مهاجرت به کشور پاراگوئه

پاسپورت پاراگوئه

پاسپورت پاراگوئه

اینکه آیا اخذ پاسپورت پاراگوئه برای کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری یا ازدواج را دارند ممکن است یا خیر سوال مهمی است زیرا برخی از کشورها در دنیا مجوز اخذ تابعیت و پاسپورت را به مهاجران نمی دهند. اخذ تابعیت و پاسپورت پاراگوئه از طریق روش های مختلف با رعایت قوانین و مقررات این کشور امکان پذیر است که در ادامه به این موارد اشاره می کنیم. جمهوری پاراگوئه با جمعیتی بالغ بر 7132538 نفر در آمریکای جنوبی قرار گرفته است این کشور دارای مرزهای زمینی مشترک با کشورهای بولیوی، آرژانتین و برزیل می باشد. زبان رایج و رسمی در این کشور زبان گوارانی و زبان اسپانیایی است و واحد پول رایج گوارانی پاراگوئه با علامت اختصاری PYG می باشد. مقاله ای که در ادامه مطالعه می کنید با تلاش تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در رابطه با پاسپورت پاراگوئه تنظیم شده است.

 • شرایط دریافت پاسپورت پاراگوئه چیست؟
 • محدودیت های دریافت پاسپورت این کشور چیست؟
 • مزایای دریافت پاسپورت پاراگوئه در چیست؟
 • هزینه های دریافت پاسپورت این کشور در چیست؟
 • بهترین روش برای دریافت این مدرک معتبر چیست؟

شرایط عمومی پاسپورت پاراگوئه

گذرنامه پاراگوئه برای شهروندان این کشور جهت سفر به خارج از این کشور صادر می شود، گذرنامه این کشور برای سفر به هر نقطه از جهان معتبر است اگر چه برای سفر به برخی از کشورها به ویزا نیاز است. در سال 2022 بر اساس رده بندی پاسپورت های دنیا پاسپورت پاراگوئه در جایگاه 27 ام قرار گرفته است که به موجب اخذ آن می توان به 137 کشور در دنیا بدون اخذ ویزا سفر کرد. برای اخذ پاسپورت پاراگوئه لازم است با تمامی قوانین وضع شده در این کشور آشنا باشید همچنین باید به یکی از زبان های رسمی این کشور (زبان اسپانیایی/ زبان گوارانی) مسلط باشید.

لازم به ذکر است افرادی که از قوانین وضع شده در این کشور سرپیچی کرده باشند نمی توانند به راحتی پاسپورت پاراگوئه را اخذ کنند. اگر تصمیم گرفته اید از طریق روش های غیر قانونی به کشور پاراگوئه مهاجرت کنید باید بدانید که پاسپورت این کشور پس از گذشت 12 الی 15 سال از اقامت پناهجو در خاک این کشور برای وی صادر می شود. با به دست آوردن تابعیت و پاسپورت پاراگوئه اجازه دارید در رای گیری های این کشور شرکت کنید، رای گیری در پاراگوئه یک عملکرد سیاسی بسیار مهم در این کشور محسوب می شود.

اخذ پاسپورت پاراگوئه از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کشور پاراگوئه راحت ترین روش برای مهاجرت شناخته می شود، حال این سوال مطرح می شود که چرا مهاجرت به پاراگوئه از طریق سرمایه گذاری راحت ترین روش برای مهاجرت است؟ حقیقت این است که کشور پاراگوئه در تولید برق در مقایسه با سایر کشورها پیشرفته است و این موضوع نیاز به فضای اقتصادی قوی دارد تا بهره برداری به صورت دقیق شکل گیرد. سرمایه گذاران خارجی می توانند در پروژه های دولتی ورود داشته باشند اما سرمایه گذاری در پروژه های علمی و تحقیقاتی با سود بیشتری همراه است.

همچنین شما می توانید با خرید ملک یا خرید زمین های کشاورزی سرمایه گذاری در پاراگوئه را تجربه کنید. سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در کشور پاراگوئه 500000$ (دلار) است که ممکن است در هزینه ها تغییرات جزیی حاصل شود. پس از گذشت 3 سال از سرمایه گذاری موفق در کشور پاراگوئه می توانید اقامت دائم این کشور را به دست بیاورید با گذشت 3 سال از اخذ اقامت دائم این کشور می توانید تابعیت و پاسپورت پاراگوئه را کسب کنید.

اخذ پاسپورت پاراگوئه از طریق سرمایه گذاری

اخذ پاسپورت پاراگوئه از طریق مهاجرت کاری

یکی از راه های مهاجرت به کشور پاراگوئه که در نهایت منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور می شود ورود به بازار کسب و کار این کشور است. سیستم مالیاتی پایین و هزینه های معقول و مقرون به صرفه برای زندگی در کشور پاراگوئه از مزایای مهاجرت کاری به این کشور محسوب می شوند. در کشور پاراگوئه نیاز به متخصصان در زمینه های شغلی مختلف به دلیل کم بودن تعداد منابع انسانی ماهر و متخصص احساس می شود پس اگر در مشاغل مورد نظر در این کشور دارای مدرک تحصیلی و تخصص باشید شانس شما برای پذیرش درخواست افزایش می یابد. از مشاغل مورد نیاز در کشور پاراگوئه می توان به مدیریت، مهندس کامپیوتر و فناوری اطلاعات، توسعه دهنده بازار فنی، تکنسین نظارت بر ساخت و ساز، مدیر مالی، کارشناس منابع انسانی، خلبان و وکیل اشاره کرد.

برای مهاجرت کاری به کشور پاراگوئه علاوه بر دعوت نامه شغلی به ویزای کار این کشور نیاز دارید، با اخذ ویزای کار این کشور متقاضی می تواند به صورت موقت در پاراگوئه اقامت داشته باشد. اعتبار ویزای کار 12 ماهه است و متقاضی موظف است هر ساله پیش از انقضاء اعتبار ویزا اقدامات لازم را جهت تمدید اعتبار انجام دهد. با گذشت 6 سال از شروع کار مستمر در کشور پاراگوئه، پرداخت مالیات و رعایت قوانین این کشور می توانید تابعیت و پاسپورت پاراگوئه را به دست بیاورید.

شرایط ازدواج در کشور پاراگوئه

بر اساس قوانین وضع شده در این کشور متقاضیان خارجی و بین المللی می توانند طی ازدواج با فردی با تابعیت کشور پاراگوئه اقامت دائم و تابعیت این کشور را کسب کنند. ویزای ازدواج پاراگوئه به این معنی است که متقاضیان دوره ازدواج رسمی و قانونی را پشت سر گذاشته اند و به موجب آن متقاضی خارجی می تواند در این کشور اقامت داشته باشد. برای ازدواج با فردی با تابعیت پاراگوئه شرایط و قوانینی وضع شده است که عبارتند از:

 • سن زوجین باید بالاتر از 18 سال باشد.
 • فرد مقیم در کشور پاراگوئه نباید مرتکب جرم و جنایت شده باشد و گواهی عدم سوء پیشینه ارائه کند.
 • پیش از ارائه درخواست برای ازدواج باید دارای سوابق آشنایی باشید و اثبات کنید در طول مدت مشخص با یکدیگر ارتباط داشتید.
 • محل اقامت شما در کشور پاراگوئه باید مشخص باشد.
 • متقاضی باید اثبات کند توانایی مالی برای پرداخت هزینه های زندگی را بدون اخذ کمک از دولت پاراگوئه دارد.
 • زوجین نباید با یکدیگر روابط خویشاوندی داشته باشند.
 • نظر اطرافیان در رابطه با ازدواج شما بررسی می شود.

پروسه بررسی اصالت ازدواج 3 ماهه است اگر مشخص شود که ازدواج شما واقعی و رسمی است می توانید ویزای ازدواج را دریافت کرده و پس از آن ازدواج را به ثبت برسانید. اگر تحت هر شرایطی درخواست ازدواج کنسل شود متقاضی موظف به ترک کشور پاراگوئه می باشد. با گذشت 3 سال از ازدواج رسمی و ثبت شده در کشور پاراگوئه تابعیت این کشور را کسب می کنید.

اخذ تابعیت پاراگوئه از طریق تولد فرزند

در کشور پاراگوئه تابعیت بر اساس اصل خاک به افراد اعطاء می شود یعنی در زمان تولد بدون فرزند در خاک این کشور حتی اگر والدین دارای تابعیت خارجی باشند طفل متولد شده تابعیت و پاسپورت پاراگوئه را کسب می کند. در طول سال های اخیر شرایط تولد فرزند در این کشور بهتر از قبل شده به طوری که طفل متولد شده در این کشور می تواند از امکانات بهداشتی و درمانی و تحصیلی بهره مند شوند. تابعیت دوگانه در کشور پاراگوئه رسمی و قانونی است یعنی متقاضیان می توانند بدون ترک تابعیت قبلی خود تابعیت کشور پاراگوئه را به دست بیاورند و پارسپورت دوم را کسب کنند.

اگر قصد مهاجرت و اقامت در کشور پاراگوئه را دارید پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این کشور مقاله جمعیت پاراگوئه و مقاله هزینه زندگی در پاراگوئه را مطالعه کنید. اگر قصد مهاجرت دارید می توانید برای کسب اطلاعات تخصصی و انتخاب بهترین گزینه برای مهاجرت با مشاوران مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *