مهاجرت

جمعیت مجارستان

جمعیت مجارستان

ساختار جمعیت مجارستان سوژه جذابی برای افرادی است که تصمیم دارند به این کشور اروپایی مهاجرت و در آن زندگی کنند. مجارستان کشوری کوچک محاصره شده در منطقه کارپات اروپا مرکزی است، مجارستان از تاریخ بسیار طولانی برخوردار است و در حال حاضر از یک اقتصاد پر درآمد و صنعت گردشگری قوی برخوردار می باشد. مجارستان نیز همانند بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا با جمعیتی که به آرامی در حال کاهش است با بحران جمعیتی روبرو است. در بین کشورهای اتحادیه اروپا مجارستان دومین رشد منفی جمعیت را به خود اختصاص داده است. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ادامه مطالب بیشتری درباره جمعیت مجارستان در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار می دهند، برای تکمیل اطلاعات خود در رابطه با جمعیت مجارستان ما را تا انتها همراهی کنید.

زبان و دین و جمعیت مجارستان

زبان رسمی در این کشور زبان مجارستانی است، در برخی از مناطق کشور مجارستان شهروندان به زبان های دیگری نیز صحبت می کنند. در شهرک های خود مختار کشور مجارستان ساکنان به زبان های اقلیت صحبت می کنند، این کشور یکی از امضا کنندگان منشور اروپایی برای زبان های منطقه ای یا اقلیت است که در 26 آوریل سال 1995 تصویب شد و در آن 14 زبان شناخته شده مورد حمایت قرار می گیرند. طبق شرایط منشور کشور مجارستان از زبان های ارمنی، بوویش، بلغاری، کرواسی، آلمانی، یونانی، لهستانی، رومانی، رومانیایی، روشین، روسی، صربی، اسلواکی، اوکراینی و اسلوونیایی حمایت ویژه ای می کند.

رایج ترین دین در مجارستان کاتولیک است، بیشتر از 54% از جمعیت مجارستان خود را کاتولیک می دانند. بیشتر این افراد متعلق به آیین لاتین هستند و حدودا 3% از جمعیت خود را کاتولیک یونانی معرفی کرده اند. دومین دین گسترده در مجارستان پروتستانتیسم است، حدودا 20% از جمعیت مجارستان پیرو این آیین هستند. به دلایل تاریخی پروتستانتیسم رایج ترین دین در مناطق شرقی کشور مجارستان است. در خصوص مهاجرت به مجارستان بایستی بدانید که اقلیت های مذهبی در مجارستان ارتدکس، یهودی و مسلمان هستند که تعداد کل طرفداران آن از 1% تجاوز نمی کند.

زبان و دین جمعیت مجارستان

بررسی جمعیت مجارستان

در طول تاریخ بسیاری از قومیت ها مثل رومی ها، سلت ها، اسلاوها، هون ها، آوارها و گپیدها در کشور مجارستان ساکن بوده اند، در حال حاضر بیشتری قوم ساکن در کشور مجارستان با 84% از جمعیت متعلق به قوم مجارستانی ها است پس از آن 3% رومی ها، 1% آلمانی ها، 0.3% اسلواکی ها، 0.3% رومانیایی ها و 0.2% کروات ها در این کشور سکونت دارند. حدودا 15% از جمعیت مجارستان قومیت خود را اعلام نکرده اند. جمعیت مجارستان در قرن گذشته تغییرات چشمگیری را تجربه کرده که می توان آن را به 2 جنگ جهانی اتفاق افتاده نسبت داد، علاوه بر این مهاجرت نیز در جمعیت مجارستان تغییرات زیادی حاصل کرد. در سال 1980 م. جمعیت مجارستان به اوج خود رسید (حدود 10.7 میلیون نفر) و پس از آن هر ساله جمعیت کاهش پیدا کرد.

پیش بینی می شود جمعیت این کشور به 9660351 نفر کاهش یابد. جمعیت مجارستان معادل 0.12% از کل جمعیت جهان است، در رده بندی کشورها بر اساس جمعیت کشور مجارستان جایگاه 94 ام را به خود اختصاص داده است. تراکم جمعیت در کشور مجارستان 276 نفر به ازای هر 2 مایل است. 71.7% از جمعیت مجارستان جمعیت شهری هستند، سن متوسط در این کشور 43.3 سال است. در این مقاله سعی بر آن بود تا اطلاعاتی در خصوص جمعیت و هزینه زندگی در مجارستان در اختیار متقاضیان قرار داده شود، اتریش در همسایگی مجارستان قرار گرفته است و یکی از کشورهای مهاجر پذیر می باشد. شما می توانید برای بهره مندی از مشاوره مهاجرتی تخصصی همه روزه با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار کنند.

سوالات پرتکرار در خصوص جمعیت مجارستان

در بخش پایانی مقاله قصد داریم تا به برخی از سوالات پرتکرار شما عزیزان در خصوص جمعیت مجارستان پاسخ دهیم. این سوالات به شرح زیر می باشند:

  • تراکم اتباع خارجی در جمعیت مجارستان چگونه است؟ طبق آمار به دست آمده حدود 9% از جمعیت مجارستان را اتباع کشورهای خارجی تشکیل می دهند، که همواره نقش تاثیر گذاری در این کشور ایفا می کنند.
  • اغلب جمعیت مجارستان به چه زبانی صحبت می کنند؟ به طور کلی در جمهوری مجارستان بیش از 98% از جمعیت مجارستانی به زبان محلی یا (ماجاری) صحبت می کنند. اما قانون اساسی مجارستان اقلیت های قومی و ملی را به عنوان جوامع تشکیل دهنده به رسمیت می شناسد.
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *