مهاجرت تحصیلی آذربایجان

ویزای تحصیلی آذربایجان بدون مدرک زبان

ویزای تحصیلی آذربایجان بدون مدرک زبان

یکی از سوالات متداول متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در کشور آذربایجان را دارند این است که امکان اخذ ویزای تحصیلی آذربایجان بدون مدرک زبان وجود دارد؟ در ادامه این مقاله که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به نگارش در آمده است سعی داریم به این پرسش پاسخ دهیم. برای تحصیل در دانشگاه های آذربایجان شرایط سختی در نظر گرفته نشده است و متقاضیان خارجی و بین المللی می توانند به راحتی در تمامی مقاطع تحصیلی ادامه تحصیل دهند. اگر برای ادامه تحصیل دانشگاه های آذربایجان را انتخاب کرده اید تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آذربایجان

برای تحصیل در دانشگاه های آذربایجان لازم است متقاضی ابتدا پذیرش یکی از دانشگاه های این کشور را کسب نماید، بدین منظور لازم است مدارکی مانند: مدارک تحصیلی و ریز نمرات، انگیزه نامه، فتوکپی و ترجمه پاسپورت و مدارک زبان را شخصا به دانشگاه مورد نظر ارسال نمایند. برای اخذ پذیرش تحصیلی از آذربایجان لازم است دانشگاه های معتبر این کشور را بشناسید. دانشگاه های آذربایجان به 2 صورت خصوصی و عمومی می باشند. برخی از دانشگاه های معتبر آذربایجان عبارتند از:

 • دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان
 • دانشگاه اقتصاد آذربایجان
 • دانشگاه قفقاز
 • دانشگاه خزر
 • دانشگاه غرب
 • دانشگاه لنکران
 • دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان
 • دانشگاه معماری و ساختمان سازی آذربایجان
 • دانشگاه خصوصی آذربایجان

شرایط اخذ ویزای تحصیلی آذربایجان بدون مدرک زبان

متقاضیان پس از آنکه موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر شدید باید اقدامات لازم را جهت دریافت ویزای تحصیلی انجام دهند. باید به این نکته اشاره کرد که امکان دریافت ویزای تحصیلی آذربایجان بدون مدرک زبان وجود دارد. دروس تحصیلی در دانشگاه های این کشور به 3 زبان روسی، انگلیسی و ترکی آذربایجانی تدریس می شود که دانشجو می تواند با توجه به رشته و مقطع تحصیلی زبان تحصیلی خود را انتخاب کند.

اگر دانشجو تسلط کافی به زبان انتخابی نداشته باشد می تواند پیش از ورود به دانشگاه در دوره های آموزش زبان که مدت آنها 6 ماهه و 12 ماهه می باشد شرکت نماید و پس از آن وارد دانشگاه شود. برای دریافت ویزای تحصیلی ارائه مدارک زیر الزامی می باشد، فرد باید این مدارک را آماده کرده و در زمان مصاحبه به کنسولگری یا سفارت خانه آذربایجان ارائه نماید.

 • پاسپورت معتبر با 12 ماه اعتبار
 • ارائه گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • پرداخت هزینه های اخذ ویزا و ارائه رسید آن (ویزا کوتاه مدت تحصیلی 100$ (دلار) و ویزای بلند مدت تحصیلی 200$ (دلار))
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه مدارک پزشکی
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • 2 قطعه عکس 4*3
 • ارائه اصل و فتوکپی از مدارک شناسایی

شرایط اخذ ویزای تحصیلی آذربایجان بدون مدرک زبان

هزینه های تحصیل در کشور آذربایجان

یکی از مسائل مهمی که متقاضیان باید به آن توجه داشته باشند هزینه های تحصیل در کشور آذربایجان می باشد. هزینه های تحصیل در کشور آذربایجان نیز همانند سایر کشورها با توجه به رشته تحصیلی و نوع دانشگاه متفاوت است. اما به طور میانگین متقاضیان باید برای تحصیل در مقطع کارشناسی مبلغ  1200$ (دلار)، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 1600$ (دلار) و تحصیل در مقطع دکتری 2000 $ (دلار) پرداخت نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شهریه ها بهتر است به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه نمایید. دانشجویانی که قصد دارند ویزای تحصیلی آذربایجان بدون مدرک زبان را دریافت نمایند باید پیش از ورود به دانشگاه در دوره های زبان شرکت نمایند، برای شرکت در این دوره ها باید مبلغ  900$ (دلار) پرداخت نمایید. یکی از مزایا تحصیل در آذربایجان، امکان کار حین تحصیل می باشد. متقاضیان می توانند با کار در مشاغل پاره وقت مانند: کار در محوطه دانشگاه، کار در رستوران ها، صندوق دار و غیره بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین کنند. اما برای کار در این کشور محدودیت هایی در نظر گرفته شده است دانشجویان می توانند با توجه به مقطع تحصیلی خود بین 10 ساعت تا 30 ساعت مشغول به کار شوند.

بورسیه تحصیلی آذربایجان

یکی دیگر از مزایای تحصیل در کشور آذربایجان امکان اخذ بورسیه تحصیلی می باشد. بورسیه تحصیلی در این کشور به 2 صورت ارائه می شود. دسته اول دانشجویان واجد شرایط می باشند که می توانند پیش از ورود به دانشگاه اقدامات لازم را جهت اخذ بورسیه تحصیلی انجام دهند. دسته دوم دانشجویانی هستند که شرایط اخذ بورسیه تحصیلی را ندارند و باید پس از گذشت حداقل 2 ترم تحصیلی و با کسب حداقل نمرات اقدامات لازم را جهت اخذ بورسیه تحصیلی انجام دهند.

با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در رابطه با ویزای تحصیلی آذربایجان بدون مدرک زبان کسب کردید، برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقالات بیشتری در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مطالعه نمایید همچنین می توانید طی تماس با کارشناسان مجرب موسسه از مشاوره های رایگان در نظر گرفته شده استفاده نمایید. اگر قصد دارید پس از فارغ التحصیلی در کشور آذربایجان اقامت داشته باشید و تابعیت این کشور را به دست آورید پیشنهاد می شود مقاله تبدیل اقامت به تابعیت در آذربایجان را با دقت مطالعه نمایید.

4 دیدگاه برای “ویزای تحصیلی آذربایجان بدون مدرک زبان

 1. Ati گفت:

  سلام و خسته نباشید
  20سالمه و معدل دیپلمم 17.94 ومعادل سازی که کردم 79..58شد و مسلط به زبان انگلیسی آیا بورسیم میکنن و شرایط پذیرش شون چیه؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای چه مقطعی مد نظرتون هست؟

 2. سلام تاج منمد هستم دپلم جزودوجی دارم مبخواهم انجینری معدن یا Miningengineetingرا در کشور ازربایجان بخوانم همراهی ما کنید چطور میکوانم
  E-mil,en.shahir35@gmail.com

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما باید خودتون این کارارو انجام بدین برای کشور آذربایجان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *