مهاجرت تحصیلی ایتالیا

دانشگاه Foscari ایتالیا

دانشگاه Foscari ایتالیا

دانشگاه Foscari ایتالیا دانشگاهی دولتی است که در شهر ونیز واقع گردیده است و هم به دلیل سطح بالای آموزش و هم به خاطر زیبایی های شهر ونیز، بسیار محبوب است. اگرچه اقتصادهای قدرتمندتری در اروپا همچون سوئیس، آلمان، سوئد و غیره وجود دارند اما به دلایل مختلف برخی افراد ترجیح می دهند علی رغم آمار بیکاری نسبتا بالاتر و رفاه اجتماعی کمتر، ایتالیا را برای تحصیل و زندگی انتخاب کنند. به عنوان مثال سوئیس در سال 2022 پس از برمودا، دومین کشور گران دنیا شناخته شده است و اخذ ویزای تحصیلی آلمان از ایران فرآیند طولانی مدتی است. در حالی که ایتالیا هم نسبت به سوئیس بسیار ارزان است و هم اخذ ویزای تحصیلی آن از آلمان راحت تر و سریع تر می باشد. در مقاله پیش رو که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه گردیده است اطلاعاتی راجع به دانشگاه Foscari ایتالیا بیان شده است.

  • شرایط تحصیل در دانشگاه فوسکاری چیست؟
  • آیا دانشگاه فوسکاری از دانشگاه های برتر این کشور است؟
  • فرآیند پذیرش در این دانشگاه چگونه است؟
  • هزینه تحصیل در کشور ایتالیا چقدر است؟
  • آیا دانشگاه فوسکاری امکان تحصیل به زبان انگلیسی را نیز ارائه می کند؟

آشنایی با دانشگاه Foscari ایتالیا

دانشگاه Foscari ایتالیا یک دانشگاه دولتی است که در سال 1868 در شهر بسیار زیبای ونیز تاسیس گشته است. البته این مکان ابتدائا موسسه کوچکی بود و صد سال بعد یعنی از 1968 تبدیل به دانشگاه شد و در حال حاضر بیش از 21000 دانشجو دارد که در رشته ها و مقاطع مختلف مشغول به تحصیل می باشند. این دانشگاه به دلایل مختلف از جمله سطح علمی و شهری که در آن واقع شده همواره مورد توجه ایتالیایی ها و دانشجویان بین المللی قرار داشته است اما مهم ترین دلیل رقابتی بودن اخذ پذیرش از آن و پرطرفدار بودن آن فرصت های شغلی بی شمار پس از فارغ التحصیلی از آن است.

در واقع دانشگاه Foscari ایتالیا این فرصت را فراهم می کند تا دانشجویان ممتازش به طور مستقیم با شرکت های ایتالیایی و بین المللی ارتباط برقرار کنند. یعنی علاوه بر این که افراد حین تحصیل در آن می توانند کارگاه ها آموزشی مختلف از جمله کارگاه های کارآفرینی شرکت نمایند و علاوه بر دانش تئوری، مهارت های عملی فراوانی نیز به دست می آورند، پس از اتمام تحصیلات نیز توسط دانشگاه به شرکت های مهم و بزرگ معرفی می شوند. دانشگاه Foscari ایتالیا به همین دلیل و همچنین بخاطر سطح علمی بالا در سال 2019 موفق شد جایزه جهانی رضایت دانشجویی (The Global Student Satisfation) را اخذ نماید.

رنکینگ دانشگاه Foscari ایتالیا

رنکینگ دانشگاه Foscari ایتالیا

اگرچه دانشگاه های متعدد دیگری در ایتالیا هستند که جزو 200 دانشگاه برتر دنیا می باشند اما از آن جایی که اخذ پذیرش از آن ها خیلی دشوار است، دانشگاه Foscari ایتالیا مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. البته طبقه بندی های جهانی مختلفی وجود دارد که هر کدام معیارهای متفاوتی برای رتبه بندی دانشگاه های دنیا دارند اما دو تا از معروف ترین آن ها رنکینگ جهانی QS و همچنین رنکینگ آموزش عالی تایمز (Times Higher Education) می باشد که در جدول ذیل بیان شده اند:

سالرتبه مطابق طبقه بندی Timesرتبه مطابق طبقه بندی QS
2018501701
2019601751
2020601751
2021601751
2022701701

شهریه دانشگاه Foscari ایتالیا

اگرچه بین برخی افراد ایتالیا برای داشتن نظام تحصیلی رایگان معروف است اما حقیقت این است که بر خلاف تحصیل در آلمان، فرانسه و چند کشور معدود دیگر، نظام آموزشی ایتالیا رایگان نیست. منتهی تحصیل در دانشگاه های دولتی ایتالیایی بسیار کم هزینه است و همواره امکان اخذ بورسیه های متعدد تحصیلی نیز وجود دارد در نتیجه انتخاب ایتالیا تقریبا مفرون به صرفه است. البته باید توجه اشت شهریه دانشگاه Foscari ایتالیا با توجه به رشته ای که دانشجو در آن به تحصیل می پردازد متفاوت است منتهی متوسط شهریه سالیانه در این دانشگاه توسط نمودار ذیل نشان داده شده است:

متوسط شهریه سالیانه دانشگاه Foscari ایتالیا

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه فوسکاری ایتالیا

بر کسی پوشیده نیست که هر رشته ای در هر مقطع تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) مدارک مختص خود را می خواهد و این مرحله یعنی اخذ پذیرش جزییات و پیچیدگی زیادی دارد. اما به طور کلی مهم ترین مدارکی که برای اخذ پذیرش از دانشگاه Foscari ایتالیا در سال 2022 مورد نیاز است عبارت هستند از:

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه Foscari ایتالیاتوضیحات
رزومهرزومه فرد که باید دربرگیرنده موفقیت های تحصیلی و غیرتحصیلی فرد از جمله کسب مدال ورزشی و غیره باشد.
ترجمه رسمی مدارکتمامی مدارکی که در رزومه به اخذ آن ها اشاره شده از جمله مدرک تحصیلی فرد باید ترجمه رسمی شوند.
ترجمه رسمی ریز نمراتریز نمرات آخرین مقطع تحصیلی فرد لازم است ترجمه رسمی شوند.
مدرک زبانبا توجه به مقطع و رشته تحصیلی مدرک زبان ایتالیایی یا انگلیسی لازم است.
توصیه نامهاساتید مقطع قبلی که دانشجو را به خوبی می شناسند باید توصیه نامه ای بنویسند.
انگیزه نامهانگیزه نامه یا motivational letter لازم است توسط خود دانشجو نگارش شود نه متن های آماده
هزینه بررسی مدارکهزینه بررسی مدارک دانشگاه Foscari ایتالیا یا اصطلاحا application fee می بایست پرداخت گردد.

هزینه های زندگی در ایتالیا

در مقاله ای که از نظر گذرانده شد اطلاعاتی راجع به دانشگاه Foscari ایتالیا بیان گردید تا دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در این دانشگاه باید به آن توجه داشته باشند. البته دانشجویان بین المللی همچنین دغدغه پیدا کردن کار دارند چرا که کار نیمه وقت دانشجویی باعث می شود بتوانند بخشی از هزینه ماهیانه زندگی در ایتالیا را که بین 750€ تا 1050€ (یورو) را بپردازند. همچنین پس از فارغ التحصیلی نیز با پیدا کردن کار می توانند اقامت خود را در ایتالیا تمدید نمایند هرچند این امر به دلیل آمار بیکاری 9.9% این کشور کمی دشوار است خصوصا برای کسانی که به زبان ایتالیایی تسلط ندارند.

این در حالی است که کار در آلمان بسیار ساده تر پیدا می شود و متوسط درآمد ماهیانه افراد در آلمان نیز از ایتالیا بیشتر است، چرا که آمار بیکاری در این کشور تنها حدود 3% است. البته این مبحث بسیار مفصل است و علاقه مندان به زندگی در ایتالیا و یا آلمان می توانند به منظور به دست آوردن اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط خود با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل کنند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *