مهاجرت تحصیلی آذربایجان

ویزای تحصیلی آذربایجان بدون مدرک زبان

ویزای تحصیلی آذربایجان بدون مدرک زبان

یکی از سوالات متداول متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل درآذربایجان را دارند این است که امکان اخذ ویزای تحصیلی آذربایجان بدون مدرک زبان وجود دارد؟ در ادامه این مقاله که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به نگارش درآمده است سعی داریم به این پرسش پاسخ دهیم. برای تحصیل در دانشگاه های آذربایجان شرایط سختی در نظر گرفته نشده است و متقاضیان خارجی و بین المللی می توانند به راحتی در تمامی مقاطع تحصیلی ادامه تحصیل دهند. اگر برای ادامه تحصیل دانشگاه های آذربایجان را انتخاب کرده اید تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آذربایجان در 2022

برای تحصیل در دانشگاه های آذربایجان در 2022 لازم است متقاضی ابتدا پذیرش یکی از دانشگاه های این کشور را کسب نماید، بدین منظور لازم است مدارکی مانند مدارک تحصیلی و ریز نمرات، انگیزه نامه، فتوکپی و ترجمه پاسپورت و مدارک زبان را شخصا به دانشگاه مورد نظر ارسال نمایند. برای اخذ پذیرش تحصیلی از آذربایجان لازم است دانشگاه های معتبر این کشور را بشناسید. دانشگاه های آذربایجان به 2 صورت خصوصی و عمومی می باشند. برخی از دانشگاه های معتبر آذربایجان عبارتند از:

 • دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان
 • دانشگاه اقتصاد آذربایجان
 • دانشگاه قفقاز
 • دانشگاه خزر
 • دانشگاه غرب
 • دانشگاه لنکران
 • دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان
 • دانشگاه معماری و ساختمان سازی آذربایجان
 • دانشگاه خصوصی آذربایجان

شرایط اخذ ویزای تحصیلی آذربایجان بدون مدرک زبان

متقاضیان پس از آنکه موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر شدید باید اقدامات لازم را جهت دریافت ویزای تحصیلی انجام دهند. باید به این نکته اشاره کرد که امکان دریافت ویزای تحصیلی آذربایجان بدون مدرک زبان وجود دارد. دروس تحصیلی در دانشگاه های این کشور به 3 زبان روسی، انگلیسی و ترکی آذربایجانی تدریس می شود که دانشجو می تواند با توجه به رشته و مقطع تحصیلی زبان تحصیلی خود را انتخاب کند.

اگر دانشجو تسلط کافی به زبان انتخابی نداشته باشد می تواند پیش از ورود به دانشگاه در دوره های آموزش زبان که مدت آنها 6 ماهه و 12 ماهه می باشد شرکت نماید و پس از آن وارد دانشگاه شود. برای دریافت ویزای تحصیلی ارائه مدارک زیر الزامی می باشد، فرد باید این مدارک را آماده کرده و در زمان مصاحبه به کنسولگری یا سفارت خانه آذربایجان ارائه نماید.

 • پاسپورت معتبر با 12 ماه اعتبار
 • ارائه گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • پرداخت هزینه های اخذ ویزا و ارائه رسید آن:
  • ویزا کوتاه مدت تحصیلی 100$ (دلار آمریکا)
  • ویزای بلند مدت تحصیلی 200$ (دلار آمریکا)
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه مدارک پزشکی
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • 2 قطعه عکس 4*3
 • ارائه اصل و فتوکپی از مدارک شناسایی

شرایط اخذ ویزای تحصیلی آذربایجان بدون مدرک زبان

هزینه های تحصیل در کشور آذربایجان

یکی از مسائل مهمی که متقاضیان باید به آن توجه داشته باشند هزینه های تحصیل در کشور آذربایجان می باشد. هزینه های تحصیل در کشور آذربایجان نیز همانند سایر کشورها با توجه به رشته تحصیلی و نوع دانشگاه متفاوت است. اما به طور میانگین در سال 2022 متقاضیان باید برای تحصیل در مقطع کارشناسی مبلغ 1200$ (دلار آمریکا)، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 1600$ (دلار آمریکا) و تحصیل در مقطع دکتری 2000$ (دلار آمریکا) پرداخت نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شهریه ها بهتر است به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه نمایید. دانشجویانی که قصد دارند ویزای تحصیلی آذربایجان بدون مدرک زبان را دریافت نمایند باید پیش از ورود به دانشگاه در دوره های زبان شرکت نمایند، برای شرکت در این دوره ها باید مبلغ 900$ (دلار آمریکا) پرداخت شود. یکی از مزایا تحصیل در آذربایجان، امکان کار حین تحصیل می باشد. البته این امکان تنها برای شهروندان این کشور وجود دارد نه برای خارجی ها. متقاضیان می توانند با کار در مشاغل پاره وقت مانند کار در محوطه دانشگاه، کار در رستوران ها، صندوق دار و غیره بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین کنند. اما برای کار در این کشور محدودیت هایی در نظر گرفته شده است دانشجویان آذربایجانی می توانند با توجه به مقطع تحصیلی خود بین 10 ساعت تا 30 ساعت مشغول به کار شوند.

هزینه های زندگی در آذربایجان

علاوه بر شهریه دانشگاه و کالج، دانشجویان باید هزینه زندگی در آذربایجان را نیز در نظر داشته باشند. چرا که همان طور که بیان شد، دانشجویان بین المللی در آذربایجان همانند برخی کشورهای دیگر از جمله امارات و ژاپن، اجازه کار ندارند. در واقع در آذربایجان تنها دانشجویان بومی می توانند به صورت پاره وقت مشغول به کار باشند و دانشجویان بین المللی به این منظور باید ترک تحصیل کرده و با پرداخت 1000$ (دلار آمریکا) ویزای خود را تبدیل به ویزای کاری آذربایجان نمایند. هزینه زندگی در آذربایجان برای یک نفر ماهانه بین 250$ تا 400$ (دلار آمریکا) می باشد.

بورسیه تحصیلی آذربایجان در سال 2022

یکی دیگر از مزایای تحصیل در کشور آذربایجان امکان اخذ بورسیه تحصیلی می باشد. در سال 2022 بورسیه تحصیلی در این کشور به 2 صورت ارائه می شود. دسته اول دانشجویان واجد شرایط می باشند که می توانند پیش از ورود به دانشگاه اقدامات لازم را جهت اخذ بورسیه تحصیلی انجام دهند. دسته دوم دانشجویانی هستند که شرایط اخذ بورسیه تحصیلی را ندارند و باید پس از گذشت حداقل 2 ترم تحصیلی و با کسب حداقل نمرات اقدامات لازم را جهت اخذ بورسیه تحصیلی انجام دهند.

با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در رابطه با ویزای تحصیلی آذربایجان بدون مدرک زبان کسب کردید، برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقالات بیشتری در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مطالعه نمایید همچنین می توانید طی تماس با کارشناسان مجرب موسسه از مشاوره های در نظر گرفته شده استفاده نمایید. اگر قصد دارید پس از فارغ التحصیلی در کشور آذربایجان اقامت داشته باشید و تابعیت این کشور را به دست آورید پیشنهاد می شود مقاله تبدیل اقامت به تابعیت در آذربایجان را با دقت مطالعه نمایید.

4/5 - (2 امتیاز)

6 دیدگاه برای “ویزای تحصیلی آذربایجان بدون مدرک زبان

 1. دنیا گفت:

  سلام و عرض ادب و خسته نباشید؛ ببخشید توی توضیحات گفته شده که دانشجویان خارجی امکان کار در حین تحصیل ندارند؛ آیا این ممنوعیت برای ایرانی ها هم هست یا نه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   تفاوتی وجود نداره

 2. سلام تاج منمد هستم دپلم جزودوجی دارم مبخواهم انجینری معدن یا Miningengineetingرا در کشور ازربایجان بخوانم همراهی ما کنید چطور میکوانم
  E-mil,en.shahir35@gmail.com

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما باید خودتون این کارارو انجام بدین برای کشور آذربایجان

 3. Ati گفت:

  سلام و خسته نباشید
  20سالمه و معدل دیپلمم 17.94 ومعادل سازی که کردم 79..58شد و مسلط به زبان انگلیسی آیا بورسیم میکنن و شرایط پذیرش شون چیه؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای چه مقطعی مد نظرتون هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :