مهاجرت تحصیلی هنگ کنگ

بهترین مناطق هنگ کنگ برای تحصیل

بهترین مناطق هنگ کنگ برای تحصیل

اگر دانشگاه های شهر هنگ کنگ را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اید بهتر است اطلاعاتی در خصوص بهترین مناطق هنگ کنگ برای تحصیل بدست آورید. هنگ کنگ شهری خود مختار در جنوب کشور چین است، این شهر جزیره ای از مهمترین بازارهای مالی و تجاری قاره آسیا و جهان محسوب می شود. منطقه هنگ کنگ همراه با منطقه ماکائو مناطق تقسیماتی ویژه جمهوری خلق چین هستند. زبان های رسمی در شهر هنگ کنگ زبان انگلیسی و زبان کانتونی (گونه ای از زبان چینی) است. تا پایان این نوشتار با تیم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه باشید تا اطلاعات مختصری در رابطه با بهترین دانشگاه های هنگ کنگ و بهترین مناطق هنگ کنگ برای تحصیل به دست آورید.

معرفی دانشگاه های برتر هنگ کنگ

شهر هنگ کنگ از لحاظ ادغام با فرهنگ شرق و غرب و وجود عناصر سنتی و رقابت با دنیای مدرن شهر مناسبی برای ادامه تحصیل است. در میان دانشگاه های شهر هنگ کنگ 3 دانشگاه جزء 300 دانشگاه برتر و 3 دانشگاه جزء 500 دانشگاه برتر در دنیا محسوب می شوند. مبحث پویایی و تنوع در این شهر موجب بین المللی شدن دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی شده است.

بیشتر موسسات آموزش عالی این شهر برای جذب دانشجویان خارجی و بین المللی به ارائه بورسیه تحصیلی می پردازند، علاوه بر این به دلیل استفاده از زبان انگلیسی در موسسات هنگ کنگ بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل این شهر را انتخاب می کنند. لازم به ذکر است که برخی از دانشگاه های شهر هنگ کنگ برای سال تحصیلی 2020-2021 مورد تایید وزارت بهداشت و وزات علوم ایران هستند. جدول زیر نشانگر دانشگاه های برتر هنگ کنگ و رتبه جهانی این دانشگاه ها و دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران است.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم دانشگاه های برتر هنگ کنگ رتبه جهانی در سال 2020
City University of Hong Kong University of Hong Kong 35
Hong Kong Baptist University The Hong Kong University of Science and Technology 47
Hong Kong University of Science and Technology Chinese University of Hong Kong 57
The Chinese University of Hong Kong City University of Hong Kong 126
The Hong Kong Polytechnic University Hong Kong Polytechnic University 171
The University of Hong Kong Hong Kong Baptist University 401-500

پوک فو لام از بهترین مناطق هنگ کنگ برای تحصیل

Pok Fu Lam یا Pokfulam منطقه مسکونی در جزیره هنگ کنگ که در انتها غربی منطقه جنوبی جای گرفته است. این دره بین Victoria Peak و Mount Kellett در حوالی خلیج Telegraph قرار دارد. پوک فو لام توسط جاده پوک فو لام به لونگ فو شان، سای یینگ پان و آبردین وصل است همچنین به طور غیر مستقیم به سطح میانی متصل می باشد. پوک فو لام به عنوان یکی از مناطق دانشجویی در شهر هنگ کنگ محسوب می شود، دانشکده بین المللی آلمان سوئیس و شعبه ای از مدرسه Kellett در این شهر جای گرفته اند علاوه بر این دانشگاه هنگ کنگ که یکی از دانشگاه های برجسته شهر هنگ کنگ است در این منطقه قرار دارد.

پوک فو لام از بهترین مناطق هنگ کنگ برای تحصیل

Kowloon از بهترین مناطق هنگ کنگ برای تحصیل

دانشگاه علم و فناوری هنگ کنگ که دارای رنکینگ جهانی 47 است در منطقه Kowloon جای دارد، این منطقه دانشجویی یک منطقه شهری در شهر هنگ کنگ است که شامل شبه جزیره کوولون می شود. Kowloon از شرق با تنگه Lei Yue Mun و تنگه Mei Foo Sun Chuen و از غرب با جزیره Stonecutter هم مرز است. این منطقه با جمعیتی معادل 2 میلیون نفر و تراکم 43.033 در کیلومتر مربع پر جمعیت ترین منطقه شهری در هنگ کنگ است. علاوه بر دانشگاه علم و فناوری هنگ کنگ دانشگاه باپتیست هنگ کنگ، دانشگاه آزاد هنگ کنگ، کالج تونگ واه، کالج آموزش عالی هنگ کنگ نانگ یان، کالج مسیحی گراتیا و مدارس در مقاطع تحصیلی مختلف در این منطقه قرار دارند.

Kowloon از بهترین مناطق هنگ کنگ برای تحصیل

Sha Tin منطقه ای در امتداد رودخانه شینگ مون در مناطق جدید شرقی شهر هنگ کنگ است، Sha Tin یکی از برجسته ترین نمونه های پیشرفت های شهر جدید در دهه 1970 در هنگ کنگ است. Sha Tin به همراه Ma On Shan پرجمعیت ترین مناطق در سرزمین های جدید هستند. در سال 1973 منطقه Sha Tin تحت برنامه توسعه شهرهای جدید دولت هنگ کنگ تاسیس شد. از مراکز آموزشی مهم هنگ کنگ که در این منطقه قرار دارد می توان به دانشگاه چین در هنگ کنگ، دانشگاه Hang Seng در هنگ کنگ، موسسه آموزش حرفه ای هنگ کنگ و موسسه ورزشی هنگ کنگ اشاره کرد. با مطالعه مقاله اقامت در هنگ کنگ از طریق تحصیل اطلاعات بیشتری در رابطه با ویزای تحصیلی و هزینه های تحصیل در این شهر کسب می کنید.

هزینه زندگی در بهترین مناطق هنگ کنگ

هزینه زندگی در شهر هنگ کنگ در مقایسه با هزینه های زندگی در شهرهای اروپایی ارزان تر است، بیشترین هزینه زندگی در این شهر همانند بسیاری از شهرهای دنیا مربوط به مسکن و محل اقامت است. در رتبه بندی هزینه های زندگی در میان 468 شهر در دنیا شهر هنگ کنگ جایگاه 41 ام را به خود اختصاص داده است. هزینه زندگی ماهیانه برای 1 نفر در این شهر 45004HK$ (دلار هنگ کنگ) و برای خانواده 4 نفره 60344HK$ (دلار هنگ کنگ) برآورد شده است. اگر تصمیم دارید پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های هنگ کنگ در این شهر اقامت داشته باشید و مشغول به کار شوید پیشنهاد میکنیم مقاله شرایط کار پس از تحصیل در هنگ کنگ را مطالعه کنید. هموطنان عزیز می توانند برای انجام پرونده های مهاجرتی و بهره مندی از مشاوره های تخصصی با وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *