مهاجرت

بهترین کشور برای مهندسان کجاست؟

بهترین کشور برای مهندسان کجاست؟

بهترین کشور برای مهندسان کجاست؟ همانطور که می دانید شغل مهندسی جزو قهرست مشاغل مورد نیاز کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی شناخته میشود. به همین دلیل آشنایی با بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان می تواند راهنمای خوبی برای مهندسین و متخصصان فنی باشد که به دنبال کار در کشورهای خارجی می باشند. یکی از بهترین مسیر های مهاجرتی برای مهندسین از طریق ویزای مهارتی یا اسکیل ویزا می باشد. این برنامه مهاجرتی امکان اخذ اقامت دائم (PR) استرالیا را نیز برای متقاضیان فراهم می کند به شرط اینکه متقاضیان بتوانند شرایط و امتیازات لازم را کسب نمایند. بر طبق لیست مشاغل ملی کانادا (NOC) مهندسی در کانادا جزو مشاغل مورد نیاز کانادا محسوب می شود.

مهندسین خارجی می توانند در رشته های مختلف مهندسی در کانادا مشغول به کار شوند و این امر تحت برنامه اکسپرس اینتری و با استفاده از دسته اسکیل ورکر کانادا (FSWP) برای مهندسین فراهم است. مهندسی در آلمان به واسطه ابتکار و نوآوری و موفقیت در بخش خودرو معروف است. شرکت های خودرو سازی معروف دنیا همانند آئودی، بی. ام. دابلیو، مرسدس بنز و فولکس واگن در این کشور تشکیل شده و تا به امروز در آلمان به فعالیت خود ادامه می دهند. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده پاسخگوی سوالات شما در رابطه با اخذ ویزای کار برای مهندسین می باشد.

 آلمان از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت مهندسان

آلمان یکی از برترین کشورهای صنعتی دنیا و اقتصاد سوم دنیا است که در سال های اخیر با تصویب قوانین مهاجرتی جدیدی به دنبال جذب متخصصان و کارشناسان ماهر خارجی می باشد. در این بین شغل مهندسی یکی از مشاغلی است که در لیست مشاغل مورد نیاز کشور آلمان قرار دارد و یکی از بهترین مسیر مهاجرت برای مهندسین از طریق اخذ ویزای کاریابی آلمان می باشد. ویزای جاب سیکر آلمان نوعی مجوز اقامت بلند مدت برای مهندسین محسوب می گردد که امکان اقامت 6 ماهه و جستجوی کار در آلمان را فراهم می کند. توجه داشته باشید که به محض یافتن کار در آلمان، متقاضیان می توانند ویزای جاب سیکر خود را به ویزای کار آلمان (Germany work permit) تبدیل نمایند که بعدا هم قابل تمدید و تبدیل به اقامت دائمی (PR) نیز می باشد.

اما شرایط و مدارک اخذ ویزای جاب سیکر آلمان چیست؟ شما برای اخذ ویزای کاریابی یا جاب سیکر آلمان بایستی مدرک دانشگاهی لیسانس یا فوق لیسانس معادل مدرک دانشگاهی آلمان داشته باشید. همچنین دارای 3 سال سابقه کار در رشته تحصیلی مربوطه باشید و مهمتر از همه دارای مدرک تمکن مالی کافی جهت اقامت در آلمان باشید. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاریابی در آلمان به شرح ذیل می باشد:

 • پاسپورت بین المللی معتبر
 • 3 قطعه عکس پاسپورتی
 • نامه همراه یا کاور لتر
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • CV یا رزومه تحصیلی
 • مدرک تمکن مالی (صورت حساب بانکی)
 • مدرک سکونت آلمان (اجاره نامه یا سند خانه)
 • مدرک بیمه پزشکی
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری

 استرالیا بهترین کشور برای مهندسان است؟

برنامه مهاجرت مهارتی استرالیا (Australia skilled immigration program) شامل یک تعداد از ویزاهای اسپانسر دار و مستقل می باشد که مهاجرت مهندسین و خانواده آنها به کشور استرالیا را تسهیل و تسریع می نماید. شغل مهندسی در کشور استرالیا جزو مشاغل مورد نیاز این کشور محسوب می شود و همه ساله، مهندسین خارجی زیادی از این طریق به استرالیا مهاجرت می کنند پس مهاجرت به استرالیا از طریق برنامه مهاجرت مهارتی استرالیا را می توان به عنوان بهترین مسیر مهاجرت برای مهندسین قلمداد کرد.

شایان ذکر است که به هنگام بررسی گزینه های مهاجرت مهندسین به استرالیا، متقاضیان بایستی ابتداء به دو فهرست مشاغل مورد نیاز توجه نمایند. این فهرست ها شامل فهرست مهارت های استراتژیک بلند مدت (MLTSSL) و فهرست مهارت های استراتژیک کوتاه مدت (STSOL) می باشد که برای هر شغل مهندسی کدی تعریف شده است. برای مثال کد رشته مهندسی عمران در این فهرست 233211 می باشد. اما از آنجایی که مسیر مهاجرت مهارتی به استرالیا از نوع امتیاز محور می باشد پس، شرایط مهاجرت مهندسین به استرالیا به صورت زیر می باشد:

فاکتور ارزیابیامتیاز
سن
18 الی 24 سال25
25 الی 32 سال30
33 الی 30 سال25
40 الی 44 سال15
45 سال به بالا0
مهارت زبانی
خوب20
متوسط10
مبتدی0
سابقه کار
3 الی 5 سال5
5 الی 8 سال10
8 سال یه بالا15

مدرک تحصیلی

دکترا20
لیسانس و فوق لیسانس15
مدرک فنی و حرفه ای10

 استرالیا بهترین کشور برای مهندسان است؟

کانادا بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان

کشور کانادا به خاطر اقتصادی رو به رشد و استاندارد زندگی بالا همواره جزو یکی از برترین گزینه های مهاجرتی برای متخصصان خارجی از جمله مهندسین محسوب می شود. برطبق ارزیابی های موثق بدست آمده، میانگین درآمد شغل های مهندسی در کانادا در حدود C$64,502 (دلار کانادا) می باشد. در حال حاضر، بهترین مسیر مهاجرت برای مهندسین جهت مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر کانادا (FSWP) می باشد.

اما شرایط اخذ ویزای اسکیل ورکر کانادا برای مهندسین خارجی چیست؟ همانطور که در مطالب فوق نیز ذکر شد، بر نامه اکسپرس اینترای کانادا نوعی برنامه مهاجرتی امتیاز محور محسوب می شود که بر اساس فاکتورهای مختلفی متقاضیان را ارزیابی می نماید:

 • سن
 • تحصیلات
 • سابقه کار
 • برخورداری از پیشنهاد کار معتبر
 • مهارتهای زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • انطباق پذیری

جمع امتیاز فاکتورهای مذکور 100 امتیاز می باشد. حداقل امتیاز مورد قبول در سال 2019 برای ورود به بانک متقاضیان معادل 67 امتیاز می باشد. در صورت کسب حدنصاب لازم، متقاضیان با سیستم رتبه بندی جامع (CRS) امتیاز دهی و درخواست های متقاضیان با بالاترین امتیاز (بالای 600 امتیاز) از بانک متقاضیان استخراج و برای اخذ اقامت دائم (PR) کانادا، دعوت می شوند. اگر شما نیز جزو جامعه مهندسین می باشید و به دنبال مهاجرت کاری به کشورهای خارجی هستید، کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند در زمینه بهترین کشور برای مهندسان کجاست؟، شرایط مهارجرتی شما را ارزیایی و بهترین مشاوره را به شما ارائه نمایند.

پرسش های کلیدی درباره بهترین کشور برای مهندسان کجاست؟

باید در نظر داشت که مهندسان بسیار زیادی از سراسر ایران تلاش می کنند که خود را به خارج از کشور برسانند. روش های مختلفی نیز وجود دارد که بتوان به این خواسته رسید. ساده ترین مسیر، تحصیل در کشورهای دیگر است. در این صورت می توان گفت که کشورهای زیادی برای مهاجرت مهندسان وجود دارد. می توان از این طریق امتیازهای زیادی را به دست آورد. از جمله مهم ترین این موضوعات، تسلط کامل به نیازهای بازار کار در همان کشور است. برخی از کشورهای جهان، تحصیل ارزان قیمت را نیز ارائه می کنند. در چنین شرایطی است که افراد می توانند با هزینه های کم، امتیازهای زیادی را برای خود به دست آورند. محدودیت هایی نیز در این رابطه هست که از جمله آن ها می توان به دریافت ویزای سخت برخی از کشورهای جهان اشاره کرد.

برخی از پرسش هایی که در مورد این موضوع مطرح می شوند عبارتند از:

 • بهترین کشور برای مهندسان کجاست؟ به راستی که نمی توان به سادگی یک یا چند کشور را برای این موضوع معرفی کرد. در حال حاضر، کشورهای آلمان، استرالیا، کانادا، آمریکا و چند کشور محدود دیگر مسیرهای مطمئن تری را ارائه می کنند.
 • بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی مهندسان کجاست؟ همه چیز بستگی به توانمندی خود فرد دارد. باید در نظر داشت که کشورهایی مانند آلمان، اتریش، ایتالیا و چند کشور دیگر هزینه های کمی برای تحصیل در این رشته ها در نظر گرفته اند. در کشورهای انگلیسی زبان اما هزینه ها سنگین تر است. کیفیت رشته مهندسی در همه کشورهای یاد شده عالی است.
 • بهترین مسیر برای مهاجرت مهندسان چیست؟ در شرایط کنونی، کشورهای زیادی مهاجرت از طریق کار را فراهم کرده اند.
4/5 - (1 امتیاز)

14 دیدگاه برای “بهترین کشور برای مهندسان کجاست؟

 1. پ محمدی گفت:

  سلام ، خسته نباشید ، من 32 سالم هست لیسانس معماری دارم 8 سال سابقه معلمی معماری هنرستان دارم ، و 3 سال سابقه طراحی معماری دارم تمام پروائه های نظام مهندسی هم دارم ، شوهرم 35 سالش هست فوق لیسانس عمران و لیسانس حقوق هستند. با سابقه کاری حدودا 8 سال دردرهستند رشتع عمران هستند و به تازگی وکالت هم قبول شدند ، شرایط ما برای مهاجرت به یک کشور خوب اروپایی چطور هست ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   شرایط سنی خوبی برای مهاجرت دارید و همینطور سابقه کاری خوبتون در مورد کشورهایی مثل آلمان و اتریش، هلند و سوئد مقاله های سایت رو بیشتر بخونید که به شرایط شما نزدیکتره
   و برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 2. رضا عبدی گفت:

  سلام۳۹ ساله متاهل و یک‌فرزند دارم مهندس برق قدرت ده سال سابقه کار در مورد اپراتوری پست های فشار قوی و ناظر نظام‌مهندسی ساختمان پایه یک رو دارم به نظرتون کاری در زمینه مهارتم پیدا میشه تو آلمان؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   رشته برق در کشور المان جزء رشته های بسیار پرطرفدار و با بازار کاری خوبه. ضمن اینکه روزمه کاری خوبتون شانس به کار رسیدن شما رو در آلمان بالا میبره
   برای اطلاعات بیشتر با 02191003232 تماس بگیرید

 3. منیژه گفت:

  دختری 27 ساله ام مجردم و لیسانس مهندسی عمران دارم . میخواستم ببینم مهاجرت به کودوم کشور برا من مناسبه؟ و اینکه سرمایه ندارم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما راه های مهاجرت عبارت اند از مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق کار، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و یا ازدواج

 4. تقوی گفت:

  سلام سی سالمه و مدرک مهندسی مکانیک سیالات و 5 سال سابقه کار با بیمه دارم
  مدرک فنی جوشکاری هم دارم
  دارای همسر و یک فرزند
  سطح زبانم مبتدیه اما به سرعت میتونم خودمو بالا بکشم
  تا حدود 30 هزار دلار هم میتونم سرمایه جور کنم

  برای کشور کانادا یا استرالیا چطور میتونم برای ویزای کار اقدام کنم لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای اخذ ویزای کار استرالیا و کانادا به صورت امتیاز بندی روی سن سابقه کار مدرک تحصیلی و مدرک زبان میباشد برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 5. زهرا گفت:

  سلام همسرم دانشجوی انصرافی دکترا عمران بوده کارشناسی دانشگاه دولتی شهرکرد ارشد خواجه نصیر تهران و دکتری دانشگاه اصفهان بوده است
  زبان در حد متوسط
  بیشتر ۵ سال هم سابقه کار با بیمه داره
  ولی از لحاظ مالی اونقدر قوی نیستیم بنظرتون راهی واسه مهاجرت به استرالیا هست؟؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما باید شرایطتون از نظر ویزای کار تحصیل و یا سرمایه گذاری بررسی کنیم برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

   1. مجید گفت:

    سلام وقتتون بخیر… از کجا باید بفهمیم که یک موسسه کارش قانونی هست و بهش اعتماد کنیم برای مهاجرت کاری؟

    1. داوری گفت:

     سلام
     میتونید مجوز ثبت شرکت اون موسسه رو چک کنید یا رزومه شون رو مطالعه کنید

 6. محسن روستا گفت:

  سلام من 39 سالمه لیسانس برق قدرت دارای 14سال سابقه کار فنی وبیمه دو مدرک فنی حرفه ای دوتا بچه دارم همسرم هم دوتا مدرک فنی حرفه ای داره ولیسانس علوم سیاسی وداریم کلاس ایلتس میریم شرایطمون برای مهاجرت چطور هست ممنونم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب چه مهاجرتی و چه کشوری مدنظرتون هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *