ویزای توریستی

ویزای توریستی کشور سوئد

ویزای توریستی کشور سوئد

سوئد از جمله کشورهای اروپایی محسوب می شود که اتباع ایرانی برای اخذ ویزای توریستی کشور سوئد جهت بازدید یا هدف های کوتاه مدت درخواست می نمایند. این کشور مورد توجه افراد زیادی در باب مهاجرت نیز قرار گرفته است، سوئد جزو کشورهای اتحادیه اروپا و معاهده شنگن می باشد که برای متقاضیانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند می بایست از مجوز ورود برخوردار شوند.

 • آیا سوئد یک مقصد توریستی معروفی به شمار می رود؟
 • جاذبه های توریستی معروف سوئد چیست؟
 • برای سفر به سوئد چه مدارکی مورد نیاز است؟
 • شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی سوئد چیست؟
 • آیا کشور سوئد جزو ناحیه شنگن اروپا است؟
 • هزینه ویزای مسافرتی کشور سوئد چقدر است؟
 • هزینه سفر به کشور سوئد چقدر است؟

سوئد یکی از کشورهای محبوب در خصوص جذب توریست می باشد، همان طور که می دانید اخذ ویزای توریستی از سوئد دارای مراحل و شرایطی می باشد که با به اتمام رسیدن این مقاله می تواند از این شرایط مطلع شود. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از جمله موسسات برتر حقوقی در کشور می باشد که مفتخر است خدماتی در باب مهاجرت و اخذ تابعیت و اقامت در اختیار شما قرار دهد.

درباره کشور سوئد و جاذبه های توریستی آن

سوئد Sweden بزرگترین کشور از کشورهای شمال اروپا یا همان کشورهای حوزه اسکاندیناوی است. کشوری به پایتختی استکهلم معروف که در بین گردشگران به خاطر تابستان های خنک و باصفا و نیز زمستان های سرد و برفی اما با انواع فعالیت های تفریحی جذاب و از همه مهمتر طبیعت بکر و چشم نوازش معروف است. بنابراین پیاده روی، کوهنوردی، کمپ زنی، قایق سواری، دوچرخه سواری و آفرود از جمله کارهایی برای انجام در تابستان و اسکی، اسنوبورد و تیوب سواری از جمله کارهایی برای انجام در زمستان سوئد می باشد.

سوئدی که پایتخت آن یعنی شهر استکهلم بر روی 14 جزیره ساخته شده است و از زیباترین شهرهای اروپا و جهان نیز شناخته می شود. از دیگر شهرهای دیدنی سوئد می توان به گوتنبورگ، مالمو و آپسالا اشاره کرد. کشوری که دارای بیش از 50 پل و نیز شهر تاریخی قرون وسطایی به نام گاملا ستان، کاخ های سلطنتی و موزه های دیدنی زیادی است. و پر از جزایر ساحلی، دریاچه های زیبا، جنگل های وسیع و نیز کوه های یخچالی مرتفع است.

بنابراین مناظر و چشم اندازهای طبیعی و فرهنگی در سوئد تمامی ندارد و گردشگرانی که به سوئد سفر می کنند نیز از دیدن این همه جادبه سیر نمی شوند. از معروفترین جاذبه های توریستی این کشور اروپایی نیز می توان از موزه واسا، اسکانسن، کاخ دروتینگولم، قلعه کالمار، پل اورسوند، دومکیرکا آپسالا، پارک ملی سارک و … اشاره کرد.

انواع ویزا در کشور سوئد

تقسیم بندی روادید بر اساس نیاز متقاضی صادر می گردد که شامل نوع D ،C ،B ،A می باشد.

ویزای A و Bماهیت کلی این ویزا فرودگاهی و حداکثر اقامت 6 روز موقت در نوع B می باشند.
ویزای نوع Dاز نوع اقامتی بلند مدت می باشد که حداکثر به میزان 1 ساله برای متقاضیان با توجه به درخواست روادید صادر می گردد.
ویزای نوع Cاز روادید توریستی می باشد و از اقامت های موقت می باشد که با توجه به نوع درخواست از سفارت در 3 حالت 1 بار ورود، 2 بار ورود و چند بار ورود می باشد که حداکثر زمانی که برای این روادید به افراد اجازه می دهند در خاک کشور حضور داشته باشند 90 روز در مدت زمان 6 ماه می باشد.

مشخصات ویزای توریستی سوئد در 2023

ما در این مقاله سعی خود را بر این گذاشته ایم که اطلاعاتی در باب شرایط ویزا توریستی سوئد و مدارک مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهیم. برای دسترسی به اطلاعاتی در خصوص جزئیات و شرایط ویزای توریستی کشور سوئد، جدول مشخصات این ویزا را در سال 2023 مشاهده نماید:

Sweden Tourist Visa specifications
هزینه ویزا€60 (یورو)
مرجع رسیدگیسفارت سوئد
مدت زمان رسیدگی به درخواست15 روز کاری
امکان تمدید ویزاوجود دارد

وضعیت امنیت در کشور سوئد به شرح نمودار دایره ای ذیل می باشد:

وضعیت امنیت در کشور سوئد

هدف از اخذ ویزای توریستی کشور سوئد

هدف از سیاست سوئد و اتحادیه اروپا در خصوص صدور ویزای توریستی بر این است که بتوانند به طور رایگان تبادل بازدیدکننده در چهارچوب مهاجرت داشته باشند، برای ملاقات کوتاه مدت از اتحادیه اروپا و کشورهای معاهده شنگن افراد می بایست از مجوز ورود برخوردار باشند و می بایست هدف از این دیدار مشخص گردد.

هدف از دیدار ممکن است بازدید از بستگان یا دوستان، دیدار توریستی، بازدید تجاری، شرکت در کنفرانس و یا سفر از طریق حمل و نقل باشد که پیش از تصمیم گیری می بایست اعطای ویزا در نظر گرفته شود. سفارت و کنسولگری سوئدی، موسسات تصمیم گیری برای امر ویزا می باشند که هر چند گاهی یک درخواست تصمیم گیری نهایی باید به اداره مهاجرت در سوئد ارسال گردد، تصمیمات درخواست ویزا می بایست در مدت زمان 15 روز از زمان دریافت پرونده دریافت شود.

اعتبار ویزای توریستی سوئد

حداکثر صدور ویزای توریستی شنگن 3 ماه معادل 90 روز در بازه زمانی 6 ماه می باشد. البته کسانی که به دفعات به کشور سوئد یا سایر کشورهای حوزه شنگن مثل آلمان، اسپانیا، یونان، اتریش و غیره سفر داشته باشند، بعد از هر سفر می توانند ویزای شنگن را برای مدت طولانی تری اخذ نمایند. این در حالی است که ویزای توریستی یکی از کشورهای دنیا یعنی کانادا از همان ابتدا به تعداد سال های اعتبار پاسپورت افراد صادر می شود. یعنی ایرانی ها که پاسپورتشان تا 5 سال اعتبار دارد می توانند ویزای توریستی کانادا را برای 5 سال اخذ نمایند.

تعداد روزهای ویزا بستگی به طول مدت و دلیل اقامت در سوئد و منطقه شنگن دارد، روادید توریستی سوئد به طور معمول ویزا توریستی شنگن می باشد که برای ورود به کشورهای عضو شنگن معتبر می باشد. یعنی اگر کسی ویزای توریستی سوئد را با اعتبار 1 ماهه اخذ کند می تواند در آن فرصت کشورهای دیگر شنگن مثل جمهوری چک، ایتالیا و غیره را هم بازدید کند. لازم به ذکر است اقامت 1 ماهه توریستی در سوئد معمولا 1650€ تا 2000€ (یورو) هزینه دارد. هرچند اقامت دانشجویی در این کشور ارزان تر است و به طور متوسط 1200€ (یورو) در ماه خواهد بود.

هزینه سفر توریستی به سوئد 2023

سیر و سیاحت 1 ماهه گردشگران در سوئد معمولا در حدود SEK36322 (کرون سوئد) معادل $3473 (دلار) هزینه در پی دارد. هرچند که اقامت دانشجویی در این کشور ارزان تر است و به طور متوسط 1200€ (یورو) در ماه خواهد بود. برخی هزینه های سفر توریستی به سوئد 2023 از قرار ذیل است:

برخی آیتم های هزینه روزانه سفر به سوئد

به این ترتیب متوسط هزینه روزانه هر گردشگر در کشور سوئد 2023 در حدود SEK1211 (کرون) معادل $117 (دلار) می باشد. همان طوری که در نمودار فوق هم مشاهده شد در بین انواع آیتم های هزینه گردشگری در سوئد بیشترین هزینه مربوط به هزینه اجاره هتل می باشد. در یک مقایسه کلی نیز می توان چنین گفت که هزینه سفر به سوئد به مراتب پایین تر از هزینه سفر توریستی به مقاصد معروفی مثل آلمان، فرانسه، ایتالیا و یا اسپانیاست:

مقایسه متوسط هزینه روزانه سفر به کشورهای مختلف اروپایی

فرآیند درخواست ویزای توریستی سوئد

دولت سوئد روش های مختلفی برای درخواست ویزای این کشور پیش پای متقاضیان قرار می دهد. برای مثال، شهروندان کشورهایی که در آنها سفارت سوئد وجود ندارد بایستی درخواستشان را از طریق مرکز درخواست ویزای سوئد VFS Global ارسال کنند. فرآیند درخواست ویزای سوئد از طریق مرکز VFS خیلی شبیه درخواست از طریق سفارت سوئد می باشد.

با این توضیح اکنون به مراحل مختلف درخواست ویزای توریستی سوئد (شنگن ویزای سوئد) می پردازیم:

مراحل پروسه درخواست ویزای توریستی سوئد 2023
مرحله 1تعیین وقت مصاحبه با سفارت
مرحله 2تکمیل فرم درخواست ویزای سوئد
مرحله 3تحویل مدارک مورد نیاز
مرحله 4پرداخت هزینه ویزای توریستی سوئد
مرحله 5حضور در مصاحبه با سفارت
مرحله 6انتظار برای دریافت پاسخ از سفارت

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی کشور سوئد

کشور سوئد از سال 2001 به عضویت اتحادیه اروپایی و نیز ناحیه شنگن درآمده است. از همان زمان سیاست ویزایی کشور سوئد در انطباق کامل با قوانین ناحیه شنگن می باشد. مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی سوئد (2023) عبارتند از:

مدارکشرایط
فرم های درخواستدانلود و تکمیل فرم درخواست ویزای سوئد یا فرم درخواست ویزای شنگن سوئد
عکس و اطلاعات بیومتریک2 قطعه عکس در فرمت پاسپورتی
مدارک شناسائیاصل و کپی پاسپورت متقاضی با حداقل 3ماه اعتبار و نیز وجود 2 صفحه خالی
رزرو بلیت پرواز و رزرو هتلرزرو بلیط پرواز (رفت و برگشت) پس از اخذ ویزا + رزرو هتل برای کل مدت اقامت مورد نظر در کشور سوئد
بیمه سلامت مسافرتیتاییدیه بیمه حداقل با پوشش 30000€ (یورو)
مدرک تمکن مالی کافیاثبات تمکن مالی SEK450 (کرون سوئد) یا معادل 48.26€ (یورو) برای 6 ماهه اخیر

اما نکته اساسی در این مورد آن است که علاوه بر مدارک فوق، متقاضیان نیازمند دعوت نامه از دوستان یا خانواده می باشد. اشاره به آدرس سکونتی و شماره تلفن اسپانسر از جمله ضروریات درخواست ویزای توریستی سوئد محسوب می وشود.

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی کشور سوئد

توضیح ویزای توریستی کشور سوئد (شنگن)

از جمله روادیدی می باشد که در این نوع ویزا هیچ گونه مجوزی تحت عنوان اجازه کار در سوئد یا تحصیل در سوئد و یا هر گونه پروسه دیگری نظیر سرمایه گذاری وجود ندارد و در این پروسه افراد فقط می توانند به کشور مورد نظر سفر نمایند که بتوانند شرایط را در این زمینه مورد بررسی قرار دهند.

توضیح ویزای توریستی کشور سوئد

به دلیل عدم آگاهی های کافی و اطلاعات متقاضیان به این فکر می نمانید که با این ویزا بتوانند پس از رسیدن به سوئد و یا شنگن درخواست پناهندگی نمایند که همان طور که در مقاله های مربوطه خواهید خواند این پروسه از ریسک های در خصوص عدم پذیرش پناهچو و ردی درخواست مواجه می باشد. این مقاله توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است که امید بر این است که با به اتمام رسیدن این مقاله توانسته باشیم اطلاعات دقیقی در اختیار شما در زمینه مهاجرت به سوئد قرار دهیم.

سوالات پرتکرار در خصوص ویزای توریستی کشور سوئد

متقاضیان اخذ ویزای توریستی به طور معمول با سوالات زیر مواجه می شوند:

 1. شرایط ویزای توریستی سوئد چیست؟ حداقل هزینه 60€ (یورو) و رویه کاری 15 روز می باشد که امکان تمدید ویزا نیز مهیا می باشد.
 2. شرایط اخذ ویزای توریستی سوئد چیست؟ داشتن دعوت نامه از یکی از اقوام یا دوستان و ارائه گواهی دال بر پوشش هزینه ها از اصلی ترین شرایط است.
 3. مدارک لازم برای توریستی سوئد چیست؟ بیمه سلامت، رزرو هتل، مدارک هویتی و نامه تمکن مالی به میزان پوشش هزینه ها در سوئد در طول دوره اقامت.
 4. آیا با ویزای توریستی کشور سوئد می توان کار کرد؟ نوع این ویزا توریستی می باشد که مجوز کار و تحصیل ندارد و حداکثر مدت اعتبار آن 90 روز می باشد.
 5. اهداف برای اخذ ویزای توریستی سوئد چیست؟ دیدار از اقوام و دوستان، تبادل رایگان در خصوص چارچوب مهاجرتی.
 6. آیا با ویزای توریستی سوئد می توان به کشورهای شینگن اروپا نیز سفر کرد؟ بله، چرا که خود سوئد نیز عضوی از ناحیه شینگن اروپاست.
 7. متوسط هزینه روزانه گردشگران در سوئد چقدر است؟ میانگین هزینه روزانه هر گردشگر در کشور سوئد 2023 در حدود SEK 1211 (کرون) معادل USD 117 (دلار) می باشد.
5/5 - (16 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *