ویزای تحصیلی

شرایط اعزام دانشجو به دومینیکا

شرایط اعزام دانشجو به دومینیکا

اخیرا شرایط اعزام دانشجو به دومینیکا بواسطه فراهم شدن امکانات آموزشی استاندارد و حمایت های دولتی از زیرساخت های آموزشی، امکان پذیر می باشد. متقاضیان می توانند با شرایط آسان پذیرش تحصیلی در هر 3 مقطع تحصیلی به دومینیکا اعزام شوند. اما شرایط لازم برای اعزام دانشجوی خارجی به دومینیکا شامل ثبت نام و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور و در ادامه اخذ ویزای تحصیلی دومینیکا می باشد.

دومینیکا جزیره ای کوچک و کوهستانی اما بسیار زیبا و دیدنی در دریای کارائیب می باشد. روسئو پایتخت و پورت موث از بزرگترین شهرهای کشور دومینیکا محسوب می گردد. دومینیکا فقط به سبب وجود جاذبه های توریستی همانند دریاچه جوشان، پارک ملی، کوه های آتش فشانی و جنگل های بارانی خود معروف نمی باشد. بلکه تحصیل در این کشور انگلیسی زبان با وجود امتیازات بورسیه تحصیلی و کار دانشجویی نیز می تواند به نوبه خود جذاب باشد. برای کسب اطلاعات تکمیلی درباره دومینیکا با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

چالش های اساسی در شرایط اعزام دانشجو به دومینیکا

همانند اغلب کشورهای مدرن جهان، شرایط اعزام دانشجو به دومینیکا در کنار مزیت های بی شماری که برای اتباع کشورهای خارجی به همراه دارد، دارای چالش های متعددی نیز در زمینه های مختلف می باشد. به عبارت دیگر، تمامی اتباع کشورهای خارجی که به دنبال فرآیند اعزام دانشجو به دومینیکا هستند، باید در کنار مزیت های بی شمار این کشور چالش های متعدد در این زمینه را نیز به خوبی مورد بررسی قرار دهند. در غیر این صورت با مشکلات گسترده ای در طول تحصیل در دومینیکا مواجه خواهند شد.

برای آشنایی بیشتر با چالش های موجود در شرایط اعزام دانشجو به دومینیکا، به لیست زیر مراجعه فرمایید:

 • به طور کلی انتظار می رود که دانشگاه های دومینیکا با وجود ارائه آموزش های پیشرفته جهانی، شهریه نسبتا بالایی را از دانشجویان بین المللی تقبل کنند.
 • هزینه زندگی در دومینیکا، به نسبت اغلب کشورهای اروپایی و آمریکایی نسبتا بالاتر خواهد بود. به عبارت دیگر، هزینه زندگی یکی از بزرگترین چالش های اعزام دانشجو به دومینکا می باشد.
 • تعاملات کلاسی در دومینیکا ممکن است اولین تعامل دانشجویان اعزامی با افراد با پیشینه و فرهنگ های مختلف در این کشور باشد. برقراری ارتباط با شهروندان دومینیکا کار بسیار دشواری می باشد.

شرایط تحصیل در دومینیکا 2023

با اینکه دانشگاه های دومینیکا در عرصه جهانی دارای رتبه های برتری نمی باشند اما این دانشگاه ها در منطقه کارائیب مخصوصا در رشته های خاص همانند رشته های پزشکی معروف هستند. دولت دومینیکا با سرمایه گذاری های کلان خود در امر آموزش عالی این کشور تلاش فراوانی انجام داده است تا دومینیکا را جزو مقاصد تحصیلی جذاب برای دانشجویان خارجی تبدیل سازد. از مزایای تحصیل در دومینیکا در 2023 می توان به ارائه برنامه های تحصیلی مختلف، تحصیل به زبان انگلیسی، دسترسی به بورس یا کمک هزینه تحصیلی، شرایط پذیرش آسان و روند مهاجرتی راحت، کار دانشجویی و… اشاره کرد.

عنوان دانشگاهیمحلنوع دانشگاه دوره های تحصیلی
دانشگاه ال سینت (ASUDOM)روسئوخصوصیپزشکی M.D چهار ساله (تحصیلات تکمیلی) و پنج ساله (مخصوص فارغ التحصیلان دبیرستانی)، دوره کارشناسی پرستاری (BScN) و دوره های PhD ایمونولوژی و میکروبیولوژی
دانشگاه نیو ورلدروسئوخصوصیدوره های کاردانی 2 ساله و کارشناسی 3 ساله در رشته مدیریت بازرگانی بین المللی
دانشگاه بین المللی تحصیلات تکمیلیپورت موسخصوصیدوره های کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های علوم پایه و مهندسی

شرایط لازم برای اعزام دانشجو به دومینیکا

دلایل اعزام دانشجو به دومینیکا

تمامی کشورهایی که به دنبال فرآیند اعزام دانشجو به دومینیکا هستند، با دلایل گوناگونی دست به این کار می زنند. سالانه بیش از صدها تبعه خارجی از کشورهای مختلف تحصیل در دومینیکا را برای آینده تحصیل خود انتخاب می کنند. که این امر بیشتر به دلیل رشد بی سابقه این کشور در حوزه آموزش می باشد. علاوه بر این مردم دومینیکا ملیتی پیشرفته، چندفرهنگی با دیدی باز هستند، که اغلب مهاجران را از کشورهای مختلف به کشور خود جذب می کنند. به طور کلی اعزام دانشجو به دومینکا بهترین انتخاب برای افرادی است که به دنبال تفریح در کنار تحصیل هستند.

در جدول زیر می توانید مهمترین دلایل اعزام دانشجو به دومینیکا را مشاهده فرمایید:

مهمترین دلایل اعزام دانشجو به دومینیکاتوضیحات
کشوری مناسب برای تحقیق و پژوهشدومینیکا از دیرباز به یک مقصد عالی برای تحقیق و آموزش عالی شناخته شده است. دومینیکا یکی از مواردی است که حتما باید از آن بازدید کرد.
بورسیه های تحصیلی متنوعیکی از اصلی ترین دلایل اعزام دانشجو به دومینیکا، ارائه بورسیه های متنوع تحصیلی توسط دولت و دانشگاه های این کشور به دانشجویان بین المللی می باشد.
هزینه تحصیلهزینه تحصیل در دومینیکا به ویژه در بخش شهریه بسیار مقرون به صرفه است. دانشجویان می توانند تحصیل رایگان را در دانشگاه های دولتی این کشور تجربه کنند.
آموزش با کیفیت بالااغلب دانشگاه های دومینیکا از برنامه درسی مستقر در ایالات متحده آمریکا پیروی می کنند. که این موضوع به دانشجویان اعزامی این اطمینان را می دهد که بهترین ها در این کشور مطالعه کنند.

چالش های اساسی اعزام دانشجو به دومینیکا

همانند اغلب کشورهای مدرن جهان، اعزام دانشجو به دومینیکا نیز در کنار مزیت های بی شماری که برای اتباع کشورهای خارجی به همراه دارد، دارای چالش های متعددی نیز در حوزه های گوناگون می باشد. بنابراین دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در این کشور را دارند، باید قبل از آغاز فرآیند اعزام دانشجو به دومینیکا، چالش های اساسی موجود در این زمینه را به خوبی مورد بررسی قرا دهند. زیرا در غیر این صورت با مشکلات گسترده ای در حوزه های مختلف مواجه خواهند شد.

برخی از مهمترین چالش هایی که دانشجویان اعزامی در طول مهاجرت به دومینیکا با آن مواجه هستند عبارت اند از:

 • کمبود امکانات آموزشی
 • موانع زبان
 • هزینه تحصیل
 • محدودیت های کار برای دانشجویان

شرایط لازم برای اعزام دانشجو به دومینیکا

تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در دومینیکا شامل دوره های کارشناسی (3-4 سال)، کارشناسی ارشد (1-2 سال) و دکتری (4 سال) برای کلیه متقاضیان خارجی فراهم است. اما شرایط اعزام دانشجو به دومینیکا بسیار ساده و آسان است. روش ثبت نام و اخذ پذیرش به صورت آنلاین و از طریق سایت خود دانشگاه های سه گانه دومینیکا میسر می باشد. اما از مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش از دانشگاه های دومینیکا می توان به ارائه آخرین مدرک تحصیلی، پاسپورت معتبر، مدارک شناسائی، مدرک زبان انگلیسی، توصیه نامه و انگیزه نامه و نیز ارائه نمره آزمون های GRE یا GMAT برای متقاضیان تحصیلات تکمیلی اشاره نمود.

ویزا جزئی از شرایط اعزام دانشجو به دومینیکا

تنها اخذ پذیرش از دانشگاه تضمین کننده ورود شما و اقامت قانونی در دومینیکا محسوب نمی شود. برای موفقیت در فرآیند اعزام دانشجو به دومینیکا، افراد نیازمند اخذ ویزای تحصیلی دومینیکا می باشند و این کار صرفا از طریق ثبت درخواست در سفارت دومینیکا برای متقاضیان عملی می باشد. در واقع، دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در دوره های تحصیلی تمام وقت دومینیکا نیازمند اخذ ویزای تحصیلی این کشور هستند. شرط اصلی برای دریافت این ویزا نیز داشتن نامه پذیرش از دانشگاه دومینیکا است. اما مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی دومینیکا عبارتند از:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • پاسپورت معتبر و 2 قطعه عکس پاسپورتی
 • صورت حساب بانکی برای تایید تمکن مالی
 • دعوت نامه یا نامه پذیرش از دانشگاه دومینیکا
 • گواهی ازدواج و شناسنامه متقاضی

لازم است در این مورد نیز دقت داشته باشید که کلیه مدارک لازمه برای دریافت ویزای تحصیلی دومینیکا قبل از ارسال باید به زبان انگلیسی ترجمه و به تایید رسیده باشد. توصیه می شود که از مشاوره های تلفنی یا حضوری موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برخوردار شوید.

پرتکرارترین سوالات اعزام دانشجو به دومینیکا

در این بخش به مهم ترین سوالات شما پاسخ می دهیم:

 • شرایط لازم برای اعزام دانشجو به دومینیکا چه مواردی است؟ تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در دومینیکا شامل دوره های کارشناسی (3-4 سال)، کارشناسی ارشد (1-2 سال) و دکتری (4 سال) برای کلیه متقاضیان خارجی فراهم است. اما شرایط اعزام دانشجو به دومینیکا بسیار ساده و آسان است. روش ثبت نام و اخذ پذیرش به صورت آنلاین و از طریق سایت خود دانشگاه های سه گانه دومینیکا میسر می باشد. اما از مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش از دانشگاه های دومینیکا می توان به ارائه آخرین مدرک تحصیلی، پاسپورت معتبر، مدارک شناسائی، مدرک زبان انگلیسی، توصیه نامه و انگیزه نامه و نیز ارائه نمره آزمون های GRE یا GMAT برای متقاضیان تحصیلات تکمیلی اشاره نمود.
 • مهمترین دلایل اعزام دانشجو به دومینیکا کدام اند؟ بورسیه های تحصیلی متنوع، هزینه تحصیل و آموزش با کیفیت بالا
4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *