هزینه زندگی

هزینه زندگی در هنگ کنگ

هزینه زندگی در هنگ کنگ

هنگ کنگ شهری در جنوب کشور چین است که در لیست منطقه آزاد چین قرار دارد؛ در این مقاله به بررسی میزان هزینه زندگی در هنگ کنگ می پردازیم. این شهر یکی از قدرتمندترین اقتصادهای قاره آسیا است که تا سال 1997 یکی از مستعمرات کشور انگلستان بشمار می رفت. اما هم اکنون بخشی از چین می باشد. مردم این شهر از امکانات آموزشی و رفاهی بسیار مناسبی برخوردارند و برخی از دانشگاه های این شهر در لیست برترین دانشگاه های جهان قرار دارند. هزینه های تحصیل در این دانشگاه ها در مقایسه با دانشگاه های معتبر دیگر کشورها بسیار ارزان تر است. از همین رو دانشجویان بین المللی زیادی که بدنبال تحصیل در دانشگاه های معتبر هستند، دانشگاه های این شهر را برای ادامه تحصیل برمی­گزینند.

هزینه زندگی در هنگ کنگ در مقایسه با کشورهای اروپایی و انگلستان مناسب تر است و می­توان گفت بیشترین هزینه ­زندگی در هنگ کنگ مربوط به اقامت و مسکن می باشد. هر ساله افراد زیادی به طرق مختلف کاری، تحصیل، سرمایه گذاری و غیره به این شهر مهاجرت می­نمایند. ناگفته نماند این شهر محل تلاقی شرق به غرب است و تنوع فرهنگی در این شهر براحتی قابل مشاهده است. علاقمندان گردشگری و سفر به دیگر کشورها هستند، با کارشناسان خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و از جزئیات مهاجرت به دیگر کشورها آگاهی یابند.

 • شرایط کار در کشور هنگ کنگ چگونه است؟
 • آیا شهروندان هنگ کنگ درآمد مناسبی دارند؟
 • متوسط هزینه های زندگی در این کشور چگونه است؟
 • آیا هنگ کنگ کشوری مقرون به صرفه برای زندگی است؟

بررسی هزینه زندگی در هنگ کنگ در 2024

هزینه زندگی در هنگ کنگ یکی از مهمترین مواردی است که علاقمندان مهاجرت به این شهر به آن توجه می­نمایند. در این بخش برخی از هزینه های زندگی در این شهر را طی سال 2024 بررسی خواهیم نمود:

رستورانقیمت (دلار آمریکا)
یک وعده غذا در رستوران معمولی$8.95
یک وعده غذا در رستوران مک دونالد$5.76
کاپوچینو$5.15
نوشابه کوکا- پیپسی$1.28
یک بطری آب معدنی$1.07
هزینه های حمل و نقلقیمت (دلار آمریکا)
بلیط یک طرفه$1.53
کارت بلیط یک ماهه$63.95
تاکسی (به ازای یک ساعت انتظار)$14.58
تاکسی (به ازای هر کیلومتر)$1.28

لازم بذکر است معمولاً قیمت بنزین در کشورهای مدرن و پیشرفته گرانتر است و هنگ کنگ نیز یکی از آنهاست. از آنجائیکه قیمت بنزین در این کشور گران است، سوخت اکثر اتومبیل ها با گازوئیل است و قیمت هر لیتر بنزین در هنگ کنگ 2.99$ (دلار آمریکا) می باشد.


مسکن بخشی از هزینه زندگی در هنگ کنگ

یکی دیگر از مهمترین هزینه های زندگی در هنک کنگ، مسکن است. همانطور که در مقدمه اشاره شد هزینه مسکن در این شهر پیشرفته بیشترین هزینه ها را در بر می­گیرد. نمودار زیر قیمت اجاره مسکن در این شهر را نشان داده است:

اجاره مسکن در هنگ کنگ

هزینه های زندگی و تحصیل در هنگ کنگ

همانطور که می­دانید دانشگاه های هنگ کنگ در زمره برترین شهرهای دانشگاهی جهان قرار دارند. بطور متوسط هزینه های تحصیل در هنگ کنک 12000$ تا 35000$ (دلار آمریکا) در سال تخمین زده شده است. ناگفته نماند هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این شهر دارای شهریه های بالاتری هستند. از همین رو گاهی به افرادی که جهت تحصیل پزشکی در کانادا اقدام می­نمایند توصیه می شود شرایط هنگ کنگ را نیز بررسی کنند. اکثر بورسیه های تحصیلی در هنگ کنگ متعلق به دانشجویان دوره های کارشناسی ارشد و دکتری می باشد که دارای ارزش هایی معادل .12000$ تا 30000$ (دلار آمریکا) در سال هستند.

هزینه زندگی در هنگ کنگ برای دانشجویان بین المللی

طبق آمار به دست آمده در سال 2024 حدود 49% از جمعیت کلی دانشجویان در هنگ کنگ را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند، به همین جهت، بررسی هزینه زندگی در هنگ کنگ، به ویژه برای دانشجویان بین المللی امری بسیار ضروری تلقی می شود. بنابراین تمامی دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند، باید با هزینه های رایج زندگی دانشجویی در هنگ کنگ به خوبی آشنا شوند. در غیر این صورت با مشکلات گسترده ای در طول اقامت خود در این کشور مواجه خواهند شد. به طور کلی متوسط هزینه زندگی در هنگ کنگ برای دانشجویان بین المللی حدود 3900HKD (دلار هنگ کنگ) در ماه می باشد.

در نمودار زیر می توانید هزینه زندگی دانشجویان در هنگ کنگ را با کشورهای مختلف جهان مقایسه کنید:

هزینه زندگی دانشجویان در هنگ کنگ را با کشورهای مختلف جهان

البته لازم به ذکر است که، هزینه زندگی در هنگ کنگ به ویژه برای دانشجویان بین المللی بسته به سبک زندگی آنها و منطقه ای که در آن زندگی می کنند متفاوت خواهد بود. یکی از اصلی ترین مواردی که بخش عمده ای از بودجه ماهانه دانشجویان را در این کشور در بر می گیرد، هزینه اقامتگاه دانشجویی در این کشور می باشد. زیرا هزینه اقامتگاه در هنگ کنگ به نسبت اغلب کشورهای آسیای شرقی بسیار بالاتر می باشد. همچنین خوابگاه های دانشجویی در این کشور به دلیل استقبال بیش از حد دانشجویان بین المللی تکمیل می باشند.

بررسی روش های مهاجرت به هنگ کنگ

همانطور که پیشتر اشاره شد، سالانه افراد زیادی به هنگ کنگ مهاجرت می­نمایند. یکی از ساده ترین راه های مهاجرت به هنگ کنگ از طریق تحصیل است. دانشگاه های این کشور از امکانات آموزشی و رفاهی بسیار بالایی برخوردار هستند و با ارائه دروس به زبان انگلیسی موجب جذب دانشجویان بین المللی زیادی شده است. از طرفی سیتم آموزشی در هنگ کنگ یکی از معتبرترین سیستم های آموزشی در جهان بشمار می­رود. دانشجویان هزینه ها و شهریه های بسیار پایین تری نسبت به تحصیل در دانشگاه های معتبر در کشورهای انگلستان و کانادا و غیره پرداخت می­نمایند. همچنین امکان دریافت بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان برای دانشجویان ممتاز وجود دارد. با توجه به شرایط اقتصادی بسیار مناسب در این کشور فرصت های شغلی مختلفی در دسترس است و دانشجویان امکان انجام کارهای دانشجویی و پاره وقت را خواهند داشت.

هزینه های زندگی و تحصیل در هنگ کنگ

حمل و نقل بخشی از هزینه زندگی درهنگ کنگ

طبق آمار به دست آمده از مهاجران، حمل و نقل بخش اصلی هزینه زندگی در هنگ کنگ را شامل می شود. به عبارت دیگر حمل و نقل قسمت عمده ای از بودجه ماهانه اتباع کشورهای خارجی را در این کشور تشکیل می دهد. زیرا اغلب مردم هنگ کنگ روزانه از وسایر حمل و نقل مختلفی برای جا به جایی در این کشور استفاده می کنند. بنابراین تمامی افرادی که قصد ادامه زندگی در این کشور را دارند، قبل از اعزام به هنگ کنگ باید هزینه های حمل ونقل در این کشور را به خوبی بررسی کنند. به طور مثال خرید ماشین در هنگ کنگ خیلی گرانتر از هر جای دنیا می باشد. به همین اغلب مردم هنگ کنگ از وسایل حمل و نقل عمومی برای جا به جایی استفاده می کنند.

در نمودار زیر می توانید هزینه برخی از وسایل حمل و نقل در هنگ کنگ را با یکدیگر مقایسه کنید:

مقایسه هزینه برخی از وسایل حمل و نقل در هنگ کنگ

اخذ ویزای کشور هنگ کنگ

ویزاهای هنگ کنگ به 3 دسته یک بار ورود، 3 بار ورود و چند بار ورود تقسیم می­گردند. افرادی که ویزای یک بار ورود هنگ کنگ را اخذ می­نمایند، پس از پایان اعتبار ویزا باید این شهر را ترک نموده و در صورتیکه قصد دوباره سفر به این شهر را داشته باشد، ملزم به اخذ ویزا می باشند. اکثر ویزاهای توریستی هنگ کنگ از این دسته هستند. ویزای تحصیلی و ویزای کاری هنگ کنگ در دسته ویزاهای 2 بار ورود و چند بار ورود قرار گرفته اند و فرد پس از خروج از این شهر امکان ورود دوباره را خواهند داشت. مدت اعتبار این ویزاها در هر بار ورود 3 ماه است. البته ویزای تحصیلی دانشجویان بستگی به طول دوره های تحصیلی آنان خواهد داشت.­ ارائه مدارک زیر جهت اخذ ویزای هنگ کنگ الزامی است:

 • پاسپورت معتبر
 • ارائه دعوتنامه (بسته به هدف متقاضی)
 • عکس
 • ارائه حساب بانکی با حداقل موجودی که تمکن مالی فرد را اثبات نماید.
 • گواهی سلامت
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری

کلیات بازار در هنگ کنگ

قیمت بازار در هنگ کنگ در مقایسه با سایر شهرهای منطقه می تواند بسیار بالا باشد. این به دلیل عوامل متعددی از جمله تقاضای شدید برای ملک و عرضه محدود زمین است. علاوه بر این، هنگ کنگ یک مرکز مالی بزرگ و خانه بسیاری از شرکت های چند ملیتی است که منجر به تقاضای بالایی برای املاک تجاری می شود. هزینه زندگی در هنگ کنگ نیز می تواند بالا باشد، با رستوران های گران قیمت، خرید و گزینه های سرگرمی. با این حال، با وجود قیمت های بالا، هنگ کنگ به دلیل فرهنگ پر جنب و جوش، خط افق خیره کننده و موقعیت مکانی مناسب، مقصدی محبوب برای گردشگران و مهاجران باقی مانده است.

پناهندگی یکی از دشوارترین و خطرناک ترین روش های مهاجرتی است که مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به هیچ عنوان توصیه نمی ­نمایند. بطور کلی افرادی که با اخذ روادید قانونی به این کشور مهاجرت می­نمایند، پس از 3 دوره تمدید منظم امکان دریافت اقامت دائم هنگ کنگ را خواهند داشت.

سوالات متداول در خصوص هزینه زندگی در هنگ کنگ

با توجه به سوالات مکرر شما عزیزان در خصوص هزینه زندگی در هنگ کنگ، در بخش پایانی مقاله قصد داریم تا به برخی از این سوالات پاسخ دقیق و جامعی را ارائه دهیم. برخی از کلیدی ترین سوالات شما عزیزان در این زمینه به شرح زیر می باشد:

 • آیا هزینه زندگی در هنگ کنگ بالا است؟ هزینه زندگی در هنگ کنگ، به ویژه در نزدیکی پایتخت این کشور احتمالا هزینه بیشتری را نسبت به مناطق حومه این کشور داشته باشد.
 • متوسط هزینه زندگی در هنگ کنگ چقدر است؟ بر اساس اغلب بررسی های جهانی، متوسط هزینه زندگی در هنگ کنگ به طور مداوم در بین بالاترین ها در جهان قرار دارد. متوسط هزینه زندگی در این کشور در سال 2024 حدود 2100HKD (دلار هنگ کنگ) در ماه بوده است.
 • هزینه درخواست اقامت در هنگ کنگ چقدر است؟ هزینه درخواست اقامت در هنگ کنگ بر خلاف اغلب کشورهای آسیای شرقی نسبتا پایین تر است، این هزینه معمولا 880HKD (دلار هنگ کنگ) برای هر متقاضی می باشد.
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *