مهاجرت سرمایه گذاری در آرژانتین

سرمایه گذاری در آرژانتین

سرمایه گذاری در آرژانتین

ما در این مقاله تلاش کردیم به سوالات و دغدغه های شما درباره سرمایه گذاری در آرژانتین با بررسی تمام ابعاد و زوایای مسئله پاسخ دهیم. بعد از مطالعه این مطالب امید است شما عزیزان با سبک و سنگین کردن همه عوامل به یک جمع بندی کاملی برسید. در کل توصیه میکنیم راه های کم هزینه تر از راه سرمایه گذاری برای مهاجرت به آرژآنتین انتخاب کنید. مانند ویزای کاری آرژانتین و ویزای تحصیل آرژآنتین که متقاضیان بیشتری دارند. جهت آگاهی بیشتر از جزییات پروسه سرمایه گذاری در این کشور، شما می توانید با مشاورین با تجربه ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشورت کنید. این مقاله با توجه به قوانین مهاجرتی سال 2019 نگارش شده است.

 • چند روش سرمایه گذاری وجود دارد؟
 • مهاجرت به آرژانتین و راه سرمایه گذاری با چه سرمایه ای انجام میشود؟
 • آیا با سرمایه گذاری خانواده هم از اقامت برخوردار میشوند؟

اقامت از طریق سرمایه گذاری در آرژانتین

نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آرژانتین در اواخر سال 2015 منجربه تغییر در سمت و سوی اقتصادی این کشور شد. دولت مائوریسیو ماکری به دنبال ادغام مجدد آرژانتین در قالب بازارهای سرمایه جهانی، متوقف سازی سیاست های کلان اقتصادی انبساطی دولتهای قبلی بود. دولت وی کنترل های ارز را بالا برد و پزو را در اواخر 2015 شناور کرد و راه را برای بازگشت با انتظار طولانی بازارهای اوراق بهادار بین المللی باز کرد.

دولت وی به اصلاح کامل سیستم واردات و سیستم اخذ مالیات مبادرت کرد. مالیات های صادرات بر محصولات بخش های کشاورزی و صنعتی را قطع کرد یا کاهش داد. دولت انتظار داشت که با این رویه، سرمایه گذاری مستقیم خارجی در سال 2017 دو برابر شود. اقتصاد آرژانتین که در سال 2016 رو به افول بود حالا بر طبق IMF انتظار می رود که در سال 2017 حدود 2.4% و در سال 2018 حدود 2.2% رشد کند. پس با این توصیف، بستر برای سرمایه گذاری خارجی در آرژانتین نسبتا مهیاست.

فرآیند سرمایه گذاری در آرژانتین

اقتصاد آرژانتین یک اقتصاد بازار آزاد و رقابتی بوده و همواره ثابت کرده است که فرصت های استثنایی برای سرمایه گذاری در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد. حقیقت این است که سرمایه گذاری خارجی در آرژانتین دارای نقاط ضعف و قوت خاص خودش است. آرژانتین طیفی از فرصت های سرمایه گذاری را در یک تعداد از بخش های اقتصادی عرضه می کند، و دولت از مدتها پیش به اجرای اصلاحات طراحی شده برای ارتقای اعتماد سرمایه گذار اقدام کرده است. در مجموع، سرمایه گذاری در این کشور دارای افق نوید بخش و امیدوارکننده ای برای سرمایه گذاران خارجی هست.

روند سرمایه گذاری آرژانتین

اشخاصی که به دنبال موفقیت در انجام کسب و کار در این کشور هستند، می بایست با همکاری با یک بنگاه محلی کار را آغاز نمایند. خواه اشخاص متقاضی که قصد تشکیل یک شرکت را داشته باشند، یا خواهان مشارکت با یک عامل گمرگ باشند یا خواه بخواهند از طریق یک سرمایه گذاری مشترک کاری را کلید بزنند، اشخاص ضرورتا لازم هست که با شرکتی همکاری کنند که خدمات پشت صحنه سازمانی، یا یک اداره را ارایه می دهد. مدارک مورد نیاز سرمایه گذاری در این کشور عبارتند از:

 • مدارک هویتی مانند پاسپورت و شناسنامه ترجمه شده
 • مدارک مالی (ارائه و نمایش دارائی و تمکن مالی مناسب جهت سرمایه گذاری)
 • مدارک نشان دهنده نسبت افراد خانواده مانند سند ازدواج
 • تائید اداره شهرداری در کشور آرژانتین
 • مدارک سو پیشینه و تائید اداره گذرنامه

فرصت های سرمایه گذاری آمریکای جنوبی

دولت سال 2017 را به عنوان سال انرژی تجدید پذیر توصیف کرده است و قصد داشت که تا پایان سال2025 حدود 20% از انرژی الکتریکی کشور را از منابع تجدیدپذیر، تامین نماید. بخش معدن از بخش های جذاب و پرسود برای سرمایه گذاران است. دولت آرژانتین امیدوار است که ارزش سرمایه گذاری خارجی در بخش معدن به بیش از USD 25 بیلیون دلار $ billion تا سال 2025 برسد. زیرساخت ها در سال 2017 دولت طرح حمل و نقل و زیرساخت ملی را اعلام کرد که پیش بینی می شود که USD 33 بیلیون دلار $ billion را در سرمایه گذاری جذب خواهد کرد. صنعت، کشاورزی، غذا و نوشیدنی که 25% از بخش تولید آرژانتین و 40% از صادرات ملی را با ارزش کل USD 36 بیلیون دلار در سال 2015 تشکیل می دهد. این کشور پنجمین تولید کننده بزرگ شراب در دنیاست که عمده فروش شراب به انگلستان است.

نفت و گاز جزو منابعی هستند که دولت درصدد افزایش تولید آنها با اجرای طرح های متعدد جهت کاهش اتکا به واردات انرژی هست. صنعت اتومبیل و قطعات خودرو 9% از ارزش ناخالص تولید صنعتی آرژانتین را نشان می دهد. تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات (ICT) بخشی با رشد سریع و صادرات محور است. فقط ارزش صادرات نرم افزار آرژانتین در سال 2015 در حدود USD 1 بیلیون دلار $ billion بود که نشانگر رشد 307% از سال 2007 بوده است.

چالش های سرمایه گذاری در آرژانتین

سرمایه گذاران احتمالی در این کشور می بایست که از چالش های متعدد سیاسی، اقتصادی و قانونی موجود نیز آگاه باشند:

 •  در آرژانتین تقریبا ثبات سیاسی و اقتصادی همزمانی وجود ندارد و نتایج انتخابات سیاسی می تواند بر آینده سرمایه گذاری در این کشور تاثیر بگذارد. به همین دلیل تعدادی از سرمایه گذاران آرزو ثبات سیاسی و تداوم کار دولت قبلی را دارند.
 • تورم در آرژانتین همچنان بالا است، و از نرخ سالانه 40% در سال 2016 عبور کرد، اگرچه در سال 2017 کاهش یافت. وزارت خزانه داری اعلام کرد که کسر بودجه مالی در سال 2017 حدود 4.2% خواهد شد.
 •  فساد و کیفیت در حال نزول زیرساخت و خدمات عمومی همانند حمل و نقل، آموزش و بهداشت جزو مسایل کلیدی می باشند.
 •  موانع نظارتی در رقابت داخلی و خارجی در آرژانتن بالاتر از کشورهای بازار نوظهور دیگر می باشد. دولت در این زمینه گام هایی را مثل برنامه اصلاح اساسی سیستم مالیاتی را اجرا کرده است.
 • کشور آرژانتین در حال حاضر در رتبه 116 دنیا در شاخص آسانی انجام کسب و کار بانک جهانی قرار دارد و اکنون هم با چالش هایی بر سر راه سرمایه داران موجود و آتی مواجه است.

چالش های سرمایه گذاری در آرژانتین

محافظت از سرمایه گذاری خارجی در آرژانتین

در طی سالیان اخیر دولت آرژانتین برای جلب اعتماد سرمایه گذاران خارجی جهت سرمایه گذاری در این کشور مستقیم دست به اقداماتی زده است که از آن جمله امضا توافق نامه هایی با سایر کشورها با هدف محافظت از سرمایه گذاری خارجی و تضمین امنیت سرمایه، سرمایه گذاران است. آرژانتین توافق نامه های دو جانبه در مورد سرمایه گذاری ها را با 55 دولت امضا کرده است. همچنین آرژانتین از سال 1992 عضوی از آژانس ضمانت سرمایه گذاری چندجانبه می باشد.

مقایسه آرژانتین و سایر کشورها

در این بخش از مقاله به قیاس کشور آرژانتین برای حفاظت از سرمایه گذاران با کشورهای آمریکای لاتین و کارائیب، ایالات متحده و آلمان نیز خواهیم پرداخت.

مقایسه کشورها برای حفاظت از سرمایه گذاران
آلمان ایالات متحده آمریکای لاتین و کارائیب آرژانتین پارامتر
5.0 7.0 4.0 7.0 شاخص شفافیت معامله
5.0 9.0 5.0 2.0 فهرست مسئولیت مدیران
8.0 4.0 6.0 9.0 شاخص قدرت سهامداران
6.0 6.5 4.8 6.2 شاخص حمایت از سرمایه گذاران

اقدامات دولت برای سرمایه گذاری در آرژانتین

از زمان انتخاب و شروع به کار دولت مرکزی در دسامبر 2015 تغییرات شگرفی در اقتصاد آرژانتین رخ داد، که شامل پایان کنترل ارز و کاهش های مالیاتی جدید و ریاست جدید بانک مرکزی بود. دولت در دیگر زمینه ها مثل مذاکره با سهامداران برای حفظ سهام شان و همکاری با IMF جهت بهبود صحت و درستی داده های اقتصادی اش پیشرفت اساسی کرد. دولت مرکزی همچنین بطور فعالانه کار می کند تا شفافیت فرآیندهای نظارتی و اداری را ارتقا بخشد. در مورد اقامت دائم آرژانتین می توانید اطلاعات مفیدی را در لینک مربطه بدست آورید.

از طریق اقدامات قانونی، آرژانتین تلاش دارد تا سرمایه گذاران خارجی را در بخش های گاز، نفت، انرژی، تکنولوژی، صنایع خودرویی و ارتباطات از راه دور جذب کند. همچنین طرح های توسعه منطقه ای هم برای زیرساخت شروع شده است (Plan Belgrano و Proyecto Patagonia). توسعه دسترسی به اینترنت، مخصوصا از طریق توسعه شبکه فیبر نوری، یک فرصت سرمایه گذاری مغتنمی را فراهم می سازد که دولت به دنبال توسعه همه جانبه آن است. برنامه ها برای افزایش سرمایه گذاری های موجود همچنان وجود دارد که از بازپرداخت VAT تا مشوق های بخشی متفاوت است. در مارس 2016 قانون کارآفرینی به تصویب رسید. این قانون تشکیل شرکت مختلط سهامی را در عرض 24 ساعت می دهد.

فرصت های سرمایه گذاری در آرژانتین

از آنجایی که اقتصاد این کشور، فرصت های کسب و کار پرسودی برای سرمایه گذاران در آرژانتین در دسترس هست. اما این فرصت ها را نمی توان به تنهایی با دیدن پیچیدگی های بازار آرژانتین به واقعیت بدل کرد. عرصه سرمایه گذاری و بیزینس عرصه پر فرصت ولی در عین حال پرچالشی است که نیاز به مشاوره با مشاورین با تجربه برای دست یابی به موفقیت از ملزومات آن بشمار می رود. شما می توانید درباره سرمایه گذاری در آرژانتین و همچنین کار در آرژانتین و قوانین و مقررات بیزینس در آن کشور و افق ها و چالش های پیش رویتان با وکلا و مشاورین حرفه ای ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به صورت تلفنی یا حضوری مشورت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *