ویزای تحصیلی

دانشگاه Padua ایتالیا

دانشگاه Padua ایتالیا

دانشگاه Padua ایتالیا از جمله دانشگاه های محبوب در میان علاقمندان به تحصیل در این کشور است که به لحاظ سطح علمی و آموزشی نیز جایگاه خوبی دارد. ایتالیا طی سال های گذشته یکی از مقاصد کسانی بوده که تمایل داشته اند با پرداخت هزینه های کم مهاجرت کنند چرا که بورسیه های مختلفی با خارجی ها ارائه می دهد. به علاوه هزینه های زندگی در ایتالیا اگرچه همچون مجارستان یا اوکراین ارزان نیست اما همانند کشورهای گران قیمت اروپایی از جمله سوئیس و نروژ نیز نمی باشد. در مقاله پیش رو که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده اطلاعاتی راجع به دانشگاه Padua ایتالیا ارائه گردیده است. همچنین از آن جایی که یکی دیگر از کشورهای پرطرفدار نزد ایرانیان برای تحصیل، سوئد است در انتهای مقاله زندگی در ایتالیا و سوئد با یک دیگر مقایسه خواهند شد.

 • شرایط دریافت پذیرش از دانشگاه پادوا چیست؟
 • آیا دانشگاه پادور هزینه های کمی برای تحصیل دارد؟
 • بهترین رشته های تحصیلی در این دانشگاه کدامند؟
 • آیا دریافت پذیرش از این دانشگاه سخت است؟
 • دانشگاه پادوا از نظر جهانی چه اعتباری دارد؟

آشنایی با دانشگاه Padua ایتالیا

دانشگاه Padua ایتالیا یکی از قدیمی ترین و بهترین دانشگاه های ایتالیایی است که دانشجویان را هم به لحاظ شیوه های مدرن و برتر آموزشی و هم به لحاظ آشنایی با پایه های فرهنگی و تاریخی کشور ایتالیا آموزش می دهد. دانشگاه Padua ایتالیا در شهر پادوآ قرار گرفته، در سال 1222 میلادی تاسیس شده و دومین دانشگاه قدیمی ایتالیا و پنجمین دانشگاه قدیمی دنیا می باشد و مطابق طبقه بندی ARWU بهترین دانشگاه ایتالیایی شناخته شده است. رتبه جهانی این دانشگاه نیز 160 بوده است این یعنی اگرچه اخذ پذیرش از دانشگاه Padua ایتالیا به دلیل سطح علمی بالا و زیاد بودن تعداد متقاضیان دشوار است اما فارغ التحصیل شدن از این دانشگاه می تواند امتیاز بسیار مثبتی در رزومه افراد باشد.

شهریه دانشگاه Padua ایتالیا

همانند سایر دانشگاه های دنیا میزان شهریه پرداختی به دانشگاه Padua ایتالیا متناسب با رشته انتخابی، مقطع تحصیلی و تعداد سال های تحصیل متفاوت است. البته قالب رشته ها در ایتالیا در مقطع لیسانس 4 سال، در مقطع فوق لیسانس 2 سال و در مقطع دکتری 3 تا 4 سال به طول می انجامند این در حالی است که کارشناسی در انگلستان 3 ساله و در هندوستان و عمان 5 ساله می باشد. شهریه سالیانه در دانشگاه Padua ایتالیا نیز به عوامل گفته شده بستگی دارد اما به طور متوسط سالیانه 2501.38€ (یورو) است.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه Padua ایتالیا

برای اخذ پذیرش از دانشگاه Padua ایتالیا مدارک متعددی مورد نیاز است که بخشی از آن ها به شرح ذیل است:

 • رزومه که باید شامل موفقیت های تحصیلی و غیرتحصیلی فرد از جمله فعالیت های خیریه و داوطلبانه وی باشد
 • ترجمه رسمی مدارک ذکر شده در رزومه از جمله مدرک تحصیلی (فارغ التحصیلان دانشگاه های دولتی باید مدرک خود را آزاد کنند)
 • ترجمه رسمی ریز نمرات آخرین مقطع تحصیلی
 • مدرک زبان (در مقطع کارشناسی زبان ایتالیایی در مقاطع بالاتر یا زبان ایتالیایی یا زبان انگلیسی)
 • توصیه نامه دو تن از اساتید مقطع قبلی
 • مقاله ISI (دانشجویانی که می خواهند در مقطع دکتری پذیرش بگیرند علاوه بر این که باید آیلتس 7 به بالا داشته باشند می بایست رزومه خیلی درخشانی نیز ارائه دهند و مقالات ISI داشته باشند)
 • انگیزه نامه یا Motivational letter که لازم است خود دانشجو شخصا آن را نگارش کند در غیر این صورت دانشگاه Padua ایتالیا متوجه خواهد شد و نمره منفی به فرد داده می شود
 • پرداخت هزینه بررسی مدارک به دانشگاه Padua ایتالیا

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه Padua ایتالیا

کار ضمن تحصیل در دانشگاه Padua ایتالیا

هزینه زندگی در ایتالیا زیاد نیست اما با توجه به نرخ ارز غالب دانشجویان بین المللی ترجیح می دهند حین تحصیل در دانشگاه Padua ایتالیا نیز مشغول به کار باشند. البته باید توجه داشت که کسانی که تنها در دوره های زبان این دانشگاه شرکت کرده اند اجازه کار ندارند مگر در ایام تعطیل و دانشجویان دانشگاه Padua ایتالیا نیز در مقطع کارشناسی تنها 10 ساعت در هفته، در مقطع کارشناسی ارشد 20 ساعت در هفته و در مقطع دکتری تا 30 ساعت در هفته اجازه کار دارند. کار ضمن تحصیل در دانشگاه Padua ایتالیا به دو صورت است: کار در محیط دانشگاه که بیشتر به صورت کمک به اساتید در فعالیت های پژوهشی است و کار خارج از محیط دانشگاه. نکته قابل توجه این است که برای مشغول شدن به کار دسته دوم یعنی کار خارج از محیط دانشگاه، دانشجو باید از قبل اجازه کار دریافت کند.

مقایسه تحصیل در ایتالیا و سوئد

تحصیل در سوئد نیز در سال 2020 جزو گزینه های پرطرفدار بین ایرانیان است و یکی از دلایل آن این است که سوئد از جمله معدود کشورهایی است که بعضا ویزای همراه نیز برای دانشجو صادر می کند. یعنی اگر کسانی که می خواهند در دانشگاه Padua ایتالیا تحصیل کنند متاهل باشند ناچارند هر دو همزمان از این دانشگاه پذیرش بگیرند زیرا ایتالیا ویزای همراه به دانشجو نمی دهد. این در حالی است که در صورت وجود یک سری شرایط از جمله تمکن مالی لازم سوئد برای دانشجو ویزای همراه نیز صادر می کند و همراه دانشجو اجازه کار هم دارد.

نکته قابل توجه دیگر راجع به سوئد شرایط اقتصادی و سطح درآمد در این کشور است در واقع کشور سوئد صاحب یکی از قدرتمندترین اقتصادهای دنیا است و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند با پیدا کردن کار مناسبی ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند و اقامت خود را در سوئد تمدید کنند. این در حالی است که آمار بیکاری در ایتالیا بالاست و دانشجویان بین المللی شانس کمی برای پیدا کردن کار دارند چه ضمن تحصیل و چه پس از فارغ التحصیلی. در نمودار پایین آمار بیکاری در دو کشور سوئد و ایتالیا طی چند سال به منظور بررسی دقیق تر، با هم مقایسه شده اند:

مقایسه درصد بیکاری در دو کشور ایتالیا و سوئد در سالهای اخیر

مقایسه هزینه تحصیل در ایتالیا، سوئد و مجارستان

هزینه تحصیل و زندگی در سوئد به مراتب بیشتر از ایتالیا می باشد، اما کسانی که علاقه مند به تحصیل با هزینه پایین در حوزه اتحادیه اروپا هستند گزینه های دیگری نیز پیش رو دارند. به عنوان مثال هزینه تحصیل در مجارستان نیز پایین است و با توجه به رشته و مقطع تحصیلی سالیانه 2000€ (یورو) تا 8000€ (یورو) خواهد بود. در ضمن زندگی در مجارستان از ایتالیا بسیار ارزان تر است یعنی در حالی که هزینه ماهیانه زندگی در ایتالیا به طور متوسط بین 710€ (یورو) تا 1100€ (یورو) است زندگی در مجارستان ماهیانه بین 400€ (یورو) تا 600€ (یورو) هزینه خواهد داشت.

در مقاله بالا اطلاعاتی راجع به دانشگاه Padua ایتالیا به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های دنیا، ارائه شد و در نهایت شرایط کاری و تحصیلی در سوئد و ایتالیا با هم مقایسه گشت تا متقاضیان بتوانند به انتخاب بهتری دست زنند. علاقه مندان به تحصیل در ایتالیا، سوئد، مجارستان و غیره می توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط خود با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل کنند.

3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *