ویزای تحصیلی

دانشگاه bocconi ایتالیا

دانشگاه bocconi ایتالیا

دانشگاه bocconi ایتالیا از جمله دانشگاه های تازه تاسیس این کشور است که ابتدای قرن 20 در شهر میلان بنا گشت. این دانشگاه به دلایل مختلف مورد توجه بوده است به عنوان مثال اولین دانشگاه ایتالیایی است که در رشته اقتصاد دوره های تحصیلی ارائه کرده است و همواره نقش مهمی در اقتصاد ایتالیا داشته است. دانشگاه bocconi ایتالیا پس از گذشت بیش از یک قرن از تاسیس، همچنان به ارزش های اولیه خود وفادار است و یک دانشگاه دموکرات و تحقیق محور است می باشد. در مقاله پیش رو که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده، اطلاعات بیشتری راجع به دانشگاه bocconi ایتالیا، برای علاقه مندان به تحصیل در این کشور، ارائه گشته است.

آشنایی با دانشگاه bocconi ایتالیا

دانشگاه bocconi ایتالیایک دانشگاه دولتی است که در سال 1902 در شهر میلان ایتالیا توسط یک تاجر سخاوتمند به نام Ferdinando Bocconi تاسیس شد و خصوصا در زمینه تجارت، اقتصاد و حقوق بین دانشجویان بین المللی نیز بسیار شهرت دارد. همچنین باید افزود که اقتصاد، مدیریت و برنامه های مالی از جمله بهترین رشته های دانشگاه bocconi ایتالیا در کل دنیا هستند. دانشگاه های مختلف دنیا همواره با توجه به معیارهای مختلف طبقه بندی می شوند و از جمله این معیارها می توان به تعداد دانشجویان بین المللی هر دانشگاه، امکانات رفاهی و سطح آموزشی آن اشاره کرد. دانشگاه bocconi ایتالیا نیز طی سال های پی در پی همواره جایگاه جهانی نسبتا خوبی داشته است و از نظر طبقه بندی جهانی تهیه شده توسط U.S. News and World Report رتبه دانشگاه bocconi ایتالیا در سال 2020، 591 بوده است.

شهریه دانشگاه bocconi ایتالیا نیز با توجه به مقطع تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) و طبق رشته انتخابی افراد (مدیریت بازرگانی، حقوق و غیره) متفاوت است اما به طور متوسط سالیانه 12186€ (یورو) می باشد. در واقع بر خلاف تصور رایج ایتالیا نظام تحصیلی رایگان ندارد و تنها برخی دانشگاه های آن از جمله دانشگاه turin، شهریه نسبتا کمی دریافت می کنند. در واقع اگر قرار باشد به لحاظ هزینه تحصیل و زندگی، ایتالیا با برخی کشورهای اروپایی دیگر از جمله مجارستان مقایسه شود، مشخص می گردد که تحصیل در مجارستان اگرچه رایگان نیست اما از ایتالیا خیلی کم هزینه تر خواهد بود.

آشنایی با دانشگاه bocconi ایتالیا

اخذ بورسیه از دانشگاه bocconi ایتالیا

تحصیل در آلمان، فرانسه و تعداد معدودی دیگر از کشورهای اروپایی رایگان است اما ایتالیا علی رغم این که نظام تحصیلی رایگان ندارد به دلیل ارائه طیف وسیعی از بورسیه های تحصیلی به دانشجویان ایتالیایی و دانشجویان بین المللی، بسیار محبوب است. دانشگاه bocconi ایتالیا نیز تا سقف 6000€ (یورو) بورسیه تحصیلی اعطا می کند که به دانشجویان ممتاز اعطا می گردد و معیار آن موارد مختلف از جمله نمرات تحصیلی، نمره زبان، مقالات ISI، فعالیت های داوطلبانه، موفقیت های غیرتحصیلی از جمله کسب مدال های ورزشی و غیره است. دانشجویان دانشگاه خصوصی بوکونی قادر به استفاده از بورس های استانی نخواهند بود.

البته این رقم تنها بخشی از شهریه را پوشش می دهد و مابقی شهریه باید از قبل تهیه شده باشد، همچنین دانشجویان به منظور تامین هزینه های زندگی خود می توانند به صورت پاره وقت مشغول به کار شوند. در ادامه هزینه زندگی در ایتالیا در سال 2020 بیان شده است منتهی پیش از آن توجه متقاضیان زندگی در این کشور را به نمودار درصد تورم در ایتالیا جلب می نماییم تا افزایش سالیانه هزینه زندگی در ایتالیا را برای سال های بعدی تحصیل خود بتوانند تخمین بزنند.

درصد تورم سالیانه در ایتالیا طی چند سال اخیر

هزینه زندگی در ایتالیا

اگرچه زندگی در ایتالیا همانند مجارستان، ترکیه، هند، ارمنستان یا اوکراین کم هزینه نیست اما ایتالیا در گروه کشورهای گران قیمت دنیا از جمله برمودا، سوئیس، نروژ، لیختن اشتاین، موناکو، استرالیا، نیوزلند، انگلستان و ایالات متحده آمریکا نیز قرار نمی گیرد. البته باید خاطر نشان کرد که میزان هزینه زندگی در هر کشوری بستگی به تعداد افراد خانوار، محل اقامت و سبک زندگی فرد دارد و زندگی یک نفر در ایتالیا ماهیانه حدود 1050€ (یورو) است. البته دانشجویان در صورت تهیه خوابگاه های دانشجویی یا اجاره اشتراکی منزل با دانشجویان دیگر و به طور کلی صرفه جویی در سایر هزینه ها می توانند هزینه زندگی خود را به ماهی 750€ (یورو) نیز کاهش دهند.

محاسبه ریز هزینه های زندگی در کشور ایتالیا

به منظور محاسبه دقیق تر هزینه ها برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه bocconi ایتالیا یا سایر دانشگاه های این کشور را دارند، جدول ذیل بر اساس قیمت های سال 2020 تهیه شده است:

اقلام و خدماتقیمت (یورو)
یک وعده غذایی در رستوران ارزان قیمت15.00
یک وعده غذایی در شعب مک دونالد8.00
یک بطری آب معدنی1.01
یک بطری یک لیتری شیر1.14
یک کیلوگرم برنج سفید1.93
یک قالب 500 گرمی نان1.60
یک شانه 12 تایی تخم مرغ2.71
بلیت یک طرفه وسایل نقلیه عمومی1.50
بلیت ماهیانه وسایل نقلیه عمومی35.00
برای حق عضویت ماهیانه باشگاه ورزشی آپارتمان 85 متری159.96
خدمات ماهیانه آب، برق و غیره48.50
بلیت یک صندلی در سینما8.50
اجاره ماهیانه یک آپارتمان یک خوابه617.41
اجاره ماهیانه یک آپارتمان سه خوابه1108.95

در مقاله بالا اطلاعاتی راجع به دانشگاه bocconi ایتالیا ارائه گشت و مشخص شد تحصیل در این دانشگاه و زندگی در ایتالیا تقریبا کم هزینه است. البته در حال حاضر تحصیل در مجارستان، فرانسه، سوئد و غیره هر کدام به دلایل مختلف طرفداران بیشتری دارد به عنوان مثال مجارستان کشور نسبتا ارزانی است که تحصیل در دانشگاه های آن سالیانه 2000€ تا 8000€ (یورو) هزینه در برخواهد داشت و متوسط هزینه ماهیانه زندگی در آن نیز 450€ تا 510€ (یورو) می باشد. به منظور کسب اطلاعات راجع به تحصیل در ایتالیا، مجارستان و کشورهای متعدد دیگر، علاقه مندان می توانند با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل کنند تا شرایط آن ها نیز توسط کارشناسان مهاجرتی موسسه بررسی گردد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *