مهاجرت کاری فنلاند

حقوق ماهیانه کار در فنلاند

حقوق ماهیانه کار در فنلاند

به متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری به فنلاند دارند پیشنهاد می شود پیش از انجام اقدامات لازم اطلاعاتی در خصوص شرایط کار و حقوق ماهیانه کار در فنلاند به دست آورند. فنلاند کشوری در شمال اروپا بوده که در منطقه اسکاندیناوی جای گرفته است. با وجود بحران اقتصادی در این منطقه کشور فنلاند از ثبات اقتصادی برخوردار است و در زمینه های صنعتی مختلف در سطح بین الملل به فعالیت می پردازد. همچنین کیفیت زندگی در کشور فنلاند در سطح بالایی قرار دارد و به همین دلیل بسیاری از متقاضیان کشور فنلاند را برای کار و اقامت انتخاب می کنند. در مقاله ای که مطالعه می کنید کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تصمیم دارند به بررسی شرایط کار و حقوق ماهیانه کار در فنلاند بپردازند و اطلاعاتی در این خصوص در اختیار متقاضیان قرار دهند.

 • شرایط کار در فنلاند چگونه است؟
 • آیا نیروی کار در فنلاند به درآمد بالایی دسترسی دارد؟
 • شرایط زندگی مهاجران به فنلاند از طریق کار چگونه است؟
 • متوسط درآمد و هزینه زندگی در فنلاند چقدر است؟

شرایط و حقوق ماهیانه کار در کشور فنلاند

یافتن کار مناسب در کشور فنلاند نیازمند تلاش و پشتکار است، مهم ترین فاکتور که شانس فرد را بار یافتن کار در کشور فنلاند افزایش می دهد ارائه رزومه کاری دقیق و کامل است. کاریابی در کشور فنلاند از طریق اینترنت، روزنامه ها، آشنایان و دوستان امکان پذیر است. برخی از مشاغل مورد نیاز در کشور فنلاند عبارتند از: آرایشگر، دستیار فروش، معلم، حسابدار، بازاریاب، مربی مهد کودک، پرستار و برنامه نویس. زبان رایج در کشور فنلاند زبان فنلاندی و زبان سوئدی است، پس لازم است متقاضی به یکی از این زبان ها برای برقراری ارتباط تسلط داشته باشد. در رابطه با قوانین کار در کشور فنلاند می توان گفت، کارکنان باید از روز 2 شنبه تا روز جمعه از ساعت 8 صبح تا 5 بعد ازظهر مشغول به کار باشند.

کشور فنلاند از قوانین کار وضع شده در اتحادیه اروپا پیروی می کند، کارفرمایان فنلاندی باید در اولین قدم آگهی شغلی را به مدت نود روز در کشور فنلاند منتشر کند اگر در طول این مدت فردی برای شغل مورد نظر پیدا نشد کارفرما باید به مدت نود روز دیگر آگهی شغلی را در کشورهای عضوء اتحادیه اروپا منتشر کند و اگر همچنان فردی برای شغل مورد نظر انتخاب نشد کارفرما می تواند اقدامات لازم را برای استخدام نیروی کار خارجی و بین المللی با ارسال دعوت نامه شغلی انجام دهد. لازم به ذکر است سن ایده آل برای استخدام در کشور فنلاند کمتر از 40 سال است.

شرایط و حقوق ماهیانه کار در کشور فنلاند

نحوه پرداخت حقوق ماهیانه کار در فنلاند

تمامی اتباع کشورهای خارجی که به دنبال کار در فنلاند هستند، باید قبل از ورود به این کشور با نحوه پرداخت حقوق ماهیانه کار فنلاند به خوبی آشنا شوند. زیرا در غیر این صورت با مشکلات گسترده ای در این زمینه مواجه خواهند شد. به طور کلی، دستمزد و حقوق ماهیانه کار در فنلاند ممکن است به صورت ساعتی، هفتگی یا ماهانه به کارمندان پرداخت شود. همچنین علاوه بر میزان پول دریافتی از کارفرمایان، کارمندان در فنلاند ممکن است در قالب مزایا محدودی را نیز دریافت کنند. به عنوان مثالف کارفرمایان در فنلاند می توانند تلفن همراه به کارمندان بدهند یا هزینه نهار آنها را پرداخت کنند.

برای درک بهتر پرداخت حقوق ماهیانه کار در فنلند به این نکته توجه فرمایید که، کارفرمای باید حقوق را در تاریخ توافق شده در قرارداد کار به حساب بانکی کارمندان واریز کنند. علاوه بر این، به عنوان یک قاعده، پرداخت حقوق ماهیانه کار در فنلاند یک بار در ماه یا هر دو هفته انجام می شود. همچنین اگر روز پرداخت در تعطیلات آخر هفته یا تعطیلات کاهش یابد، پرداخت در روز هفته قبل انجامی می شود. نکته قابل توجه در این خصوص این است که، حقوق در زمان مرخصی استعلاجی و مرخی سالانه نیز پردداخت می شود. همچنین هر زمان که حقوق یا دستمزد دریافت می کنید کارفرما باید به شما فیش حقوقی بدهد و هر بار برسی کنید که اطلاعات فیش حقوقی شما صحیح باشد.

در نمودار زیر می توانید رشد حقوق ماهیانه کار در فنلاند را طی سال های اخیر مشاهده فرمایید:

رشد حقوق ماهیانه کار در فنلاندمحاسبه حقوق ماهیانه کار در کشور فنلاند

قانون کار وضع شده در کشور فنلاند برای تمامی کارکنان، صرف نظر از ملیت آن ها قابل اجرا است. مطابق با توافق نامه های جمعی شرایط و قرار داد های کار مثل: تعطیلات، ساعات کاری، حقوق اضافه کاری، تعطیلات، بیمه و حداقل حقوق و دستمزد ماهانه قابل اجرا است. لازم به ذکر است حتی اگر توافق نامه های جمعی عقد نشده باشد کارفرما موظف است حداقل حقوق و دستمزد ماهانه را در قرار داد کاری ذکر کند. حقوق و دستمزد ماهانه فنلاند در زمینه های شغلی مختلف، متفاوت است. میانگین حقوق ماهیانه کار در فنلاند 4730€ (یورو) است که این میزان از حقوق در با توجه به سوابق کاری و تخصص و مهارت فرد افزایش می یابد. این میزان حتی می تواند به  20900€ (یورو) نیز برسد. در ادامه به حقوق ماهیانه کار در برخی از مشاغل فنلاند اشاره می کنیم.

معرفی شغل حقوق و دستمزد ماهانه به یورو
پزشک قلب و عروق €18200
متخصص بیهوشی €14100
آسیب شناس پزشکی قانونی €12400
مدیر مالی €8430
مدیر املاک و مستغلات €8110
رئیس روابط عمومی €7700
رئیس بازاریابی و فروش €7430
رئیس بازاریابی €7300
مدیر فروش €7130
وکیل €6560

متقاضیانی که قصد کار در کشور فنلاند را دارند می توانند ابتدا مهاجرت تحصیلی به این کشور را تجربه کنند و پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه به دنبال شغلی مرتبط با رشته تحصیلی باشند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار فنلاند تغییر دهند. با مطالعه مقاله تحصیل در فنلاند اطلاعات بیشتری در این خصوص کسب می کنید.

چگونگی اخذ ویزای کار در فنلاند

متقاضیان بین المللی علاوه بر دعوت نامه شغلی به ویزای کار این کشور نیز برای ورود به بازار کار نیاز دارند. جهت اخذ ویزای کار لازم است متقاضی درخواست خود را به سفارتخانه یا کنسولگری فنلاند اعلام کند. پس از بررسی درخواست و مشخص شدن مصاحبه حضوری متقاضی باید با در دست داشتن مدارکی که در ادامه به آن ها اشاره می شود به سفارتخانه مراجعه کند. از مزایا کار در کشور فنلاند می توان به این مورد اشاره کرد که فرد می تواند در زمان اخذ ویزای کار فنلاند ویزای همراهان این کشور را نیز دریافت کند و به همراه همسر و فرزندان با سن کمتر از 18 سال در این کشور اقامت داشته باشد.

 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای کار و ارائه رسید آن
 • دعوت نامه شغلی دریافت شده
 • پاسپورت معتبر و مدت دار
 • مدارک شناسایی
 • عکس پاسپورتی
 • انگیزه نامه
 • مدارک تحصیلی
 • مدرک معتبر زبان
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • گواهی تمکن مالی
 • مدارک پزشکی تایید شده
 • بیمه مسافرتی
 • مشخص شدن محل اقامت در فنلاند
 • ارائه رزرو از بلیط رفت و برگشت به کشور فنلاند
 • اگر قصد مهاجرت همراه با اعضاء خانواده را دارید باید فرم مورد نظر را تکمیل کنید و مدارکی شناسایی و پاسپورت اعضاء و سند ازدواج را ارائه کنید

با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص شرایط کار و حقوق ماهیانه کار در فنلاند کسب کردید، برای اطلاع از سایر روش های ممکن برای مهاجرت به کشور فنلاند می توانید به مطالعه مقاله 5 روش تضمینی مهاجرت به فنلاند بپردازید. همچنین می توانید طی تماس با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از مشاوره های در نظر گرفته بهره مند شوید و پاسخ سوالات خود را در رابطه با روش های ممکن برای مهاجرت به کشور فنلاند یا سایر کشورهای مهاجر پذیر کسب کنید.

سوالات پرتکرار حقوق ماهیانه کار در فنلاند

سوالات پرتکرار حقوق ماهیانه کار در فنلاند عبارتند از:

 • شرایط و حقوق ماهیانه کار در کشور فنلاند به چه صورت می باشد؟ یافتن کار مناسب در کشور فنلاند نیازمند تلاش و پشتکار است، مهم ترین فاکتور که شانس فرد را بار یافتن کار در کشور فنلاند افزایش می دهد ارائه رزومه کاری دقیق و کامل است. کاریابی در کشور فنلاند از طریق اینترنت، روزنامه ها، آشنایان و دوستان امکان پذیر است. برخی از مشاغل مورد نیاز در کشور فنلاند عبارتند از: آرایشگر، دستیار فروش، معلم، حسابدار، بازاریاب، مربی مهد کودک، پرستار و برنامه نویس. زبان رایج در کشور فنلاند زبان فنلاندی و زبان سوئدی است، پس لازم است متقاضی به یکی از این زبان ها برای برقراری ارتباط تسلط داشته باشد. در رابطه با قوانین کار در کشور فنلاند می توان گفت، کارکنان باید از روز 2 شنبه تا روز جمعه از ساعت 8 صبح تا 5 بعد ازظهر مشغول به کار باشند.
 • نحوه پرداخت حقوق ماهیانه کار در فنلاند چگونه است؟ برای درک بهتر پرداخت حقوق ماهیانه کار در فنلند به این نکته توجه فرمایید که، کارفرمای باید حقوق را در تاریخ توافق شده در قرارداد کار به حساب بانکی کارمندان واریز کنند. علاوه بر این، به عنوان یک قاعده، پرداخت حقوق ماهیانه کار در فنلاند یک بار در ماه یا هر دو هفته انجام می شود. همچنین اگر روز پرداخت در تعطیلات آخر هفته یا تعطیلات کاهش یابد، پرداخت در روز هفته قبل انجامی می شود. نکته قابل توجه در این خصوص این است که، حقوق در زمان مرخصی استعلاجی و مرخی سالانه نیز پردداخت می شود. همچنین هر زمان که حقوق یا دستمزد دریافت می کنید کارفرما باید به شما فیش حقوقی بدهد و هر بار برسی کنید که اطلاعات فیش حقوقی شما صحیح باشد.
3.3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *