ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا

شرایط ثبت شرکت در کانادا
5 (100%) 2 vote[s]

ثبت شرکت در کانادا مطمئنا از جمله روش های پر طرفدار جهت اخذ اقامت کانادا می باشد و هر ساله مورد تقاضای بسیاری از افراد قرار می گیرد. در حقیقت، روش ثبت شرکت در کانادا ایده مناسبی برای سرمایه گذاران ایرانی است تا از این طریق از مزایای اقامت و کار در این کشور بهره گیرند.

در مقاله حاضر، ما شما را با انواع شرکت در کانادا، ثبت شرکت در کانادا و نیز امتیازات ثبت شرکت در این کشور ثروتمند و زیبا آشنا می سازیم، همچنین تفاوت ثبت شرکت استانی و فدرالی را توضیح می دهیم. با توجه به اینکه شرایط و مدارک مربوط به ثبت شرکت در کانادا کمی پیچیده و روند کلی ثبت شرکت در این کشور نسبتا طولانی است، توصیه می شود که در این مورد حتما از مشاوره وکیل حقوقی باتجربه ای بهره ببرید. مطمئنا، کارشناسان و وکلای حرفه ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تخصص خاص در زمینه امور مهاجرتی و اقامتی، به تمامی قوانین ثبت شرکت در کانادا تسلط دارند و می توانند موفقیت امور سرمایه گذاری و ثبت شرکت شما را تضمین کنند.

ساختار شرکت ها در کانادا

قبل از شروع فرآیند ثبت شرکت، انتخاب ساختار شرکتی که بتواند به بهترین نحو شما را به اهدافتان نزدیک کند، امری ضروری است. ساختارهای شرکت در کانادا معمولا به تبعیت از قوانین مالیاتی انتخاب میشوند که این امر باعث میشود هر نوع ساختار به طور متفاوتی به نظر برسد. در کشور کانادا، معمولا سه نوع ساختار قانونی برای یک شرکت وجود دارد:

ساختار تک مالکیتی: به آسانی و به طور غیر رسمی تشکیل میشود و بنابرین ساختار بسیار متداول انتخاب شده توسط شرکتهای جدید است. در ساختار تک مالکیتی، شرکت و اپراتور یکی هستند و از نظر ادارات مالیاتی و حقوقی مشابه هستند. قانون مالیات یک شرکت تک مالکیتی را به صورت منبع درآمدی برای مالک در نظر می گیرد و بنابراین مستلزم آن است که جزییات مالی شرکت در بخش مجزایی از فرم مالیات بر درآمد شخصی فهرست گردد. در ساختار تک مالکیتی درآمد شرکت و مسئولیت ها بر عهده مالک است. با این وجود، شرکا معمولا نوعی توافق نامه قراردادی بین خودشان دارند، که بر حسب درصد، سهم درآمدها، هزینه ها و وظایف را معین می کند. پس به هنگام آماده سازی مالیاتهایشان، شرکا درصدهای مشابهی از درآمد و هزینه ها را درخواست می کنند.

ساختار  مشارکتی: (که شکلی از مالکیت است). شراکت شبیه یک مالکیت است اما به جای یک مالک، دو یا چند مالک در ساختار شرکت حضور دارند.

ساختار شرکتی: شرکت اغلب تحت یک اساسنامه در همان استان اپراتور انجام می شود اما برخی شرکت ها در استان های مختلف یا به صورت بین المللی هم کار می کنند. اینگونه ساختار در کانادا، گرانتر و پیچیده تر است. شرکت ها بایستی سوابق دقیقی را حفظ کرده و صورت وضعیت های مالی را همه ساله برای ادارات ناظر تهیه کنند. بنابراین، صورت حساب های مالیشان باید که بطور سالانه ای توسط حسابداران ماهر ممیزی شود.

هزینه ثبت شرکت در کانادا

برای ثبت شرکت فدرال، اگر فرآیند ثبت شرکت آنلاین صورت گیرد، هزینه تشکیل شرکت $200 می باشد اما اگر این کار از طرق دیگر انجام شود، هزینه به $250 خواهد رسید (این در واقع، هزینه تکمیل اساسنامه است) همچنین شما باید حداقل یک گزارش جستجوی نام NUANS را برای تایید نام شرکت منتخبتان، بدست آورید. در حال حاضر، هزینه گزارش NUANS در حدود 75$ است. هزینه ثبت شرکت استانی، در استان های مختلف متفاوت است، مثلا هزینه ثبت شرکت در آلبرتا $450 بعلاوه $30 در قبال جستجوی نام NUANS می باشد، درحالی که هزینه شرکت در انتاریو در حال حاضر، چه به صورت حضوری و چه به صورت ایمیل $360 می باشد.

مراحل ثبت شرکت در کانادا

تعیین نام شرکت: قبل از شروع فرآیند تشکیل شرکت، شما باید شرکتتان را نامگذاری نمایید. بنا به قانون، هر شرکتی بایستی نامی مجزا، غیر مشابه و مشخص دارا باشد. در صورتی که شما بخواهید نامی برای شرکتتان انتخاب کنید، ابتدا شما باید استعلام نام را در کانادا انجام دهید. توجه نمایید که از استعلام نام گزارش شده نباید بیش از 90 روز بگذرد.

تکمیل اساسنامه شرکت: در حقیقت، این مرحله ساختار شرکتتان را معین می کند. (ساختار شرکت در مطالب فوق توضیح داده شد). اساسنامه شرکت حتما می بایستی که توسط شریک یا شرکا به امضا برسد، اما در صورت نیاز به اصلاح اساسنامه، هزینه تغییر اساسنامه $ 20000 می باشد. شما می توانید اساسنامه شرکتتان را از طریق مرکز تکمیل آنلاین تکمیل نموده یا که می توانید فرم اساسنامه ها را تکمیل کنید.

تاسیس دفتر شرکت و تعیین هیئت مدیره اولیه: تعیین آدرس ثبتی دفتر شرکت جهت حفظ پرونده های شرکت و اسناد و مدارک مربوطه امری الزامی می باشد. آدرسی را مشخص کنید که مطمئن هستید مدارک به آن آدرس ارسال خواهد شد، همچنین بعد از تاسیس دفتر شرکت، نوبت به تعیین هیئت مدیره شرکت می رسد. تکمیل فرم ها و پرداخت هزینه: انوع فرم ها و درخواست شما برای اخذ مجوز شرکت همگی جزو هزینه های ثبت می شود. هزینه ها توسط اداره امور شرکت های کانادا تعیین و اخذ می شود.

ثبت شرکت در کانادا

رسیدگی به درخواست شما در کانادا

اداره امور شرکتهای کانادا مطمئن خواهد شد که  اساسنامه تان بطور صحیحی تکمیل شده و اینکه نام پیشنهادی صحیح و بی عیب است. یک درخواست زمانی تکمیل است که شامل تمامی اسناد و مدارک لازم باشد، فرم ها تکمیل و امضا شده باشند و هزینه پرداخت شده باشد.

مسئول رسیدگی به درخواست شما اداره امور شرکت های کانادا است. تاریخ تشکیل شرکت شما زمانی است که  اداره امور شرکت های کانادا،  اساسنامه شرکت و هزینه های ثبت شرکت را دریافت کند. شما با طی این مراحل می توانید به هدف ثبت شرکت موفق در کانادا دست یابید.

ثبت شرکت فدرالی یا استانی در کانادا

اگر شما درصدد تشکیل شرکت هستید، پس شما باید بین ثبت شرکت فدرال و ثبت شرکت استانی انتخاب کنید. تفاوت ثبت شرکت فدرالی و استانی در هزینه و عملکرد شرکت ها منعکس می گردد. هزینه ثبت شرکت فدرال به مراتب پایین تر از ثبت شرکت استانی است. شما با ثبت شرکت استانی، محدود به انجام کسب و کار در همان استانی هستید که شرکت تشکیل داده اید. ثبت شرکت استانی پیچیده تر از فدرالی است. ثبت شرکت فدرالی اغلب شامل تکمیل خودکار هر فرم مورد نیاز است.

ثبت شرکت فدرالی به این معناست که شرکتتان توسط قانون شرکت های تجاری کانادا (CBCA) اداره می شود. شما یک شرکت کانادایی می باشید و به همین ترتیب می توانید از کلمه “کانادا ” در نام شرکتتان استفاده کرده و بتوانید در کل قلمروی کانادا فعالیت کنید. توصیه می شود که اگر شما قصد فروش کالاها یا خدماتتان را به خارج از کانادا دارید، پس شما شرکتتان را به صورت فدرالی ثبت نمایید. مزیت دیگر ثبت شرکت فدرالی آن است که بطور اتوماتیک، شماره شرکت (BN) توسط آژانس درآمدی کانادا به شما تعلق می گیرد. پس با این توصیف، بهترین روش برای ثبت شرکت در کانادا به صورت ثبت شرکت فدرالی می باشد. در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات در خصوص راه های سرمایه گذاری در کانادا را دارید به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.

شماره شرکت (BN) در کانادا

شماره شرکت بخشی از سیستم شماره گذاری منحصر به فرد دولت فدرال است که از طریق آن، شرکتتان شناسایی و حساب هایی که شما در رابطه با آژانس درآمدی کانادا (CRA) دارید، معین می شود. معمولا CRA از شماره شرکت یا BN برای حساب های شرکتی زیر استفاده می کند:

  •      مالیات کالاها و خدمات (GST) یا مالیات بر فروش (HST)، بسته به استانتان
  •       کسرهای پرداختی
  •       مالیات بر درآمد شرکت
  •       مالیاتها و دیون وارداتی و صادراتی

امتیازات ثبت شرکت در کانادا

بدون توجه به محل ثبت شرکتتان، در مجموع ثبت شرکت در کانادا مزایای مختلفی برای شرکتتان دارد، که شامل موارد زیر است:

  • تشکیل یک موسسه مستقل حقوقی
  • تعهد محدود
  • نرخ های مالیات شرکتی پایین تر
  • دسترسی بهتر به سرمایه و وام ها
  • موجودیت مستمر

ثبت شرکت در کانادا فرصتی استثنایی برای مهاجرت به این کشور پیشرفته و مهاجرپذیر محسوب می شود. با ثبت شرکت در کانادا علاوه بر اخذ اقامت این کشور، امکان دست یابی خود به بازار کار و سرمایه کانادا را هم فراهم می کنید. در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ را دارید به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید. ثبت شرکت در کانادا پروژه ای تخصصی و در حیطه کار کارشناسان و وکلای باسابقه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد. چرا که آمارها گویای آن است که در رابطه با امور مهاجرتی و اخذ ویزاهای کانادا، سابقه کار موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ایران و حتی خاورمیانه بی همتاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 5 =