مهاجرت به کانادا

اقامت کانادا

در صورتی که شما هم علاقه مند به موضوع اقامت کانادا هستید با مطالعه نمودن مقاله اقامت درکانادا می توانید به اطلاعات جامعی در رابطه با موضوع اقامت کانادا به دست آورید.  در این مقاله سعی داریم توضیحات لازم در این باب را خدمت شما ارایه دهیم. در ذیل با توضیحات جامعی از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خدمتتان هستیم.

دلایل جذابیت اقامت کانادا برای مهاجرین این کشور

همان طور که می دانید این کشور توانسته در میان یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای موجود در دنیا قرار بگیرد  که توانسته شرایط مطلوب و هم چنین  ایده آلی را برای کلیه اشخاصی که دارای حق شهروندی این کشور می باشند و همچنین اشخاصی که قصد مهاجرت نمودن به این کشور را دارند مهیا کند.

از آن جا که جمعیت موجود در این کشور  نسبت به پهناور بودن و همچنین وسعت این کشور کمتر می باشد. در نتیجه این ویژگی باعث شده که این کشور از جمله کشور هایی محسوب شود که دارای قابلیت مهاجرپذیری بالایی می باشند.

همان طور که می دانید این کشور پیشرفته و مدرن که از  شرایط اقتصادی  عالی و هم چنین کیفیت تحصیلی بالا می باشد. در هرسال با تعداد زیادی از اشخاص متقاضی اقامت کانادا که به وسیله روش های گونا گون خواهان مهاجرت نمون به این کشور و در نهایت  و موفقیت در راستای گرفتن  حق اقامت  از نوع دائم  در این کشور می باشند،  روبه رو می شود.

بررسی شرایط سیاسی حاکم در کشور کانادا

جالب است که بدانید که شرایط سیاسی این کشور مشابه دوکشور انگلستان و آمریکا می باشد با این توضیح که  این کشور از یک حیث تحت اداره و هم چنین کنترل ملکه کشور  انگلستان می باشد،و از حیث دیگر به علت وجود داشتن روابط از نوع  گسترده ای که با کشور  آمریکا دارد قواعد زندگی موجود در این کشور تا به اندازهای مانند کشور امریکا  می باشد.

در صورتی که شما هم علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتری در مورد این کشور می باشید با مراجعه به لینک هایی نظیر نظام تحصیلی در کانادا یا شرایط پناهندگی در کانادا که در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت موجود می باشند به اطلاعات بیشتری در رابطه با این موضوع به دست آورید.

 روش های اخذ اقامت کانادا

در زمینه موفقیت در  وارد شدن این کشور و هم چنین  موفقیت در اخذ اقامت کانادا  روش های گوناگون و مختلفی وجود دارد که برخی از این روش ها عبارتند از:

اولین روشگرفتن اقامت این کشور از روش اقامت کوتاه مدت یا به عبارت دیگر  اقامت موقت  این کشور می باشد. با این توضیح که این روش از که از روش گرفتن ویزای توریستی  ممکن می باشد با این توضیح که  مدت زمان لازم برای گرفتن این نوع ویزا  کمتر از شش ماه می باشد.

دومین روشدومین روش برای گرفتن اقامت این کشور از روش گرفتن اقامت بلند مدت یا به عبارت دیگر  اقامت دائم  این کشور می باشد. با این توضیح که مدت زمان لازم برای گرفتن این نوع ویزاحداقل به مدت شش ماه می باشد.

  شرایط لازم برای گرفتن اقامت دائم کانادا

از جمله شرایط مورد نیاز در راستای موفقیت در گرفتن اقامت از نوع دائم این کشور می توان به شرایط زیر اشاره نمود

 • وجود داشن یکی از اعضای خانواده شخض متقاضی اقامت کانادا در این کشور
 • وجود داشتن یک نوع پیشنهاد کاری از  جانب شخص کار فرما که اقدام به استخدام نمودن نیروی کاری در این کشور می کند.
 • اشخاص متقاضی اقامت کانادا ملزم به داشتن نوعی تخصص و هم چنین مهارت دررابطه با شغلی می

باشند که  این کشور در رابطه با شغل مورد نظر کمبود کارگر را احساس می کند.

 • اشخاص متقاضی اقامت کانادا که می خواهند از روش سرمایه گذاری اقامت دائم این کشور را به دست آورند. باید در زمینه سرمایه گذاری در میان شرکت ها و هم چنین بانک های این کشور دارای تمایل باشند.
 •   هدف اصلی اشخاص متقاضی که قصد سر مایه گذاری در این کشور را دارند باید در زمینه سرمایه گذاری یا شروع نمودن کسب و کار در این کشور باشد.
 • این اشخاص ملزم به داشتن تجربه و همچنین تخصص در زمینه شغلی می باشند که هدف اشتغال در شغل مورد نظر را دارند. شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه اقامت در کانادا به لینک مربوطه مراجعه کنید.

نحوه اقامت در کاناد پس از اخذ ویزای دائم

اشخاص متقاضی اقامت کانادا که موفق به در یافت نمودن ویزای دائم این کشور می باشند برای معتبر بودن ویزای خود ملزم به انجام شرایط زیر می باشند:

 • این اشخاص در راستای معتبر بودن ویزای دائم خود ملزم به پیروی نمودن از برخی قوانین خاص موجود در این کشور می باشند.

 • این اشخاص ملزم به حضور فیزیکی در این کشور و برای مدت زمانی که به میزان دوسال و به صورت متداوم و پیوسته می باشد می باشند.

سایر نکات ضروری اشخاص متقاضی اقامت در کانادا

از جمله مواردی که این اشخاص ملزم به رعایت نمودن آنها می باشند عبارتند از :

نکته اول:  دارای احتمال بودن این که دو بازرس شرایط این اشخاص را مورد بررسی قرار دهد با این توضیح که یکی از بازرسان دارای صلاحیت  استانی باشد  و دیگری  دارای صلاحیت کشوری  باشد.

نکته دوم:  این اشخاص قادر به  درخواست نمودن  اقامت از نوع موقت می باشند. با این توضیح که ملزم می باشند که در این کشور کارهای ضروری و هم چنین  مورد نیاز در راستای موفقیت در کسب  اقامت  دائم  این کشور را انجام دهند. یا حتی قادر می باشند می‌توانند که  از ابتدای کار خود اقدام به درخواست دادن برای اقامت دائم این کشورکنند.

انواع ویزای رایج کشور کانادا

 • از جمله رایج ترین ویزا های کشور کانادا عبارتند از :
 • ویزای تحصیلی که شامل ویزای دانشجویی یا ویزای دانش‌آموزی می شود.
 • ویزای کاری که می بایست مورد تایید این کشور باشد.
 • داشتن پیشنهاد کاری از جانب یک کار فرمای دارای اعتبار با این توضیح که موفقیت در سپری نمودن این فرایند از گرفتن ویزای کاری ار نوع موقت به مراتب آسان تر می باشد.
 • در راستای موفقیت در گرفتن اقامت دائم این کشور شخص متقاضی اقامت کانادا ملزم به تقاضا نمودن کارت اقامت دائمی  این کشور می باشد.
 • بعد از سپر ی نمودن مدت زمانی به میزان چهار سال در این کشور این اشخاص می توانند در راستای حق شهروندی این کشور اقدام نمایند.

اگر شما هم با مطالعه نمودن مقاله اقامت در کانادا در راستای کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با موضوع اقامت در کانادا علاقه مند شدید. می توانید از فرصت مشاوره حضوری و غیر حضوری با مشاورین موسسه سفیران سروش سعادت بهره ببرید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =