مهاجرت کاری کانادا

مشاغل مورد نیاز پروژه آتلانتیک

مشاغل مورد نیاز پروژه آتلانتیک

پروژه آتلانتیک (AIP) برای مهاجرت کاری به کانادا برنامه بسیار جذابی است به شرط اینکه شما از مشاغل مورد نیاز پروژه آتلانتیک مطلع باشید. در پروژه آتلانتیک سه طیف از مهاجران یعنی فارغ التحصیلان از استان های چهارگانه آتلانتیک و نیز کارگران ماهر و نیمه ماهر خارجی این شانس را پیدا می کنند که با دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمای معین به اقامت دائم کانادایی خود دست یابند. این روش مهاجرتی جزء آسانترین روشها برای اخذ اقامت کانادا است چرا که متقاضیان ضمن اثبات صلاحیت خود همچنین با کارفرمای مربوطه در استان موردنظر ارتباط مستقیم برقرار می کنند. از مهمترین الزامات و مدارک مورد نیاز برای متقاضیان می توان به مدرک تحصیلی، مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه، مدرک تمکن مالی و نیز سوابق کاری اشاره کرد.

مقاله حاضر با رویکرد اطلاع رسانی جامع و پاسخگوئی کامل به سوالات متقاضیان مهاجرت به کانادا 2022 ازطریق روش AIP توسط گروه کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است:

 • شرایط مهاجرت و اخذ اقامت کانادا از طریق پروژه آتلانتیک (AIP) چیست؟
 • چه کسانی صلاحیت درخواست اقامت دائم کانادا از طریق پروژه آتلانتیک را دارند؟
 • شرایط کسب و کار در استان های آتلانتیک کانادا چگونه است؟
 • درحال حاضر چه مشاغلی مورد نیاز پروژه آتلانتیک 2022 می باشد؟
 • فرایند مهاجرت به این کشور چقدر طول می کشد؟
 • بهترین مسیر برای رسیدن به اقامت در این منطقه چیست؟

پروژه مهاجرت به آتلانتیک (AIP) و شرایط آن

در هیمن ابتدای کار بایستی به کارگران ماهر یا نیمه ماهر خارجی و نیز به فارغ التحصیلان دانشگاهی از چهار استان منطقه آتلانتیک کانادا (یعنی نیوفوندلند و لابرادور، جزیره پرنس ادوارد، نیوبرونزویک و نوآ اسکوشیا) این مژده را داد که آنها از طریق پروژه آتلانتیک براحتی می توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. در واقع پروژه آتلانتیک یک پروژه مهاجرتی مخصوص کارگران و متخصصان خارجی است که مایل به کار و زندگی در این چهار استان کانادا هستند. این پروژه متقاضیان ذی صلاح ابتداء بایستی یک پیشنهاد کاری (Job Offer) از کارفرمای معین در منطقه آتلانتیک کانادا داشته باشند. سپس با استفاده از معیارهای سابقه کاری، میزان تحصیلات، تمکن مالی و مدرک زبان صلاحیت خود را برای کار در آتلانتیک ثابت میکنند. اما 3 دسته از متقاضیان ذی صلاح در این پروژه مهاجرتی به کانادا 2022 عبارتند از:

3 دسته مهاجرت به آتلانتیک

شرایط کار در استان های آتلانیک کانادا

با اینکه منطقه آتلانتیک و استان های چهار گانه آن یعنی نیوفوندلند و لابرادور، جزیره پرنس ادوارد، نیوبرونزویک و نوآ اسکوشیا نسبت به سایر استان های غربی کانادا همانند بریتیش کلمبیا یا آلبرتا و غیره کمتر توسعه یافته محسوب می شوند. اما اخیر به دلیل توجهات دولت فدرال و نیز سرمایه گذاری های صورت گرفته چه از طریق فاند داخلی و چه فاند بین المللی این مناطق نیز روند اقتصادی روبه رشدی به خود گرفته و همواره از مراکز جذب کارگران ماهر محسوب می شوند. بر این اساس، بازار کاری در این منطقه از کشور کانادا درحال رشد و ارتقاء است و شانس کاریابی متقاضیان در اینجا بالا بوده و دست کمی از استان های دیگر کانادا ندارد.

در حال حاضر بدترین استان آتلانتیک از نظر نرخ بیکاری استان نیوفوندلند و لابرادور با نرخ 16.3% و بهترین استان از این نظر هم استان نیوبرونزویک با نرخ 12.8% می باشد. اما در زمینه متوسط حقوق سالانه در این چهار استان آتلانتیک شرایط برعکس میباشد. چرا که اینبار بهترین استان از نظر سطح درآمدی استان نیوفوندلند و لابرادور با متوسط دستمزد سالانه حدود 53820$ (دلار) می باشد. این سطح درآمدی همان طوری که در نمودار پایین هم مشاهده می شود، بالاترین سطح در بین استان های آتلانتیک می باشد:

میانگین درآمد سالیانه کارگری در آتلانتیک

بررسی لیست مشاغل مورد نیاز پروژه آتلانتیک

لازم است در همین ابتداء بدانید که اخیرا فرآیند درخواست پروژه مهاجرت به آتلانتیک (AIP) بسیار آسانتر شده است. چراکه 3 تا از 4 استان آتلانتیک کانادا لیست کارفرمایان معین یا Designated Employers و مشاغل مورد نیاز پروژه آتلانتیک را در سال 2022 منتشر کرده اند. این کار این مزیت را دارد که متقاضیان به راحتی می توانند ضمن جستجوی مشاغل موردنظر خود همچنین با کارفرمای مربوطه نیز در تماس مستقیم باشند. با این حساب، از طریق دریافت پیشنهاد کاری موفقیت آمیز فرآیند مهاجرت به آتلانتیک شروع می شود. در واقع زمانیکه کافرمای معین به شما پیشنهاد کاری بدهد، او به شما فرم پیشنهاد کاری به شهروند خارجی یا فرم IMM 5650 را می دهد و شما بایستی:

 • از شرایط استخدام لیست شده در دسته بندی مشاغل ملی (NOC) مطمئن شوید
 • از صلاحیت خود در قالب برنامه های سه گانه پروژه آتلانتیک مطمئن شوید
 • فرم پیشنهاد کاری به شهروند خارجی یا فرم IMM 5650 را تکمیل، امضاء و کپی آنرا نگه دارید

مشاغل مورد نیاز پروژه آتلانتیک در نیوبرونزویک

استان نیوبرونزویک یکی از استان های چهارگانه پروژه آتلانتیک می باشد که در زمینه جذب نیروی کار خارجی در سال 2020 اعلام آمادگی کرده است. اما بر خلاف 3 استان دیگر آتلانتیک، این استان لیست کارفرمایان معین را از خود منتشر نکرده است و فقط در وب سایت رسمی دولت محلی نیوبرونزویک اعلام شده است که از تاریخ 11 می سال 2020 فقط رانندگان کامیون یا Truck Drivers با کد مشاغل ملی NOC به شماره 7511 حق درخواست ویزای کار ازطریق پروژه آتلانتیک (AIP) را دارند.

مشاغل مورد نیاز پروژه آتلانتیک در پرنس ادوارد

برخلاف استان نیوبرونزویک، جزیره پرنس ادوارد ضمن معرفی کارفرماهای معین برای استخدام متقاضیان همچنین فهرست مشاغل مورد نیاز پروژه آتلانتیک در این استان را نیز منتشر کرده است. برای درخواست اقامت دائم در جزیره پرنس ادوارد از طریق پروژه مهاجرتی آتلانتیک (AIP) شما حتما بایستی یک شغل مورد تاییدی در کانادا از کارفرمای اهل این جزیره داشته باشید. اما بایستی توجه کنید که اکثر مشاغل ممکن است بین AIP، برنامه کارگران ماهر و برنامه اکسپرس اینتری همپوشانی داشته باشند. مزیت اصلی این برنامه آن است که دربرگیرنده مشاغل مهارتی و نیمه مهارتی دسته بندی شده تحت سطوح مهارتی O, A,B و C می باشد. در لیست زیر می توان با برخی از مشاغل مورد نیاز پروژه آتلانتیک در سطح مهارتی C آشنا شد:

کد NOC مشاغل واجد شرایط
3413 دستیار پرستار
4412 مستخدم خانه
6411 مدیر فروش
6513 سرور غذا و نوشیدنی
6541 گارد حفاظتی
6552 کارمند مرکز تماس
7511 راننده کامیون
7154 کارگر تحویل
7452 هماهنگ کننده اجناس
8431 کارگر مزرعه
9462 کارگر کشتارگاه صنعتی
9463 کارگر صنایع غذایی دریایی

مشاغل مورد نیاز پروژه آتلانتیک در پرنس ادوارد

مشاغل مورد نیاز پروژه آتلانتیک در نیوفوندلند

نیوفوندلند و لابرادور جزء استان هایی است که به دلیل سطح درآمد بالای کارگری بیشتر از بقیه استان های آتلانتیک مورد توجه متقاضیان می باشد. متقاضیان گرامی می توانند در جدول زیر ضمن اطلاع از کارفرماهای معین این استان همچنین با برخی مشاغل مورد نیاز پروژه آتلانتیک در نیوفوندلند 2022 نیز آشنا شوند:

اسامی کارفرمایان محل تاریخ تعیین کد مشاغل ملی NOC عنوان مشاغل مورد نیاز
10113 Newfoundland Limited o/a Mary Brown’s Clarenville 02-Jun-17 6322; 6311 آشپزها و دستیاران آشپز
10162 NFLD Limited DBA o/a Marsh Motor Sports Grand Falls-Windsor 19-Apr-17 7335 تعمیرکاران موتور سبک
10464 Newfoundland Ltd. o/a Jungle Jim’s Restaurant St. John’s 05-Jun-17 6322 سرآشپزها
10565 NFLD Inc. o/a Hotel North Happy Valley Goose Bay 02-Jun-17 6322; 6513; 6525; 6731; 6315 سرورهای غذا، گارسون ها، آشپزها، مستخدمین، تمیزکارها
10566 NFLD Inc. o/a Hotel North St. Anthony 02-Jun-17 6322 سرآشپزان
10567 NFLD Inc. o/a Hotel North Happy Valley Goose Bay 02-Jun-17 6322; 6513; 6525; 6731 مستخدمین هتل ها، مسافرخانه ها، آشپزها، هتلداران
2554049 Ontario Inc. o/a Extended Stay St. John’s St. John’s 16-Nov-18 0632; 1114 مدیران خدمات تهیه منزل
4411617 Canada Inc. o/a Lasik MD St. John’s 23-Aug-17 3414 مشاغل دستیاری در خدمات درمانی
56955 Newfoundland and Labrador Corp o/a Pleasantview Manor Lewisporte 10-Apr-19 3413 پرستاران و دستیاران خدمات مراقبتی
61065 NL Inc. o/a The Golden Years Estate Gander 15-Mar-18 3413 پرستاران و دستیاران خدمات مراقبتی

مشاغل مورد نیاز پروژه آتلانتیک در نوآ اسکوشیا

همانند سه استان دیگر آتلانتیک، متقاضیان مهاجرت به کانادا و اقامت دائم در استان نوآ اسکوشیا نیز برای درخواست ویزا از طریق پروژه آتلانتیک بایستی به دنبال جاب آفر یا همان پیشنهاد شغلی باشند. این پیشنهاد شغلی نیز حتما بایستی از طریق یک کارفرمای مورد تایید در استان نوآ اسکوشیا و شغل مورد نظر نیز در زمره مشاغل مورد نیاز پروژه آتلانتیک در این استان باشد. لیست مشاغل مورد نیاز نوآ اسکوشیا، کدهای مشاغل و نیز سطح مهارتی لازم را در زیر مشاهده می کنید:

لیست مشاغل کد مشاغل ملی NOC سطح مهارتی
حسابدار مالی 1111 A
کارمند مالی 1114 A
مشاغل حرفه ای در تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی 1123 A
معاون اجرایی 1241 B
منشی 1311 B
مهندس عمران 2131 A
پرستار ثبتی 3012 A
پرستار مجوزدار 3233 B
اساتید کالج و مربیان حرفه ای دیگر 4021 A
مشاغل حقوقی و نیمه حقوقی 4211 B
مددکاران اجتماعی 4212 B

کارشناسان و وکلای متخصص در زمینه مهاجرت به کانادا 2022 در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره آماده ارائه مشاوره های تخصصی و تضمینی به هموطنان گرامی هستند.

سوالات مکرر درباب مهاجرت به کانادا درقالب پروژه آتلانتیک

امسال متقاضیان برای اخذ اقامت کانادا از طریق پروژه آتلانتیک از بین هموطنان ایرانی افزایش یافته و این دسته از متقاضیان سوالات زیر را از کارشناسان ما می پرسند:

 • پروژه آتلانتیک AIP چیست؟ در واقع پروژه آتلانتیک یک پروژه مهاجرتی مخصوص کارگران و متخصصان خارجی است که مایل به کار و زندگی در چهار استان شرقی کانادا هستند.
 • شرط اصلی و لازم برای درخواست ویزا از طریق پروژه آتلانتیک چیست؟ در پروژه مذکور متقاضیان ذی صلاح ابتداء بایستی یک پیشنهاد کاری (Job Offer) از کارفرمای معین در منطقه آتلانتیک کانادا داشته باشند.
 • مدارک و معیارهای لازم برای درخواست از پروژه آتلانتیک چیست؟ مدرک تحصیلی، مدرک تمکن، مدرک زبان و مدرک سابقه کار جزء اصلی ترین مدارکی است که افراد بایستی در این پروژه مهاجرتی ارائه کنند.
 • چرا پروژه مهاجرت به آتلانیک جزء ساده ترین روشهای اخذ اقامت کاناداست؟ چراکه اولا این پروژه کارگران ماهر و نیمه ماهر را باهم درنظر می گیردو ثانیا متقاضیان به راحتی می توانند ضمن جستجوی مشاغل موردنظر خود همچنین با کارفرمای مربوطه در لیست منتشر شده در تماس مستقیم بوده و استخدام شوند.
4.6/5 - (5 امتیاز)

2 دیدگاه برای “مشاغل مورد نیاز پروژه آتلانتیک

 1. امید گفت:

  سلام خسته نباشید میخواستم بگم من ۲۶ سالمه و مدرک دیپلم ریاضی و مدرک فنی حرفه ای تعمیرات موبایل دارم و ۳ سال سابقه بیمه و بطور حرفه ای تخته کار آشپزخانه و قصاب فول آپشن

  1. داوری گفت:

   سلام سلامت باشید
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :