مهاجرت به کشور آمریکا

سختی های ویزای آمریکا

بررسی سختی های ویزای آمریکا
سختی های ویزای آمریکا
میانگین امتیاز 5 تعداد 9

مهاجرت به آمریکا، یک نوع آینده نگری رویایی برای فرد محسوب می شود اما مسیر این مهاجرت هموار نیست و شما در همان ابتدا با سختی های ویزای آمریکا مواجه خواهید شد. مطمئنا، مشاوره با وکلای کارآزموده و مجرب موسسه بین المللی سفیران سروش سعادت بهترین گزینه جهت فائق آمدن بر این سختی های ویزای آمریکا می باشد. ساختار مقاله طوری سازماندهی شده است که شما به پاسخ سوالتان برسید. شهروندان کشورهای خارج از ایالات متحده که بدنبال ورود به آمریکا هستند، بایستی ابتدا ویزای آمریکا U.S. visa را اخذ بکنند. ویزای آمریکا در پاسپورت مسافر، مدرک مسافرتی صادره از کشور مبدا مسافر، قرارداده می شود.

با به همراه داشتن ویزای آمریکا به راحتی می توانید به بندر، فرودگاه، گذرگاه مرز زمینی رفت و آمد کنید. همچنین با این ویزا، می توان از بازرسان گارد مرزبانی ملی DHS/CBP خواست تا وارد خاک آمریکا شوند. نوع ویزایی که میتوان اخذ نمود به 2 مساله بستگی دارد، قانون مهاجرت آمریکا و هدف از سفر. دو دسته اصلی ویزاهای آمریکا وجود دارند:

 • ویزاهای غیرمهاجر: برای مسافرت به ایالات متحده به صورت موقتی
 • ویزاهای مهاجر: برای مسافرت جهت زندگی دایمی در آمریکا

پروسه درخواست ویزای آمریکا

با توجه به دسته بندی ویزاهای آمریکا، پروسه درخواست شامل 2 دسته پروسه درخواست ویزای غیر مهاجر آمریکا و پروسه درخواست ویزای مهاجر آمریکا می شود. بنا به روال اداری، هر دو نوع درخواست ویزای آمریکا در سفارت یا کنسولگری آمریکا در کشور مبدا انجام می شود. مراحل درخواست ویزای غیرمهاجر آمریکا به شرح زیر است:

پر کردن فرد DS پرداخت هزینه درخواست زمانبندی مصاحبه ویزا تکمیل پرونده مدارک حضور در مصاحبه ویزا پر کردن فرم DS-160 (این فرم، درخواست ویزای غیرمهاجر آنلاین است و حاوی اطلاعات شخصی فرد است و بهنگام تحویل آن، برای وی صفحه و کد تایید ایجاد خواهد شد) پرداخت هزینه درخواست (یکی از راه های درآمدزایی آمریکا از طریق حق الزحمه های درخواست ویزا می باشد. هزینه ها از $ 160 تا بیش از $ 250 متغیر است)

دقت نمایید که علاوه بر هزینه های درخواست ویزا، از فرد درخواست میشود تا حق الزحمه های صدور ویزا را هم پرداخت نماید.

زمان بندی مصاحبه ویزا و تکمیل پرونده آمریکا

در حقیقت، انجام مصاحبه بعد از تحویل فرم DS-160 می باشد. برای انجام این مصاحبه اجباری، می بایست وقت ملاقات را با کنسولگری آمریکا زمانبندی بکنید. در روز مصاحبه، نامه تایید مصاحبه را بایست به همراه داشته باشید. مدارک لازمی که بایست در هنگام حضور در مصاحبه ارائه دهید به شرح زیر است:

 • پاسپورت معتبر
 • نامه و کد تایید فرم DS-160
 • یک قطعه عکس
 • نامه قرار مصاحبه
 • رسیدهای پرداخت هزینه

مرحله نهایی در پروسه درخواست ویزای غیرمهاجر، مصاحبه ویزاست. ماموری که با وی مصاحبه می کند، از او سوالاتی راجع به پیشینه و دیگر جزییات مربوطه بر مبنای ویزای درخواستی می پرسد. درصورتی که فردی برای کار به آمریکا می رود، مصاحبه ممکن است که طولانی تر از مصاحبه کسی باشد که به نیت گردشگری به آمریکا می رود. پس از این مرحله می بایست منتظر رسیدگی به درخواست بمانید.

پروسه درخواست ویزای مهاجر آمریکا

پروسه مراحل درخواست ویزای مهاجر آمریکا به شرح روبرو است: فرستادن معرفی نامه، انتخاب یک عامل، پرداخت حق الزحمه ها، تحویل درخواست ویزا به همراه مدارک لازم، حضور در مصاحبه، پرونده کردن معرفی نامه. در صورتی که ویزای مهاجر را بر پایه تجدید دیدار با خانواده یا استخدام درخواست دهید، خانواده یا کارفرما در آمریکا بایست که معرفی نامه برایتان در USCIS تحویل دهند. در صورت پذیرش معرفی نامه، به مرکز ویزای ملی (NVC) هدایت می شوید. NVC با صدور یک نامه تایید، فرد را به مصاحبه برای ویزا هدایت می کند.

انتخاب یک عامل: این عامل نقطه تماستان در مورد موضوعات ویزایتان خواهد شد. عامل (دوست، عضو خانواده، وکیل، کارفرما) بایستی که بتواند به درخواست ویزای مهاجرتی رسیدگی بکند. پرداخت حق الزحمه ها: حداقل دو حق الزحمه مرتبط با درخواست ویزای مهاجر آمریکا وجود دارد حق الزحمه رسیدگی به درخواست ویزای مهاجر و Affiavit of Support Fee

سختی های ویزای آمریکا

سختی های ویزای آمریکا در ابتدا

اما فرایند اخذ ویزای آمریکا مخصوصا برای ایرانیان کار راحتی نیست و در اکثر مواقع به رد درخواست ویزا منجر می شود. با توجه به مطالعات میدانی و گسترده انجام شده در این تحقیق، عمده سختی های ویزای آمریکا را می توان به دو دسته تقسیم بندی کرد: سختی های ناشی از روابط سیاسی حاکم بین دولت ها و سختی های ناشی از پروسه اداری. سختی های ناشی از روابط سیاسی حاکم بین دولت ها که می تواند بر پروسه اخذ ویزا تاثیر زیادی داشته باشد. اینگونه سختی ها جزو موانعی بر سر راه متقاضیان ویزا است که باعث هدر روی وقت و هزینه متقاضیان می شود. تمرکزمان در این مقاله بر روی سختی های ناشی از پروسه اداری است.

در رابطه با سختی های ناشی از فرآیند اداری، این سختی ها و مشکلات را می توان به دو دسته تقسیم بندی کرد. بواسطه عامل زمان (همانند حجم کاری بالای کنسولگری و زمان انتظار زیاد، زمانبندی مصاحبه ها و آماده سازی مدارک، انطباق خود با شرایط و نیازمندی ها)، بواسطه صلاحیت، واجد شرایطی که توسط استانداردهای مقرر قانون ایالات متحده تشخیص داده می شود.

عدم صلاحیت متقاضیان آمریکا

معمولا برخی از متقاضیان مشمول عدم صلاحیت برای دریافت ویزا می شوند. این افراد شامل اشخاص ذیل هستند:

 • کاملا درخواست ویزا را پر نکند یا همه مدارک لازمه پشتیبان را فراهم نکند.
 • برای دسته ویزای مورد درخواست صلاحیتی را ثابت نکند.
 • محکوم به جرمی شامل فساد اخلاقی شود.
 • متهم به قاچاق مواد مخدر باشد.
 • دارای دو یا چند محکومیت با قرار حبس 5 سال یا بیشتر باشد.
 • مدرک تمکن مالی کافی در آمریکا را نتواند اثبات بکند.
 • حقیقت موضوع را برعکس جلوه دهد یا مرتکب جعل برای اخذ ویزا گردد.
 • در گذشته به مدتی طولانی تر از آنچه برای اقامت مهلت داشته در این کشور حضور داشته است

اصولا اخذ ویزاهای خارجی چند مرحله ای بوده و سختی های خاص خود را دارد. اخذ ویزای آمریکا هم از این قاعده مستثنا نیست و سختی های ویزای آمریکا مخصوصا برای ایرانی ها بیشتر است. برای موفقیت تضمینی در این زمینه، ما به شما پیشنهاد می کنیم که از مشاوره های حرفه ای وکلای باتجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره ببرید.

2 دیدگاه برای “سختی های ویزای آمریکا

 1. یداله گفت:

  سلام. میشه بفرمایین با مدرک لیسانس عمران چطور از دانشگاههای امریکایی اپلایشون گرفت؟ شرایط 2019 دانشگاههای فنی آمریکا چیه و زبان چه نمره ای مکیخواهد ؟ ممنون

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما از شرایط اصلی پذیرش در آمریکا بررسی مدرک زبان آیلتس و یا تافل و معدل و ریز نمرات شما هست، در کل اگر پذیرش بگیرید ویزای آمریکا به دلیل وجود ترامپ و اینکه شما ایرانی هستید فوق العاده ریسک پذیر هست و شما میتونید برای کانادا اقدام کرده سپس به آمریکا بروید که ریسک نداشته باشید برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − ده =