مهاجرت سرمایه گذاری در دانمارک

ثبت شرکت در دانمارک

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در دانمارک

ثبت شرکت در دانمارک یکی از روش های مهاجرت به این کشور در سال 2019 م می باشد. برای ثبت شرکت در این کشور قوانین و شرایطی وجود دارد. مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در مقاله پیش رو  قصد دارند اطاعاتیدر رابطه با ثبت شرکت در دانمارک و شرایط آن در اختیار متقاضیان قرار دهند. در این کشور شرایط بسیار خوبی برای ثبت شرکت وجود دارد. به متقاضیانی که شرایط لازم و سرمایه کافی را دارند پیشنهاد می شود برای مهاجرت به این کشور روش ثبت شرکت را انتخاب نمایند.

بررسی اقتصاد کشور دانمارک

جهت ثبت شرکت در دانمارک متقاضیان باید اقتصاد این کشور را بشناسند. در سال های اخیر اقتصاد این کشور رشد کرده و پیشرفت های چشمگیری داشته است. از دلایل رشد اقتصاد و پیشرفت آن می تواند به افزایش خصوصی سازی، افزایش سرمایه گذاری و افزایش صادرات اشاره کرد.

نرخ بیکاری در این کشور 80 % می باشد و نرخ تورم زیر 10 % می باشد. در این کشور منابع طبیعی زیادی وجود ندارد. اما هر روزانه حدودا 300 بشکه نفت در دانمارک تولید می شود. کشور دانمارک یکی از بزرگترین صادر کنندگان محصولات تخم مرغ، کره و گوشت می باشد. بیشترین محصولات دانمارک به کشور های آمریکا، هلند، سوئد، انگلستان، فرانسه و نروژ صادر می شود. محصولاتی که وارد این کشور می شوند، بذر های گیاهی و مواد شیمیایی ضایع می باشد.

شرایط ثبت شرکت در کشور دانمارک

متقاضیان برای ثبت شرکت می توانند از طریق آژانس های تجاری اقدام نمایند. این آژانس ها وظیفه ثبت شرکت در دانمارک را بر عهده دارند. فعالیت آژانس های تجاری تحت نظارت وزارت کسب و کار و وزارت امور اقتصادی می باشد. دفتر اصلی این اژانس ها در پایتخت دانمارک یعنی شهر کپنهاگ قرار گرفته است. برای ثبت شرکت در دانمارک روش های مختلفی وضع شده است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • ثبت نام به صورت کاغذی: این روش برای افرادی می باشد که قصد دارند به صورت سنتی اقدامات لازم را انجام دهند. این روش ثبت شرکت تنها برای شرکت هایی با مسئولیت محدود در نظر گرفته شده است. برای ثبت کاغذی باید به آژانس های تجارت یا شرکت هایی که در زمینه ثبت شرکت فعالیت می کنند مراجعه نمایید. طول مدت ثبت شرکت از طریق این روش بین 2 تا 3 هفته می باشد.
 • ثبت نام آنلاین: برای ثبت شرکت در دانمارک می توانید از طریق ثبت نام الکترونیکی توسط سازمان های کسب و کار اقدام نمایید. برای ثبت شرکت از طریق روش آنلاین تنها نیاز به ارائه امضاء دیجیتالی می باشد.

انواع شرکت در دانمارک

متقاضیان باید در اولین قدم نوع شرکت خود را مشخص نمایند. ساختارهای تجاری در این کشور به صورت متعددی وجود دارد. که رایج ترین آن ها به شرح زیر می باشد.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت به صورت سهامی
ثبت شرکت به صورت مشارکت عمومی ثبت شرکت به صورت مشارکت های محدود

افرادی که قصد دارند کسب و کار کوچکی را راه اندازی نمایند باید ثبت شرکت با مسئولیت های محدود را انتخاب نمایند. این نوع از شرکت جزء رایج ترین نوع در دنیا می باشد. برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیاز به سرمایه ای بالغ بر 80 هزار KR می باشد. افرادی که قصد دارند با سرمایه بیشتری اقدام به ثبت شرکت در دانمارک نمایند باید ثبت شرکت به صورت سهامی را انتخاب نمایند.

برای ثبت این نوع از شرکت هر سهام دار باید سرمایه اولیه ای بالغ بر 50 هزار KR ارائه نماید. برای ثبت شرکت به صورت مشارکت محدود نیاز به 2 شریک می باشد. در ثبت شرکت به صورت مشارکت عمومی باید توجه داشت، به میزان سرمایه ای که وارد شرکت می کنید مسئول خسارت ها نیز می باشید. یعنی اگر شرکت دچار بدهی یا خسارتی شود شما باید به میزان سرمایه تان خسارت پرداخت نمایید.

شرایط ثبت شرکت در کشور دانمارک

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در دانمارک

متقاضیانی که قصد ثبت شرکت در این کشور را دارند، باید مدارک زیر را آماده کرده و آن ها را ارائه نمایند.

 • متقاضی باید نامی برای شرکت انتخاب نماید.
 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن به دقت
 • ارائه فتوکپی از پاسپورت مدیر عامل و تمامی سهامداران
 • ارائه بیزینس پلن و طرح توجیهی برای شرکت
 • ارائه گواهی تمکن مالی و گردش حساب بانکی
 • ارائه فتوکپی از آخرین مدرک تحصیلی متقاضی
 • اگر وکیلی جهت ثبت شرکت کارها را پیگیری می کند، باید وکالت نامه ای از طرف شما امضاء شده و ارائه شود

مزایای ثبت شرکت در دانمارک

متقاضیانی که تصمیم به ثبت شرکت در این کشور دارند از مزایایی بهره مند می شوند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

متقاضیان می توانند برای سفر و تجارت وارد کشور های منطقه شنگن شوند. متقاضی می تواند پس از گذشت 3 سال اقدامات لازم را جهت اخذ اقامت دائم انجام دهد.
پس از گذشت 5 سال از اخذ اقامت دائم فرد می تواند پاسپورت دانمارک را به دست بیاورد. فرد می تواند برای سفر به سایر نقاط دنیا به راحتی ویزا کسب نماید.
امکان افتتاح حساب بانکی برای شخص و شرکت مدیر عامل و خانواده او می توانند از طریق ثبت شرکت اقامت 1 ساله این کشور را به دست آورند.
متقاضی با ثبت شرکت مالکیت 100 % شرکت را دارد و نیازی به بودن شریک محلی نمی باشد.

کارشناسان موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت به متقاضیان پیشنهاد می کنند برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات کارآفرینی در دانمارک و شرایط سرمایه گذاری در دانمارک را مطالعه نمایند.

یک دیدگاه برای “ثبت شرکت در دانمارک

 1. عادل گفت:

  بسیار عالی حتما تماس میگیرم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =