مهاجرت به کشور سنت لوسیا

جمعیت سنت لوسیا

جمعیت سنت لوسیا

جمعیت سنت لوسیا در دو دهه اخیر با مهاجرت مهاجران به این کشور شاهد تغییرات زیادی بوده است. این نوشتار توسط متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جهت جمعیت شناسی سنت لوسیا مع شامل تراکم جمعیت، قومیت، سطح تحصیلات، سلامت جمعیت، وضعیت اقتصادی، وابستگی های مذهبی و سایر جنبه های جمعیت است می شود. جزیره آتشفشانی سنت لوسیا از بیشتر جزایر کارائیب کوهستانی ‌تر است و بلندترین نقطه آن کوه گیمی است که 950 متر (3120 فوت) بالاتر از سطح دریا قرار دارد. 2 کوه دیگر، پیتونز، معروف ترین نقطه عطف جزیره را تشکیل می دهند. آنها بین Soufrière و Choiseul در سمت غربی جزیره واقع شده اند. سنت لوسیا نیز یکی از معدود جزایر در جهان است که دارای آتشفشان درایو است. پایتخت سنت لوسیا کاستریس می باشد که 32.4% از جمعیت این کشور در آن زندگی می کنند.

شهرهای بزرگ سنت لوسیا عبارتند از:

  • گروس آیلت
  • لا سوفریر
  • ویو فورت

آب و هوای محلی سنت لوسیا استوایی است که توسط بادهای تجاری شمال شرقی تعدیل می شود، با فصل خشک از 1 دسامبر تا 31 مه و فصل مرطوب از 1 ژوئن تا 30 نوامبر. سنت لوسیا روابط دوستانه ای با قدرت های بزرگ فعال در دریای کارائیب از جمله ایالات متحده، بریتانیا، کانادا و فرانسه دارد. این کشور هیچ اختلاف بین المللی ندارد. شایان ذکر است که سنت لوسیا عضو کامل و مشارکت ‌کننده جامعه کارائیب، سازمان کشورهای شرق کارائیب و La Francophonie است.

آشنایی با سنت لوسیا

سنت لوسیا یک کشور جزیره ای مستقل در شرق دریای کارائیب در مرز با اقیانوس اطلس است که پایتخت آن کاستریس نام دارد. این کشور بخشی از آنتیل کوچک، در شمال و شمال شرقی جزیره سنت وینسنت، شمال غربی باربادوس و جنوب مارتینیک واقع شده و مساحت آن 617 کیلومتر مربع (238.23 مایل مربع) می باشد. فرانسوی ها اولین مهاجران اروپایی سنت لوسیا بودند و آنها در سال 1660 با سرخپوستان بومی کارائیب قراردادی امضا کردند. شایان ذکر است که انگلستان از سال 1663 تا 1667 کنترل جزیره را به دست گرفت. در سال های بعد، 14 بار با فرانسه در جنگ بود و حاکمیت جزیره به طور مکرر تغییر کرد (7 بار هر کدام توسط فرانسوی ها و بریتانیایی ها اداره می شد). سپس در سال 1814، بریتانیا کنترل قطعی جزیره را به دست گرفت.

در جدول زیر به اطلاعات کلی سنت لوسیا اشاره شده است:

موارداطلاعات
زبان رسمیانگلیسی
پایتختکاستریس
منطقه زمانیUTC -04:00
واحد پولدلار کارائیب
استقلال1967

کنترل سنت لوسیا اغلب بین کنترل بریتانیا و فرانسه تغییر می کرد، به همین دلیل به عنوان هلن هند غربی شناخته می شد. دولت سنت لوسیا در سال 1840 و همچنین با حق رای همگانی سال 1953 به وجود آمد. از سال 1958 تا 1962، این جزیره عضو فدراسیون هند غربی بود و در 22 فوریه 1979، سنت لوسیا یک ایالت مستقل از کشورهای مشترک المنافع مرتبط با بریتانیا شد. سنت لوسیا یک حوزه قضایی مختلط است، به این معنی که دارای یک سیستم حقوقی است که تا حدی براساس قانون مدنی و حقوق عمومی انگلیسی است. قانون مدنی سنت لوسیا در سال 1867 مبتنی بر قانون مدنی کبک در سال 1866 بود که توسط قانون انگلیسی تکمیل شد و همچنین لازم به ذکر می باشد که سنت لوسیا عضو سازمان بین‌المللی فرانکفونی نیز می باشد.

آشنایی با جمعیت سنت لوسیا

بررسی جمعیت سنت لوسیا

جمعیت سنت لوسیا با توجه به موضوعات مختلف در سال های اخیر بخصوص از سال 1980 تا کنون همواره در حال تغییر بوده است. در حالی که سنت لوسیا نرخ مهاجرت بالایی دارد، جمعیت آن به طور پیوسته با حدود 1.2٪ در سال رشد می کند. بسیاری از مردم از کشور به کشورهای انگلیسی زبان، به ویژه بریتانیا (با 10000 ساکن سنت لوسیا) و ایالات متحده مهاجرت می کنند.

در نمودار زیر به نرخ رشد جمعیت سنت لوسیا اشاره شده است:

نرخ رشد جمعیت سنت لوسیا

جمعیت سنت لوسیا به طور مساوی بین مناطق روستایی و شهری تقسیم شده است، علیرغم جمعیت زیاد در پایتخت این کشور یعنی کاستریس که یک مقصد گردشگری مهم و یک بندر کشتی های کروز است. این جمعیت اکثراً آفریقایی یا از تبار مختلط آفریقایی و اروپایی هستند، با جمعیت کمی از هندوکارائیب (3٪). همچنین آفریقایی کارائیب 68٪ از جمعیت را تشکیل می دهد، پس از آن دورگه ها (17٪) و اروپایی (5٪) قرار دارند. زبان رسمی این کشور انگلیسی است و 95% از مردم به زبان فرانسوی سنت لوسیان کریول (که در محلی پاتواه نامیده می شود) صحبت می کنند. 70٪ از جمعیت کاتولیک رومی هستند، در حالی که بیشتر جمعیت باقی مانده متعلق به فرقه های دیگری مانند ادونتیست ‌های روز هفتم (7٪) و پنطیکاستی (6٪) هستند. جالب است که سنت لوسیا بالاترین نسبت برندگان جایزه نوبل را در مقایسه با کل جمعیت هر کشور مستقلی تولید کرده است.

جمعیت سنت لوسیا در سال 2023

پیش بینی می شود تا پایان سال 2023 جمعیت سنت لوسیا 1563 نفر افزایش یابد و در ابتدای سال 2024 به 187864 نفر برسد. انتظار می رود افزایش طبیعی مثبت باشد زیرا تعداد تولدها 1556 نفر از تعداد مرگ و میرها بیشتر خواهد شد. اگر مهاجرت خارجی در سطح سال قبل باقی بماند، به دلایل مهاجرت 7 نفر به جمعیت اضافه می شود. این بدان معناست که تعداد افرادی که به منظور اقامت دائم (مهاجران) به سنت لوسیا (که بومی آنجا نیستند) بر تعداد افرادی که کشور را برای اقامت دائم در کشور دیگری ترک می کنند (مهاجرین) برتری خواهد داشت.

طبق برآورد دقیق، نرخ تغییر روزانه جمعیت سنت لوسیا در سال 2023 به شرح زیر بوده است:

  • میانگین 8 تولد زنده در روز (0.33 در ساعت)
  • 4 مرگ به طور متوسط ​​در روز (0.15 در یک ساعت)
  • میانگین 0 مهاجر در روز (0.00 در یک ساعت)

جمعیت سنت لوسیا در سال 2022 روزانه 4 نفر افزایش یافته است. از اول ژانویه 2022، جمعیت سنت لوسیا 186301 نفر برآورد شده است. این افزایش 0.84% (1550 نفر) در مقایسه با جمعیت 184751 نفری سال قبل است. در سال 2021 افزایش طبیعی مثبت بود، زیرا تعداد تولدها از تعداد مرگ و میرها 1543 بیشتر بود. به دلیل مهاجرت خارجی، جمعیت 7 نفر افزایش یافت. نسبت جنسی کل جمعیت 0.948 (948 مرد در هر 1000 زن) بود که کمتر از نسبت جنسی جهانی است. نسبت جنسی جهانی در جهان تا پایان سال 2021 تقریباً 1016 مرد به 1000 زن بود. متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتری درباره سنت لوسیا، مهاجرت و اقامت در این کشور زیبا با متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *