شرایط شیلی

هزینه اقامت در شیلی

هزینه اقامت در شیلی

هزینه اقامت در شیلی از دغدغه های متقاضیانی می باشد که قصد مهاجرت به این کشور را دارند. برای مهاجرت و اقامت در شیلی راه های گوناگونی وجود دارد؛ مانند: مهاجرت تحصیلی، کار، سرمایه گذاری (ثبت شرکت یا خرید ملک)، تولد فرزند، ازدواج با فردی با تابعیت کشور شیلی و پناهندگی در شیلی که متقاضی باید با توجه به شرایط خود بهترین راه را برای مهاجرت انتخاب کند. اما در رابطه با هزینه های اقامت در شیلی می توان گفت هزینه های زندگی در این کشور ارزان نیست. اگر به دنبال کسب اطلاعات در رابطه با هزینه های اقامت در شیلی هستید مقاله پیش رو را که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است با دقت مطالعه کنید تا پاسخ برخی از سوالات خود را به دست آورید.

  • شرایط زندگی در شیلی چگونه است؟
  • هزینه های تحصیل در کشور شیلی چقدر است؟
  • آیا می توان از طریق تحصیل ارزان در کشور شیلی اقامت دریافت کرد؟
  • هزینه تحصیل در کشور شیلی چقدر است؟
  • متوسط درآمد در کشور شیلی چقدر است؟

معرفی کشور شیلی

یکی از کشورهای آمریکا لاتین کشور شیلی با مساحت بالغ بر 756950 کیلومتر مربع است. بزرگترین شهرهای آمریکا جنوبی با نام سانتیاگو در کشور شیلی جای گرفته است که به عنوان پایتخت این کشور نیز شناخته می شود. کشور شیلی دارای مرزهای زمینی مشترک با کشور پرو (از شمال)، گذرگاه دریک (از جنوب) و کشور بولیوی (از شرق) می باشد. شهروندان شیلی به زبان اسپانیایی با گویش خاصی صحبت می کنند، همچنین مردم این کشور نسبت به سایر اسپانیایی زبان ها تندتر صحبت می کنند به همین دلیل شاید متوجه شدن صحبت ها برای افراد تازه وارد کمی دشوار باشد. واحد پول رایج در این کشور پزوی شیلی CLP است.

هزینه خوراک و تغذیه جهت اقامت در شیلی

یکی از مهم ترین هزینه های اقامت در شیلی که متقاضیان باید به آن توجه کنند، هزینه های خوراک است. در این کشور رستوران های زیادی با سرو غذاهای بین المللی و لذیذ وجود دارد. بخشی از هزینه های خوراک در شیلی طی سال 2022 به شرح جدول ذیل است:

نوع اقلام خوراکیهزینه (پزو شیلی)
هزینه یک لیتر شیرCLP837.47
هزینه نان 500 گرمیCLP858.07
هزینه یک کیلوگرم برنج سفیدCLP1029.99
هزینه یک کیلوگرم سینه مرغ بدون پوست و استخوانCLP3919.15
یک کیلوگرم گوشت گاوCLP7107.61
بطری آب 1.5 لیتریCLP87.24

هزینه خوراک و تغذیه جهت اقامت در شیلی

هزینه حمل و نقل جهت اقامت در شیلی

در رابطه با حمل و نقل عمومی در کشور شیلی می توان گفت وسایل حمل و نقل عمومی در این کشور به خصوص در شهر سانتیاگو در دسترس و با قیمت به صرفه می باشد. هزینه های حمل و نقل در این کشور به شرح ذیل است.

حمل و نقلهزینه (پزو شیلی)
هزینه بلیت یک طرفهCLP720
هزینه بلیط ماهانهCLP40000
هزینه تاکسی (تعرفه عادی)CLP350
هزینه تاکسی (یک کیلومتر)CLP1100
هزینه تاکسی برای یک ساعت انتظارCLP10000

هزینه اجاره جهت اقامت در شیلی در 2022

متقاضیانی که قصد مهاجرت به شیلی را دارند باید هزینه اجاره یا خرید ملک در این کشور را نیز در نظر داشته باشند. هزینه خانه با توجه به امکانات و منطقه آن متفاوت می باشد. در نمودار ذیل متوسط اجاره بهای ماهانه در شیلی طی سال 2022 بیان گردیده است:

متوسط اجاره بهای ماهانه در شیلی

با مطالعه مقاله حقوق ماهیانه کار در شیلی اطلاعاتی در رابطه با میزان حقوق و دستمزد در مشاغل مختلف کسب می کنید. با مطالعه مقاله فوق اطلاعاتی در خصوص هزینه اقامت در شیلی کسب کردید، برای مطالعه مقالات بیشتر و کسب اطلاعات در رابطه با شرایط و هزینه های زندگی در کشورهای مطرح دنیا می توانید به وب سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید. همچنین متقاضیان می توانند طی تماس با موسسه از مشاوره های تلفنی در نظر گرفته شده استفاده کنند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *