن تحصیلات دانشگاهی معاف است ولی از داشتن تحصیلات بطور کلی معاف نیست و باید حداقل دیپلم 12 ساله داشته باشد. البته حتی این را هم شاید نتوان پیش شرط دانست چرا که اگر فردی این را هم نداشته باشد، می تواند در عوض با داشتن تنها دو سال سابقه کار در ظرف 5 سال گذشته، آن را جبران کند. اما اگر فرد بالغی نه دیپلم و نه حتی 2 سال سابقه کار داشته باشد، شاید بهتر آن باشد که در حال حاضر به مهاجرت فکر کند.

شرایط ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا

مدارک ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا

برای ثبت نام در لاتاری آمریکا نه تنها شرایط خاصی لازم نیست بلکه حتی مدارک خاصی نیز لازم نیست. بمنظور شرکت در این قرعه کشی، تنها کافی است که یک عکس پرسنلی در سایز 5*5 داشته باشید.اما همین عکس، ویژگی های خاصی را لازم دارد که باید حتما رعایت شود و گرنه پذیرفته نخواهد شد. علاوه بر سایز، این عکس باید واجد ویژگی های ذیل باشد:

 • عکس باید جدید و بطور خاص، ظرف شش ماه گذشته گرفته شده باشد.
 • پس زمینه آن باید روشن (ترجیحا سفید) و یکدست بوده و هیچ نقش و طرحی نداشته باشد.
 • صورت نباید تمام کادر را پُر کند بلکه باید مقداری از فضای بالای سر و شانه ها هم درعکس باشد.
 • صورت باید کاملا رو به جلو و نگاه رو به دوربین باشد.
 • نباید بیش از حد خندید و یا اخم کرد به گونه ای که صورت از حالت طبیعی خارج گردد.
 • استفاده از عینک طبی بلا اشکال است ولی نباید انعکاس نور فلش یا هر نور دیگری در شیشه آن بیفتد.
 • نور بیش از حد به صورت تابیده نشده باشد و سایه نیز روی صورت و حتی پس زمینه نیفتاده باشد.
 • عکس نباید تار باشد؛ همچنین روتوش نیز نداشته باشد.
 • هرگز از عینک آفتابی، کلاه گیس، زیورآلات نامتعارف، آرایش غلیظ و مانند آن ها استفاده نکنید.
 • عکس با حجاب اسلامی برای بانوان اشکالی ندارد ولی باید تمام اجزائ صورت به خوبی در عکس نمایان باشد.

مراحل ثبت نام لاتاری گرین کارت

ثبت نام برای شرکت در قرعه کشی لاتاری به صورت آنلاین است. برای ثبت نام در قرعه کشی لاتاری آمریکا باید وارد صفحه مربوطه در سایت وزارت امور خارجه دولت آمریکا شوید. توصیه میکنیم که پیشتر، پاسپورت خود را آماده کنید و اطلاعات خواسته شده را عیناً از روی آن وارد نمایید. البته این بدان معنا نیست که داشتن پاسپورت در این مرحله ضروری است. فرد می تواند بدون داشتن پاسپورت هم ثبت نام کند؛ ولی باید به یاد داشت اطلاعاتی که به هنگام ثبت نام وارد سایت می کنید، باید کاملا منطبق با پاسپورتی باشد که احیانا بعداً برای شما صادر می گردد.

دقت نمایید که حتی دیکته نام متقاضی بدون اختلاف حتی در یک حرف باید منطبق بر پاسپورت باشد. با توجه به این حساسیت مسئله، توصیه می کنیم که اولا به هنگام ثبت نام، پاسپورت معتبر داشته باشید و ثانیا این که حتما توسط افراد مسلط و با تجربه نسبت به این امر اقدام نمایید. در انتهای فرم مربوطه، درباره وضعیت تاهل فرد نیز پرسیده می شود. افراد متاهل لازم است در این قسمت، اطلاعات مربوط به خانواده خود را نیز وارد کنند. بدین ترتیب افراد متاهل شانس مضاعفی خواهند داشت. به این نحو که هر یک از زوجین می توانند بطور مجزا ثبت نام نمایند. اگر اسم هر یک از آن دو انتخاب شود، دیگری نیز به عنوان همسر وی موفق به دریافت ویزای مهاجرتی لاتاری آمریکا خواهد شد.

شانس برنده شدن در لاتاری آمریکا

طبق آخرین آمار مربوط به سال 2023 ، تعداد کل شرکت کنندگان در قرعه کشی لاتاری آمریکا از سراسر دنیا حدود 15 میلیون نفر بوده است. از این میان، حدود 116000 نفر تعداد برندگان اعلام شده بوده است. که از میان آنها نیز برای حدود 50000 نفر ویزای مهاجرتی صادر گردیده است و اما سهم ایرانیان در این بین، حدود 4500 ویزا بوده است. این عدد شاید در مقایسه با تعداد ایرانیان متقاضی، عدد چندان بالایی نباشد اما در مقایسه با مجموع تعداد ویزاهایی که صادر گردیده، انصافا عدد قابل توجهی است. بنابراین مجموعا می توان گفت که ایرانیان در مقایسه با سایر ملیت ها از شانس نسبتا بالایی برخوردارند.

ترامپ و گرین کارت آمریکا

با روی کار آمدن دونالد ترامپ در ژانویه 2017 (زمستان 95) اتفاقات مهمی در این زمینه روی داد. پرزیدنت ترامپ رویکرد سخت گیرانه ای را نسبت به مهاجرت به آمریکا در پیش گرفت. او از جمله لاتاری را به شدت تقبیح کرد و مخالفت جدی خود را با اصل این پروسه اعلام کرد. همچنین از سوی دیگر و به جهت مشکلات دولت ایران با آمریکا، محدودیت هایی را برای شهروندان ایران و چند کشور دیگر در جهت صدور ویزای آمریکا وضع کرد. مجموع این ها باعث شد که در ابتدا گرچه ایرانی ها از شرکت در قرعه کشی لاتاری منع نشدند، ولی در ادامه، برندگان نتوانند ویزای مهاجرتی این کشور را دریافت نمایند.

همزمان اعتراضات مردمی گسترده و اشکالات حقوقی زیادی به فرمان پرزیدنت ترامپ وارد شد. این کش مکش ها، در چند مرحله باعث تعدیلات و تغییراتی در این فرمان شد. تا نهایتا، دادگاه عالی آمریکا ممنوعیت آخر ترامپ موسوم به “بَن سوم ترامپ” را به رسمیت پذیرفت اما همزمان معافیت هایی را برای آن در نظر گرفت.

نقش دولت بایدن در ورود به آمریکا

دولت ترامپ پس از 4 سال حکمفرمایی دولت ترامپ به روی کار آمد. او در اولین دستور خود، ورود شهروندان تمام کشورهای جهان به آمریکا را آزاد کرد و این مسئله می تواند به شدت مهاجرت به آمریکا را تحت تاثیر قرار دهد.  در لاتاری سال 2023 نیز متقاضیان بسیار زیادی از ایران و سایر کشورهای اسلامی موفق به ورود به این کشور شدند.

در پایان نیز یک بار دیگر به شما توصیه می کنیم که از اولین مرحله یعنی ثبت نام تا آخرین مرحله یعنی صدور ویزای مهاجرتی لاتاری، از مشاوران و وکلای خبره در این زمینه استفاده نمایید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت هر ساله نسبت به ثبت نام قرعه کشی لاتاری آمریکا اقدام می نماید. افرادی که از طریق این موسسه نسبت به ثبت نام اقدام نمایند، در صورت برنده شدن مشمول حمایت و خدمات ما خواهند بود.

سوالات کلیدی در خصوص لاتاری آمریکا

در رابطه با مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری سوالاتی مطرح می شود که در ادامه به برخی از آن ها پاسخ می دهیم.

 • شانس پذیرش از طریق لاتاری آمریکا چقدر است؟ یکی از ساده ترین مسیرهای مهاجرت به کشور آمریکا، استفاده از لاتاری گرین کارت آمریکا است. در حال حاضر آمارها نشان می دهد که از هر 75 نفر آسیایی یک نفر شانس مهاجرت از این طریق به آمریکا را پیدا می کند.
 • آیا برنده شدن در لاتاری گرین کار به معنی ورود به آمریکا است؟ خیر، بسیاری از برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا نمی توانند ویزای این کشور رو به دست بیارند.
 • برندگان لاتاری آمریکا بیشتر از کدام کشورها هستند؟ هر منطقه جغرافیایی، سهمیه متفاوتی نسبت به دیگری دارد. از آن جا که  اروپایی ها کمتر برای مهاجرت به آمریکا از این طریق اقدام می کنند، شانس اروپایی ها تقریبا یک نفر از بین 25 نفر است. اوکراینی ها سالانه نزدیک به 5000 برنده از این طریق دارند.
4.1/5 - (10 امتیاز)

28 دیدگاه برای “لاتاری آمریکا

 1. Shahram گفت:

  درود بنده ازدواج سفید دارم و همسرم مدرس موسیقی در آواز ایرانی و سنتور میباشد و همچنین لیسانس مردم شناسی و فوق دیپلم آواز ایرانی و همچنین مدرک تتو رو هم دارد و رزومه کاری در موسیقی دارد آیا شرایط ما برای لاتاری و کشور دیگر بخصوص برای آواز خواندن همسر بنده وجود دارد با سپاس از شما عزیزان

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   لاتاری ارتباطی با این مسائل نداره و بر اساس قرعه کشی هست شما باید هر سال ثبت نام کنید تا یک سال برنده بشید
   توضیح بفرمایید از چه طریقی قصد مهاجرت دارید یا این که توصیه می کنم با مشاورین ما تماس بگیرید که سریع تر بتونید به پاسخ دست پیدا کنید

 2. زیبا گفت:

  سلام من دارای مدرک دکتری در رشته علوم پایه هستم و با سن 55 سال در دانشگاه تدریس میکنم.آیا شانس اینو دارم که وارد کارهای تحقیقاتی و تدریس در یکی از کشورهاشوم ،کدام کشور مناسبتر است.آیا شرکت در لاتاری شامل حال من میشود؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله شما می تونید از طریق لاتاری اقدام کنید ولی مهاجرت شما یک مقدار سخت هست.
   با مشاورین ما تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنند

 3. Sam گفت:

  عرض ادب،
  بنده فوق لیسانس دارم اما چون سربازی نرفتم و قصد هم ندارم برم مدرک ارشدم رو نمیدن، و ریز نمرات رسمی هم که دادن دادگستری تایید نکرده چون اصل مدرک نبوده، به نظر شما اگر بنده در لاتاری امسال انتخاب بشم برای زمان مصاحبه آیا همون ریز نمرات رسمی (ولی تایید دادگستری نداره) کافی هست برای اثبات داشتن مدرک ارشد و براشون هم توضیح بدم به دلیل سربازی هست، یا احتمال داره افسر قبول نکنه و رد کنه بنده رو، و بهتره الان تو فرم ثبت نام بزنم کارشناسی آخرین مدرک تحصیلی؟
  سپاسگزار

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید بتونید به صورت قانونی از کشور خارج بشید تا امکان دریافت ویزا رو داشته باشید.

 4. مسعود احرام بافیان گفت:

  سلام بنده تصمیم گرفتم در لاتاری شرکت کنم و می خواستم از مشاوران موسسه شما استفده کنم لطفأ در این خصوص بنده را راهنمایی فرمایید.

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا مقاله رو مطالعه نمایید و با ما تماس بگیرید

 5. hani گفت:

  سلام من دانشجوی ترم 8 معماری هستم میخواستم برای ارشد بورس بگیرم برای دانشگاه لیسبون پرتغال
  چه شرایطی داره و چ مدارکی باید داشته باشم….با تشکر

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا ابتدا مقاله معرفی دانشگاه لیسبون در پرتغال رو مطالعه فرمائید اگر سوالی بود در خدمتتون هستم

 6. Farzad گفت:

  سلامم. اسمم فرزاد از کابل ولایت تخار میخایم به کشور شما راه پیدا کنم

  1. داوری گفت:

   سلام
   بایستی از طرق قانونی اقدام به اخذ کارت اقامت ایران کنید

 7. علی کاظمی گفت:

  درود بر شما عزیزان،من دیپلمه و دوره دستیاری دندانپزشکی را نیز در بیرون ولی زیر نظر دانشگاه آزاد خوراسگان گذرانده ام،لطفاً جهت ثبت نام برای لاتاری چکار باید بکنم در ضمن شصت ساله هستم و کارهای هنری از جمله بازیگری تئاتر،شهر،نویسندگی و… انجام داده ام ولی متاسفانه برای کار هنری مدرکی ندارم راهنمایی فرمایید

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   جناب کاظمی عزیز موسسه سفیران در خصوص ثبت نام لاتاری خدماتی ارائه نمیکنه

 8. یوسف گفت:

  درود شادباش
  من مدراک خاصی ندارم اما در زمینه کار فنی و تجارت و فروش قطعات کامپیوتر ماهر هستم چطور میتونم مهاجرت کنم

  1. داوری گفت:

   سلام
   شرایط سنی و رزومه تون رو دقیق تر بفرمائید تا بتونم بهتر راهنماییتون کنم

 9. Mahdi گفت:

  سلام در جواب یکی از کاربران گفتید در حال حاضر با برنده شدن در لاتاری هم به ایرانی ها اقامت نمیدن؟
  این یعنی حتی اه برنده لاتاری هم بشیم دیگه نمیتونیم گرین کارت دریافت کنیم؟
  از کی این قانون اجرا شده؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز ثبت نام لاتاری ربطی به رفتن شما با آمریکا ندارد، شاید شما لاتاری برنده شوید ولی ویزا بهتون تعلق نگیرد. این دوتا کاملاً با هم متفاوت است.

 10. امیرمحمد گفت:

  سلام من 19 سالمه از مشهد لاتاری گرین کارت آمریکا 2021 برنده شدم. فقط نمیدونم الان باید چیکار کنم . از زمان علام نتایج تا الان خیلی دیر نشده واسه اقدام کردن؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   متاسفانه ما در این خصوص اقدام و اطلاعاتی نداریم.

 11. پروانه گفت:

  سلام
  میشه زمان ثبت نام لاتاری رو اعلام کنید
  و آیا شما ویزای توریستی برای بلغارستان و روسیه و اینها هم میگیرید
  مرسی

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   معمولا در مهر و آبان ثبت نام صورت میگیره
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 12. E گفت:

  سلام من دانشجوی مامایی هستم
  دلم میخواهد برای کار برم امریکا
  میخواستم بگم باید چکار کنم
  وقتی درسم تموم شد ?
  مدرک زبان کافیه ?با مدرک کارشناسیم ?

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما هدف شما برای مهاجرت چند سال دیگر است؟

 13. علیرضا صلاحی مقدم گفت:

  سلام و عرض ادب من مجسمه سازی با سابقه بالا دارم وبا تمام متریالها کار میکنم ومجسمه ای مومی موزه هم کار کردم مدرک من برق الکتروتکنیک هست میتوانم مهاجرت برای کار بگیرم ممنون

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب از چه کشوری کارفرما دارید؟

 14. Hamed گفت:

  فقط میخوام بدونم من که مدرک تحصیلی ندارم میتونم زن ایتالیایی بگیرم و در کشور ایتالیا زندگی و کار داشتباشم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب بله میتونید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4  +  1  =