مهاجرت تحصیلی مکزیک

تحصیل در مکزیک

تحصیل در مکزیک

مکزیک از جمله کشورهای آمریکای شمالی است و این کشور از کیفیت آموزشی بسیار مناسبی برخوردار می­ باشد. تحصیل در مکزیک طرفداران زیادی دارد. کودکان از سن 3-5 سالگی می­ توانند وارد پیش دبستانی های این کشور شوند. البته حضور کودکان در این دوره اختیاری است، اما دانش ­آموزان از سن 6 سالگی می­ بایست وارد دوره تحصیلات پایه در مکزیک شوند. تحصیل در دوره های پایه در این کشور بصورت اجباری است. پس از پایان دوره ابتدایی دانش­ آموزان به ترتیب وارد مقطع متوسطه و دبیرستان می­ شوند. آموزش ها در این دوره ها به زبان های انگلیسی و اسپانیایی انجام می­ گیرد. اکثر دانش ­آموزان خارجی در مدارس بین المللی این کشور به تحصیل می ­پردازند. زیرا دانش ­آموزان از این طریق به راحتی می­ توانند وارد دانشگاه های مکزیک و کشور آمریکا شوند.

پس از پایان تحصیلات دوره­ دبیرستان دانش ­آموزان می ­توانند پس از موفقیت در آزمون های ورودی دانشگاه ها به تحصیلات عالی خود در این کشور ادامه دهند. هزینه های تحصیل در مکزیک بسیار مناسب تر و به صرفه تر از دیگر کشورها می ­باشد. در مقابل نیز این دانشگاه ها از کیفیت بسیار مناسبی برخوردار می ­باشند. تحصیل در دانشگاه های دولتی نسبت به دانشگاه های خصوصی ارزانتر است. دانشجویان می­ توانند در زمینه مهاجرت تحصیلی به کشورهای مختلف با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایند.

تحصیل در مکزیک در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند می­ باید 4 سال در این دوره به تحصیل بپردازند. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی در این مقطع حداکثر 2000$ (دلار آمریکا) در سال می­ باشد. در این مقطع رشته های مختلفی در رشته های هنر، تاریخ، پرستاری، رادیولوژی و کامپیوتر می­ باشد. مدت زمان تحصیل در مقطع کاشناسی ارشد 3 سال می­ باشد. دانشجویان در این دوره ملزم به ارائه پایان نامه هستند. دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد می­ توانند در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، حسابداری، حقوق اداری، مکانیک و ده ها رشته دیگر به تحصیل بپردازند.

تحصیل در مکزیک در مقطع دکترا

مقطع دکترا در مکزیک به مدت 3 سال است. دانشجویان در این دوره به تحقیق در موضوعات مختلف می­ پردازند. دانشجویان در پایان تحصیلات خود در این دوره باید پایان نامه ای ارائه نمایند. سپس به دفاع از آن بپردازند. در صورتیکه بتوانند تأیید اساتید را اخذ نمایند به آنان مدرک دکترای مکزیک اعطا خواهد شد. دانشجویان عزیز باید توجه نمایند تا دانشگاهی را برای تحصیل در این کشور انتخاب نمایند که مورد تأیید وزارت علوم ایران باشند. البته اکثر دانشگاه های این کشور مورد تأیید وزارت علوم می ­باشد.

کشور مکزیک از دانشگاه های فنی مهندسی و پزشکی بسیار قوی برخوردار است. تحصیل در دانشگاه های مکزیک تنها به زبان اسپانیایی امکان پذیر است. دانشجویانی که به زبان اسپانیای مهارت ندارند می­ توانند قبل از ورود به دانشگاه در دوره های زبان اسپانیایی شرکت نموده و پس از تسلط به این زبان می ­توانند وارد دانشگاه شوند. هزینه های تحصیل در دوره های زبان پایین است. ناگفته نماند برخی از دانشگاه های این کشور جهت جذب دانشجویان بین المللی رشته هایی را به زبان انگلیسی نیز ارائه می ­نمایند.

تحصیل در مکزیک در مقطع دکترا

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های مکزیک

در مبحث اعزام دانشجو و تحصیل در مکزیک دانشجویان می ­باید در ابتدا مدارک زیر را برای دریافت پذیرش تحصیلی به دانشگاه های مکزیک ارائه نمایند:

 • ارائه یک نسخه اسکن از پاسپورت معتبر دانشجو
 • ارائه ترجمه مدارک تحصیلی دانشجو اعم از دیپلم و پیش دانشگاهی و در برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مقطع کارشناسی و برای تحصیل در مقطع دکترا مدرک کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات
 • مدرک زبان انگلیسی و مدرک زبان اسپانیایی در صورت وجود
 • رزومه تحصیلی دانشجو

بورس تحصیلی در مکزیک 2022

دانشجویان که تحصیل در مکزیک را انتخاب نموده اند م ی­توانند برای اخذ بورسیه های تحصیلی مکزیک اقدام نموده و از تحصیلات رایگان در این کشور بهره­ مند گردند. بورس های تحصیلی متفاوتی در سطوح مختلف تحصیلی وجود دارد که هرکدام دارای شرایط متفاوتی است که برخی همه هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان و برخی دیگر تنها بخشی از هزینه های تحصیل و یا زندگی در مکزیک دانشجویان را پوشش می­ دهند.

بورس های تحصیلی در مکزیک 2022 به دانشجویانی که دارای شرایط زیر باشند تعلق می­گیرد:

 • دانشجویان باید برای درخواست بورسیه تحصیلی مکزیک خارج از کشور مکزیک باشند.
 • دانشجویانی که درخواست بورسیه تحصیلی مکزیک را نموده اند نمی ­توانند از بورس های تحصیلی ماه های نوامبر و دسامبر استفاده نمایند. البته در برخی موارد نیز امکان استفاده از این بورسها برای دانشجویان وجود دارد.
 • دانشجویانی که موفق به اخذ بورس تحصیلی مکزیک می­ شوند امکان انتقال بورس تحصیلی برای سال های بعد برایشان وجود ندارد.

اغلب بورس های تحصیلی مکزیک هزینه هایی هزینه های تحصیل، هزینه های حمل و نقل دانشجویان و بیمه های درمانی آنان را پوشش می­ دهند. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مکزیک و مهاجرت به مکزیک را دارند و با سوالاتی در این زمینه روبرو می­ شوند می­ توانند پاسخ سوالات خود را از کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جویا شوند.

4.3/5 - (3 امتیاز)

2 دیدگاه برای “تحصیل در مکزیک

 1. عبدالله زمانی گفت:

  با سلام خدمت شما.
  من تبعه افغانستانی هستم و با پاسپورت و ویزای قانونی به ایران آمده ام. من در تلاش برای گرفتن ویزای تحصیلی مکزیک و ادامه تحصیل در سطح کارشناسی ارشد هستم. ممکن است مرا راهنمایی کنید که چه پروسه ای را باید طی کنم تا بتوانم ویزای مکزیک را به دست بیاورم؟ و آیا شما در این زمینه میتوانید با من همکاری کنید؟ با تشکر از شما.

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   مکزیک به شما اجازه کار ضمن تحصیل در این کشور رو نمی ده و دانشگاه های اون در بسیاری از رشته های تحصیلی ضعیف هستند.
   با این حال شما برای این که بتونید وارد دانشگاه بشید، باید اول در رشته مورد نظر خودتون پذیرش دریافت کنید که نیاز دارید مدارک دبیرستانتون رو ترجمه کنید.
   بعد از دریافت پذیرش باید برای ویزای تحصیلی اقدام کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :