ویزای کاری قطر

بازار کار رشته مدیریت در قطر

بازار کار رشته مدیریت در قطر

بازار کار رشته مدیریت در قطر به دلیل درآمد بالا، نیاز فوری بازار، شرایط آسان کار و… از جمله فاکتورهای جذب مدیران به سوی این بازار است. از شرایط کار رشته مدیریت در قطر می توان به داشتن مدرک دانشگاهی و نیز سابقه کار مفید اشاره کرد. میانگین ماهانه درآمد مدیران در قطر با QR240,969 (ریال قطر) چندین برابر متوسط درآمد ملی با QR16,794 (ریال قطر) می باشد که درآمد اغوا کننده ای برای مدیران خارجی محسوب می شود. شاید این عامل به همراه قانون عدم پرداخت مالیاتی، دو جاذبه اصلی مدیران خارجی برای مهاجرت به قطر شناخته می شود.

مدیران در قطر توسط شرکت های بزرگ چند ملیتی در رشته مشاغل مختلف شامل مدیر فناوری اطلاعات (IT)، مدیر پروژه، مدیر کل، مدیر منابع انسانی و مدیر ساخت و ساز استخدام می شوند. مدیران خارجی بایستی از مهارت های خاص مدیریتی شامل تصمیم سازی، خلاقیت، توانایی حل مسئله، کنترل، رهبری و برقراری ارتباط برخوردار باشند تا از عهده مسئولیت های کنترل و رهبری گروه برآیند. مقاله حاضر که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است، به دنبال تشریح جزییات کامل درباره شرایط کار رشته های مدیریتی در کشور قطر می باشد.

درباره کشور قطر

قطر به پایتختی شهر دوهه با عنوان رسمی دولت قطر، کشوری واقع در غرب آسیا است. قطر کشوری عرب نشین با جمعیت 2.6 میلیون نفر جمعیت است که فقط 2.3 میلیون نفر آن را مهاجران خارجی تشکیل می دهد و جمعیت بومی قطر در حدود 313000 نفر برآورد می شود. قطر کشوری امیر نشین است و توسط خاندان ثانی اداره می شود. قبل از کشف نفت، اقتصاد قطر بر  اساس ماهیگیری و شکار مروارید استوار بود. البته پس از معرفی مروارید کشت شده ژاپنی به بازار جهانی، این صنعت در قطر از رونق افتاد.

نفت در قطر در سال 1940 و در میدان دوخان کشف شد. در واقع، همین کشف بود که اقتصاد قطر را زیر و رو کرد. حالا، این کشور جزیره ای کوچک دارای استاندارد زندگی بالا در خاورمیانه می باشد. قطر یکی از کشورهای منطقه خلیج فارس است که پایین ترین نرخ مالیاتی را دارد. این کشور جزء چند کشور ثروتمند جهان محسوب می شود و مبین این سخن، سرانه تولید ناخالص داخلی (GDP) می باشد که در سال 2016 قطر را به چهارمین کشور ثروتمند جهان تبدیل کرد. بر همین منوال، قطر سیاست رشد اقتصادی همه جانبه خود را شروع کرد.

وضعیت بازار کار رشته مدیریت در قطر

بازار کار رشته مدیریت در قطر به دلیل نیاز فوری بازار کار به این رشته شغلی و پایین ترین نرخ بیکاری 0.10 از جذاب ترین و پرمتقاضی ترین بازارهای کاری در قطر شناخته می شود. کاریابی در بازار کار رشته مدیریت در قطر آنچنان هم سخت نیست ولی در ضمن آسان هم نیست. شما در این بازار رقابتی، کار مورد نظرتان را فقط از طریق جستجوی پورتال های کاریابی خواهید یافت. بنابراین تهیه رزومه کاری قوی یا همان CV برای اثرگذاری بر روی کارفرما در جهت استخدام شخص بسیار مهم است.

معمولا فرصت های کار در بازار کار رشته مدیریت در قطر فراوان است. اما مدیران خارجی اگر به دنبال بالاترین درآمدها هستند، پس بایستی در بانک های قطری، صنایع قطری شامل Qatar Steel, QAPCO, QAFCO و QAFAC، بنگاه املاک Ezdan، شرکت هولدینگ پتروشیمی مسعد، شرکت ارتباطاتی Ooredoo و غیره به دنبال کار باشند. همانطوری که در مطالب فوق نیز بیان شد، بازار کار قطر همواره دارای نوسان است و متقاضیان بایستی در کاریابی و عقد قرارداد با کارفرماها دقت کافی را داشته باشند و با علم کافی وارد بازار کار رشته مدیریت در قطر شوند.

وضعیت بازار کار رشته مدیریت در قطر

شرایط کار مدیران در بازار کار رشته مدیریت در قطر

افراد برای انجام کار مدیریتی در کشور قطر نیازمند ارایه مدرک لیسانس یا فوق لیسانس مربوطه هستند و سابقه کاری بسیار متداول در بین شرکتهای استخدام کننده معمولا 4 تا 8 سال سابقه است. از امتیازات کار در بازار کار رشته مدیریت در قطر همچنین می توان به قانون عدم پرداخت مالیات بر درآمد معمولا مدیران در قطر مسئولیت های کنترل و رهبری کار گروهی را در بخش ها یا دپارتمانهای مختلف بر عهده دارند. مدیر همچنین مسئول برنامه ریزی و نگداری سیستم ها، روش ها و سیاست های کاری است تا عملکرد بهینه افراد و سایر منابع را در یک شرکت یا سازمانی ارتقاء بخشد. بنابراین، مدیران بایستی از مهارت های لازم شامل موارد زیر برای کار مدیریتی در قطر برخوردار باشند:

 • برنامه ریزی
 • ارتباط
 • تصمیم سازی
 • تعیین مسئولیت
 • حل مسئله
 • انگیزه بخشی

معمولا یک کارگر در کشور قطر در حدود QR16,794 (ریال قطر) در ماه دریافت می کند اما میانگین درآمد ماهیانه یک مدیر در کشور قطر حدود QR240,969 (ریال قطر) می باشد که تقریبا دو برابر میانگین ملی است. این سطح درآمدی مدیران در قطر نشانگر جایگاه و نقش رشته مدیریت در قطر می باشد. البته این میزان درآمد مدیران نیز بسته به رشته تخصصی و نیز سابقه کار می تواند متغییر باشد. در این بین بالاترین میزان درآمدی در بین مدیران، مربوط به مدیر ساخت و ساز با متوسط درآمد ناخالص QR400,000 (ریال قطر) می باشد. بر این اساس، میانگین درآمدی شاغلین رشته های مدیریت در کشور قطر عبارتند از:

شغل میانگین درآمد به ریال قطر (QAR)
مدیر منابع  انسانی 350828
مدیر کل 340466
مدیر پروژه 365200
مدیر فناوری اطلاعات (IT) 280805
مدیر ساخت و ساز 400000

شیوه مهاجرت مدیران به قطر

از بین معدود کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، ایران با قطر روابط اقتصادی و سیاسی قوی و مستحکمی دارد و به لطف همین روابط خوب، فرصتی برای ایرانیان جهت درخواست ویزا برای مهاجرت کاری به کشور قطر پیش آمده است. پس از اطمینان درباره صلاحیت خودتان، شما حالا برای درخواست ویزای کار قطر می بایستی قبل از هر اقدامی نسبت به یافتن اسپانسر قطری اقدام نمایید. اسپانسر در واقع همان شرکت استخدام کننده شما است که به شما پیشنهاد کاری ارایه می کند،دقت بفرمایید موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت هیچگونه خدماتی به منظور پیدا کردن کار و کاریابی برای کشور قطر در هیچ رشته ای ندارد و خدمات ما فقط اخذ ویزای جستجوی کار قطر همراه با نامه از کفیل می باشد. پس از یافتن اسپانسر است که شما برای درخواست ویزای قطر با تهیه مدارک لازم عازم سفارت این کشور می شوید. مدارک و شرایط اخذ ویزای کار در قطر عبارت است از:

 • اصل پاسپورت معتبر با یک صفحه خالی جهت چاپ ویزای جدید و با مدت اعتبار بیش از 6 ماه
 • فرم درخواست ویزا یا فرم V1
 • قرارداد کاری نشانگر پیشنهاد کاری از طرف اسپانسر قطری
 • 2 قطعه کپی از صفحه اول پاسپورت
 • 2 قطعه عکس پاسپورتی
 • کپی و اصل مدارک دانشگاهی و فنی حرفه ای

با این توضیحات، اگر شما نیاز به مشاوره های تخصصی داشته باشید توصیه می شود که با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید تا آنها علاوه بر ارزیابی شرایط مهاجرتی شما، بهترین روش مهاجرتی متناسب با این شرایط را به شما ارایه نمایند. توجه داشته باشید موسسه هیچ گونه خدماتی در خصوص کاریابی در کشور قطر نداشته و تنها در زمینه اخذ ویزای کاری این کشور به فعالیت می پردازد.

6 دیدگاه برای “بازار کار رشته مدیریت در قطر

 1. داود رشیدی گفت:

  سلام من کارشناس ارشد روابط بین اللمل و سابقه کاری زیاد در مدیریت به خصوص درزمینه مدیریت رسانه هستم و همسرم وکیل پایه یک دادگستری می باشد درخواست کار در این زمینه در قطر را دارم البته همسرم دارای مدرک خیاطی و خودم نیز متخصص در اشپزی می باشم ایا می توانم به دنبال کار در قطر باشم ممنون

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای اخذ ویزای کار قطر در ابتدا باید کفیل داشته باشید و ویزای جستجوی کار قطر بگیرید که در این زمینه با شماره های موسسه برای راهنمایی تماس بگیرید

 2. علی رضا صفا گفت:

  سلام
  مقصود از مدیریت ساخت و ساز چیست؟
  من 29 سالم هست و دارای لیسانس عمران راه و ساختمان هستم با سابقه بیش از 110 واحد مسکونی و فوق لیسانس رشته MBA با سابقه مدیر صادراتی یک شرکت دریایی

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای اخذ ویزای کار قطر در ابتدا باید کفیل داشته باشید و ویزای جستجوی کار قطر بگیرید که بهتر یا به زبان عربی یا انگلیسی مسلط باشید

 3. میلاد گفت:

  سلام / بنده 25 ساله لیسانس مدیریت مالی و فوق لیسانس مدیریت منابع انسانی از یکی از دانشگاه های تاپ تهران با معدل 18 و ایلتس 7
  و با یک سال سابقه کار . با این شرایط یتونم در قطر کار مرتبط با رشته ام پیدا کنم ؟؟؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای اخذ ویزای کار قطر در ابتدا باید کفیل داشته باشید و ویزای جستجوی کار قطر بگیرید که بهتر یا به زبان عربی یا انگلیسی مسلط باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *