مهاجرت تحصیلی هنگ کنگ

اقامت در هنگ کنگ از طریق تحصیل

اقامت در هنگ کنگ از طریق تحصیل

یکی از روش‌های مهاجرت به هنگ کنگ (Hong Kong)، روش تحصیل در دانشگاه ها وموسسات آموزشی این کشور است. اقامت در هنگ کنگ از طریق تحصیل نیز از اهداف بسیاری از دانشجویان خارجی و بین المللی از جمله دانشجویان ایرانی می باشد که مورد توجه است. آنها با توجه به اینکه از سطح علمی و آموزشی بسیار بالای دانشگاه‌های هنگ‌کنگ اطلاع دارند، به دنبال آن هستند تا ابتدا پذیرش تحصیلی دریافت کنند و سپس با وارد شدن به این کشور به تحصیلات خود ادامه داده و در نهایت پس از فارغ التحصیلی به اقامت در هنگ کنگ از طریق تحصیل دسترسی داشته باشند. این می تواند بهترین روند اقامتی هنگ کنگ شناخته شود. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در رابطه با تحصیل در هنگ کنگ مقاله پیش رو را ارائه کرده و امید است که مطالب ارائه شده مورد توجه قرار گیرد.

مزایای تحصیل و اقامت در هنگ کنگ از طریق تحصیل

دانشگاه های عالی رتبه و برتری در هنگ کنگ وجود دارند که در نظام رتبه بندی QS توانسته اند در جایگاه بسیار خوبی در فهرست 50 دانشگاه برتر جهانی قرار گیرند که 3 دانشگاه از دانشگاه های هنگ کنگ را شامل می شود. هدف از آموزش و پرورش و ارائه برنامه های تحصیلی در این دانشگاه، آماده سازی دانشجویان از لحاظ مختلف نظیر رویارویی با چالش های متعدد زندگی و ورود به بازار جهانی و در نتیجه تضمین آینده شغلی و تحصیلی آنهاست. موانع زبانی در تحصیل در هنگ کنگ و پذیرش تحصیلی در دانشگاه های این کشور وجود نداشته و دیده نمی شود. اگرچه زبان رسمی مردمان هنگ کنگ، زبان چینی می باشد اما دولت هنگ کنگ جهت تسهیل در مهاجرت دانشجویان خارجی و اخذ اقامت در هنگ کنگ از طریق تحصیل، زبان انگلیسی را نیز به عنوان زبان دوم و زبان تحصیلی برنامه های دانشگاهی قرار داده است.

از این رو دانشجویان خارجی به سهولت می توانند در رشته مورد علاقه خود در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی هنگ کنگ به تحصیل مشغول شوند. این نکته مثبت را به خاطر داشته باشید که تحصیل به زبان انگلیسی در هنگ کنگ نمی تواند مانعی جهت آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم هنگ کنگ ایجاد نماید. بنابراین علاوه بر این که می توانید به سادگی به زبان انگلیسی تحصیل کنید، به صورت همزمان با فرهنگ و تمدن این کشور نیز آشنا خواهید شد.

شهریه تحصیلی در هنگ کنگ

یکی دیگر از مزیت های اقامت در هنگ کنگ، این است که دانشجویان می توانند در بهترین شرایط مالی به تحصیل مقاطع مختلف بپردازند. مبالغ شهریه ای که توسط دانشگاه های این کشور از دانشجویان دریافت می گردد در مقایسه با کشورهای اروپایی پایین تر است. ضمن این که نظام و سیاست های آموزشی هنگ کنگ با سیستم استانداردهای بین المللی و اروپایی مطابقت دارد. از سوی دیگر برخی بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی از سوی دولت هنگ کنگ برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است که پاسخگوی بخش اعظمی از شهریه و هزینه زندگی در هنگ کنگ می باشند. دانشجویان از دو طریق گرفتن خوابگاه دانشجویی یا مسکن شخصی می توانند جهت تحصیل اقامت داشته باشند که البته مسکن دانشجویی برای آنان به صرفه تر خواهد بود.

مدارک ویزای تحصیل در هنگ کنگ

قطعا می دانید که جهت مهاجرت به هنگ کنگ از هر روشی نیاز به ویزای مربوطه دارید. در روش اقامت در هنگ کنگ از طریق تحصیل نیز اخذ ویزای تحصیلی ضروری است و بدون دریافت آن اجازه ورود به هنگ کنگ را نخواهید داشت. اما پیش از آن که نسبت به اخذ ویزا اقدامات لازم را انجام دهید، این الزام را دارید که ابتدا نامه موافقت تحصیلی خود را از دانشگاهی که جهت تحصیل در هنگ کنگ انتخاب کرده اید، بگیرید. در مجموع مدارک به شرح ذیل را به منظور اخذ ویزای دانشجویی این کشور نیاز دارید که بایستی تهیه و ارائه گردد:

  • فرم درخواست ویزا می بایست ابتدا تکمیل و پس از درج امضای متقاضی تحویل سفارت گردد.
  • کلیه گواهینامه های تحصیلی که دانشجو در مقاطع پیشین اخذ نموده است، می بایست به صورت ترجمه به زبان انگلیسی درآمده و ارائه گردد.
  • اسپانسر شما می بایست فرم مربوطه تکمیل و امضا نماید.
  • ارائه یک نسخه کپی از مدارک شناسایی مانند شناسنامه و کارت ملی الزامی است.
  • پاسپورت متقاضی بایستی دارای اعتبار باشد و کپی آن ارائه شود.
  • داشتن 1 قطعه عکس جدید در سایز پاسپورتی که در ماه های اخیر گرفته شده است و با چهره فعلی دانشجو تطابق دارد.
  • ارائه نامه پذیرش تحصیلی که از سوی یکی از موسسات آموزشی یا دانشگاه در هنگ کنگ صادر شده باشد و نشان دهد جهت تحصیل در آن دانشگاه پذیرفته شده اید.
  • می بایست شواهدی را ارائه نمایید که وضعیت مالی شما را جهت تامین هزینه های تحصیل و زندگی در هنگ کنگ مشخص و ثابت نماید که مبلغ حداقل 30 میلیون تومان با گردش مالی بیشتر از 6 ماه می باشد.
  • محل اقامت در هنگ کنگ در طریق تحصیل می بایست مشخص گردد که می توان به رزرو یا اجاره مسکن اشاره نمود.

شرایط اقامت در هنگ کنگ از طریق تحصیل

شرایط اقامت در هنگ کنگ از طریق تحصیل

اکثر دانشجویان بین المللی که با هدف تحصیلی تصمیم به مهاجرت به هنگ می گیرند، قصد اقامت دائمی و تابعیت این کشور را دارند. گرفتن پاسپورت هنگ کنگی برای دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های این کشور امکان پذیر می باشد اما فرآیند اقامت در هنگ کنگ از طریق تحصیل طی شرایط خاصی صورت می پذیرد. البته افراد خارجی علاوه بر روش تحصیلی، از سایر روش ها مانند کار و سرمایه گذاری در هنگ کنگ نیز می توانند به اقامت دائمی، شهروندی و اخذ پاسپورت این کشور دست پیدا کنند. اما هنگ کنگ هیچ تابعیتی از طریق تولد فرزند اعطا نمی نماید.

ددلاین دانشگاه های هنگ کنگ

آغاز سال تحصیلی در هنگ کنگ، ماه سپتامبر بوده و تا آوریل ادامه خواهد داشت. در برخی از دانشگاه های این کشور، پذیرش دانشجویان در اواسط سال نیز انجام می گیرد. شرایط پذیرش تحصیلی دانشگاه هنگ کنگ بدین صورت است که در روزهای پایانی ماه دسامبر اقدام به پذیرش تحصیلی دانشجویان برای سال تحصیلی بعد، می نماید و درخواست دانشجویان را می پذیرد. اما به صورت عادی تقاضای اولیه دانشجویان در ماه فوریه مورد پذیرش قرار می گیرد. دقت نمایید که زمان ارسال مدارک و اسناد مورد نظر جهت پذیرش تحصیلی در دانشگاه انتخابی، اواسط ماه اوت خواهد بود.

کلیات اقامت در هنگ کنگ از طریق تحصیل

بسیاری از دانشجویان خارجی صرفا جهت تحصیل وارد هنگ کنگ نمی شوند. بلکه هدف اصلی آن ها تحصیلات عالیه در هنگ کنگ و پس از آن اشتغال به کار و اخذ در هنگ کنگ از طریق تحصیل می باشد. دولت هنگ کنگ این مسیر مهاجرتی را برای دانشجویان بین المللی فراهم نموده و البته شرایط ایده آلی را برای آنان قرار داده است. بنابراین ضمن این که با بالاترین درجات علمی و تحصیلی در رشته مورد علاقه خود فارغ التحصیل می شوند، می توانید با اشتغال به کار در هنگ کنگ در این کشور بمانید و به اقامت در هنگ کنگ از طریق تحصیل دست یافته و زندگی بی نظیری را در طول اقامت خود بسازید.

احتمال می رود در این راستا نیاز به اطلاعات بیشتری داشته باشید که البته این امر از طریق مطالعه مقالات نگارش شده توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت امکان پذیر بوده و در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *