شرایط هنگ کنگ

هزینه زندگی در هنگ کنگ

هزینه زندگی در هنگ کنگ

هنگ کنگ شهری در جنوب کشور چین است که در لیست منطقه آزاد چین قرار دارد؛ در این مقاله به بررسی میزان هزینه زندگی در هنگ کنگ می پردازیم. این شهر یکی از قدرتمندترین اقتصادهای قاره آسیا است که تا سال 1997 یکی از مستعمرات کشور انگلستان بشمار می رفت. اما هم اکنون بخشی از چین می باشد. مردم این شهر از امکانات آموزشی و رفاهی بسیار مناسبی برخوردارند و برخی از دانشگاه های این شهر در لیست برترین دانشگاه های جهان قرار دارند. هزینه های تحصیل در این دانشگاه ها در مقایسه با دانشگاه های معتبر دیگر کشورها بسیار ارزان تر است. از همین رو دانشجویان بین المللی زیادی که بدنبال تحصیل در دانشگاه های معتبر هستند، دانشگاه های این شهر را برای ادامه تحصیل برمی­گزینند.

هزینه زندگی در هنگ کنگ در مقایسه با کشورهای اروپایی و انگلستان مناسب تر است و می­توان گفت بیشترین هزینه ­زندگی در هنگ کنگ مربوط به اقامت و مسکن می باشد. هر ساله افراد زیادی به طرق مختلف کاری، تحصیل، سرمایه گذاری و غیره به این شهر مهاجرت می­نمایند. ناگفته نماند این شهر محل تلاقی شرق به غرب است و تنوع فرهنگی در این شهر براحتی قابل مشاهده است. علاقمندان گردشگری و سفر به دیگر کشورها هستند، با کارشناسان خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و از جزئیات مهاجرت به دیگر کشورها آگاهی یابند.

 • شرایط کار در کشور هنگ کنگ چگونه است؟
 • آیا شهروندان هنگ کنگ درآمد مناسبی دارند؟
 • متوسط هزینه های زندگی در این کشور چگونه است؟
 • آیا هنگ کنگ کشوری مقرون به صرفه برای زندگی است؟

بررسی هزینه زندگی در هنگ کنگ در 2022

هزینه زندگی در هنگ کنگ یکی از مهمترین مواردی است که علاقمندان مهاجرت به این شهر به آن توجه می­نمایند. در این بخش برخی از هزینه های زندگی در این شهر را طی سال 2022 بررسی خواهیم نمود:

رستوران قیمت (دلار آمریکا)
یک وعده غذا در رستوران معمولی $7.73
یک وعده غذا در رستوران مک دونالد $5.15
کاپوچینو $4.80
نوشابه کوکا- پیپسی $1.17
یک بطری آب معدنی $0.98
هزینه های حمل و نقل قیمت (دلار آمریکا)
بلیط یک طرفه $1.29
کارت بلیط یک ماهه $61.84
تاکسی (به ازای یک ساعت انتظار) $3.09
تاکسی (به ازای هر کیلومتر) $1.10

لازم بذکر است معمولاً قیمت بنزین در کشورهای مدرن و پیشرفته گرانتر است و هنگ کنگ نیز یکی از آنهاست. از آنجائیکه قیمت بنزین در این کشور گران است، سوخت اکثر اتومبیل ها با گازوئیل است و قیمت هر لیتر بنزین در هنگ کنگ 2.30$ (دلار آمریکا) می باشد.

مسکن بخشی از هزینه زندگی در هنگ کنگ

یکی دیگر از مهمترین هزینه های زندگی در هنک کنگ، مسکن است. همانطور که در مقدمه اشاره شد هزینه مسکن در این شهر پیشرفته بیشترین هزینه ها را در بر می­گیرد. نمودار زیر قیمت اجاره مسکن در این شهر را نشان داده است:

اجاره مسکن در هنگ کنگ

هزینه های زندگی و تحصیل در هنگ کنگ

همانطور که می­دانید دانشگاه های هنگ کنگ در زمره برترین شهرهای دانشگاهی جهان قرار دارند. بطور متوسط هزینه های تحصیل در هنگ کنک 12000$ تا 35000$ (دلار آمریکا) در سال تخمین زده شده است. ناگفته نماند هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این شهر دارای شهریه های بالاتری هستند. از همین رو گاهی به افرادی که جهت تحصیل پزشکی در کانادا اقدام می­نمایند توصیه می شود شرایط هنگ کنگ را نیز بررسی کنند. اکثر بورسیه های تحصیلی در هنگ کنگ متعلق به دانشجویان دوره های کارشناسی ارشد و دکتری می باشد که دارای ارزش هایی معادل .12000$ تا 30000$ (دلار آمریکا) در سال هستند

بررسی روش های مهاجرت به هنگ کنگ

همانطور که پیشتر اشاره شد، سالانه افراد زیادی به هنگ کنگ مهاجرت می­نمایند. یکی از ساده ترین راه های مهاجرتی به این کشور تحصیل است. دانشگاه های این کشور از امکانات آموزشی و رفاهی بسیار بالایی برخوردار هستند و با ارائه دروس به زبان انگلیسی موجب جذب دانشجویان بین المللی زیادی شده است. از طرفی سیتم آموزشی در هنگ کنگ یکی از معتبرترین سیستم های آموزشی در جهان بشمار می­رود. دانشجویان هزینه ها و شهریه های بسیار پایین تری نسبت به تحصیل در دانشگاه های معتبر در کشورهای انگلستان و کانادا و غیره پرداخت می­نمایند. همچنین امکان دریافت بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان برای دانشجویان ممتاز وجود دارد. با توجه به شرایط اقتصادی بسیار مناسب در این کشور فرصت های شغلی مختلفی در دسترس است و دانشجویان امکان انجام کارهای دانشجویی و پاره وقت را خواهند داشت.

هزینه های زندگی و تحصیل در هنگ کنگ

مهاجرت کاری به هنگ کنگ

با توجه به شرایط بسیار مناسب اقتصادی و زندگی در هنگ کنگ افراد امکان اخذ ویزای کاری هنگ کنگ را داشته و بدین طریق به این کشور مهاجرت می­نمایند. لازمه اخذ ویزای کاری این شهر ارائه پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در هنگ کنگ است. تخصص و مهارت افراد یکی از مهمترین عوامل اخذ قرارداد کاری با کارفرمایان در این شهر بشمار می­رود. افراد با اخذ ویزای کاری هنگ کنگ امکان مهاجرت به همراه اعضای خانواده خویش را خواهند داشت. نا گفته نماند اعضای خانواده فرد مورد نظر امکان ادامه تحصیل و استفاده رایگان از خدمات بهداشتی و درمانی در هنگ کنگ را خواهند داشت. از دیگر راه های مهاجرتی به هنگ کنگ عبارتند از:

 • سرمایه گذاری
 • ازدواج
 • تولد
 • پناهندگی

اخذ ویزای کشور هنگ کنگ

ویزاهای هنگ کنگ به 3 دسته یک بار ورود، 3 بار ورود و چند بار ورود تقسیم می­گردند. افرادی که ویزای یک بار ورود هنگ کنگ را اخذ می­نمایند، پس از پایان اعتبار ویزا باید این شهر را ترک نموده و در صورتیکه قصد دوباره سفر به این شهر را داشته باشد، ملزم به اخذ ویزا می باشند. اکثر ویزاهای توریستی هنگ کنگ از این دسته هستند. ویزای تحصیلی و ویزای کاری هنگ کنگ در دسته ویزاهای 2 بار ورود و چند بار ورود قرار گرفته اند و فرد پس از خروج از این شهر امکان ورود دوباره را خواهند داشت. مدت اعتبار این ویزاها در هر بار ورود 3 ماه است. البته ویزای تحصیلی دانشجویان بستگی به طول دوره های تحصیلی آنان خواهد داشت.­ ارائه مدارک زیر جهت اخذ ویزای هنگ کنگ الزامی است:

 • پاسپورت معتبر
 • ارائه دعوتنامه (بسته به هدف متقاضی)
 • عکس
 • ارائه حساب بانکی با حداقل موجودی که تمکن مالی فرد را اثبات نماید.
 • گواهی سلامت
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری

پناهندگی یکی از دشوارترین و خطرناک ترین روش های مهاجرتی است که مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به هیچ عنوان توصیه نمی ­نمایند. بطور کلی افرادی که با اخذ روادید قانونی به این کشور مهاجرت می­نمایند، پس از 3 دوره تمدید منظم امکان دریافت اقامت دائم هنگ کنگ را خواهند داشت. دوستان عزیز می­توانند طرق و شیوه های مهاجرت به کانادا را مطالعه فرمایند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3  +  2  =