مهاجرت تحصیلی ایتالیا

دانشگاه Bozen-Bolzano ایتالیا

دانشگاه Bozen-Bolzano ایتالیا

یکی از شهرهای مناسب جهت تحصیل در ایتالیا بولزانو ایتالیا است که در شمال این کشور در مرز اتریش قرار دارد این شهر میزبان دانشگاه Bozen-Bolzano ایتالیا می باشد که یک دانشگاه غیر دولتی است. تحصیل در این دانشگاه به صورت چند زبانه و با زبان های ایتالیایی، آلمانی و انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می باشد. یکی از راه های مهاجرت به ایتالیا اقدام به پذیرش از دانشگاه های ایتالیا و اخذ ویزای تحصیلی این کشور می باشد. تحصیل در ایتالیا با توجه به استانداردهای آموزشی این کشور همراه با تجربه ای عالی برای زندگی در این کشور زیبا، گزینه ای بسیار مناسب برای تحصیل در اروپا می باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نگارش دانشگاه Bolzen-Bolzano ایتالیا را معرفی کرده است.

 •  شرایط تحصیل در دانشگاه بوزن بولزانو چیست؟
 • مزایای تحصیل در این دانشگاه چیست؟
 • آیا می توان در این دانشگاه بورسیه دریافت کرد؟
 • شرایط دریافت پذیرش از این دانشگاه چیست؟
 • بهترین رشته های تحصیلی در این دانشگاه کدامند؟

تاریخچه دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا

تاسیس دانشگاه Bolzen-Bolzano ایتالیا به سال 1997 میلادی بر می گردد. این دانشگاه در یک محیطی با تلفیق فرهنگ ایتالیایی و آلمانی در شهر بولزانو واقع شده است. سه زبانه بودن این دانشگاه در آموزش و پژوهش، سطح بالای بین المللی و همچنین یک محیط تحصیلی ایده آل که امکانات آن تضمین شده است، برخی از دلایلی است که باعث می شود دانشگاه بولزانو ایتالیا مرتبا به رتبه های برتر در رده بندی های ملی و بین المللی دست یابد. این دانشگاه نیز از نظر آموزش به زبان آلمانی نیز از دانشگاه های برتر به شمار می آید. دانشگاه بولزانو با جمعیت حدود 4000 دانشجو یک دانشگاه کوچک به شمار می رود و در میان برترین دانشگاه های غیر دولتی و کوچک ایتالیا قرار می گیرد. این دانشگاه با ارائه برنامه های خود به زبان های مختلف و داشتن اساتید و دانشجویان بین المللی، چشم اندازی بین المللی دارد.

آیتم شرح
تاسیس 1997
نوع دانشگاه غیر دولتی
تعداد دانشجو 4100
مکان بولزانو
نام مستعار Unibz
وبگاه www.unibz.it

درباره دانشگاه Bozen-Bolzano ایتالیا

دانشگاه Bolzen-Bolzano ایتالیا با سابقه کم تر از 30 سال در حال حاضر در جایگاه مناسبی قرار دارد و با عملکردی بین المللی حدود 17% از دانشجویانش خارجی هستند. همچنین حدود 35% از اساتید این دانشگاه را افراد خارجی تشکیل می دهد. این دانشگاه دارای 3 پردیس در بولزانو، بریکسن (Brixen-Bressanone)، و برونک برونیکو (Bruneck-Brunico) می باشد. اساتید این دانشگاه کادری مجرب با 10 ملیت مختلف می باشد. دانشگاه بولزانو با بیش از 100 دانشگاه در اسپانیا، ایالات متحده آمریکا، تایوان و بسیاری از کشورهای دیگر برنامه های مبادلات بین المللی را ایجاد کرده است. ماژول های آموزش داده شده و پروژه های تحقیقاتی این دانشگاه با شبکه های بین المللی و بین منطقه ای مرتبط است. به عنوان مثال این دانشگاه در پروژه Euregio، با دانشگاه های اینسبروک اتریش و دانشگاه ترنتو ایتالیا همکاری دارد و متعهد است که به استانداردهای با کیفیت برتر برسد.

دانشکده های دانشگاه Bozen-Bolzano ایتالیا

دانشگاه آزاد بولزانو ایتالیا دارای 5 دانشکده و 2 مرکز است که برنامه های تحصیلی خود را مطابق با استاندارد اروپا و بولونیا در مقاطع مختلف تحصیلی به 3 زبان ارائه می کند. در اینجا نام این دانشکده ها ذکر شده است.

 • دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه بولزانو
 • علوم و فناوری دانشگاه بولزانو
 • دانشکده علوم کامپیوتر دانشگاه بولزانو
 • طراحی و هنر دانشگاه بولزانو
 • دانشکده آموزش دانشگاه بولزانو

برنامه های تحصیلی دانشگاه Bozen-Bolzano ایتالیا

دانشگاه Bolzen-Bolzano ایتالیا تحصیل در ایتالیا را در مقاطع مختلف تحصیلی به صورت پاره وقت و تمام وقت در 3 زبان مختلف آلمانی، ایتالیایی و انگلیسی و حتی در برخی دروس به زبان لاتین ارائه می کند. در لیست زیر از جمله برنامه های مهم این دانشگاه ذکر شده است.

 • برنامه های کارشناسی: علوم رایانه، انفورماتیک و مدیریت تجارت دیجیتال، طراحی و هنر، اقتصاد و مدیریت، گردشگری، ورزش و مدیریت رویدادها، اقتصاد و علوم اجتماعی، کار اجتماعی، علوم ارتباطات و فرهنگ، آموزش اجتماعی، کشاورزی، علوم غذایی و علوم محیطی کوهستان، مهندسی صنایع و مکانیک، مهندسی چوب
 •  کارشناسی ارشد: سیاست های عمومی و مدیریت، حسابداری و امور مالی، کارآفرینی و نوآوری، آموزش ابتدایی، نوآوری و تحقیقات در زمینه کار و آموزش اجتماعی، موسیقی شناسی، زبانشناسی کاربردی، علوم داده محاسباتی، مهندسی نرم افزار برای سیستم های اطلاعاتی، طراحی محیط زیست اجتماعی، مهندسی مکانیک صنعتی، مدیریت محیط زیست مناطق کوهستانی، مهندسی انرژی، علوم غذایی برای نوآوری و اصالت، علوم باغبانی، تاکستان، محیط زیست و بازاریابی
 • برنامه های دکتری: علوم رایانه، طراحی و هنر – عمده در طراحی، اقتصاد و مدیریت، اقتصاد و علوم اجتماعی، جهانگردی، ورزش، علوم ارتباطات، آموزش اجتماعی، کار اجتماعی، کشاورزی، غذا و علوم محیط زیست کوهستان، مهندسی صنایع و مکانیک، مهندسی چوب، انفورماتیک و مدیریت تجارت دیجیتال

برنامه های تحصیلی دانشگاه Bolzen-Bolzano ایتالیا

رده بندی دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا

دانشگاه بولزانو ایتالیا در سال 2022، برای سومین بار پیاپی، رتبه اول را در بین دانشگاه های کوچک غیر دولتی بدست آورد. همچنین در بین همه دانشگاه های ایتالیا اعم دولتی و غیر دولتی به بالاترین میانگین نمره با 102.4 امتیاز رسید. در جدیدترین رتبه بندی منتشر شده توسط روزنامه اقتصادی، مالی ایتالیایی Il Sole 24 ORE، این دانشگاه در بین 15 دانشگاه خصوصی ایتالیا در رتبه چهارم قرار گرفت. این دانشگاه همچنین بر اساس داده های ANVUR در میزان اشتغال دانشجویی و بورسیه های دانشجویی رتبه اول را کسب کرده است و برای تحقیقات رتبه سوم را دریافت کرد. همچنین رتبه این دانشگاه را در دو رده بندی جهانی مشاهده می کنید.

سال رده بندی TIMES رده بندی Shanghai JIAO
2022 401
2021 351 701
2020 301 701

تحصیل در دانشگاه Bozen-Bolzano ایتالیا

دانشگاه Bolzen-Bolzano ایتالیا بیش از 30 دوره تحصیلی را به صورت سه زبانه ارائه می کند. همچنین تقریبا تمام دوره های تحصیلی این دانشگاه به صورت دو زبانه است. دروس و امتحانات به زبان ایتالیایی، آلمانی و انگلیسی هستند. در پایان تحصیلات، فارغ التحصیلان نیز دیپلم مکمل را دریافت می کنند، سندی که همچنین سطح زبان های به دست آمده را تایید می کند. برای پذیرش در بیشتر برنامه های مطالعاتی این دانشگاه، حداقل در دو یا سه زبان رسمی به یک گواهینامه سطح B2 نیاز می باشد. برخی از استادان دروس را فقط به زبان انگلیسی تدریس می کنند. همچنین این دانشگاه خوابگاه دانشجویی ایتالیا را برای دانشجویان خود در 3 پردیس این دانشگاه فراهم کرده است که میزبان 600 دانشجو است. هزینه اتاق های تک نفره این سالن ها 300€ (یورو) و اتاق های دو نفره 320€ (یورو) می باشد.

شرایط تحصیل در دانشگاه Bozen-Bolzano ایتالیا

جهت تحصیل در یکی از برنامه های تحصیلی این دانشگاه در مقطع کارشناسی شما باید یک مدرک تحصیلی داشته باشید که معادل دیپلم دبیرستان ایتالیا باشد و در پایان حداقل 12 سال تحصیلات متوسطه اخذ شده باشد. شما باید مدرکی معادل را ارائه کنید که توسط سفارتخانه یا کنسولگری ایتالیا مورد تایید باشد.

اگر مدت دوره تحصیلات متوسطه شما کمتر از 12 سال باشد، مقررات تعیین شده توسط وزارت آموزش، دانشگاه و تحقیقات ایتالیا اعمال می شود. همچنین بایستی در آزمون ورودی این دانشگاه شرکت نمایید. همچنین مدرک B2 برای زبان اول و دوم تحصیل و A0 برای زبان سوم مورد نیاز است. جهت تحصیل در مقاطع بالاتر نیاز به ارائه مدرک معتبر کارشناسی یا کارشناسی ارشد معادل خواهید بود. همچنین مدرک C1 یا B2 برای زبان اول و B2 برای زبان دوم و A0 برای زبان سوم مورد نیاز است. همچنین نوع مدرک زبان بر اساس رشته تحصیلی ممکن است متفاوت باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه بوزن بولزانو ایتالیا

هزینه تحصیل در دانشگاه بولزانو ایتالیا با توجه به نوع رشته و مقطع و همچنین میزان اعتبار برداشته شده متفاوت است اما هزینه شهریه تحصیلی در این دانشگاه 1347.5€ (یورو) در سال می باشد. شهروندان غیر اتحادیه اروپا که در خارج از کشور اقامت دارند نمی توانند بلافاصله برای بورس های تحصیلی استان خودمختار بوزن-بولزانو اقدام کنند و فقط بعد از گذشت یک سال از اقامت منظم در جنوب تیرول می توانند درخواست بورسیه دانشجویی ایتالیا در این استان کنند.

البته بورسیه های دیگر تحصیلی از منابع دیگر در این دانشگاه به دانشجویان ارائه می شود. هزینه های زندگی در تیرول جنوبی مشابه بسیاری از شهرهای دیگر در اروپای مرکزی است. تقریبا، اگر شهریه را حذف نکنید، حداقل 700€ (یورو) در ماه برای زندگی (محل اسکان، غذا، وسایل مطالعه، اوقات فراغت و پوشاک) در منطقه بوزن-بولزانو احتیاج دارید. علاوه بر این هزینه های بیمه درمانی و ویزا را نیز بایستی به آن اضافه کنید.

با داشتن ویزای تحصیلی ایتالیا، می توانید بیش از 20 ساعت در هفته و بیش از 1040 ساعت در سال به صورت پاره وقت کار کنید. پس از اتمام تحصیلات خود، اگر به شما شغل پیشنهاد داده شد، می توانید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار ایتالیا تبدیل کنید. برای دریافت اطلاعات تکمیلی در رابطه با مهاجرت به کشورهای اروپایی می توانید به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس برقرار کنید و سوالات خود را مطرح کنید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *