مهاجرت به کشور ژاپن

تبدیل اقامت به تابعیت در ژاپن

تبدیل اقامت به تابعیت در ژاپن

تبدیل اقامت به تابعیت در ژاپن با در نظر گرفتن شرایط متقاضی خارجی و بین المللی و خانواده وی و با توجه به وضعیت اقامتی امکان پذیر است و محقق می شود. اگر قصد مهاجرت و اقامت در کشور ژاپن را دارید باید بدانید که برای مهاجرت به این کشور راه های مختلفی مثل: مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی، سرمایه گذاری، تولد فرزند در ژاپن و ازدواج با فردی با تابعیت ژاپنی وجود دارد که تنها برخی از این موارد منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور خواهد شد. ژاپن سالهاست که مقصد در نظر گرفته شده برای ایرانیان محسوب می شود، این کشور پس از گذراندن جنگ جهانی و حمله اتمی اکنون به عنوان قطب تمدن و صنعت آسیا شرقی شناخته می شود. در ادامه این نوشتار کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعاتی در خصوص شرایط تبدیل اقامت به تابعیت در ژاپن جمع آوری کرده اند.

 • بهترین روش های مهاجرت به ژاپن چیست؟
 • فرایند مهاجرت به ژاپن و دریافت تابعیت این کشور چقدر زمان می برد؟
 • آیا می شود از طریق تحصیل، اقامت ژاپن را به دست آورد؟
 • شرایط دریافت تابعیت دوگانه در ژاپن چیست؟

تبدیل اقامت به تابعیت در ژاپن از طریق کار

مهاجرت کاری به ژاپن از طریق ویزای کار تحت شرایط خاصی برای افراد متخصص و ماهر امکان پذیر است، برای مهاجرت کاری به کشور ژاپن متقاضی باید دارای پیشنهاد شغلی از کارفرمایی معتبر در این کشور باشد. برای یافتن کار و کارفرما در این کشور باید از طریق آگهی های کار منتشر شده در این کشور، وب سایت های رسمی کاریابی و موسسات معتبر کاریابی اقدامات لازم را انجام دهید. از جمله موسسات و شرکت های معتبری که در این کشور واقع شده اند می توان به

 • Service Management Group
 • Carbon Disclosure Project
 • Stella McCartney
 • Covance
 • 1st American
 • Sustainalytics
 • Carbon Disclosure Project
 • Elsevier
 • CSC
 • Amazon
 • Global Impact

اشاره کرد. با موفقیت در اخذ دعوت نامه شغلی می توانید اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای کار ژاپن از طریق سفارتخانه این کشور انجام دهید. مجوز اقامت کاری شما بین 4 ماه تا 5 سال متغیر است همچنین متقاضی می تواند برای همسر و فرزندان خود نیز مجوز اقامت دریافت کند، دقت داشته باشید که همراهان شما اجازه کار در کشور ژاپن را ندارد مگر آنکه از اداره کار ژاپن مجوز دریافت کنند. با گذشت 5 سال از شروع کار در کشور ژاپن و تمدید مجوز کار متقاضی می تواند اقامت دائم این کشور را برای خود و اعضای خانواده دریافت کند، با گذشت 5 سال از اخذ اقامت دائم و رعایت قوانین این کشور متقاضی خارجی مجاز به اخذ تابعیت و پاسپورت کشور ژاپن می شود.

شرایط مهاجرت تحصیلی به ژاپن

از بین روش های مهاجرت به کشور ژاپن مهاجرت تحصیلی به این کشور روشی متداولی است که به عنوان ارزانترین روش برای مهاجرت نیز شناخته می شود. برای مهاجرت تحصیلی به ژاپن داشتن اسپانسری از طرف موسسات آموزش عالی این کشور الزامی است همچنین فرد باید با ارائه مدرک تمکن مالی اثبات نماید که توانایی پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در ژاپن را در طول دوران تحصیلی دارند. اگر طول مدت تحصیل شما بیشتر از 3 ماه است باید ویزای دانشجویی این کشور را دریافت کنید.

اگر می خواهید مهاجرت تحصیلی به ژاپن را تجربه کنید لازم است آگاه باشید که از این طریق نمی توانید اقامت دائم در ژاپن را تجربه کنید، دانشجویانی که تصمیم دارند پس از اتمام دوره همچنان در ژاپن اقامت داشته باشند باید با یافتن شغلی مرتبط با رشته تحصیلی وارد بازار کار کشور ژاپن شوند و یا در صورتی که دارای سرمایه لازم هستند می توانند سرمایه گذاری در ژاپن را تجربه کنند و اقامت دائم و پس از آن تابعیت ژاپن را کسب کنند.

تبدیل اقامت به تابعیت در ژاپن از طریق سرمایه گذاری

تبدیل اقامت به تابعیت در ژاپن از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در ژاپن گرانترین روش مهاجرت به این کشور محسوب می شود اما در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور برای فرد و همراهان وی می شود، سرمایه گذاری در کشور ژاپن از طریق خرید ملک و مستغلات و ثبت شرکت عملیاتی می شود. با توجه به شرایط اقتصادی و مالی در ژاپن ثبت شرکت و کارآفرینی در این کشور بسیار سود آور است اما باید به یاد داشته باشید که برای ثبت شرکت به سرمایه زیادی نیاز است. سقف تعیین شده برای ثبت شرکت در کشور ژاپن 5 میلیون JPY (ین) تعیین شده است، از جمله شرایط مهم برای کارآفرینی در این کشور داشتن حداقل 3 سال سابقه کاری است.

ویزای کارآفرینان ژاپن با نام Investor/ company manager visa شناخته می شود که طول مدت صدور آن بین 4 تا 6 ماه است. پس از گذشت 5 سال از ثبت شرکت موفق در کشور ژاپن، پرداخت مالیات و رعایت قوانین می توانید اقامت دائم این کشور را کسب کنید و پس از گذشت 5 سال از اخذ اقامت دائم ژاپن امکان اخذ تابعیت این کشور برای متقاضی خارجی و بین المللی وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط سرمایه گذاری در این کشور به مطالعه مقاله سرمایه گذاری در ژاپن بپردازید.

تبدیل اقامت به تابعیت در ژاپن از طریق ازدواج

ازدواج فردی خارجی با فردی با تابعیت کشور ژاپن منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور می شود اما باید بدانید که تابعیت این کشور پس از ازدواج به صورت اتوماتیک به فرد تعلق نمی گیرد و لازم است فرد مراحلی را پشت سر بگذارد. ویزای همسر ژاپن با اعتبار 3 ساله صادر می شود، با گذشت 3 سال از ازدواج رسمی و قانونی در این کشور فرد می تواند اقامت دائم ژاپن را به دست بیاورد. با گذشت 5 سال از اقامت در کشور ژاپن و اثبات ازدواج موفق شما می توانید تابعیت ژاپن را کسب کنید، اما برای اخذ تابعیت ژاپن از طریق ازدواج قوانین و مقرراتی وجود دارد که عبارتند از:

 • شناخت قوانین اساسی ژاپن و رعایت این قوانین
 • اقامت دائم و مستمر در کشور ژاپن (فرد باید به مدت 5 سال در این کشور اقامت داشته باشد)
 • سن متقاضی در زمان درخواست باید بیشتر از 20 سال باشد.
 • اثبات وضعیت مالی به این صورت که همسر و شریک زندگی باید اثبات نماید که توانایی پرداخت هزینه های زندگی خود و همسر را دارد.
 • ترک تابعیت پیشین برای اخذ تابعیت ژاپن الزامی است.

روسیه یکی دیگر از کشورهای مهاجر پذیر است که از طریق مرزهای آبی با کشور ژاپن در ارتباط است برای اطلاع از شرایط اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور پیشنهاد می کنیم به لینک پاسپورت روسیه رجوع کنید. جهت کسب اطلاعات تکمیلی می توانید با وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.