مهاجرت سرمایه گذاری در دانمارک

ثبت شرکت در دانمارک

ثبت شرکت در کشور دانمارک
ثبت شرکت در دانمارک
میانگین امتیاز 5 تعداد 14

کشور دانمارک از جنوبی ترین کشورهای حوزه اسکاندیناوی می باشد و ثبت شرکت در دانمارک متقاضیان بسیاری را به این کشور جذب نموده است. محبوبیتی که کشور دانمارک جلب نموده است در مبحث رفاه می باشد که از نظر کم بودن اختلاف درآمد مردم در رتبه اول جهان قرار دارد. طبق بررسی های سالیانه در سال 2016 در شرکت یونیورسام این کشور به عنوان شادترین و راضی ترین نیروی کار در دنیا معرفی شده است که این آمار باعث شده است که این کشور به عنوان دارا بودن راضی ترین مردم جهان تلقی شود. ما در این مقاله بنا را بر این گذاشته ایم که اطلاعاتی در باب ثبت شرکت در این کشور را در اختیار شما قرار دهیم. کشور دانمارک از جمله کشورهایی می باشد که از کمترین فساد اقتصادی برخوردار می باشد و به همین دلیل توانسته است مورد محبوبیت زیادی در خصوص مهاجرت قرار گیرد.

شرایط ثبت شرکت در دانمارک

ثبت شرکت در این کشور از جمله فرایندهای سرمایه گذاری است که متقاضیان می توانند از این طریق اقدام به مهاجرت نمایند که این پروسه ها از دو طریق انجام پذیر می باشد. ثبت نام کاغذی شرکت و ثبت نام آنلاین شرکت دو روش انجام فرایند ثبت شرکت در این کشور می باشد که در ادامه این مقاله به بررسی هر کدام از این فرایندها می پردازیم.

تاسیس شرکت به صورت سنتی یا همان کاغذی یکی از فرایندهای سرمایه گذاری در این کشور می باشد که به صورت کاغذی در کشور دانمارک توسط آژانس های تجارت این کشور و شرکت های در حال فعالیت دانمارک، امکان پذیر می باشد که این فرایند به میزان 2 الی 3 هفته در دانمارک زمان می برد. فرایند ثبت شرکت در این کشور به صورت کاغذی فقط به یکی از طرق شرکت با مسئولیت محدود انجام می شود که در ادامه به تمامی طرق ثبت شرکت می پردازیم.

تاسیس شرکت در دانمارک به صورت آنلاین

یکی دیگر از طرق تاسیس شرکت که در این کشور مهیا می باشد ثبت شرکت آنلاین است که توسط سیستم الکترونیکی کسب و کار به ثبت میرسد و برای این فرایند فقط به امضای دیجیتالی نیاز خواهد بود. انتخاب کشور دانمارک تحت عنوان کسب و کار جدید گزینه خوبی می باشد زیرا این روش یکی از ساده ترین و سریع ترین راه های مهاجرت در جهان برای کشورهای اسکاندیناوی است. در اصل فرآیند بسیار ساده می باشد و فرایند می تواند در اینترنت انجام شود. این کشور مدارکی دال بر ساکنین دانمارک از جمله هیئت مدیره یا مدیر عامل نمی خواهد، زیرا به عنوان یک متقاضی بین المللی محدودیتی برای توانایی راه اندازی یک فروشگاه وجود دارد.

انواع ثبت شرکت در دانمارک

تاسیس شرکت در این کشور انواع مختلفی دارد که هر کدام از انواع آن شامل شرایط مخصوص به خود است. انواع ثبت شرکت شامل موارد زیر می باشد:

 • شرکت خصوصی دانمارکی (Anoartsseskab – Aps)
 • شرکت سهامی دانمارکی (Aktieselskab – A / S)
 • مشارکت عمومی دانمارکی (Interessentskab – I / S)
 • مشارکت محدود دانمارکی (Kommanditselskab K / S)
 •  Sole Proprietorship دانمارکی

شرکت خصوصی دانمارکی (Anoartsseskab – Aps): ApS تنها نیاز به یک سهامدار دارد و این شخص ملزم به داشتن یک شهروند دانمارکی نیست. با این حال یک ApS مستلزم حداقل سرمایه است، به طور معمول 80.000 کرون دانمارک است. سهام در داخل یک ApS غیر قابل انتقال و غیر قابل مذاکره است. سهامداران تنها نسبت به مشارکت شخصی خود مسئول هستند. شرکت سهامی دانمارکی (Aktieselskab – A /S): در این نوع شرکت یک سهامدار تنها می تواند یک A /S را با ارائه حداقل سرمایه متعلق به 500.000 کرون دانمارک شروع نماید. سهامداران A / S برای تعهدات شرکت مسئول نیستند و سهام را می توان با سهامداران عمومی معامله کرد یا به اشتراک گذاشت.

مشارکت عمومی دانمارکی (Interessentskab – I /S): مشارکت باید دارای حداقل دو عضو موسس باشد که همه آنها به طور کامل مسئولیت تعهدات شرکت را بر عهده دارند. مشارکت باید در ثبت نام تجاری این کشور ثبت شود. مشارکت محدود دانمارکی (Kommanditselskab K /S): مشارکت محدود نیز نیاز به حداقل دو شریک دارد، اما در K /S، حداقل یک شریک ممکن است مسئولیت تعهدات شرکت را محدود کند. مانند یک I /S، K /S باید با ثبت نام تجاری دانمارک ثبت شود. Sole Proprietorship دانمارکی: شما همچنین می توانید شرکت خود را در دانمارک به عنوان مالکیت شخصی تنظیم کنید. تنها صاحبان سهام مسئولیت کامل این شرکت را دارند و اگر کارکنان دارند یا در تجارت شرکت دارند، با مقامات مالیاتی ثبت نام می کنند.

ثبت شرکت در دانمارک

فرآیند کسب و کار در دانمارک

گزینه کسب و کار و کارآفرینی در دانمارک بیشترین حمایت را در این کشور دریافت می کنند و شایع ترین نوع کسب و کار در دانمارک است. که از طریق پورتال آنلاین کسب و کار دانمارک می توان اقدام به ثبت نام نمود. مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در این کشور عبارت است از:

 • میزان 50000 کرون دانمارک (حداقل سرمایه)
 • کدهای نام و گذرنامه تمام اعضای هیئت مدیره و هیئت مدیره
 • یادداشت
 • اساسنامه
 • شرح ساختار مالکیت
 • اصل پاسپورت به همراه کپی

مالیات در پروسه های ثبت شرکت در کشور دانمارک

پرداخت مالیات در پروسه های تاسیس شرکت در دانماک با توجه به فعالیت شرکت متغیر می باشد که عبارت است از: مالیات بر ارزش افزوده (اگر کالاهای خود را فروخته و درآمد بیشتری از کرون دانمارک 500.000 داشته باشد)، مالیات بر درآمد، مالیات بر وظایف و اگر شما در حال تولید و یا خرید در کالاهای عمده فروشی هستید مالیات واردات و صادرات نیز شامل شما می باشد.

وکیل شما می تواند به شما در ایجاد قراردادهای کاری یا افزودنی برای هر کارمند موجود کمک نماید. به عنوان یک کارفرما، شما ملزم هستید که بیمه خود را بپردازید که به عنوان سهم شما به حقوق کارکنان شما افزوده می شود. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله تمامی سعی خود را بر این گذاشته است که اطلاعاتی در باب قوانین تاسیس شرکت در دانمارک و شرایط آن بپردازد اما همان طور که می دانید ثبت شرکت از طرق پرهزینه می باشد که اگر در این پروسه وکیلی در کار نباشد به نحوی می توان گفت که نمی شود این فرایند را به ثبت رساند. توصیه می گردد که قبل از اینکه که فکر ثبت شرکت در کشور دانمارک را در ذهن خود سوق نمایید در ابتدا مسیر مهاجرت از طریق ویزای کاری دانمارک و یا ویزای تحصیلی دانمارک را بررسی نمائید.

یک دیدگاه برای “ثبت شرکت در دانمارک

 1. عادل گفت:

  بسیار عالی حتما تماس میگیرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 11 =