مهاجرت تحصیلی فنلاند

تحصیل در فنلاند

تحصیل در فنلاند

فنلاند در فهرست کشورهایی با قوی ترین سیستم آموزشی قرار دارد، بر همین اساس تحصیل در فنلاند و در نهایت اشتغال در آن از اهداف مهم متقاضیان میباشد. برای مثال در سال 2012 میلادی، سیستم آموزش و پرورش فنلاند توانست لقب بهترین را به خود اختصاص دهد. بورسیه های تحصیلی مختلفی در این کشور وجود دارد که دانشجویان بر اساس شرایط تحصیلی خود می توانند از آنها بهره مند گردند. ارائه دروس تحصیلی و مهارت ها به دانشجویان در این کشور بر مبنای نیازهای مورد نظر در بخش های اجتماعی، صنعتی و تجاری می باشد. لذا فنلاند همواره کشوری دانشجو پذیر است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مقاله ای را در همین رابطه ارائه می نماید که گویای مطالب بسیار مفیدی برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به فنلاند خواهد بود.

تحصیل کارشناسی در فنلاند در 2022

اعزام دانشجو به فنلاند و تحصیل در مقطع لیسانس امکان پذیر است. مدت زمان این دوره تحصیلی به صورت 3 تا 4 ساله بوده و بستگی به رشته تحصیلی خواهد داشت. دروس تحصیلی در دانشگاه های این کشور به دو زبان فنلاندی و سوئدی ارائه می گردد که دانشجویان بر اساس مدرک زبان می توانند یکی از این دو زبان را انتخاب نمایند. اما اکثریت رشته های تحصیلی به زبان رسمی فنلاندی است. بنابراین دارا بودن دانش کافی و لازم در زبان فنلاندی از الزامات پذیرش تحصیلی محسوب می شود. در سال 2022 دانشجو در صورتی می تواند در این مقطع مشغول تحصیل شود که در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت نموده و نمره حد نصاب به دست آورد. تعداد واحدهای درسی 120 واحد بوده و امکان تحصیل رایگان نیز برای دانشجو فراهم می باشد.

تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند

دانشجویان بین المللی امکان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را خواهند داشت که به مدت 2 سال به طول می انجامد. زبان تحصیلی این مقطع، زبان انگلیسی بوده و دانشجوی متقاضی در هنگام پذیرش تحصیلی و ثبت نام، بایستی ضمن دارا بودن شرط معدل (بالای 15 از 20)، مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 6.5 را اخذ نموده باشد.

کلیه دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا و شهروندان فنلاندی می توانند به صورت رایگان در این مقطع ادامه تحصیل دهند. اما دانشجویان بین المللی و کشورهای غیر اروپایی بایستی جهت تحصیل در مقطع فوق لیسانس، مبلغی را بابت شهریه تحصیلی بپردازند. از این جهت، دولت فنلاند، کار ضمن تحصیل را برای دانشجویان خارجی بلامانع دانسته و آنان همزمان با تحصیلات خود مجاز به کار به مدت 20 ساعت در طول هفته خواهند بود. گفتی است در ایام تعطیل نیز حق کار به مدت 40 ساعت در هفته را نیز دارند.

هزینه زندگی و تحصیل در فنلاند

تحصیل دکترا در فنلاند

برای ادامه تحصیل در مقطع PHD بازه زمانی مشخصی (Deadline) وجود نداشته و داوطلبان در هر زمانی از سال می توانند جهت این امر اقدامات لازم را به عمل آورند. مدت زمانی که برای تحصیل در فنلاند در مقطع دکترا طول می کشد، 3 الی 4 سال می باشد و کلیه دروسی که در دانشگاه های این کشور در این مقطع تدریس می گردد، به زبان انگلیسی است. لذا در هنگام پذیرش تحصیلی این موضوع ضرورت دارد که شخص داوطلب مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 7 را ارائه نماید. همچنین معدل مقطع پیشین وی باید 16 از 20 کسب شده باشد. تحصیل پزشکی در فنلاند نیز از حوزه های پرطرفدار در بین دانشجویان خارجی است. مشروط بر این که بایستی در آزمون ورودی زبان سوئدی یا فنلاندی شرکت نموده و کسب نمره قبولی کنند.

هزینه زندگی و تحصیل در فنلاند

از سال 2017 میلادی تاکنون، دولت فنلاند شرایط تحصیل را ملغی اعلام نمود و تحصیل در فنلاند به صورت رایگان صرفا مختص شهروندان فنلاندی و عضو کشورهای اتحادیه اروپاست. از این رو، دانشجویان خارجی برای تحصیل در مقاطع مختلف موظف به پرداخت شهریه می باشند. اما لازم است بدانید تنها تحصیل در مقطع دکترا در این کشور به صورت رایگان انجام می شود. ضمن این که تحصیل دکترا در این کشور به عنوان شغل محسوب شده و به دانشجو حقوق پرداخت می شود.

هزینه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در هر سال تحصیلی بین 8000€ الی 12000€ (یورو) بوده و به نوع رشته و دانشگاه انتخابی دانشجو بستگی دارد. هزینه زندگی در فنلاند نیز از موضوعات مهمی است که بایستی به آن توجه گردد. این هزینه با در نظر گرفتن سبک زندگی دانشجو و شهر اقامت وی، متغیر خواهد بود. اما میانگین این هزینه ها از 700€ الی 900€ (یورو) در ماه تخمین زده شده است.

جهت مطالعه هزینه زندگی در فنلاند کلیک کنید.

ویزای دانشجویی فنلاند

همان طور که می دانید برای ورود به خاک کشور فنلاند جهت تحصیل بایستی ویزای تحصیلی این کشور را اخذ نمایید. اما پیش از آن، باید نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه انتخابی در فنلاند را دریافت و سپس با ارائه سایر مدارک به سفارت فنلاند مراجعه کنید. برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور، ابتدا کارت اقامت موقت دانشجویی صادر می گردد که برای مدت یک سال اعتبار خواهد داشت. پس از این زمان، دانشجو باید اقدام به تمدید کارت اقامت خود نماید.

از سال 2012 میلادی تاکنون، کارت اقامت به صورت مستقیم و با توجه به دوره تحصیلی دانشجو برای وی توسط سفارت فنلاند در تهران صادر می گردد. به طور قطع در این زمینه نیاز به اطلاعات بیشتری خواهید داشت که با مراجعه به دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید برای سوالات خود، پاسخ دریافت کنید. روش دیگر ارتباط با موسسه مذکور، تماس تلفنی است.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.