ویزای تحصیلی

اقامت بعد از تحصیل در اوکراین

اقامت بعد از تحصیل در اوکراین

امروزه افراد زیادی برای ادامه تحصیل، کشور اوکراین را انتخاب می کنند، معمولا بیشتر افراد سعی دارند بعد از فارغ التحصیلی در این کشور اقامت داشته باشند. برای اقامت بعد از تحصیل در اوکراین شرایطی وجود دارد که اگر متقاضی دارای آن شرایط باشد می تواند در این کشور اقامت داشته باشد. افرادی که قصد اقامت بعد از تحصیل در اوکراین را دارند، می توانند با کار کردن در شغلی مرتبط با رشته تحصیلی در این کشور اقامت داشته باشند. دانشجویان زیادی سوالاتی در رابطه با اقامت در این کشور دارند، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله تصمیم دارد توضیحاتی در رابطه با اقامت بعد از تحصیل در اوکراین ارائه نماید تا متقاضیان با اطلاعات کامل اقدامات لازم را انجام دهند.

مهاجرت به کشور اوکراین در 2022

افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند باید بدانند که هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور در 2022 مقرون به صرفه و ارزان می باشد. اوکراین دارای اقتصادی پیشرفته می باشد و به همین سبب موقعیت های شغلی زیادی در این کشور وجود دارد. با توجه به این مسائل افراد زیادی برای مهاجرت و اقامت، این کشور را انتخاب می کنند. با توجه به این که هزینه های زندگی در این کشور ارزان می باشد، اما سیستم آموزشی در این کشور بسیار خوب می باشد و خدمات دانشجویی زیادی در اختیار متقاضیان قرار میدهد. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته های پزشکی را دارند باید بدانند که در این کشور 25 دانشگاه پزشکی وجود دارد.

افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند باید بدانند که روش های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد، متقاضی باید با توجه به شرایط خود بهتربن راه را برای مهاجرت انتخاب نماید. راه های مهاجرت به اوکراین به شرح زیر می باشد:

  • مهاجرت به اوکراین از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت
  • مهاجرت به کشور اوکراین از طرق ازدواج با فردی با تابعیت اوکراینی
  • مهاجرت به اوکراین از طریق کار در موسسات و شرکت ها
  • مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزشی این کشور

شرایط اقامت بعد از تحصیل در اوکراین

در اوکراین نیز همانند سایر کشورها تا زمانی که فرد وارد بازار کار نشود نمی تواند اقامت دائم این کشور را به دست آورد. دانشجویانی که برای تحصیل وارد این کشور شده اند به راحتی می توانند اقامت دائم این کشور را به دست آورده و اقامت بعد از تحصیل در اوکراین را تجربه کنند. اگر دانشجویی بعد از فارغ التحصیلی بتواند وارد بازار کار شود و مالیات های تعیین شده را بپردازد و جرمی مرتکب نشود شرایط اقامتش فراهم می شود.

شرایط اقامت بعد از تحصیل در اوکراین

اخذ اقامت بعد از تحصیل در اوکراین

متقاضیان می توانند از طریق راه های مختلفی اقامت دائم این کشور را به دست آورند. در ادامه اطلاعات مختصری در رابطه با این راه ها در اختیار شما متقاضیان محترم قرار می دهیم:

  • یکی از راه های اخذ اقامت دائم در این کشور ازدواج با فردی با تابعیت این کشور می باشد. با ازدواج رسمی با فردی با تابعیت اوکراینی، متقاضی موفق به اخذ اقامت دائم این کشور خواهد شد. ولی باید توجه داشته باشید که بلافاصله بعد از ازدواج اقامت دائم شما صادر نمی شود. متقاضیان باید ثابت نمایند که ازدواج صوری نمی باشد و با یکدیگر زندگی می کنند. بعد از گذشت 24 ماه کارت اقامت فرد صادر می شود.
  • متقاضیان می توانند با پرداخت 100000€ (یورو) مجوز اقامت دائم را از دولت کشور اوکراین دریافت نمایند.
  • متقاضیان می توانند با کار کردن در مشاغل پاره وقت، اقامت دائم این کشور را به دست آورند. همچنین افرادی که بتوانند دعوت نامه شغلی از کارفرما این کشور دریافت کنند و از طریق کار به این کشور مهاجرت کنند می توانند اقامت دائم این کشور را به دست بیاورند.
  • برای اقامت بعد از تحصیل در اوکراین دانشجویان می توانند از طریق سرمایه گذاری یا ثبت شرکت اقامت این کشور را به دست آورند. اگر فردی سرمایه لازم برای سرمایه گذاری را داشته باشد (حتی سرمایه گذاری با مبلغ کم) می تواند اقدامات لازم را جهت اخذ اقامت دائم انجام دهد. برای سرمایه گذاری متقاضی باید بیزینس پلن و طرحی که توجیه اقتصادی داشته باشد را به دولت ارائه نماید.)

مطالعه بیشتر: رشته عمران در اوکراین

قوانین تابعیت اوکراین

متقاضیانی که قصد دارند اقامت دائم این کشور را به دست آورند باید برخی از قوانین تابعیت را بشناسند. به عنوان مثلا تابعیت مضاعف در این کشور به رسمیت شناخته نمی شود و اگر فرد خارجی بخواهد اقامت اوکراین را به دست آورد باید تابعیت قبلی خود را لغو نماید. در برخی از موارد ممکن است تابعیت اوکراینی فرد لغو شود، به طور مثال اگر فردی با تابعیت کشور اوکراین به اختیار خودش تابعیت کشور دیگری را به دست آورد تابعیت او لغو خواهد شد. زمانی که فرد بدون کسب اجازه از دولت کشور اوکراین در مشاغلی مانند قوه قضاییه، سازمان اطلاعات، نیروهای مسلح کشور دیگری مشغول به کار شود تابعیتش لغو می شود.

پیشنهاد می شود برای مطالعه بیشتر و کسب اطلاعات دقیق تر به مقاله اعزام دانشجو و تحصیل در اوکراین مراجعه نمایید. همان طور که مقاله را مطالعه کردید برای اقامت بعد از تحصیل در اوکراین روش های مختلفی وجود دارد. اگر پس از مطالعه پاسخ سوالات خود را دریافت نکردید و یا نیاز به مشاوره های بیشتر داشتید می توانید با کارشناسان و وکلاء موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *