مهاجرت کاری آفریقای جنوبی

مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

مهاجرت کاری به کشور آفریقای جنوبی
مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی
میانگین امتیاز 4.7 تعداد 3

مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی یکی از طرق مهاجرت و اخذ اقامت این کشور می ­باشد که یکی از مناسب ترین راه­ها نیز محسوب می­ گردد. مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق کار، مهاجرت از طریق ازدواج و غیره از جمله راه­های مهاجرت به این کشور آفریقایی می ­باشد، مهاجرت از طریق کار به آفریقای جنوبی نیاز به اخذ ویزای کار دارد که متقاضیان واجد شرایط قادر خواهند بود براحتی این ویزا را اخذ نمایند و از طریق کار برای اقامت دائم این کشور اقدام نمایند.

مدارک لازم ویزای کاری آفریقای جنوبی چیست؟

لیست مشاغل مورد نیاز کار آفریقای جنوبی کدام مشاغل است؟

شرایط کار در آفریقای جنوبی چگونه است؟

درباره آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی با کشورهای نامیبیا، بوتسوانا، زیمباوه، موزامبیک، سوازیلند و لسوتو هم مرز می­باشد و این کشور تاریخ متفاوت و گوناگونی نسبت به سایر کشورهای آفریقایی تجربه کرده است. این کشور تنها کشور در جهان است که دارای سه پایتخت می­باشد که شهر کیپ تاون بزرگترین پایتخت این کشور است و شهر پرتوریا پایتخت اداری آفریقای جنوبی محسوب می­شود و شهر بلوم فونتین، پایتخت قضائی کشور آفریقای جنوبی به شمار می ­آید.

این کشور دارای دو مجلس و 9 استان می­ باشد، تولید ناخالصی در کشور آفریقای جنوبی حدود 6 میلیارد می­باشد که در بخش­های کشاورزی، صنعت و بخش خدمات تولید می شوند.  نرخ بیکاری در کشور آفریقای جنوبی حدود 2.2% است و نرم تورم در این کشور حدود 6% می­باشد. محصولات صادراتی کشور آفریقای جنوبی به شرح زیر می باشند:

طلا پلاتینیوم
الماس سنگ­ های آهنی و معدنی

محصولات وارداتی این کشور نیز به شرح زیر می­ باشند:

ماشین آلات و تجهیزات محصولات پتروشیمی مواد غذایی
مواد شیمیایی ابزارآلات علمی

جمعیت مردم کشور آفریقای جنوبی در حدود 44 میلیون می­باشد که حدود 80% مردم آفریقایی سیاه پوست هستند، همچنین واحد پول این کشور راند یا رند می ­باشند. هزینه زندگی در آفریقای جنوبی ماهیانه 900 دلار آمریکا برآورد میشود.

شرایط کار در آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی، از جمله مهمترین کشورهای انگلیسی زبان تحت حمایت قدرت­های اقصادی دنیا مانند کشورهای آمریکا و انگلیس می ­باشد. بنابراین اخذ ویزای کار این کشور، پروسه تخصصی محسوب می­شود که تنها متقاضیانی می­ توانند این ویزا را اخذ نمایند که آگاهی و اطلاعات دقیقی به قوانین مهاجرتی و کاری داشته باشند.

شروط لازم ویزای کاری آفریقای جنوبی مزایای این ویزا
سن زیر 45 سال ویزای دو ساله
حداقل داشتن مدرک لیسانس صدور همزمان ویزای همراهان
ستبقه کار 4 ساله بدون نیاز به مدرک زبان

به طور کلی وجود یک زیربنای اقتصادی مدرن در کنار یک بازار جهانی در حال ظهور در کشوری به مانند آفریقای جنوبی باعث به وجود آمدن فضایی قدرتمند برای رشد برنامه­ های تجاری، کارآفرینی و محیطی جوان با ظرفیت­های بالای سرمایه گذاری شده است. زندگی و کار در این کشور، فرصت مناسبی برای مهندسین، دانشجویان و کارآفرینیان می باشد، این کشور با بهره مندی از امکانات بهداشتی، آموزشی، ورزشی و تفریحی و علاوه بر این با هزینه­های پایین زندگی و سهولت دسترسی به کشورهای درجه یک، به یکی از کشورهای محبوب مهاجران کشورهای مختلف تبدیل شده است.

در مقاله مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی، به شرایط و مدارک مورد نیاز اخد ویزای کار پرداخته خواهد شد اما برای آگاهی از اطلاعات تکمیلی در این رابطه می­توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایید و از وکلا و مشاورین با تجربه این موسسه استفاده نمایید.

مزایای اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی

مهم ترین مزایای مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی و اخذ ویزای این کشور به شرح زیر می­ باشند:

 • دستیابی به بهترین خدمات مالی در سطح قاره آفریقا
 • دروازه ورود به قاره آفریقا
 • ثبات سیاسی
 • زبان انگلیسی زبان بودن مردم این کشور

زبان انگلیسی‌ در کلیه نواحی این کشور صحبت می­گردد و این کمک شایانی به متقاضیان بین المللی می­نمایدو نکته مهم این است که آیلتس جزو مدارک لازم برای ویزای کار این کشور نمی­باشد، اما به طور کلی یادگیری سطح مورد نیاز زبان، توصیه می­گردد.

راه اندازی کسب و کار در آفریقای جنوبی

یکی از راه های مهاجرت به آفریقای جنوبی و اخذ اقامت آفریقای جنوبی، سرمایه گذاری می­باشد، متقاضیان در صورت تمایل به راه اندازی کسب و کار یا سرمایه گذاری در این کشور می­بایست برای درخواست مجوز کسب و کار اقدام نمایند.

یکی از شرایط راه اندازی کسب وکار در این کشور، استخدام حداقل 5 نفر از شهروندان کشور آفریقای جنوبی است و باید این افراد را به خوبی آموزش دهید.  علاوه بر این، حداقل هزینه سرمایه گذاری در این کشور حدود 2.5 میلیون رند می­باشد، یکی دیگر از شرایط، تأیید یک حسابدار مجاز برای اثبات توانایی تأمین الزامات وزارت کشور درباره حداقل سرمایه گذاری می­باشد، متقاضیان بهتر است در ابتدا قبل از هر اقدامی، تحقیق نموده و سپس مقدمات مهاجرت به این کشور را فراهم نمایند.

مهاجرت کاری به کشور آفریقای جنوبی

انواع ویزای کار کشور آفریقای جنوبی

متقاضیان برای مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی نیازمند اخذ ویزا می­ باشند که انواع مختلف ویزای کار این کشور به شرح زیر می­ باشد:

ویزایی که اختصاص به افراد ماهر و مجرب دارد و آفریقای جنوبی شرایطی را آماده کرده تا متقاضی برای پیدا کردن کار مناسب به مدت سه ماه برا ی جست و جوی کار وارد خاک کشور آفریقای جنوبی شود، در صورت پیدا کردن کار مناسب مرتبط با رشته تحصیلی، ویزای متقاضی تمدید خواهد شد. ( Quota work permit )نوع دیگر ویزای کار مختص متقاضیانی می­باشد که دارای پیشنهاد کاری مناسب می­باشند و دعوت نامه کاری را قبل از مراجعه به سفارت دریافت نموده ­اند و سپس برای دریافت ویزای کار این کشور اقدام می­نمایند.

بعضی از ویزاهای دیگر کار، مختص متقاضیانی می­باشد که در حرفه و کار، بسیار ماهر و متخصص هستند و برای اخذ ویزای آفریقای جنوبی اقدام می­نمایند که اعتبار این نوع ویزا حدود سه سال می­باشد. (Exceptional skills work permit )

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی

در صورتی که ویزای کار کشور آفریقای جنوبی، همانند دیگر ویزاهای کار کشورهای مختلف، نیازمند مدرک زبان بود، دیگر به یک ویزای کار محبوب در بین متقاضیان خارجی تبدیل نمی­گردید. متقاضیان برای مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی و اخذ ویزای کار می­بایست مدارک و اسناد لازم را تهیه و ارائه نمایند. اسناد و مدارک لازم برای اخذ ویزای کار کشور آفریقای جنوب به شرح زیر می ­باشد:

 • شناسنامه
 • پاسپورت
 • تمامی مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • رزومه معتبر
 • مدرک عدم سو پیشینه
 • نامه اشتغال به کار
 • سند ازدواج یا سند طلاق در صورت وجود
 • مدارک شناسایی شامل پاسپورت و شناسنامه همسر و فرزندان
 • پرینت موجودی حساب یک ماهه

اگر متقاضیان خواستار اطلاعات کافی از مهاجرت کاری و اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی می­ باشند، وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که از معتبرترین موسسه مهاجرت کشور است، می ­توانند شما را در این امر یاری دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =