مهاجرت کاری رومانی

حقوق ماهیانه کار در رومانی

حقوق ماهیانه کار در رومانی

مهاجرت کاری به رومانی از راه های رایج محسوب شده و متقاضیانی که قصد ورود به بازار کار این کشور را دارند باید به بررسی حقوق ماهیانه کار در رومانی بپردازند. کشور رومانی در جنوب شرقی اروپا جای گرفته است و یکی از کشورهای عضوء اتحادیه اروپا می باشد. در طول چند سال گذشته این کشور با رشد اقتصادی خوبی همراه بوده است به همین جهت شرایط کار در این کشور در وضعیت خوبی قرار دارد. با توجه به شرایط کاری مناسب در کشور رومانی کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار تصمیم دارند به بررسی شرایط کار و حقوق ماهیانه کار در رومانی بپردازند و اطلاعات مفیدی در این خصوص در اختیار متقاضیان قرار دهند.

 • شرایط کار در کشور رومانی چیست؟
 • پردرآمدترین مشاغل در کشور رومانی کدامند؟
 • شرایط زندگی در رومانی به عنوان نیروی کار چیست؟
 • مزایای کار در کشور رومانی چیست؟

شرایط و حقوق ماهیانه کار در کشور رومانی

با توجه به پیشرفت حاصل شده در زمینه اقتصادی، شرایط یافتن کار در کشور رومانی کار سختی نیست. جهت یافتن کاری مرتبط با رشته تحصیلی یا تخصص و مهارت خود در کشور اروپا می توانید از وب سایت های کاریابی، موسسات کاریابی معتبر و آگهی شغلی منتشر شده استفاده کنید. با توجه به عضویت کشور رومانی در اتحادیه اروپا این کشور از قوانین کار وضع شده توسط اتحادیه پیروی می کند. بر این اساس اگر پس از گذشت 6 ماه از انتشار آگهی شغلی در کشور رومانی و کشورهای عضو اتحادیه اروپا فردی برای استخدام انتخاب نشد کارفرما می تواند اقدامات لازم را در جهت استخدام نیروی کار خارجی و بین المللی انجام دهد.

لازم به ذکر است متقاضیانی که قصد کار در کشور رومانی را دارند باید برای برقراری ارتباط به زبان رومانیایی تسلط داشته باشند، همچنین تسلط به یکی از زبان های انگلیسی، آلمانی و فرانسوی پوئنی مثبت برای فرد محسوب می شود. ارائه مدرک تحصیلی مرتبط با شغل انتخابی می تواند شانس شما را برای استخدام در کشور رومانی افزایش دهد. دولت کشور رومانی هر ساله لیستی از مشاغل مورد نیاز در این کشور منتشر می کند، اگر فردی در یکی از زمینه های معرفی شده دارای مدرک تحصیلی باشد شانس زیادی برای شروع کار در رومانی دارد. برخی از مشاغل مورد نیاز در کشور رومانی عبارتند از: مکانیک و ماشین آلات، کابینت ساز، مهندس برق، تکنیسین فیزیک و علوم مهندسی، تکنیسین ماشین آلات نساجی و محصولات چرمی، پزشک، پرستار، دستیار بهداشت و درمان، کارگران ساختمانی، توسعه دهنده نرم افزار، صنایع غذایی و تحلیلگر برنامه های کاربردی.

شرایط و حقوق ماهیانه کار در کشور رومانی

بررسی حقوق ماهیانه کار در رومانی

در رابطه با حقوق و دستمزد ماهانه در کشور رومانی می توان گفت، دستمزد ها در مشاغل مختلف متفاوت می باشند. میانگین حقوق و دستمزد ماهانه در کشور رومانی 15300RON (لئو) است که این میزان از دستمزد با توجه به سوابق کاری و مهارت فرد افزایش می یابد. در ادامه به بررسی میزان حقوق ماهیانه در برخی از مشاغل رومانی اشاره می کنیم.

معرفی شغل حقوق و دستمزد ماهانه به لئو
پزشک قلب و عروق 54500RON
پزشک مغز و اعصاب 46600RON
پزشکی هسته ای 38700RON
روانپزشک 37300RON
مدیر بانک 32200RON
مدیر عامل 27600RON
مدیر بازاریابی 25900RON
دستیار پزشک 24300RON
مدیر پروژه املاک و مستغلات 18300RON

متقاضیانی که قصد ورود به بازار کار رومانی را دارند می توانند ابتدا مهاجرت تحصیلی به این کشور را تجربه کنند و پس از پایان دوره تحصیلی با تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کار رومانی به دنبال شغل مورد نظر خود در این کشور باشند. برای اطلاع از شرایط تحصیل در دانشگاه های رومانی پیشنهاد می شود به مطالعه مقاله مهاجرت تحصیلی به رومانی بپردازید.

ویزای تحصیلی و شرایط ویزای همراه رومانی

متقاضیان خارجی و بین المللی علاوه بر دعوت نامه شغلی به ویزای کار رومانی نیز برای ورود به بازار کار این کشور نیاز دارند. پس از دریافت دعوت نامه شغلی از کارفرمایی در رومانی فرد می تواند اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای کار این کشور انجام دهد. به این منظور فرد باید درخواست خود را به سفارتخانه یا کنسولگری کشور رومانی اعلام کند. با مشخص شدن زمان مصاحبه حضوری فرد می تواند با در دست داشتن مدارک ذیل به سفارتخانه مراجعه کند.

 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای کار و ارائه رسید آن
 • ارائه دعوت نامه شغلی/ قرار داد کاری دریافت شده
 • پاسپورت معتبر و مدت دار
 • مدارک شناسایی
 • عکس پاسپورتی با پس زمینه سفید
 • مدارک تحصیلی
 • مدرک معتبر زبان
 • گواهی تمکن مالی
 • مدارک پزشکی تایید شده
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • بیمه مسافرتی
 • ارائه رزرو از بلیط رفت و برگشت به کشور رومانی
 • مشخص شدن محل اقامت در کشور رومانی

متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور رومانی را دارند باید هزینه های زندگی در این کشور را نیز بررسی کنید، جهت اطلاع از هزینه های زندگی در این کشور به مقاله هزینه زندگی در رومانی مراجعه کنید. در این نوشتار سعی بر آن بود اطلاعاتی در خصوص حقوق ماهیانه کار در رومانی در اختیار متقاضیان قرار داده شود. متقاضیان می توانند برای اطلاع از شرایط مهاجرت کاری به کشورهای مورد نظر و انجام پرونده های مهاجرتی با کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  20  =  26