مهاجرت

تعیین وقت سفارت فنلاند

تعیین وقت سفارت فنلاند

اطلاع از تعیین وقت سفارت فنلاند برای علاقمندان به تحصیل، کار و غیره در این کشور اهمیت زیادی دارد و باید از پیش بررسی شود. شما می توانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی و همچنین مشاوره با وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید. فنلاند کشوری است که در شمال اروپا واقع شده است. پایتخت این کشور هلسینکی می باشد. کشور فنلاند 4/5 میلیون نفر جمعیت دارد. واحد پول فنلاند یورو است و زبان مردم این کشور، سوئدی و فنلاندی می باشد. همین طور اغلب مردم فنلاند از دین مسیحیت پیروی می کنند. کیفیت زندگی مردم فنلاند بسیار بالا می باشد. بهترین ماه برای سفر به کشور فنلاند ماه آگوست است.

در این ماه دمای هوا به طور میانگین 17 درجه سانتی گراد است. خیابان مانرهایم، موزه‌ی ملی فنلاند، استادیوم المپیک هلسینکی، جاذبه های گردشگری هلسینکی، پارک مرکزی، منطقه‌ی Hietaniemi، کلیسای صخره‌ ای، سیومنلینا (Suomenlinna)، موزه‌ آکسلی گالن-کاللا، جزیره سوراساری، میدان سنا و غیره از جاذبه های گردشگری این کشور هستند.

راهنمای سفر به کشور فنلاند

در متن بالا با این موضوع آشنا شدید که کشور فنلاند چطور کشوری می باشد. این کشور را می توان به عنوان یکی از بهترین کشورهای حوزه اسکاندیناوی نام برد. سفر به فنلاند تحت عناوین مختلفی صورت می گیرد. این کشور با توجه به اقتصاد قوی که دارد می تواند خواستگاه بسیاری از افراد برای سفرهای تجاری و کاری باشد.

لازم به ذکر است فنلاند با توجه به زیبایی های فراوانی که دارد مورد توجه افراد برای تفریح و گردش است. نکته مهم این است که برای سفر به کشور فنلاند باید اقدامات مهم را انجام داده تا بتوانید سفر راحتی به این کشور داشته باشید. وقت سفارت کشور فنلاند را می توان اولین قدم برای سفر به این کشور دانست. ما نیز در این متن سعی بر این داریم تا وقت سفارت فنلاند را مورد بررسی قرار داده تا عزیزانی که قصد سفر به این کشور را دارند با مقدمات سفر آشنا شوند.

سفارت فنلاند جهت تعیین وقت سفارت فنلاند

آدرس سفارت فنلاند (finlandabroad.fi) به این شرح است: تهران، خیابان شریعتی، خیابان میرزاپور، خیابان حدادیان، پلاک 2. ساعت کار سفارت بین ساعت 12-9 می باشد. در این ساعات افراد می توانند برای دریافت وقت سفارت فنلاند مراجعه نمایند. باید گفت افرادی که قصد سفر به کشورهای خارجی را دارند، باید در اولین اقدام وقت سفارت آن کشور را دریافت نمایند، تا بتوانند مقدمات سفر به این کشور را برنامه ریزی نمایند.

همانطور که در متن بالا به آن اشاره شد کشور فنلاند یکی از کشورهایی می باشد که سفر به آن تحت عناوین مختلفی صورت می گیرد. شما با دریافت وقت سفارت، به مرحله مصاحبه خواهید رفت و می توانید اقدامات لازم را برای اخذ ویزای این کشور و سایر کارها انجام دهید. در کل می توان گفت وقت سفارت کشور فنلاند اولین مرحله برای سفر به این کشور می باشد.

تعیین وقت سفارت جزء مراحل درخواست ویزای فنلاند

به منظور دریافت ویزای فنلاند Finland Visa متقاضیان حتما بایستی با مراحل این کار آشنا باشند. مرحلی که دقت در انجام آن بسیار مهم است چراکه کوچکترین خطا و یا اشتباهی ممکن است منجر به ریجکتی ویزا شود. این مراحل عبارتند از:

 • مرحله1: مراجعه به سفارت فنلاند
 • مرحله 2: تکمیل فرم درخواست ویزای فنلاند
 • مرحله 3: آماده سازی مدارک لازم
 • مرحله 4: تعیین وقت سفارت فنلاند
 • مرحله 5: تحویل کلیه مدارک
 • مرحله 6: مهیا شدن برای انجام مصاحبه

همان طوری که ملاحظه می شود، تعیین وقت سفارت مرحله چهارم از پروسه درخواست ویزای کشور فنلاند به حساب می آید. که برای انجام این کار نیز ارایه یکسری مدارک الزامی است.

فرآیند تعیین وقت سفارت فنلاند

یکی از موضوعات قابل بحث این است که افراد برای دریافت وقت سفارت چگونه باید اقدام نمایند. باید گفت دریافت وقت سفارت کشور فنلاند مانند سایر کشورها می باشد. افراد از چندین روش می توانند نسبت به دریافت وقت سفارت اقدام نمایند. اولین حالت این است که افراد خود به صورت حضوری در سفارت این کشور در تهران حضور یافته و نسبت به رزرو وقت سفارت فنلاند اقدام کند. هماطنور که گفته شد برای سفر به کشور فنلاند یک سری از اقدامات باید صورت گیرد،

گفته شد که راه های مختلفی برای رزرو وقت سفارت موجود است و افراد می توانند یکی از این راه ها را برگزینند. بعد از رزرو وقت سفارت فنلاند افراد به مرحله مصاحبه خواهند رسید و مسئولین سفارت از متقاضیان سفر به این کشور، دلایلشان را پرس جو می کنند. بعد از مصاحبه، درخواست متقاضی به مرحله بررسی می رود.

تعیین وقت سفارت فنلاند برای انواع ویزاها

انواع ویزای فنلاند شامل ویزای کاری، تفریحی و گردشگری، دیدار خویشاوندان، تجاری و غیره می باشند. این ویزاها به صورت تک بار ورود، 2 بار ورود و چند بار ورود برای افراد صادر می شوند. البته هزینه این ویزاها با یکدیگر متفاوت می باشد. در حال حاضر بهترین روش مهاجرت با کار در فنلاند است هرچند مستلزم داشتن پیشنهاد شغلی است.

عزیزان در جدول زیر می توانند با انواع ویزای کشور فنلاند آشنا شوند:

انواع ویزای فنلاند 2024
ویزای توریستی فنلاندویزایی که صرفا برای گردشگران خارجی صادر شده و از 3 تا 6 ماه نیز معتبر است.
ویزای بلند مدت فنلاند (همانند ویزای دانشجویی، خانوادگی و کاری)برای اقامت فنلاند بیش از 90 روز صادر شده و قابلیت تمدید دارد.
ویزای تراتزیت فنلاندویزای چند ساعته مخصوص تردد از خاک فنلاند برای سفر به خاک کشور دیگر
ویزای دریانوردی فنلاندمخصوص دریانوردانی که قصد عبور و یا لنگر انداختن در بنادر فنلاند را دارند. این ویزای فنلاند نیز ماکسیمم تا 15 روز معتبر است.

پس در مجموع، فرآیند تعیین وقت سفارت فنلاند بستگی به مدت اقامت شما خواهد داشت. از همین رو متقاضیان تعیین وقت سفارت فنلاند به دو دسته زیر تقسیم می شوند:

 • متقاضیان تعیین وقت سفارت برای ویزای کوتاه مدت فنلاند (کمتر از 90 روز)
 • متقاضیان تعیین وقت سفارت برای ویزای بلند مدت فنلاند (بیش از 90 روز)

تعیین وقت سفارت فنلاند برای ویزاهای بلند مدت

اما سوال اصلی این است که برای تعیین وقت سفارت فنلاند book an appointment چه باید کرد و برای این کار چه مدارکی لازم است. برای این منظور و اگر ویزایتان از نوع ویزای بلند مدت فنلاند باشد، شما بایستی به وب سایت مرکز برون سپاری ویزای جهانی در ایران VFS Global به نشانی services.vfsglobal.com مراجعه کنید و نوبت رزرو کنید. برای درخواست رزرو وقت نیز بایستی کلیه اطلاعات زیر به آدرس info.finlandrpiran@vfshelpline.com ایمیل شود تا نامتان به فهرست انتظار اضافه شود و چنانچه زمان وقت خالی باز شود به شما ایمیل تایید نوبت ارسال می شود:

 • نام متقاضی
 • نام خانوادگی متقاضی
 • آدرس ایمیل
 • شماره موبایل با کد کشور
 • تاریخ تولد روز/ماه/سال
 • ملیت
 • انواع اجازه اقامت (در صورتی که در رده «الحاق به همسر» درخواست می دهید، لطفا زمان مهاجرت همسر/همسرتان به فنلاند و تاریخ ازدواجتان را اطلاع دهید)
 • درخواست کتبی یا آنلاین
 • شماره پاسپورت
 • تاریخ صدور پاسپورت روز/ ماه / سال
 • تاریخ انقضای پاسپورت روز/ ماه / سال
 • تاریخ ترجیحی برای ارائه مدارک ( چنانچه تاریخ درخواستی موجود نبود شما در اولین زمان خالی رزرو خواهید شد)
 • **اگر به عنوان خانواده درخواست می دهید، لطفاً درخواست را برای همه اعضای خانواده در یک ایمیل ارسال کنید.

افراد متقاضی بعد از آن که توسط شورای سفارت فنلاند تائید شدند و موفق به اخذ ویزای این کشور شدند، می توانند نسبت به سایر پروسه ها اقدام نمایند. این پروسه ها شامل ارائه مدارک مورد نیاز ویزا، رزرو بلیط هواپیما، مشخص نمودن مکان اسکان و غیره می باشند. لازم به ذکر است نوع سفر در اتخاذ این عملیات می تواند تاثیر گذار باشد.

مدارک مورد نیاز جهت تعیین وقت سفارت فنلاند

افراد متقاضی بعد از آن که توسط شورای سفارت فنلاند تائید شدند و موفق به اخذ ویزای این کشور شدند، می توانند نسبت به سایر پروسه ها اقدام نمایند. این پروسه ها شامل ارائه مدارک مورد نیاز ویزا، رزرو بلیط هواپیما، مشخص نمودن مکان اسکان و غیره می باشند. لازم به ذکر است نوع سفر در اتخاذ این عملیات می تواند تاثیر گذار باشد.

 •  اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 •  2 قطعه عکس 6 در 4؛ عکس باید رنگی با زمینه‌ی سفید
 •  بلیت رفت و برگشت هواپیما
 • تاییدیه رزرو هتل فنلاند
 •  کپی کارت ملی
 •  کپی تمام صفحات شناسنامه
 •  بلیت هواپیمای رفت و برگشت به کشور فنلاند
 •  ووچر هتل برای کل مدت اقامت در فنلاند
 •  امضا و اثر انگشت متقاضی
 •  فرم درخواست ویزا که باید به صورت تکمیل شده و تایپ شده باشد.

مدارک مورد نیاز جهت تعیین وقت سفارت فنلاند

تعیین وقت سفارت فنلاند برای ویزاهای کوتاه مدت

در واقع تعیین وقت سفارت فنلاند برای درخواست کلیه ویزاهای این کشور چه ویزاهای بلند مدت و چه ویزاهای کوتاه مدت الزامی است. ضمنا قرار ملاقات بعد ار رزرو وقت سفارت قابل لغو نیست و در صورت ارایه اطلاعات و مدارک ناقص نیز باید قرار ملاقات جدید رزرو شود. اما امکان تغییر تاریخ قرار هستید و برای این کار نیز می توانید تا 2 روز کاری قبل از تاریخ مدنظرتان اقدام بکنید و برای این تغییر هیچ هزینه ای هم دریافت نمی شود.

هزینه تعیین وقت سفارت فنلاند چقدر است؟

پس برای تمامی درخواست های ویزای فنلاند، تعیین وقت قبلی الزامی است. برای تایید قرار ملاقات خود، باید مبلغ 9,999,999 ریال را بپردازید. جالب است بدانید که این مبلغ به طور کامل در قالب یک کارت نقدی به شما بازپرداخت می شود، زمانی که قرار ملاقات را ارزش می نهید و درخواست خودتان را به طور معتبر در تاریخ و زمان تعیین شده ارسال می کنید. اما در صورت رزرو قرار ملاقات تحت دسته بندی اشتباه ویزا، در آنصورت مبلغ رزرو مسترد نخواهد شد! نکته بعدی اینکه وقت های ملافاتی هم که بعد از ساعت 14 تعین میشوند اصطلاحا وقت پرایم نامیده می شوند که برای رزرو آنها شما ملزم به پرداخت EUR40 (یورو) بیشتر از هزینه خدمات معمول هستید. در جدول زیر می توان در جریان انواع هزینه های دریافتی توسط مرکز وی اف اس گلوبال قرار گرفت:

انواع هزینه های دریافتی توسط مرکز وی اف اس گلوبال

دلایل ریجکت ویزای فنلاند

امکان دارد که حتی درخواست ویزای فنلاند با ردی (ریجکتی) نیز روبرو شود. بنابراین همواره و در همه حال درخواست متقاضیان مورد قبول واقع نمی شود. موارد اندکی وجود دارد که درخواست متقاضیان بنا به دلایل مختلفی رد می شود. مثلا از آنجمله می توان به تکمیل ناقص فرم درخواست، ارائه اطلاعات ناقص و یا نادرست، داشتن سوء سابقه کیفری، مدارک ناقص و یا جعلی و یا حتی مدارک نامعتبر، عدم اطمینان از بازگشتتان پس از اتمام اعتبار ویزا، عدم حضور در جلسه مصاحبه و یا پاسخ های نادرست و غیرواقعی به سوالات آفیسر سفارت و سایر اشاره نمود.

در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات در باب شرایط مهاجرت به فنلاند به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید. همچنین در صورت تمایل مقاله ویزای فنلاند را مطالعه نمایید یا جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و بررسی شدن شرایط خود با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *