مهاجرت کاری نروژ

کار ضمن تحصیل در نروژ

کار ضمن تحصیل در نروژ

همانند قوانینی که در اکثر کشورهای اروپایی وجود دارد دانشجویان می توانند به کار ضمن تحصیل در نروژ به صورت نیمه وقت بپردازند و هزینه ها را کاهش دهند. انجام کار دانشجویی از جمله موضوعاتی است که همواره مورد نظر بسیاری از افراد بوده است چرا که تحصیل در نروژ نیز با توجه به رایگان بودن، طرفداران زیادی دارد. از این رو در مقاله ای که پیش روی شما عزیزان قرار دارد، تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به ارائه اطلاعاتی در این خصوص پرداخته اند. در ابتدای امر اطلاعاتی در خصوص نروژ ارائه می شود.

به عنوان کسی که نروژ را برای تحصیل و زندگی انتخاب کرده است چقدر با این کشور آشنایی دارید؟ نروژ کشوری است که حدود 385.252 کیلومتر مربع مساحت دارد، بیش از 5 میلیون نفر جمعیت دارد که اغلبشان به زبان رسمی این کشور یعنی زبان نروژی صحبت می کنند، واحد پول آن کرون نروژی است، یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی است، پایتخت آن اسلو است و آمار بیکاری آن زیر 4% است، همچنین نظام تحصیلی آن رایگان می باشد حال که اطلاعاتی در خصوص کشور نروژ به دست آوردید در ادامه موسسه سفیران سروش سعادت توجه شما را به ادامه مقاله در خصوص تحصیل در نروژ و کار ضمن تحصیل در نروژ جلب می نماید.

اخذ اقامت کشور نروژ

اخذ اقامت در کشورهای مختلف از 6 طریق انجام می پذیرد: اخذ اقامت از طریق تحصیل، اخذ اقامت از طریق کار، اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری، از طریق ازدواج، تولد و پناهندگی. البته در خصوص کشور نروژ بهترین و نسبتا ساده ترین راه اخذ اقامت، اقامت تحصیلی است زیرا کار در نروژ تنها با داشتن پیشنهاد شغلی امکان پذیر است که طبق قوانین اتحادیه اروپا اگر کارفرمای نروژی بخواهد به شخصی خارج از اتحادیه پیشنهاد شغلی بدهد می بایست کار را سه ماه در کشور خودش و سه ماه در کل اتحادیه آگهی کند و در نهایت در صورتی که در این فاصله کسی پیدا نشود اجازه خواهد داشت به شخص دیگری خارج از اتحادیه اروپا پیشنهاد شغلی دهد.

کار ضمن تحصیل در نروژ و اقامت در اروپا

در واقع بر خلاف کشورهایی مثل آلمان و اتریش که ویزای جستجوگر کار دارند و ایده آل ترین مقصد برای کسانی هستند که قصد اقدام کاری دارند، نروژ چنین ویزایی ندارد. سرمایه گذاری در نروژ نه تنها بسیار پر هزینه است بلکه از سوی دولت به کسانی که خارج ا زاتحادیه اروپا باشند در 90% مواقع اجازه سرمایه گذاری در این کشور داده نخواهد شد. ازدواج با فردی که تبعه نروژ است برای فرد اقامت نروژ را در پی خواهد داشت اما معمولا خیلی عملی نیست که کسی بتواند از ایران با یک فرد نروژی ازدواج کند.

نروژ جزو کشورهایی است که تابع سیستم خون است یعنی کسی که در خاک نروژ به دنیا آید صرفا به دلیل تولد در خاک این کشور اقامت و تابعیت نمی گیرد بلکه باید پدر یا مادری داشته باشد که نروژی باشند. پناهندگی نیز آخرین راه مهاجرت به نروژ است، اگر چه نروژ عضو کنوانسیون پناهندگی می باشد اما معمولا با پرونده های پناهندگی افراد مخالفت می کند و آن ها به کشور خودشان باز می گرداند.

تحصیل در نروژ و مدارک مورد نیاز 

نروژ در گروه کشورهایی چون فرانسه، اتریش، آلمان و … قرار می گیرد که نظام تحصیلی رایگان دارند یعنی دانشجویان تنها هزینه ای که می بایست مد نظر داشته باشند هزینه زندگی شان است مگر در یک دانشگاه خصوصی مشغول به تحصیل باشند که در این صورت هزینه ای مشابه خود نروژی ها و تابعین اتحادیه اروپا می بایست پرداخت کنند.

مدارک ذیل مورد نیاز است، برای تحصیل در مقطع لیسانس با توجه به این که تنها به زبان نروژی ارائه می شود داشتن حداقل مدرک b1 آلمانی مورد نیاز است، که لازم است بدانید امتحان بین الۀلی زبان نروژِ در ایران برگزار نمی گردد. برای تحصیل در مقطع ارشد و دکتری داشتن آیلتس هم کافی است، برای مقطع ارشد اغلب دانشگاه ها مدرک 6.5 آیلتس آکادمیک را مد نظر دارند اما برای دکتری فرد می بایست حداقل آیلتس 7 ارائه دهد.

مدرک تحصیلی مقطع قبلی در صورتی که فرد تقاضای اقدام برای دوره های ارشد و دکتری را داشته باشد، رشته تحصیلش می بایست با رشته ای که تقاضای اخذ پذیرش از آن را دارد، مرتبط باشد. میزان تمکن مالی که نشان دهد فرد توانایی پرداخت هزینه زندگی خود را در دوران اقامتش در یکسال اول در کشور نروژ را دارد. در مورد قوانین تحصیل رایگان در نروژ در مقاله مربوطه مطالعه فرمائید.

هزینه زندگی به همراه کار ضمن تحصیل در نروژ

هزینه زندگی به همراه کار ضمن تحصیل در نروژ

همان طور که پیش تر گفته شد، نروژ یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی می باشد و همانند سایر کشورهای اسکاندیناوی هزینه زندگی در آن نسبت به بقیه کشورهای اروپایی بیش تر است. اگر نروژ را برای زندگی انتخاب کردید باید توجه داشته باشید که ماهیانه بین 800 تا 1200 € بابت هزینه های غذا، مسکن و … خود می بایست پرداخت نمایید در نتیجه بسیاری از افراد تمایل دارند که به منظور پرداخت بخش اعظم این هزینه ها مشغول به کارهای دانشجویی شوند.

کار ضمن تحصیل در نروژ برای دانشجویان

دانشجویان ضمن تحصیل در کشور نروژ در مقاطع مختلف تحصیلی اجازه دارند در مقطع لیسانس 10 ساعت در هفته، در مقطع فوق لیسانس 20 ساعت در هفته و در مقطع دکتری 30 ساعت و یا حتی بصورت تمام وقت در هفته کار کنند. در مقاله ای که در راستای تحصیل در نروژ از نظر گذراندید تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به ارائه اطلاعاتی در خصوص موضوع پر مخاطب در ایران یعنی کار ضمن تحصیل در نروژ که یکی از بهترین کشورهای دنیا برای زندگی است پرداختند که امید است برایتان مفید بوده باشد.

البته توجه داشته باشید که همان طور که در مقاله پیش رو ذکر شد در حال حاضر تنها راه رسیدن به اقامت نروژ، اخذ اقامت تحصیلی است و دانشگاه های نروژ در 99% مواقع شروع ترمشان تنها ماه آگوست است در نتیجه تنها فرصتی که برای درخواست پذیرش دارید بین ماه های دسامبر تا فوریه است که بستگی به رشته و دانشگاه مورد نظرتان دارد. شما عزیزان می توانید به منظور به دست آوردن اطلاعات دقیق تر راجع به موضوع کار ضمن تحصیل در نروژ یا سایر موضوعات قانونی مهاجرتی برای مهاجرت به نروژ یا کشورهای دیگر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *