مهاجرت تحصیلی کانادا

تحصیل دامپزشکی در کانادا

شرایط تحصیل دامپزشکی در کانادا
5 (100%) 1 vote[s]

تحصیل دامپزشکی در کانادا یکی از رشته ها و زمینه های تحصیل در این کشور می باشد که اخیرا مورد توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی قرار گرفته است. دانشجویان ایرانی که در ایران مدرک دامپزشکی خود را از دانشگاه های معتبر ایرانی کسب کرده اند علاقه زیادی به مهاجرت به کانادا برای کار یا ادامه تحصیل دارند، اما باید در نظر داشته باشید که برای این کار شما باید از شرایط مهاجرت به کانادا و هزینه زندگی در کانادا آگاهی کامل داشته باشید تا مراحل مهاجرت را با موفقیت پشت سر بگذارید.

کشور کانادا از پیشرفته ترین کشور های دنیا می باشد و جامعه این کشور از مردم چند ملیتی تشکیل شده است که با دریافت مجوز کاری در رشته های مختلف مشغول به کار یا تحصیل می باشند. افرادی که دوره های تحصیل دامپزشکی در کانادا را به پایان می رسانند می توانند با مشغول به کار شدن، در آمد بسیار مطلوبی داشته باشند و پس از گذشت یک سال برای بدست آوردن اقامت این کشور اقدام کنند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما را در تمامی مراحل مهاجرت به کانادا و سایر کشور های جهان یاری می کند و بهترین مسیر را بر اساس شرایط شما جهت مهاجرت انتخاب خواهد کرد.

مجوز اشتغال در کانادا

دانشجویانی که در کشور ایران مدرک دامپزشکی کسب کرده اند اما با توجه به شرایط مطلوب کانادا می خواهند به این کشور سفر کنند و مشغول به کار در کانادا شوند، برای تبدیل و تایید مدرک خود باید در امتحانات مشخصی شرکت کنند و لازم به ذکر است که تمامی این امور به مدت 5 سال طول خواهد کشید. این مراحل به ترتیب زیر می باشند:

 • Basic and Clinical Sciences Exam
 • Veterinary Skills Training and Enhancement Program
 • A.V.L.E
 • Restricted License under supervision
 • Clinical Proficiency Examination
 • C.J.E

B.C.S.E: پس از انجام تمامی امور ثبت نام و سنجیده شدن مدرک تحصیلی متقاضی، وی باید در این آزمون شرکت کند تا دانش تئوری و عملی وی در زمینه های مختلفی دامپزشکی مانند آناتومی، بیهوشی و غیره سنجیده شود. V.S.T.E.P: بعد از سپری کردن اولین مرحله، متقاضی باید در این دوره شرکت کند تا مهارت های بیشتری در این رشته بدست آورد. لازم به ذکر است که کلاس های این دوره حداکثر چهرصد و هشتاد ساعت می باشند. N.A.V.L.E: این آزمون بعد از دومین مرحله برای ارزیابی توانایی های کسب شده متقاضی گرفته می شود و فقط دو سال یک بار برگزار می شود.

R.L.U.S: این مرحله بعد از انجام تمامی مرحله های بالا صورت می گیرد و هدف آن ارزیابی متقاضی در زمینه های مختلف عملی می باشد. C.P.E: در این مرحله که از مهم ترین مراحل نیز به شمار می رود، متقاضی باید تکنیک های خود را نشان دهد. T.CVO.J.E: بعد از اتمام تمامی مراحل، متقاضی می تواند اقدام به کسب این مدرک کند و پس از آن مشغول به کار شود.

تحصیل دامپزشکی در کانادا

شرایط تحصیل دامپزشکی در کانادا

متقاضیانی که قصد تحصیل دامپزشکی در کانادا را دارنر برای شروع کار باید روادید تحصیلی این کشور را کسب کنند و وارد این کشور شوند. در دبیرستان های کانادایی برای تحصیل دامپزشکی در کانادا دروس زیر درس داده می شوند:

 • زیست شناسی
 • شیمی
 • فیزیک پایه
 • علوم انسانی
 • علوم اجتماعی
 • ریاضیات

پس از دوره دبیرستان در صورتی که دانشجو نمرات خوب داشته باشد و از لحاظ علمی دارای سطح بالایی باشد، می تواند جهت تحصیل دامپزشکی در کانادا وارد معتبرترین دانشگاه های این کشور توسعه یافته و مدرن شود. دانشجویان و متقاضیانی که می خواهند در دانشگاه های کانادا مشغول به تحصیل دامپزشکی شوند، می توانند با ارائه دیپلم و مدارک مورد نیاز به صورت کامل، وارد دانشگاه ها و دانشکده های دامپزشکی این کشور شوند.

تحصیلات تکمیلی رشته دامپزشکی در دانشگاه ها و دانشکده های کشور پیشرفته کانادا بیش از 5 سال به طول می انجامد؛ به طوری که متقاضیان و دانشجویان عزیز باید 2 سال برای یادگیری مقدماتی و آموزش های اولیه سپری کنند. دوره های تحصیلی رشته دامپزشکی در معتبرترین دانشگاه های کشور کانادا به سه بخش دوره تحصیلی لیسانس، دوره تحصیلی فوق لیسانس و دوره تحصیلی دکترا تقسیم می شود. یکی دیگر از مهم ترین مواردی که مهاجران باید از آن مطلع باشند، شرایط مهاجرت به کانادا می باشد،

هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا به شهر سکونت و همچنین عادت های شخصی متقاضی دارد. معمولا شهر هایی مانند تورنتو گرانتر می باشند و زندگی در این شهرهای بزرگ هزینه های بیشتری به همراه خواهد داشت. محل سکونت نیز تاثیر زیادی در مخارج متقاضی در زندگی در کشور کانادا خواهد داشت؛ به طوری که اگر متقاضی به دنبال خانه هایی با امکانات بیشتر باشد، باید پول بیشتری پرداخت کند.

هر ساله افراد زیادی ز طریق پناهندگی به کشور کانادا مهاجرت می کنند و لازم به ذکر است که این روش مهاجرت از خطرناک ترین و بدترین روش های مهاجرت می باشد و به طور کلی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به هیچ وجه این روش را به متقاضیان عزیز ایرانی و هموطنان محترم توصیه نمی کند. با تحصیل دامپزشکی در کانادا و کسب مدرک از دانشگاه های این کشور دانشجویان می توانند به راحتی بعد از تحصیل شغل مناسب با درآمدی بالا بیابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − پنج =