مهاجرت

اخذ پاسپورت جمهوری دومینیکا

اخذ پاسپورت جمهوری دومینیکا

اخذ پاسپورت جمهوری دومینیکا در مقایسه با کشورهایی مانند سنت لوسیا، مالت یا سنت کیتس ارزان تر بوده و هزینه کمتری را دربردارد. این کشور در شرق قاره آمریکا واقع گردیده و از جمله کشورهایی است که متقاضی زیادی برای مهاجرت دارد. چرا که این کشور به صورت جزیره ای بوده و سواحل بسیار زیبایی را دارا است. اخذ پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان تا سال 2023 ممکن بود. اما این روش اقامتی به دلایلی تا اواخر سال 2023 بسته شد. در سال 2023 با داشتن پاسپورت دومینیکا به نقل از وبسایت passportindex.org افراد می توانند به 46 کشور دنیا بدون نیاز به اخذ ویزای مجزا سفر نمایند. برای آشنایی بیشتر با این موضوع به مقاله نوشته شده ذیل از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت رجوع نمایید.

 • مهم ترین امتیازات دریافت پاسپورت جمهوری دومینیکا چیست؟
 • چگونه می توان اقامت کشور دومینیکا را به دست آورد؟
 • آیا دومینیکا از اصل خاک برای اعطای پاسپورت پیروی می کند؟
 • ساده ترین مسیر دریافت پاسپورت دومینیکا چیست؟
 • آیا دومینیکا دارای استانداردهای کافی برای زندگی هست؟

کلیات اخذ پاسپورت جمهوری دومینیکا

همان طور که اشاره گردید هزینه های دریافت پاسپورت جمهوری دومینیکا پایین است. همچنین هزینه های مربوط به اخذ تابعیت و شهروندی دومینیکا نیز در سطح پایینی قرار دارد. افرادی که تمایل به ارزش افزوده درآمد بالاتری در ایالات متحده داشته باشند و یا پایه های دارایی ها و حساب های بانکی را مستحکم تر سازند، اخذ پاسپورت دومینیکا مناسب ترین و بهترین راهکار است. مزایای پاسپورت DR و مواردی که مورد استفاده قرار می گیرد با پاسپورت دومینیکا تفاوت دارد. همان طور که در کشور مالت فرد متقاضی برای این کار لازم است مبلغ 2/1 میلیون $ (دلار) سرمایه گذاری کند.

افرادی که برای دومینیکا اقدام می کنند می توانند مستقیما به پاسپورت برسند. اعتبار این پاسپورت 5 ساله و قابل تمدید است. پروسه انجام و درخواست این کار نهایتا 4 تا 7 ماه زمان می برد. افرادی که صاحب بیزینس هستند، سرمایه بیشتری دارند و تا به حال از کشور مبدا خود خارج نشده اند پروسه سریع تر و مطمئن تری را پیش رو دارند.

شرایط ویژه برای دریافت پاسپورت دومینیکا

تمامی اتباع کشورهای خارجی که به دنبال دریافت پاسپورت دومینکا هستند، قبل از درخواست پاسپورت باید برخی از شرایط ویژه در این زمینه را رعایت کنند. به طور کلی افرادی که به دنبال دریافت پاسپورت دومینکا هستند باید شرایط دیگری را نیز داشته باشند، که موارد زیر از جمله این شرایط می باشند:

 • متقاضیان دریافت پاسپورت دومینیکا باید شخصیت خوبی داشته باشند.
 • اتباع کشورهای خارجی باید حقوق و مسئولیت های شهروندی دومینیکا را بشناسند.
 • باید دانش زبان انگلیسی را در سطح مطلوب داشته باشند.
 • متقاضیان بلافاصله قبل از تاریخ درخواست باید به مدت یک سال در دومینیکا اقامت داشته باشند.

اخذ پاسپورت دوم جمهوری دومینیکا

افرادی که قصد دارند علاوه بر تابعیت و پاسپورت فعلی خود، تابعیت و پاسپورت کشور دیگری را نیز دریافت کنند، نسبت به اخذ پاسپورت دومینیکا اقدام می کنند. این امر برای اتباع کشورهای پیشرفته مثل استرالیا، اتحادیه اروپا، کانادا و غیره قابل انجام است. این افراد کسانی هستند که پاسپورت قبلی آن ها بسیار قوی بوده و قصد دریافت پاسپورت و شهروندی دیگری را دارند. چنانچه فکر سرمایه گذاری و انجام معاملات خصوصی را در سر دارید، بهترین گزینه دریافت پاسپورت دوم جمهوری دومینیکا است.

اخذ پاسپورت دوم جمهوری دومینیکا

مدارک‌ اخذ پاسپورت جمهوری دومینیکا

در نظر داشته باشید جهت اخذ اقامت دومینیکا نظارت ها و بازرسی های خاصی از سوی مراجع بکگراند چک انگلیسی بر روی متقاضیان انجام می شود. لذا افرادی که سابقه شنگن یا ریجکتی دارند شرایط سخت تری دارند. افرادی که متقاضی اخذ پاسپورت جمهوری دومینیکا هستند، می بایست مدارک ذیل را ارائه نمایند:

 • ارائه پرسشنامه برای هر یک از اعضای خانواده و متقاضی
 • کپی پاسپورت دارای اعتبار 4 ماهه و صفحات خالی برای متقاضی و هر یک از اعضای خانواده وی
 • گواهی تولد صادره از نزدیک ترین کنسولگری دومینیکا به صورت ترجمه شده به زبان اسپانیایی
 • سند ازدواج یا طلاق ترجمه شده به زبان اسپانیایی
 • رزومه فردی و شغلی متقاضی و همسر وی
 • ارائه مدارک بازنشستگی و میزان حقوق و درآمد ماهیانه به صورت ترجمه شده به زبان اسپانیایی (در صورت بازنشسته بودن)
 • مدارک مربوط به شرکت که مورد تایید دفتر اسناد رسمی و دفتر دادستانی کل کشور باشد (در صورت ثبت شرکت)
 • گواهی عدم سوء پیشینه یا سابقه کیفری

هزینه اقامت و پاسپورت دومینیکا

افرادی که از کشورهایی مانند ایالات متحده، اتحادیه اروپا، کانادا، انگلستان و غیره اقدام به اخذ پاسپورت جمهوری دومینیکا می نمایند، هزینه های متفاوتی را می بایست پرداخت کنند. این هزینه ها بر اساس سن فرد متقاضی و تاریخ ارائه تقاضای پاسپورت محاسبه خواهد شد. هزینه هر یک از افراد متقاضی دریافت پاسپورت جمهوری دومینیکا برای شهروندان آفریقایی، هندی، چینی، پاکستانی و مانند این ها نسبت به سایر کشورها بیشتر است. این هزینه ها شامل هزینه های ثبت و بررسی تقاضای فرد، امور اداری، اقامت و شهروندی فرد است.

سه روش سرمایه گذاری در دومینیکا برای اخذ پاسپورت وجود دارد که به شرح زیر است:

 • خرید سهام املاک با حداقل 220000$ (دلار آمریکا)
 • سرمایه گذاری در بانک های دومینیکا به ارزش حداقل 70000$ (دلار آمریکا) جهت اخذ وام ساخت و ساز املاک
 • هدیه مبالغی به دولت دومینیکا به حداقل مبغ 90000$ (دلار آمریکا)

اخذ اقامت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری

دولت جمهوری دومینیکا درصدد است در ماه های آینده طرحی از سرمایه گذاری را اجرایی نماید که در آن افراد متقاضی اقامت در این کشور، از طریق سرمایه گذاری به مبلغ 150000$ (دلار آمریکا) موفق به اخذ پاسپورت دومینیکا و اقامت در این کشور شوند. همچنین طرحی دیگر نیز در راه است که در آن فرد متقاضی با سرمایه ای به مبلغ 250000$ (دلار آمریکا) و قرض به دولت به صورت اوراق قرضه به مدت 5 سال، مجاز به اخذ پاسپورت و اقامت این کشور در مدت زمان 6 ماه گردد. اکنون که با شرایط اخذ پاسپورت جمهوری دومینیکا آشنا شدید، می توانید با مهاجرت به دومینیکا یا مهاجرت تحصیلی، پاسپورت این کشور را دریافت نمایید.

کیفیت زندگی در دومینیکا قابل مقایسه با کشورهای آمریکای شمالی نیست اما باید به این نکته اشاره داشت که دریافت پاسپورت این کشور به معنی امکان اقامت در برترین کشورهای جهان از جمله انگلستان، کانادا و آمریکا است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارائه خدمات و مشاوره در خصوص اخذ اقامت و پاسپورت از برترین کشورهای جهان می باشد.

سوالات کلیدی در خصوص پاسپورت دومینیکا

با توجه به سوالات مکرر شما عزیزان در خصوص پاسپورت دومینیکا، در این بخش از مقاله قصد داریم تا به برخی از کلیدی ترین سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم. این سوالات عبارت اند از:

 • روند درخواست پاسپورت دومینیکا برای اتباع ایرانی چگونه است؟ روند درخواست پاسپورت دومینکا بسته به ملیت متقاضیان متفاوت خواهد بود، زیرا اتباع کشورهای ثالث به نسبت کشورهای آمریکایی و اروپایی کار دشوارتری برای اخذ پاسپورت این کشور دارند.
 • هزینه درخواست پاسپورت دومینکا چقدر است؟ تمامی اتباع کشورهای خارجی که قصد دریافت پاسپورت دومینیکا را دارند، باید حین درخواست آن، هزینه درخوسات پاسپورت این کشور را به مبلغ 310XCD (دلار کارائیب شرقی) پرداخت کنند.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *