ویزای تحصیلی

دانشگاه سیدنی استرالیا

دانشگاه سیدنی استرالیا

به جرئت می توان گفت تحصیل در دانشگاه سیدنی استرالیا رویای اکثر دانشجویان جهان است که به دلیل رنکینگ بالا و جایگاه علمی فوق العاده خوب می باشد. افزون بر آن از آن جایی که سیستم کاری استرالیا یک نظام امتیازبندی بسیار سخت گیرانه است، تحصیل در مطرح ترین دانشگاه این کشور راه ورود به نسبت بهتری برای متقاضیان تحصیل و زندگی در استرالیا می باشد. دانشگاه سیدنی استرالیا در گروه دانشگاه های دولتی قرار می گیرد که در سال 1850 تاسیس شده و در واقع اولین دانشگاه استرالیا می باشد. در مقاله پیش رو تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر علم مهاجرتی خود به ارائه اطلاعاتی در خصوص تحصیل در استرالیا و به طور خاص دانشگاه سیدنی پرداخته اند که امید است مطالعه آن مفید باشد.

 • شرایط تحصیل در دانشگاه سیدنی چیست؟
 • آیا دانشگاه سیدنی از برترین دانشگاه های استرالیا است؟
 • هزینه تحصیل در دانشگاه سیدنی چقدر است؟
 • برترین رشته های تحصیلی در دانشگاه سیدنی کدامند؟
 • شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه سیدنی چیست؟

آشنایی بیشتر با دانشگاه سیدنی استرالیا

محوطه این دانشگاه از سوی یک روزنامه بریتانیایی به نام تلگراف روزانه (daily telegraph) و روزنامه هافینگتون پست (huffington post) در گروه 10 دانشگاه زیبای دنیا قرار گرفته است. دانشگاه سیدنی همچنین 9 دانشکده دارد که هر کدام آن ها در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دوره های آموزشی ارائه می دهند. در سال 2022 و 2023 رنکینگ QS دانشگاه سیدنی استرالیا را یکی از 25 دانشگاه برتر دنیا دانست و فارغ التحصیلان این دانشگاه را در گروه 5 دانشگاه برتر دنیا قرار داد که بسیار سریع تر از سایرین در شغل های پر درآمد استخدام می شوند؛ از این لحاظ دانشگاه سیدنی در کشور استرالیا مقام اول را دارد. این دانشگاه به قدری مشهور است که 7 تن از نخست وزیران استرالیایی، 2 تن از مقامات بالای حکومتی استرالیا، 9 رییس اجرایی دولت و 24 تن از قضات دادگاه عالی استرالیا از آن جا فارغ التحصیل شده اند.

هزینه تحصیل و زندگی در دانشگاه سیدنی استرالیا

لازم به ذکر است همانند اکثر دانشگاه های دیگر از جمله دانشگاه ملبورن استرالیا و دانشگاه زوریخ سوئیس، شهریه دانشجوهای بومی با دانشجوهای بین المللی متفاوت است؛ در واقع به منظور تحصیل در دانشگاه سیدنی، استرالیایی ها سالیانه می بایست 9050$ (دلار استرالیا) شهریه بپردازند در حالی که سایرین سالی 16016$ (دلار استرالیا) هزینه پرداخت می کنند. به این رقم باید هزینه زندگی در استرالیا را نیز افزود که مطابق آمارهای اخیر در کنار سوئیس، انگلستان، نیوزلند و لیختن اشتاین در زمره کشورهای گران قیمت دنیا قرار می گیرد. زندگی در استرالیا برای یک فرد تنها ماهیانه به طور متوسط 2835$ (دلار استرالیا) و برای یک زوج 4118$ (دلار استرالیا) و برای یک خانواده 4 نفره 5378$ (دلار استرالیا) هزینه در بر خواهد داشت که با توجه به سبک زندگی ممکن است در خصوص هر فرد کمی متفاوت باشد.

هزینه تحصیل و زندگی در دانشگاه سیدنی استرالیا

نحوه درخواست پذیرش از دانشگاه سیدنی استرالیا

به منظور اپلای در دانشگاه سیدنی استرالیا چند مدرک می بایست تقدیم شود که به شرح ذیل است:

 • پر کردن فرم پذیرش دانشگاه مشخص کردن این که فرد تابعیت استرالیا و نیوزلند را دارد یا خیر
 • رزومه تحصیلی فرد که شامل مدارک تحصیلی، نام دانشگاه مقاطع تحصیلی پیشین، مقالات بین المللی و غیره می شود
 • رزومه غیر تحصیلی که شامل سایر مهارت های فرد از جمله فعالیت های خیرخواهانه، نواختن ساز موسیقی و غیره می شود
 • ترجمه رسمی مدارک تحصیلی پیشین
 • ترجمه رسمی ریز نمرات مقاطع تحصیلی پیشین
 • توصیه نامه از اساتید پیشین فرد متقاضی که وی را به خوبی بشناسند
 • مدرک زبان آیلتس، تافل یا PTE مطابق حداقل های دانشکده یا بالاتر
 • پرداخت هزینه بررسی مدارک یا اصطلاحا application fee

ضرورت داشتن مدرک زبان آیلتس، تافل یا PTE

بسیار ضروری است که فرد سطح زبان انگلیسی بسیار خوبی داشته باشد تا بتواند در کنفرانس ها، دوره های کارآموزی و آزمون های ترم و نیم ترم دانشگاه نتایج خوبی را اخذ نماید. اگر انگلیسی زبان اول فرد متقاضی است لازم است پاسپورت یک کشور انگلیسی زبان یا مدرک دال بر اقامت بلند مدت (حداقل 10 سال) در یکی از کشورهای انگلیسی زبان را ارائه دهد و علاوه بر این ها فرد می بایست دوره دبیرستان یا دانشگاه را در مدارس انگلیسی زبان گذرانده باشد.

سایر افراد نیز لازم است مدرک آیلتس، تافل یا PTE مطابق با حداقل های در نظر گرفته شده از سوی دانشکده موردنظر برای مقطع تحصیلی انتخابی را ارائه دهند البته با توجه به فضای رقابتی و درخواست های فراوان به منظور اخذ پذیرش از دانشگاه سیدنی استرالیا، بهتر است برای بالاتر رفتن شانس، در خصوص مدرک زبان و سایر مدارک خواسته شده، فرد حتی شرایط بهتری نسبت به حداقل های اعلامی داشته باشد.

در مقاله پیش رو که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده، اطلاعاتی در خصوص تحصیل در استرالیا و به طور خاص تحصیل در دانشگاه سیدنی ارائه شد که امید است مطالعه آن مفید بوده باشد. متقاضیان باید پیش از ورود تمامی شرایط را بررسی کنند به عنوان مثال استرالیا به فردی که ویزای تحصیلی دارد در غالب موارد ویزای همراه نمی دهد و نتیجتا همراه تنها با ویزای توریستی استرالیا می تواند از وی دیدن کند و لازم به ذکر است که ویزاهای توریستی قابلیت تبدیل به انواع دیگر ویزا را ندارند.

سوالات پرتکرار در خصوص تحصیل در دانشگاه سیدنی استرالیا :

 • آیا ورود به دانشگاه سیدنی سخت است؟ نرخ پذیرش تخمینی حدودا 30٪ درخوست های ارسال شده به این دانشگاه است. دانشگاه سیدنی به عنوان اولین دانشگاه در استرالیا یکی از سخت گیرترین دانشگاه ها برای ورود به است.
 • شرط معدل برای ورود به دانشگاه سیدنی چیست؟ دانشگاه سیدنی در استرالیا از دانشجویان می خواهد که حداقل GPA 3 را ارائه نمایند تا شانس بالایی برای اخذ پذیرش در دانشگاه سیدنی داشته باشند.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *