مهاجرت تحصیلی سنگاپور

تحصیل کارشناسی ارشد در سنگاپور

تحصیل کارشناسی ارشد در سنگاپور

کشور سنگاپور در شمال خط استوا قرار گرفته است و پایتخت آن شهر سنگاپور می باشد؛ این کشور در واقع کوچک ترین کشور جنوب شرقی آسیا محسوب می شود که بیش از 5 میلیون و 600 هزار نفر جمعیت دارد. تحصیل کارشناسی ارشد در سنگاپور با توجه به اینکه زبان رسمی مردم آن انگلیسی و چینی می باشد و آب و هوای بسیار خوبی دارد در سالهای گذشته پر طرفدار بوده است.

کشور سنگاپور یکی از موفق ترین و پر رونق ترین اقتصادهای آسیا را دارد که برای فارغ التحصیلان بازار کار پر رونق و عالی دارد. خوب است بدانید سنگاپور از نظر شاخص فساد جزء سالم ترین کشورهای جهان است و البته در سال 2016 به عنوان سومین کشور گران جهان معرفی شده است این مقاله توسط وکلای با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با هدف راهنمایی بهتر علاقه مندان مهاجرت تحصیلی به سنگاپور نگارش شده است.

بررسی مقطع تحصیل کارشناسی ارشد در سنگاپور

مانند سایر کشورهای توسعه یافته جهان تحصیل دوره کارشناسی ارشد در سنگاپور دو سال به طول می انجامد و اکثر رشته های تحصیلی در این کشور ارائه می شوند. دانشگاه های سنگاپور از نظر رتبه بندی کیفیت جهانی دارای جایگاه قابل توجه و سطح بالای استاندارد آموزش می باشند و همین مسئله سبب استقبال دانشجویان می شود. فاصله نزدیک این کشور با ایران و امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی باعث می شود که ایرانیان به عنوان یک مقصد تحصیلی ایده آل به سنگاپور فکر کنند. با توجه به مزایای تحصیل کارشناسی ارشد در سنگاپور باید بدانید که مسیر پذیرش از دانشگاه های این کشور آنچنان که فکر می کنید هموار نیست.

ارائه مدرک تسلط به زبان انگلیسی برای اخذ پذیرش بسیار اهمیت دارد و همچنین امکان دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری و کارشناسی ارشد وجود دارد. در واقع دانشجویانی که مقطع کارشناسی ارشد در سنگاپور تحصیل می کنند راحت تر می توانند برای مقطع دکتری در این کشور بورسیه تحصیلی دریافت کنند. مدارک فارغ التحصیلی از دانشگاه های سنگاپور در تمام کشورهای توسعه یافته جهان به ویژه وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران مورد قبول واقع می شود.

میانگین هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در سنگاپور

نظام آموزشی این کشور به دانشگاه های دولتی و خصوصی تقسیم می شود که واضح است تحصیل در دانشگاه های دولتی هزینه کمتری نیز خواهد داشت. با توجه به دانشگاه مورد نظر و رشته تحصیلی متقاضی هزینه تحصیل در این کشور متفاوت است؛ با نظر به آمارها باید به طور میانگین هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در سنگاپور را 22000$ تا 35500$ (دلار) در رشته های غیر پزشکی برای هر سال تحصیلی در نظر بگیرید. تحصیل کارشناسی ارشد در سنگاپور در رشته های پزشکی می تواند از 36000$ تا 65000$ (دلار آمریکا) هزینه داشته باشد.

زمان اخذ پذیرش از دانشگاه های سنگاپور دو مرتبه در سال و اوایل ماه اوت و اوایل ماه ژانویه خواهد بود. پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در کشور سنگاپور به صورت رقابتی است زیرا تعداد متقاضیان بسیار است و ظرفیت دانشگاه های این کشور محدود می باشد. دانشجویانی که دارای رزومه تحصیلی فوق العاده و نمرات عالی هستند می توانند به دریافت بورسیه تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد در سنگاپور امیدوار باشند.

میانگین هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در سنگاپور

دانشگاه های برتر تحصیل کارشناسی ارشد در سنگاپور

اکثر دانشگاه های تحصیلات تکمیلی در سنگاپور علاوه بر دوره کارشناسی ارشد، دوره دکتری نیز ارائه می کنند. برای انتخاب دانشگاه مقصد باید به عوامل گوناگون مانند رنکینگ جهانی، رشته های تخصصی آن دانشگاه و همچنین کیفیت امکانات رفاهی توجه و نظاره داشته باشید. برخی از مشهورترین و معتبرترین دانشگاه های سنگاپور به شرح لیست زیر می باشند:

دانشگاه توضیحات
دانشگاه ملی سنگاپور یکی از جذاب ترین گزینه های تحصیل در سنگاپور می باشد که از اعتبار بین المللی زیادی برخوردار است؛ دانشگاه ملی سنگاپور رتبه 4 جهان در زمینه مهندسی و رتبه 3 جهان در زمینه عمران و سازه می باشد.
دانشگاه فناوری نونیانگ این دانشگاه معتبر در کشور سنگاپور در رتبه 13 جهان قرار دارد و در رشته های فنی و مهندسی تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می کند. این دانشگاه همکاری صمیمی با برترین مراکز علمی و دانشگاه های انگلستان دارد.
دانشگاه فناوری و طراحی سنگاپور این دانشگاه که در رتبه های برتر رنکینگ جهانی قرار دارد به عنوان یکی از برترین مراکز آموزش عالی و از دلایل متقاضیان برای مهاجرت به سنگاپور به جذب دانشجو می پردازد و با دانشگاه چینی ژژانگ و دانشگاه فناوری ماساچوست همکاری دارد.
دانشگاه YALE-NUS سنگاپور که از سال 2011 به عنوان اولین دانشگاه هنر در این کشور تاسیس شد و به جذب و پرورش دانشجویان مستعد در رشته های هنر می پردازد.

لازم به ذکر است که دانشگاه های سنگاپور به متقاضیان واجد شرایط بورسیه تحصیلی اعطا میکنند که با توجه به مقاطع تحصیلات تکمیلی یا مقطع کارشناسی ارائه می شود. بورسیه های تحصیلی در سنگاپور به بورسیه خاص دانشجویان آسیای جنوب شرقی، بورسیه دانشجویان رشته MBA و بورسیه دانشجویان مقطع دکترا در سنگاپور تقسیم می شوند. برای کسب اطلاعات در زمینه ویزای تحصیلی سنگاپور می توانید با وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *