مهاجرت به کشور کانادا

اقامت کانادا

اخذ اقامت کانادا
اقامت کانادا
میانگین امتیاز 5 تعداد 2

در صورتی که شما هم علاقه مند به موضوع اقامت کانادا هستید با مطالعه مقاله فوق می توانید به اطلاعات جامعی در این رابطه دست یابید. همان طور که می دانید این کشور توانسته در میان یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای موجود در دنیا قرار بگیرد و توانسته شرایط مطلوب و هم چنین ایده آلی را برای کلیه اشخاصی که دارای حق شهروندی این کشور می باشند و همچنین اشخاصی که قصد مهاجرت نمودن به این کشور را دارند مهیا کند. از آن جا که جمعیت موجود در این کشور نسبت به پهناور بودن و همچنین وسعت این کشور کمتر می باشد در نتیجه این ویژگی باعث شده که این کشور قابلیت مهاجرپذیری بالایی داشته باشد.

همان طور که می دانید این کشور پیشرفته و مدرن از شرایط اقتصادی عالی و کیفیت تحصیلی بالا برخوردار می باشد. هرساله با تعداد زیادی از متقاضیان اقامت کانادا که به وسیله روش های گوناگون خواهان مهاجرت به این کشور و در نهایت موفقیت در راستای اقامت از نوع دائم می شوند، رو به رو می شود. در این مقاله سعی داریم توضیحات لازم در این باب را خدمت شما ارایه دهیم. در ذیل با توضیحات جامعی از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خدمتتان هستیم.

بررسی شرایط سیاسی حاکم در کشور کانادا

جالب است بدانید که شرایط سیاسی این کشور مشابه دو کشور انگلستان و آمریکا می باشد با این توضیح که این کشور از یک حیث تحت اداره و کنترل ملکه کشور انگلستان می باشد و از حیث دیگر به علت وجود داشتن روابط گسترده که با کشور آمریکا دارد قواعد زندگی موجود در این کشور تا به اندازه ای مانند کشور امریکا می باشد. در صورتی که شما هم علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتری در مورد این کشور می باشید با مراجعه به لینک هایی نظیر نظام تحصیلی در کانادا یا شرایط پناهندگی در کانادا که در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت موجود می باشند به اطلاعات بیشتری در رابطه با این موضوع به دست آورید.

روش های اخذ اقامت کانادا

در وارد شدن به این کشور و همچنین موفقیت در اخذ اقامت کانادا روش های گوناگونی وجود دارد که برخی از این روش ها عبارتند از گرفتن اقامت این کشور از روش اقامت کوتاه مدت یا اقامت موقت این کشور، این روش از طریق گرفتن ویزای توریستی ممکن می باشد با این توضیح که مدت زمان لازم برای گرفتن این نوع ویزا کمتر از 6 ماه است. دومین روش گرفتن اقامت بلند مدت یا اقامت دائم این کشور می باشد که مدت زمان لازم برای گرفتن این نوع ویزا حداقل به مدت 6 ماه می باشد.

شرایط لازم برای اخذ اقامت دائم کانادا

از جمله شرایط مورد نیاز در اخذ اقامت دائم کانادا می توان به شرایط زیر اشاره نمود:

 • وجود یکی از اعضای خانواده شخض متقاضی اقامت کانادا در این کشور
 • وجود یک نوع پیشنهاد کاری از جانب کار فرما که اقدام به استخدام نیروی کار در این کشور می کند
 • اشخاص متقاضی اقامت کانادا ملزم به داشتن نوعی تخصص و مهارت در رابطه با شغلی می باشند که این کشور در رابطه با شغل مورد نظر کمبود کارگر را احساس می کند.
 • اشخاص متقاضی اقامت کانادا که می خواهند از روش سرمایه گذاری اقامت دائم این کشور را به دست آورند باید در سرمایه گذاری در شرکت ها و هم چنین بانک های این کشور تمایل داشته باشند.
 • هدف اصلی اشخاص متقاضی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند باید در زمینه سرمایه گذاری یا شروع کسب و کار در این کشور باشد.
 • این اشخاص ملزم به داشتن تجربه و همچنین تخصص در زمینه شغلی می باشند که هدف اشتغال در شغل مورد نظر را دارند. شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه اقامت در کانادا به لینک مربوطه مراجعه کنید.

اشخاص متقاضی اقامت کانادا که موفق به دریافت ویزای دائم این کشور می باشند برای معتبر بودن ویزای خود ملزم به انجام شرایط زیر می باشند: این اشخاص در راستای معتبر بودن ویزای دائم خود ملزم به پیروی از برخی قوانین موجود در این کشور می باشند. این اشخاص ملزم به حضور فیزیکی در این کشور برای مدت زمان 2 سال و به صورت متداوم و پیوسته می باشند.

اقامت کانادا

نکات ضروری اشخاص متقاضی اقامت کانادا

نکته اول: احتمال دارد که دو بازرس شرایط این اشخاص را مورد بررسی قرار دهند با این توضیح که یکی از بازرسان دارای صلاحیت استانی باشد و دیگری  دارای صلاحیت کشوری.

نکته دوم: این اشخاص قادر به درخواست اقامت موقت می باشند، با این توضیح که ملزم خواهند بود که در این کشور کارهای ضروری و مورد نیاز در راستای اقامت دائم را انجام دهند یا حتی قادر می باشند از ابتدای کار خود، اقدام به درخواست اقامت دائم کانادا کنند.

انواع ویزای رایج کشور کانادا

از جمله رایج ترین ویزا های کشور کانادا عبارتند از :

 • ویزای تحصیلی که شامل ویزای دانشجویی یا ویزای دانش‌ آموزی می شود
 • ویزای کاری که می بایست مورد تایید این کشور باشد
 • داشتن پیشنهاد کاری از جانب یک کارفرمای دارای اعتبار (اخذ ویزای کاری ار نوع موقت به مراتب آسان تر می باشد)
 • برای اخذ اقامت دائم این کشور شخص متقاضی اقامت کانادا ملزم به تقاضا نمودن کارت اقامت دائمی این کشور می باشد
 • بعد از سپری نمودن مدت زمانی به میزان 4 سال در این کشور این اشخاص می توانند در راستای حق شهروندی اقدام نمایند

اگر شما هم با مطالعه مقاله اقامت کانادا در راستای کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با مهاجرت به کانادا علاقه مند شدید، می توانید از فرصت مشاوره حضوری و غیر حضوری با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =